Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kasiaszatanistka1994

Dlaczego prości ludzie o niewielkiej wiedzy mają zawsze najwięcej do powiedzenia

Polecane posty

Zauważyłam, że często prości ludzie bez wiedzy i wykształcenia, nie czytajacy książek, lubią wygłaszać rózne swoje "mądrości" bez podstaw w faktach i upierają się przy nich, i mimo iż łatwo jest zweryfikować swoją wiedze na jakiś temat, chociażby przy pomocy internetu, a oni nie weryfikują jej w ogóle tylko gadają swoje bzdury z durną pewnością siebie. Skąd taka pewnośc siebie u ludzi którzy wiedzą tak mało, i których inteligencja jest tak niska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie Kamilko, dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo tylko naprawdę mądry człowiek może przyznać :"wiem ,że nic nie wiem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To dość ogólne stwierdzenie. Jakieś przykłady na potrzeby dyskusji masz ;) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"wiem ,że nic nie wiem" x To puste słowa. Mnie drażni cytowanie tych wszystkich rzekomo wielkich myśli. Wolę gdy rozmówca pisze własne słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kaszanka znowu filozofuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie lubie takich ludzi , ktorzy robia duzo szumu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty jesteś tego najlepszym przykładem więc nam wytłumacz dlaczego tak się dzieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czasami odnoszę takie wrażenie czytając twoje tematy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo każdy w miarę rozgarnięty człowiek wypowiada się wtedy, kiedy coś wie, na dany temat. W przeciwnym wypadku mówi, że nie będzie się wypowiadał, bo nie zna sie na tym. Głupi będzie gadał o wszystkim, mimo że na niczym się nie zna. Ważne, żeby gadać cokolwiek i żeby znalazł grono słuchaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no właśnie,dobry temat,na przykład ten cały elektryk Bolek,czy jak mu tam było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kaśka ty masz wiedze z******ta:-) myslisz ze to co przecxytasz to zawsze jest mądre? Czasem prostaka wyksztalciuch pyta co w ksiazce o zyciu napisac bo on sam zycia niezna:-) . Nauka? Nauka co chwile sie zmienia . To co mondrala przeczytal 30 lat temu dzis mozna w smietnik wyciepac bo okazuje sie bzdurą.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To o polityce i analfabetach temat będzie ;) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"To dość ogólne stwierdzenie. Jakieś przykłady na potrzeby dyskusji masz " Przykładów jest bardzo wiele w realnym życiu, wiekszośc dyskusji z udziałem prostych ludzi ich dostarcza, ale niech przykładem na potrzeby dyskusji będzie to, z czym spotkałam się w internecie ostatnio szukając informacji o języku irlandzkim. :P Otóż przypadkiem natknelam się na ciekawostke Wiedzy bezużytecznej, w której było napisane, że "W Irlandii więcej osób mówi po polsku niż po irlandzku.". http://bezuzyteczna.pl/w-irlandii-wiecej-osob-19931 Jesli jakaś osoba przed przeczytaniem tej ciekawostki nie wiedziała czym jest język irlandzki, to naturalnym odruchem, przynajmniej w moim przypadku i ludzi na poziomie jest zasięgnięcie informacji czym ten język irlandzki jest, i domyślenie się na podstawie uzyskanych informacji, dlaczego autorowi ciekawostki może się wydawać, że w Irlandii więcej ludzi mówi po polsku. To trwa maksymalnie 2 minuty. Natomiast odruchem większości komentatorów jest pieprzenie bzdur bez żadnej refleksji i wiedzy. Oto przykłady różnych "mądrości" komentatorów: -Nie ma czegoś takiego jak język irlandzki -nie ma czegoś takiego jak język irlandzki a inaczej mogą uważać tylko niedouczone polaczki -Jezyk irlandzki istnieje ale jest "językiem angielskim z innym akcentem, cos jak górale w Polsce". Gdy ktos tej osobie powiedział że angielski ma wspólnego z irlandzkim co z chińskim, to osoba ta nadal nie zasięgneła informacji w internecie tylko uparła się przy swoim zdaniu, bo "ostatnio była w Irlandii i wie, że to prawda" -Język irlandzki jest w mniejszości bo tyle Polaków wyemigrowało, że jest ich wiecej niż irlandczyków 90% komentarzy to właśnie takie wypociny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasiuszatniarko1994, weź dziecko wykasztań się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
90% komentarzy to właśnie takie wypociny. x Niewiele mogę na temat irlandzkiego powiedzieć ponieważ go nie znam i dlatego nie będę się tutaj mądrzył ale w irlandii oczywiście bywałem ponieważ taką mam pracę a jako ciekawostkę powiem ci że kiedyś będąc (nie w irlandii niestety ale) południowej walii i zachciało mi się moją denną angielszczyzną do tambylczej laski zagadać to ta laska odpowiedziała mi w języku swoim czyli w walijskim ;) i dopiero po tym jak się dowiedziała że jestem polakiem to mnie przeprosiła i powiedział że zrobiła to specjalnie bo nie lubi angoli ;););) Oni tam maja swoje języki wszyscy bo to są jakieś tam rdzennie odrębne narody. Ps. Byłem tak jak ten co ci odpowiedział że był i tak jak on wiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko o sobie piszesz, dlatego wciąż te tematy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"To o polityce i analfabetach temat będzie" Mam nadzieje, ze nie - ludzie, którzy w każdy temat obsesyjnie muszą wcisnąć temat polskiej polityki, to także dziwny i irytujący gatunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Oni tam maja swoje języki wszyscy bo to są jakieś tam rdzennie odrębne narody." Wiesz, znam historie Celtów a także historie upadku narodów celtyckich pod władzą angielską a póżniej brytyjską i wiem o tym. Ale dzięki za ciekawostkę :P "autorko o sobie piszesz, dlatego wciąż te tematy! " "czasami odnoszę takie wrażenie czytając twoje tematy... " A macie jakies przykłady, czy tylko tak piszecie, bo was dotknęło, ze śmiem wytykać głupim ludziom, ze są głupi, i nieudolnie próbujecie mi jakoś dowalić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo prosty człowiek brak wiedzy nadrabia gadatliwością i krzykiem te same rzeczy powtarza w kółko, coś co można streścić 1 zdaniem on /ona potrafi mówić z 5 minut Jest jeszcze jedna cecha charakterystyczna prostaków. Próbuja na siłę udawac "kulturalnych". Krzyczą "dzień dobry" "miłego dnia" "kierowniku". Zobaczcie np. meneli próbujących żebrać Najlepiej prostaków ignorować, bo szkoda zniżać się do ich poziomu. Niech wiedzą gdzie ich miejsce :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz, znam historie Celtów a także historie upadku narodów celtyckich pod władzą angielską a póżniej brytyjską i wiem o tym. x Domyśliłem się że znasz skoro do tego nawiązałaś ale ja niestety nie znam i tyle wiem w temacie ile ci napisałem ;) Napisałem żebyś wiedziała że walijczycy nie lubią angoli i to tylko jeśli JUŻ tego nie wiesz. Takie mówienie po walijsku gdy o coś pyta angol nie jest tam wcale rzadkością. Też wiem bo w walii byłem kilka;) razy. Tak naprawdę to historia nawet mnie nie interesuje pomimo iż kiedyś sięgnąłem czasem NAWET po jakiś podręcznik. Uważam że historia jest zwyczajnie nuuudna. I teraz jest ten moment jak ośmielam się myśleć kiedy powinnaś mnie ukamienować ;) na co jako ignorant w pełni zasługuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o ,myślałem,że to temat o księżach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki ale wiedzieć powinnaś że pochopne są twoje sądy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zrobisz mi dobrze ustami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×