Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość imm

ZUS może zagłodzić ciężarną

Polecane posty

Macie żłobki, macie przedszkola? Jak się nie dostaniecie, to pozostaje prywatny. Jakie czesne? Bo w UK średnia wypłata czyli 1000 funtów. 5000 zł za przedszkole, super nie? Macierzyński jest niezależny od pensji i jest głodowy wiec zasiłki nawet nie wyrównaja różnicy do pensji. Ja wracam do pracy ale rozumiem te, które zostają w domu, bo jak mówiłam żłobek to tyle co wypłata. Tak źle macie w Polsce? x to wracaj do Polski jak Tobie z kolei w UK tak zle :) mam kolezanki i w UK i Niemczech i jakos dziwnym trafem dopiero tam sie decydowaly na macierzynstwo. Moj maz gdyby pracowal teraz w Niemczech, to po narodzinach naszego dziecka dostawalby bodajze 150 eur za dzieciaczka do wyplaty. mozna? mozna. 150 eur d.. nie urywa, ale w przeliczeniu na zlotowki to juz jest cos. w Polsce owszem masz macierzynski, ale wlasnie zalezny od pensji, ktore czesto, jakby nie zauwazyla sa rowniez glodowe :) w regionie, gdzie mieszkam, wiekszosc moich znajomych - kobiet zarabia najnizsza, a ich mezowie/partnerzy najwyzej 2-2,5 tysiaca. dodajmy do tego nieraz koniecznosc wziecia kredytu mieszkaniowego, utrzymanie sie.. ? za co zyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, nie Ty pierwsza jeżdziłaś do pracy autobusem, ja jechałam w jedną stronę z przesiadką 1,5 godziny, przy tym miałam mdłosci i jakieś krwawienia, oboje zyjemy, bo prawda jest taka że przy normalnym trybie życia ciąża, która ma się utrzymac - utrzyma się x nie wiem czy do mnie pijesz, ale mi nie chodzi o sam fakt dojazdow, choc na pewno byly uciazliwe, bo poczatkowo tez mialam mdlosci dosc uciazliwe. nie czytacie dziewczyny kompletnie ze zrozumieniem, nie rozumiecie, co ktos sygnalizuje jako problem. Dla mnie nie byl problemem sam fakt dojazdow - one nie sa uciazliwe, w sumie jade tyle, co bym jechala po swoim miescie z jednego konca na drugi. Chodzi o to, ze np chcac zrobic badania, musialam za kazdym razem miec zastepstwo w pracy, bo w tym czasie musial ktos byc z dziecmi w klasie. A w szkole publicznej przynajmniej nie ma czegos takiego jak zwalnianie sie. Po kolezensku ktos moze za Ciebie raz kiedys zostac albo przyjsc wczesniej ale umowmy sie - raz kiedys. i dyrekcja musi na to wyrazic zgode. o platnym zastepstwie dla kogos, dlatego, ze ty sobie robisz wyniki - mowy nie ma. A ja po prostu czasowo nie mialam jak tego pogodzic. Zreszta jak juz pisalam na innym topiku-tam gdzie pracuje duzo dzieciakow jest specyficznych, na przerwach to my nauczyciele musimy uwazac na uczniow, nie odwrotnie - ci czesto wpadaja na nas, sa rozne przepychanki. Juz bedac w ciazy zostalam kilkakrotnie popchnieta przez uczennice "niechcacy". Im bardziej zaawansowana ciaza, tym mniej mialam ochote na takie akcje. Do tego przyszla wiosna i dzieciaki przychodzily na potege zasmarkane, zakaszlane. Koszmar. A odnoszac sie stricte do tematu to dla mnie skandal, w jaki sposob ZUS postepuje z ciezarnymi. Jezeli lekarz wystawil l4 to zus najwyzej niech wysle kontrole do takiej osoby, zeby sprawdzic, czy faktycznie jest w domu, oszczedza sie itp. Jak mozna odbierac ciezarnej srodki do zycia???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uzylam 3 razy raz po raz slowa uciazliwe :O wybaczcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadgodziny byly codziennoscia, ba nikt nam za nie nie płacił.. x uwazasz, ze to normalne :O?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kukurydzianka
Ale z Was wszystkich żmije, czytam i nie wierzę, że żyje w takim kraju- większość cieszy się z nieszczęścia innych...strasznie to smutne. Wstydźcie się! Pewnie jedna z drugą porządnego kopa od życia nie dostała, że się tak puszą i mądrzą...Wstyd!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każda kobieta która urodzi dziecko powinna dostawać na nie pieniążki, niezależnie od tego czy pracuje czy nie, nie mówię że w nieskończoność, tak jak jest w innych krajach UE, a u nas ile wynosi zasiłek rodzinny? 50 czy 100 zł i na co to wystarczy? dla dzieci nie ma dla polityków jest , jest nas coraz mniej ludzie wyjeżdżają, przydałby się zmiany w PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale z Was wszystkich żmije, czytam i nie wierzę, że żyje w takim kraju- większość cieszy się z nieszczęścia innych...strasznie to smutne. Wstydźcie się! Pewnie jedna z drugą porządnego kopa od życia nie dostała, że się tak puszą i mądrzą...Wstyd! x otoz to !!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Każda kobieta która urodzi dziecko powinna dostawać na nie pieniążki, niezależnie od tego czy pracuje czy nie, nie mówię że w nieskończoność, tak jak jest w innych krajach UE, a u nas ile wynosi zasiłek rodzinny?" Ale...cos za cos. W tych "innych krajach" kobiety w ciazy pracuja. Nie ma zwolnien na ciaze, na sennosc :D na rzyganie :D na spuchniete kostki u nog :D na "wyboje na drodze busa do pracy" :D itd Ludzie pracuja, placa podatki wiec jest z czego wyplacic zasilki. Bo wyobraz sobie....pieniadze z nieba nie spadaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gośc19.00 a dla polityków są tak , na diety, delegacje itd nie wszystkie kobiety w ciąży biorą L4, uważam że jeśli kobieta dobrze się czuję i nie ma ciężkiej fizycznie pracy to powinna pracować, ale wiele jest teraz ciąż zagrożonych, wielu kobietom nie łatwo zajść w ciążę a później ją utrzymać więc nie uogólniaj wszystkiego i nie wrzucaj wszystkich ciężarnych do jednego worka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale...cos za cos. W tych "innych krajach" kobiety w ciazy pracuja. Nie ma zwolnien na ciaze, na sennosc smiech.gif na rzyganie smiech.gif na spuchniete kostki u nog smiech.gif na "wyboje na drodze busa do pracy" smiech.gif itd x jestes cyniczna, ja czegos takiego nie mialam, ale sa kobiety ktore wymiotuja bardzo czesto w ciazy, nieraz nawet laduja z tego powodu w szpitalu. moja kuzynka wymiotowala caly poczatek ciazy, po kilka razy dziennie, a pracuje w miesnym, gdzie jest zawsze kupa klientow, a sprzedawczynie max dwie, ktore sa bardzo obciazone. jak sobie wyobrazasz jej prace? wymioty sa bardzo wyczerpujace, to nie jest kwestia pojsc sie wysikac i wrocic, nawet co chwile. spuchniete kostki w przypadku kobiety, ktora ma stojaca prace to tez nie przelewki. zreszta skad wiesz, czym spowodowane sa u kogos spuchniete kostki w ciazy? moze ujawnia sie jakas choroba zwiazana z krazeniem albo nerki zle pracuja? wszystkowiedzaca jestes? nie wierzylam ze kiedys tak napisze, ale tu naprawde kupa idiotek siedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
człowiek nie zrozumie drugiego jeżeli sam nie znajdzie się w takiej sytuacji, a zauważyłam nie tylko na tym forum że kobiety wobec siebie są bardzo złośliwe, wręcz jadowite, nie wiem z czego to wynika, ale rzadko się zdarza tak zwana solidarność jajników, raczej faceci trzymają ze sobą a kobiety knują wobec siebie i plują jadem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lawlii jak dla mnie to mozecie cale zycie na L4 przesiedziec. Nie moj problem. Ale...."pieniazki" na zasilki na dzieci to takie chcecie, jak maja kobiety za granica. Natomiast z praca....tylko Polki wymiotuja, tak, z epracowac nie moga, tylko wam stopy puchna, rzygacie, sennosc wam dokucza. Wiec jak inne kobiety, w calej Europie, w Stanach, w Kanadzie daja sobie, na Boga rade? :D Jak? Jak pracuja w owych miesnych :D (za granica tez mieso sprzedaja) jak pracuja w fabrykach, na produkcji, w biurach, w bankach, w szkolach..... Jak, na litosc? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swette_1986
Lawlii mieszkam i pracuje w Danii. Instytucje takie jak żłobki czy przedszkola nie są darmowe. Są płatne ale w zależności od dochodu rocznego można dostać dopłatę. Z macieżyńskim tutaj to wyglada tak, że jesli z dzieckiem i mama wszystko jest w porzadku, mama pracuje do konca 8mego miesiaca. 4 tyg przed planowanym porodem mama przechodzi na maciezynski. Po porodzie nalezy sie 14 tygodni macieżyńskiego dla mamy i po tym okresie kolejne 32 tygodnie, które mogą być rozdzielone miedzy opiekunów/rodziców. Po tym czasie kobieta wraca do pracy a dziecko może oddać pod opiekę do złobka.´Żłobki przyjmują dzieci od 6tego miesiąca życia. Rodzinne jest wypłacane co 3 miesiące na każde dziecko bez względu na dochód rodziców bo to pieniądze dla dziecka. Ja np moją córkę wychowałam w pierwszych dwuch latach za same pieniadze z panstwa. Nie dokladalam nic. Lekarze nie wypisują zwolnień lekarskich jeśli ciąza nie jest zagrożona albo warunki pracy jaka matka wykonuje nie sa ciezkie. w przypadku ciazy zagrozonej do 3 miesiecy kobieta moze poronic z roznych wzgledow. po tym okresie kobieta jet jakby "pod ochrona" ale to tylko moje stwierdzenie poniewaz ja takie odnosze wrazenie. ze wzgledu na ciezkie warunki pracy kobieta moze przejsc na zwolnienie lekarskie w 6tym miesiacu ciazy nie wczesniej. oczywiscie sa rozne przypadki ale jesli z dzieckiem i z matka jest w porzadku to jest to tak jak opisalam. obecnie jestem w drugiej ciazy. Bedac w polsce przygladajac sie na ceny rzeczy dla dzieci i porownujac rodzinne do zarobkow nigdy nie zdecydowalabym sie na dziecko. ale mozliwe, ze mowie to teraz i tylko dlatego, ze wiem i znam realia jakie panuja i w Polsce i za granica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Ale...cos za cos. W tych "innych krajach" kobiety w ciazy pracuja. Nie ma zwolnien na ciaze, na sennosc smiech.gif na rzyganie smiech.gif na spuchniete kostki u nog smiech.gif na "wyboje na drodze busa do pracy" smiech.gif itd Ludzie pracuja, placa podatki wiec jest z czego wyplacic zasilki. Bo wyobraz sobie....pieniadze z nieba nie spadaj." Nie IDIOTKO :) teee inne kraje nie zostały zniszczone w czasie wojny tak jak my . Polska podnosiły sie od zera a takie kraje jak np Anglia miały -swoje kolonie i z tego czerpały kase. Żądne L4 ciążowe nie maja z tym nic wspolnego , ze w innych krajach masz zasiłki a w biednych (jak Polska ) nie . Tylko trzeba miec jakkolwiek wiedzę o historii zeby wiedzieć dlaczego oni maja lepiej a my jesteśmy( i jeszcze dlugo będziemy ) daleko na nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
osobiście wole żmije - byle inteligentne od glupiutkich, miłych kobiet, które się niewiele orientują, a domagaja się przywilejów. Sprawa z l4 wyglada tak, że w Polsce jest ich stosunkowo duzo przyznawanaych w ciązy, częśc słusznie, a częśc nie, dlatego, ze dostaje się % dużo pensji - więc nawet tym, które dobrze znoszą ciążę opłaca się brac L4 - co to rodzi? ano patologię, taka która potem ZUS musi sprawdzić - czy zwolnienie jest zasadne itp. za granica, gdzie dostajesz jakies minumum nie idziesz do lekarza po l4 ot tak, bo bedziesz tynk ze scian jadla, ale w miejscu pracy muszą zadbac o bezpieczeństwo ciężarnej i odpowiednie warunki - i się pracuje. Jesli by teraz rząd miał zacząc wypłacac matkom pieniadze za urodzenie dziecka przez jakis czas po urodzeniu to bardzo szybko powstałaby patologia na wzór brytyjski - byle rodzić i nie iśc do pracy, państwo utrzyma... pytanie podstawowe: kto by za to zaplacił? tak jest - ci, którzy pracują zostaliby obciązenie większym podatkiem i mieliby gorzka pigułke do przelkniecia jadąc co rano do pracy ze swiadomością, ze mamuski, które utrzymuje jeszcze śpią. Same sobie zdajacie pytanie kto z kim sie powinien solidaryzowac i dlaczego? Nie neguję, że zus nie powinien robic nikogo w bambuko i że powinien płacic odsetki karne za zwłoke itd. i ze trzeba z nim walczyc wspólnie, ale jesli wszyscy będa ciagnąc z systemu to cóz - lepiej nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zrozumieją tego, nie ma co się produkować, już kiedyś próbowałam używając podobnych argumentów.:) one są obłożnie chore bo im niedobrze, puchna im nogi i muszą jeździć do pracy. A kuzynka brata szwagierki raz się zrzygala i to znaczy, ja na l4 idę od razu. A co, należy mi się! Później będę jeczec ze nie ma kasy na zasiłki! PS. Dwie ciężarne z magazynu w UK (jedna Polka, jedna Angielka - szefowa) zemdlaly w pracy. Pomogli im, odesłano do domu, jedna trafiła do szpitala. Po góra 2 dniach wróciły do pracy. Obie ciążę przeżyły, mają zdrowe córki. ZZacytuję wasze ulubione powiedzenie : można?można! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Ojej jak w UK tak zle to wracaj do Polski . Po co tam siedzisz skoro jest tak ciezko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lawlii jak dla mnie to mozecie cale zycie na L4 przesiedziec. Nie moj problem. Ale...."pieniazki" na zasilki na dzieci to takie chcecie, jak maja kobiety za granica. Natomiast z praca....tylko Polki wymiotuja, tak, z epracowac nie moga, tylko wam stopy puchna, rzygacie, sennosc wam dokucza. Wiec jak inne kobiety, w calej Europie, w Stanach, w Kanadzie daja sobie, na Boga rade? smiech.gif Jak? Jak pracuja w owych miesnych smiech.gif (za granica tez mieso sprzedaja) jak pracuja w fabrykach, na produkcji, w biurach, w bankach, w szkolach..... Jak, na litosc? smiech.gif x :D no to widzisz sama sobie odpowiedzialas na pytanie, tylko Polki. i tak i owszem nawet mi sie oplaca siedziec bardziej na l4, bo wyliczyli mi srednia taka, ze dostaje wiecej niz pensji co miesiac. i daj Boze zeby tak dalej bylo i do pracy tez mam gdzie wrocic:) taka ze mnie patologia. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zrozumieją tego, nie ma co się produkować, już kiedyś próbowałam używając podobnych argumentów.usmiech.gif one są obłożnie chore bo im niedobrze, puchna im nogi i muszą jeździć do pracy. A kuzynka brata szwagierki raz się zrzygala i to znaczy, ja na l4 idę od razu. x :D dokladnie tak! poszlam bo moglam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty IDIOTKO nie mieszaj w to wojen i kolonii! Budżet państwa tworzy się tu i teraz. I tak, wasze lewe l4 kosztuje wszystkich podatników! Ale wy macie odpowiedz- pracuje i płace składki wiec SIĘ NALEŻY. Przez to należy się w Polsce nie pietnuje się naciagactwa i złodziejstwa, chyba że wśród polityków, ale zwykłych obywateli to nie dotyczy. A najbardziej należy się autorce, która tyle się tych składek naplacila ze hoho. Jak wam, nie daj Boże dziecko zachoruje i będzie to was kosztować sporo, to zastanówcie się, ile wy i wam podobne wyciagnelyscie z budżetu i czy, nie wolalybyscie, wzorem Anglii, chodzić do tej ciężkiej, katorzniczej, niewolniczej roboty z opuchnietymi kostkami i po jedynych 7 godzinach snu (bidulki) a w zamian mieć darmowe leki dla dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Nie IDIOTKO usmiech.gif teee inne kraje nie zostały zniszczone w czasie wojny tak jak my ." Hahahaha, naprawde wierzysz, ze "inne kraje" :D wyplacaja zasilki bo nie zostaly zniszczone w czasie wojny??? Buahahahaha :D Jak ja jestem idiotka, to ty myszko jestes kretynka do szescianu! "Inne kraje" (miedzy innymi wspomniana przez ciebie Wielka Brytania :P rybko, nie Anglia) czerpia poieniadze na zasilki z podatkow, placonych dzisiaj a nie w czasach kolonialnych :D Normalnie, hit roku :D Hahahahahahahaha!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A najbardziej należy się autorce, która tyle się tych składek naplacila ze hoho. Jak wam, nie daj Boże dziecko zachoruje i będzie to was kosztować sporo, to zastanówcie się, ile wy i wam podobne wyciagnelyscie z budżetu i czy, nie wolalybyscie, wzorem Anglii, chodzić do tej ciężkiej, katorzniczej, niewolniczej roboty z opuchnietymi kostkami i po jedynych 7 godzinach snu (bidulki) a w zamian mieć darmowe leki dla dziecka? x serio w to wierzysz :D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"gość dziś Ty IDIOTKO nie mieszaj w to wojen i kolonii! Budżet państwa tworzy się tu i teraz." Nie kochana na to co dane państwo ma TU I TERAZ ma wplyw historia !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
te darmowe leczenie dzieci też skutkuje tym, że lakarze nie kwapią się z wypisywaniem syropków na byle kaszelek, czy antybiotyku na przeziębienie, trzeba by się wyleczyć z lekomanii lub dalej kupować prywatnie i płacić 100% be careful what you wish for;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jest 70 lat po wojnie i prawie 30 po komuniźmie - można było sporo przez ten czas zrobić i zresztą zrobiono, ale niestety nie w dobrym kierunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ze w Angli masz darmowe leki nie jest związane z chodzeniem na L4 . Zwyczajnie to państwo na to stać . Wy macie jakas obsesje na tle tego L4 . Tak jakby wszystko co zle w Polsce bylo wina kobiet w ciązy ktore biorą L4 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"no to widzisz sama sobie odpowiedzialas na pytanie, tylko Polki. i tak i owszem nawet mi sie oplaca siedziec bardziej na l4, bo wyliczyli mi srednia taka, ze dostaje wiecej niz pensji co miesiac. " Alez siedz sobie, na zdrowie. Nie moje zmartwienie. Tylko po co te piski, ze za granica to zasilki, to doplaty do przedszkoli, zerowy VAT na ubranka dzieciece itd Cos za cos. Jeden woli fiolki, drugi roze :D Wy macie L4 :D za granica maja polityke prorodzinna. Dziwne, ze wciaz szczekacie, ze "tam" maja a wy nie :D Macie. Swoje ukochane L4 macie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Tak jakby wszystko co zle w Polsce bylo wina kobiet w ciązy ktore biorą L4 ." Jebud....wciaz jedno i to samo. Nie, nie "wszystko co zle" to wina kobiet, siedzacych na lewych L4. Nie wszystko. Ale to generuje koszty a pokrywaja je podatnicy. Najpierw ty siedzisz na L4 i pani Basia ze spozywczaka pokrywa twoje byczenie sie....tfu....odpoczynek po rzyganiu a potem ty, zamiast dostac doplate do przedszkola, fundujesz Krysi z 5 pietra, lewe L4 :D Tak to sobie dziala.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polki zazwyczaj mają po jednym dziecku aż tak bardzo zazdrościcie im tych kilku miesięcy spokoju i odpoczynku w ciąży??? oczywiście najgłośniej drą mordę te, co jeszcze w ciąźy nie były - a jak będą to same pierwsze na l4 polecą - no, ale oczywiście ich ciąża będzie "naprawdę zagrożona" a każda inna to byle gó/wno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
statystyki pokazują co innego z tą ilością dzieci;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×