Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość imm

ZUS może zagłodzić ciężarną

Polecane posty

Gość gość
Prosze bardzo chcesz konkretów. w 2014 roku urodziło się 183 tyś dzieci. co daje średnio 5 1 789 000 dni ciąży (280dni *183 tys urodzeń) a liczba dni zwolnień lekarskich ciążowych to 38 562 400. To nie jest większość? Poszukaj danych zanim zaczniesz dyskutować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
coś chyba mało te 183 tysiace dzieci, ale nie wnikam bo nie sprawdzałam. Mniejsza o to. Fakt, że zwolnienia są wyłudzane i kobiety nie chodzą na nie z powodu zagrożonej ciąży tak jak autorka. Wybacz, ale jaka to jednostka chorobowa "dojazd busem"? Prędzej czy później to się skończy. Niestety my polacy mamy chyba we krwi kombinowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wymioty w ciazy czy inne dolegliwosci nie sa tez zawsze jednostka chorobowa, a jednak przyznasz, ze sa zawody, gdzie jest nierealne pracowac, biegajac po kilkanascie razy dziennie do wc. Skoro tyle dni zwolnien przypadlo na tyle urodzen, to znaczy, ze tyle powinno byc:D ktos to wystawia:))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
,,Prosze bardzo chcesz konkretów. w 2014 roku urodziło się 183 tyś dzieci. co daje średnio 5 1 789 000 dni ciąży (280dni *183 tys urodzeń) a liczba dni zwolnień lekarskich ciążowych to 38 562 400. To nie jest większość? Poszukaj danych zanim zaczniesz dyskutować. " a ty lepiej podaj źródło tych danych to po pierwsze po drugie- maja być konkretne przypadki ciąż zagrozonych niezagrożonych bo to dalej nam nie mowi tego, czy te kobiety słusznie poszły na zwolnienie czy z ,,lenistwa"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale jak w ogole mozna sie brac za robienie dzieci nie majac zadnych oszczednosci?;-) zyjac od pierwszego do ierwszego?;-) laska pisze ze ma 50 zl na koncie - to na studiach dysponowalam wyzszymi kwotami (pracowalam dorywczo + staze;-) - takie kwoty to miewalam bedac w liceum i mialo mi straczyc na kino - a ta dziecko na swiat powoluje;-))) ;-)))) ;-))) i jeszcze panstwo sie zrzuca na takie idiotki;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dane sa z gusu. Poszukaj odpowiedniego opracowania. Za chwile okaze sie ze wszystkie ciezarne maja wystawiane zwolnienia zasadnie a to ze tylko tutaj sie tak choruje w ciazy to sprawka wirusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale na szczescie nie Tobie to oceniac czy sa zasadne czy nie i isie nie podniecaj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
L4 dostaje się nie tylko przy chorobie, ale też wtedy kiedy wykonywana praca zagraża ciąży. Ja akurat miałam pracę biurową, a i tak nie wyobrażam sobie pracować do samego porodu, ale przecież częśc kobiet pracuje w dużym stresie lub na stojąco przez 8 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaraz przeczytasz ze pracodawca ma obowiazek zapewnic warunki pracy bez zmiany wynagrodzenia:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co ma zrobić taka kobieta pracująca przykladowo w mięsnym? Część obowiązków to przesuwanie i rozładowywanie skrzyń z mięsem, a część praca na nogach w dość szybkim tempie. Naprawdę wyobrażacie sobie tak pracować w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pracują w biurze i czas spędzają na plotkach i piciu kawy i wydaje im się, że sobie wyobrażają. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiscie ze pracodawca ma obowiazek zmienic stanowisko z zachowaniem dotychczasowego wynagrodzenia. Nie wierzysz? To zajrzyj do kodeksu pracy. Nie dziwie sie ze polacy daja sie rabac na lewo i prawo skoro swoich praw nie znaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiscie ze pracodawca ma obowiazek zmienic stanowisko z zachowaniem dotychczasowego wynagrodzenia. Nie wierzysz? To zajrzyj do kodeksu pracy. Nie dziwie sie ze polacy daja sie rabac na lewo i prawo skoro swoich praw nie znaja. x to idz i dyskutuj z pracodawca:) w normalnych firmach moze i tak jest i byc powinno, ale ile sie czyta sytuacji, ze pracodawca NIE JEST W STANIE zapewnic takich warunkow, chocby ze wzgledu na specyfike firmy/zakladu. nie wymadrzaj sie. Pracownicy na tasmie nie da do biura, bo np nie ma do tego kwalifikacji?? Rusz mozgownica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To rusz tylek sprzed kompa i wez do reki kodeks pracy to bedziesz wiedziala ze w takim przypadku ma obowiazek zwolnic pracownice z obowiazku wykonywania pracy z zachowaniem dotychczasowego wynagrodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Ale na szczescie nie Tobie to oceniac czy sa zasadne czy nie i isie nie podniecaj" Ale ZUS juz ma prawo oceniac czy sa zasadne czy nie wiec ocenia :P Nawet jak baba jest tak glupia, ze ma jedynie 50 zl na koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w pracuje w dużym zakładzie (1900 osob ) , Na produkcji dziewczyny musza isc na L4 . Codziennie MUSZA byc wyrobione normy i nikt nie bedzie dostawowo tyrał za ciężarna ktora musi kilkanaście razy dziennie isc do wc. Nie ma wyrobionej normy to nikt nie dostaje premii. W biurach 90 % babek pracuje do końca ciazy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
CO do ZUSU to fakt sa mega powolni i upierdliwi . Moga sobie sprawdzać ale na ta ilość osob ktora tam pracuje powinno to isc duzo duzo szybciej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ile ta baba miec na tym koncie jak nie dostaje swiadczen bo zus bawi sie w lekarza i colombo w jednym:))))) a kodeksu mnie nie ucz, codziennie lamane sa prawa ludzi w pracy a ty chrzanisz jakbys z gimnazjum wyszla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W jakim innym państwie jakie znasz jest taka instytucja jak w Polsce zus który daje pieniądze za NICNIEROBIENIE?????? Zus zły, najgorszy, a jak bieda to wszyscy do zusu w kolejce!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie za nicnierobienie tylko donoszenie ciazy a co za tym idzie urodzenie kolejnego podatnika:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak,urodzenie kolejnej szmaty nastawionej na nic nie robienie, ewentualnie tło rozkładanie nóg. Bojaki wzór takie dziecko wyniesie z domu spod skrzydeł matki oszustki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jaką jest gwarancją że podatnik nie będzie roszczeniowa krowa,nierob, sierotą leniwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oho gimbaza na wakacjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ile ta baba miec na tym koncie jak nie dostaje swiadczen bo zus bawi sie w lekarza i colombo w jednymusmiech.gif a kodeksu mnie nie ucz, codziennie lamane sa prawa ludzi w pracy a ty chrzanisz jakbys z gimnazjum wyszla x Łamane prawa prcowniików? A bo sami tego chcą ot cały problem. Wolą zwyczajnie kraść - bo inaczej tego nie nazwę, niż walczyc o swoje prawa. A póxniej dziwcie się, że politycy was okradają skoro sami wychodzą z tego samego kradnącego narodu. Jak zus zacznie obciążac lekarza za nieuzasadnione zwolnienie to się skończy ciążowe eldorado.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
,, gość wczoraj Tak,urodzenie kolejnej szmaty nastawionej na nic nie robienie, ewentualnie tło rozkładanie nóg. Bojaki wzór takie dziecko wyniesie z domu spod skrzydeł matki oszustki " to może ty rodzisz kolejne szmaty? co to w ogóle za argumenty? bronisz tego zusu, jakby to jakas świętość była... a to ze zabierają lwią część twojej pensji to już cie nie boli? albo, że za twoja kase kupuja ciasteczka i kawe? nie bo ciebie boli tylko jakas tam ciężarna co siedzi w chacie a banda urzedników wydzierajaca połowe twojego wynagrodzenia ciebie juz nie razi gratuluje priorytetów, na pewno ta wspaniała instytucja ci sie odwdzieczy za 40 lat jak pójdziesz na emeryture-dostaniesz piekna karte z gratulacjami i bon do tesco za 50 zł... z reszta jak my wszyscy.,...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"1. Rozpoczęłam pracę z zamiarem przepracowania tam przynajmniej takiej ilości czasu, aż nie znajdę niczego lepszego. 2. Miałam szczery zamiar i nawet robiłam wszystko w tym kierunku, aby pozostać w pracy jak najdłużej. 3. Inicjatywa, abym poszła na zwolnienie wyszła od lekarki- świetnej specjalistki i nawet dla mnie była zaskoczeniem. 4. Wynikała z bardziej skomplikowanej niż wam się wydaje sytuacji zdrowotnej. Nie będę tu przytaczać swojej karty chorobowej, ale jest gruba. W przeszłości przeszłam kilka operacji, w tym taką ratującą życie. Od lat leczę się też na chorobę przewlekłą, szczególnie komplikującą przebieg ciąży. Poza tym należę do wąskiej grupy osób u których wykryto ryzyko wystąpienia powikłania bardzo groźnego dla płodu, jestem pod stałą opieką specjalistów (nie, nie finansujecie tego w ramach NFZ-u). 5. Zanim usłyszę, że nie powinnam więc zachodzić w ciążę, przypomnę: nie zrobiłam tego umyślnie. Od dość dawna się zabezpieczam i nigdy wcześniej "wpadki" nie było, a lepsze metody antykoncepcyjne nie wchodzą w grę, konsultowałam to z lekarzami. Konsultowałam też kiedyś, czy w moim przypadku ciąża nie będzie egoizmem, usłyszałam, że nie ma większego ryzyka. Sporo rzeczy wyszło w praniu i mocno mnie zaskoczyło. 6. Odniosę się do tego busa, bo jest namiętnie przytaczany, ale chyba bez zrozumienia. Nie chodzi o to, że trzęsło, było niedobrze, zimno czy niekomfortowo (kiedy szłam na L4 byłam już po fazie wymiotów). Przejazd po wertepach między dwiema oddalonymi od siebie o kilkadziesiąt kilometrów miejscowościami powodował dolegliwości bólowe, bardzo silne! Lekarka stanowczo się temu sprzeciwiła, MIMO, że chciałam przejazdy kontynuować. Niebawem okazało się, że chyba słusznie bo poszły za tym i inne komplikacje i duże ryzyko utraty dziecka. Tak, że teraz wydaję krocie na leki podtrzymujące i jestem w zasadzie przywiązana do łóżka. Usłyszałam też, że w wyniku operacji mogę przechodzić ciążę inaczej niż inne kobiety. Szkoda, że kiedy pytałam o takie rzeczy kiedyś lekarzy z NFZ-u zawsze słyszałam, że wszystko jest będzie ok i to nie ma związku." umiecie czytac ze zrozumieniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
,, gość wczoraj Tak,urodzenie kolejnej szmaty nastawionej na nic nie robienie, ewentualnie tło rozkładanie nóg. Bojaki wzór takie dziecko wyniesie z domu spod skrzydeł matki oszustki " to może ty rodzisz kolejne szmaty? co to w ogóle za argumenty? bronisz tego zusu, jakby to jakas świętość była... a to ze zabierają lwią część twojej pensji to już cie nie boli? albo, że za twoja kase kupuja ciasteczka i kawe? nie bo ciebie boli tylko jakas tam ciężarna co siedzi w chacie a banda urzedników wydzierajaca połowe twojego wynagrodzenia ciebie juz nie razi gratuluje priorytetów, na pewno ta wspaniała instytucja ci sie odwdzieczy za 40 lat jak pójdziesz na emeryture-dostaniesz piekna karte z gratulacjami i bon do tesco za 50 zł... z reszta jak my wszyscy.,... x Nie podniecaj się tak bo fasolka ci wypadnie. Nie piszesz z jedną osobą wiec zluzuj matka. Jakichś tam cięzarnych nie jest jedna czy dwie. Nie dziw się, że ludzie się wkurwiają jak uczciwie pracują a ktoś kradnie za społecznym przyzwoleniem. Myślisz, że skoro jestem na nie dla bezpodstawanych zwolnień to nie drażni mnie rozpierdalanie pieniędzy przez państwowe instytucje? Skąd ten pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do tej powyzej od fasolki: to ty moze zluzuj majty bo to wy sie podniecacie tymi zwolnieniami:) temat nie jest o bezzasadnych zwolnieniach, tylko o bezzasadnym pozostawianiu kobiety w ciazy bez swiadczen :) zus mimo ze nie jest w stanie nic kobicie udowodnic, dalej jej robi pod gorke. To skandal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja p*****le ale macie problem hehe Ja mam to w d***e kto i gdzie idzie na L4:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość imm
Tak jak przypuszczałam, 2/3 chorobowego dostałam ponad tydzień po porodzie, był to 2 przelew od zus. Jak widać orzecznik nie miał się do czego przyczepić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×