Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość imm

ZUS może zagłodzić ciężarną

Polecane posty

Gość gość
gość wczoraj Polki zazwyczaj mają po jednym dziecku aż tak bardzo zazdrościcie im tych kilku miesięcy spokoju i odpoczynku w ciąży??? oczywiście najgłośniej drą mordę te, co jeszcze w ciąźy nie były - a jak będą to same pierwsze na l4 polecą - no, ale oczywiście ich ciąża będzie "naprawdę zagrożona" a każda inna to byle gó/wno i na tym zakończę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"aż tak bardzo zazdrościcie im tych kilku miesięcy spokoju i odpoczynku w ciąży???" :D I nie ma bata! L4 sie nalezy na ciaze :D nie na zadne zagrozenia z niej wynikajace. Na ciaze! Bo baba musi miec spokoj i odpoczynek! Ano macie! I macie VAT na dzieciece ubranka, zadnych zasilkow na dzieci, nie ma zadnej polityki prorodzinnej. Dla kilku miesiecy spokoju :D Bo praca to przeciez meczarnia jakas, to kamieniolomy, to zgroza i horror :D Glupie baby to malo powiedziane! Przy calej glupocie jeszcze leniwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D z ubawieniem przeczytalam komentarze rozzloszczonych jak tu ktos fajnie opisal oredowniczek ZUSu :) w Polsce nie bylo nie ma i nie bedzie pewnie jeszcze dlugo polityki prorodzinnej z prawdziwego zdarzenia i raczej nie przez kobiety idace na zwolnienia, bo prawda jest taka, ze lekarze tez nie daja tak bardzo chetnie zwolnien, szczegolnie ci przyjmujacy na nfz. ja specjalnie poszlam do lekarza prywatnie, by wlasnie nie miec potem problemu z uzyskaniem zwolnienia, u mnie w miescie lekarze przyjmujacy w ramach ubezpieczenia wystawiaja zwolnienia krotko przed porodem. Ja nie mialam zamiaru trafiac na porodowke bezposrednio z pracy :) szukajcie oszustow i zlodziei tam gdzie sa naprawde, pojscie nawet zdrowej kobiety w ciazy (nie mowiac o takiej, ktorej dolegliwosci na prace nie pozwalaja) to zadna zbrodnia, a przywilej, ktorych dla kobiet w ciazy i mlodych matek potem w ogole nie ma. Mysle, ze gdyby wlasnie w POlsce istniala jakas spojna i korzystna polityka dla rodzin, to tez wiele kobiet by na te zwolnienia nie szlo, bo np. okazaloby sie, ze wlasnie przez liczne doplaty do innych rzeczy, swiadczenie na zwolnieniu byloby duzo nizsze itp. Mi, jak juz pisalam pensja podskoczyla, bo znalazly sie tam dodatki z calego roku, wiec jestem bardzo zadowolona i zwyczajnie mi sie to oplaca :) Sednem sprawy jest zlodziejski ZUS, ktory podwaza opinie lekarza i odcina ciezarna od swiadczen na zycie. To skandal moim zdaniem. Co, jesli taka matka ma bezrobotnego meza albo zarabiajacego najnizsza? To chore :O taka ciekawostka. w czasie kiedy w tv najwiecej trabiono o przekretach i fatalnej sytuacji ZUSu, ten w moim miescie przechodzil gruntowny remont na zewnatrz, jak i wewnatrz. Podejrzewam, ze za gruba kaske :) z satysfakcja wiec przechodze kolo budynku, wiedzac, ze mam kolejny dzien wolnego, a kasa i tak sie zgadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lawlii "smiech.gif z ubawieniem przeczytalam komentarze rozzloszczonych jak tu ktos fajnie opisal oredowniczek ZUSu..." :O Bo przeciez o uczciwosci, moralnosci, odpowiedzialnosci to ty nie slyszalas... :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lawlii dziś Dramat. Oni nie są uczciwi, więc i ja uczciwa być nie muszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o jakiej uczciwosci i moralnosci ty piszesz? przeciez przekrety zusu widac golym okiem, to jest dla ciebie przyklad? nie jestes w ciazy, to pracuj - badz tym szlachetnym pracownikiem pelnym dobrych intencji. zobaczymy co ci z tego zostanie na emeryturze. moja matka pracuje juz prawie 30 lat, urodzila dwoje dzieci, na l4 z powodu ciazy nigdy nie byla, macierzynskiego nigdy nie wykorzystala w pelni bo bala sie ze ja zwolnia (wtedy mozna bylo nawet na macierzynskim powiedziec adios takiej pracownicy) i ile ma wyliczonej emerytury? - niespelna 50% obecnej pensji - smiechu warte. dlatego uwazam ze kazda ciezarna jak chce powinna isc na zwolnienie, bo zus i tak swoje odzyska z nawiazka wczesniej czy pozniej. poki co zlodzieje to zus a nie ciezarne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"o jakiej uczciwosci i moralnosci ty piszesz? przeciez przekrety zusu widac golym okiem, to jest dla ciebie przyklad?" Czyli jak zlodzieje okradaja ludziom mieszkania to ja tez moge? :D Jak ktos cie pobije to ja tez moge? Jak twojej babci lobuz wyrwie torebke to i ja moge? Dowiedz sie czym jest uczciwosc bo nie wiem czego ty swoje dzieci chcesz nauczyc :O Ale coz...to one beda ponosily konsekwencje twoich decyzji, to one beda zyly w biednym i zrujnowanym kraju. Powodzenia! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do 17:52, nie zyje w polsce, moje poczucie sprawiedliwosci jest jak najbardziej kompletne, nie potrzebuje twojej troski. ale wiem co to znaczy zle sie czuc w ciazy i musiec pracowac, wiem rowniez jakie sa realia zarobkow i emerytur w polsce, wiec nie musisz mnie edukowac. nie jestem wierzaca, nadstawiac drugiego policzka nie bede, tylko dlatego ze tobie nie podoba sie moja opinia. jezeli tak ci szkoda tych "ogromnych" strat jakie powoduja ciezarne w polskim systemie ubezpieczen, to proponuje zatrudnic sie w zusie. zobaczymy jak to ci pojdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak takie suki... jedna druga zagryzie ..bleee Politycy ciągną kasy ile wlezie a wam zal d**e ściska ze pani xx ktora pracuje w sklepie za najniższą krajową idzie na max 7 miesięcy na L4. Tak na marginesie nie znam w swoim otoczeniu ŻADNEJ kobiety ktora majac prace biurowa poszła szybko na L4 . Wszystkie pracują do 8-9 miesiąca .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proponuje tez wam odniesc sie zmijki do tematu, bo tematem nie jest kwestia, czy sie powinno czy nie powinno isc na l4. skoro mi lekarz je dal, to guzik wam do tego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to, że lekarz jest ku**** i za łapówkę wszystko da co trzeba to nie znaczy że dobrze zrobiłaś idąc na l4, no , ale usprawiedliwiaj się, 30 lat i będziesz płakac, jak nie wcześniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"do 17:52, nie zyje w polsce, moje poczucie sprawiedliwosci jest jak najbardziej kompletne, nie potrzebuje twojej troski. ale wiem co to znaczy zle sie czuc w ciazy i musiec pracowac, wiem rowniez jakie sa realia zarobkow i emerytur w polsce, wiec nie musisz mnie edukowac. nie jestem wierzaca, nadstawiac drugiego policzka nie bede, tylko dlatego ze tobie nie podoba sie moja opinia. jezeli tak ci szkoda tych "ogromnych" strat jakie powoduja ciezarne w polskim systemie ubezpieczen, to proponuje zatrudnic sie w zusie. zobaczymy jak to ci pojdzie." :D I wydech...w koncu :D Jedno zdanie a tyle klebiacych sie mysli :D Ja tez nie mieszkam w Polsce. Mieszkam w bardzo bogatym kraju :P gdzie w ciazy sie pracuje. Ale zycie (rowniez poza owa ciaza) jest latwiejsze, przyjemniejsze, UCZCIWSZE :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lawlii "proponuje tez wam odniesc sie zmijki do tematu, bo tematem nie jest kwestia, czy sie powinno czy nie powinno isc na l4. skoro mi lekarz je dal, to guzik wam do tego " Mnie tam faktycznie guzik do tego. To ty nie masz kasy, to ty zastanawiasz sie, sakd wziac pieniadze na podstawowe potrzeby, to twoj maz nie jest w stanie utrzymac ciebie itd Za kilkanascie lat to twoje dzicko poniesie konsekwencje okradania przez was (i przez politykow :D coby sie jakas nie czepila) panstwa. To twoje dziecko bedzie czekac na wizyte u specjalisty mniesiacami, to ty nie dostamniesz wsparcia, to ty bedziesz sie nadal zalic i wsciekac. Masz racje - mnie to zwisa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
juz w tej chwili czeka sie do specjalisty miesiacami, emerytury sa smiesznie niskie, mielismy kilka reform "filarkow" na temat ktorych nikt nas o zdanie nie pytal a pieniadze zaprzepaszczone. uczciwosc dziala w obie strony - system wymyslony przez politykow musi sie sprawdzic zeby ludzie mieli zaufanie i przekonanie o skutecznosci danego planu. w polsce swiadczenia spoleczne nigdy nie byly dobrze opracowane, bo wazniejsze sa lapowki i premie dla prezesow instytucji publicznych. l4 to nie zlodziejstwo - to jest istniejaca prawnie mozliwosc - czy jej slusznosc wam sie podoba to juz inna sprawa. mnie sie rowniez wiele rzeczy w polsce nie podoba, ale nie dre o to pyska, bo nie mam na to wplywu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś nie posraj sie hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"gość dziś nie posraj sie hehe" Juz wiem z jakich dolow spolecznych pochodzisz :D Ot, dziewucha bez wyksztalcenia, bez mozliwosci porzadnego zycia i tyle. Coz...masz to na co sobie "zapracowalas". Tak to bywa, gdy sie zycie na lenistwie spedza. Nie ma sie nic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamy takie czasy ze trzeba dbać o swoja d**e i koniec . Jak cos sie stanie to ZUS wyliczy ci 790 renty i nikt nie bedzie zastawiał sie czy bedziesz miała za co zyc . Opieka rodzinna ? koleżanka z pracy ma ciężka sytuacje materialna i dostała z opieki AZ 130 zł na jedzenie i 10 zł na chemie (na 4 osobowa rodzine ) ,70 zł na leki dla męża .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"gość dziś "gość dziś nie posraj sie hehe" Juz wiem z jakich dolow spolecznych pochodzisz smiech.gif Ot, dziewucha bez wyksztalcenia, bez mozliwosci porzadnego zycia i tyle. Coz...masz to na co sobie "zapracowalas". Tak to bywa, gdy sie zycie na lenistwie spedza. Nie ma sie nic smiech.gif" hehe :) nie posraj sie :)))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
kobieta kobiecie wilkiem:/ niektóre tutaj powinny rozpędzić się i walnąć głową w ścianę:/ co was tak bolą te zwolnienia od pierwszego dnia ciąży?niech sobie laski odpoczną, niech się wylegują- a jak któraś jest zazdrosna to niech też idzie na zwolnienie a nie zgrywa bohaterke która pracuje do porodu i oczekuje oklasków, sorry nikogo to nie wzrusza ja poszłam w 6 m ciązy i co i g****o...też się nie doczekałam jeszcze kasy a było to 2 miesiace temu bo zus wątpi że pracowałam i każe co rusz dostarczać jakies dokumenty i legalnie niby ma w ch.u.j czas na rozpatrzenie sprawy:/ na nic nie działa mój płacz i stawanie na rzęsach, żeby przyśpieszyć sprawe-wszyscy to maja gdzieś i od 2 miesiecy ejstem bez kasy, gdyby nie jakieś drobne oszczędności i mąż chyba mieszkałabym na ulicy z brzuchem:/ nawet moja szefowa nie dostała jeszcze kasy a od lutego jej zalegają (urodziła tydzień temu) i też musi pożyczać kase od rodziny:/ upokarzają nas na każdym kroku, dlatego nie ma co mieć skrupułów. ja popieram każdą, która jest na zwolnieniu-oni maja nas gdzieś, my tez ich miejmy:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie boj sie laska, nie posram sie :D Twoje zwolnienie, twoj brak kasy i twoja bieda nie spedzaja mi ani snu z powiek ani zarcia z jelit :D Tak na marginesie....trzeba miec co jesc, aby bylo czym srac :D bido ty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wy macie cos z glowa autentycznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha, mamy :D Lepiej ci? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"gość dziś Nie boj sie laska, nie posram sie smiech.gif Twoje zwolnienie, twoj brak kasy i twoja bieda nie spedzaja mi ani snu z powiek ani zarcia z jelit smiech.gif Tak na marginesie....trzeba miec co jesc, aby bylo czym srac smiech.gif bido ty!" ps nigdy nie bylam na L4 w ciazy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja mam pytanie-urodzilas sie na obczyznie czy wyjechalas mieszkajac poprzednio w Pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ile nakradli politycy i zus? no tyle ile mogli, czyli dokładnie tyle ile laska na lewym zwolnieniu l4, reszta jet kwestia możliwości - i laska z lewym zwolnieniem i politycy wykorzystai 100% tego co mogli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorka napisała wyraźnie:"Na domiar złego musiałam dość szybko przejść na L4, bo przez dojazdy (ponad 3h dziennie busem) bardzo źle funkcjonowałam (silne bóle brzucha), a ciąża od początku była zakwalifikowana jako "wysokiego ryzyka", potem "zagrożona". " Rozumiecie słowo pisane? Poszła na zwolnienie, bo miała wskazania od lekarza. Lepiej, by straciła tę ciążę, w imię źle przez was pojętej uczciwości? Jej to zwolnienie niestety przysługiwało - niestety bo przecież chyba normalne, że wolałaby, żeby ciąża była niezagrożona. ZUS jest płacony właśnie po to, żeby w przypadkach niezdolności do pracy (zwolnienie, ubytek na zdrowiu, starość) mieć zabezpieczenie finansowe. Po to są te składki płacone (i jak wszyscy wiemy, niskie one nie są.)! To jest U-BEZ-PIE-CZE-NIE społeczne, płacisz składki, w razie "W" wypłacane jest "odszkodowanie". I dziewczyna miała składki opłacone, a teraz nie ma kasy, bo procedury są jakie są. To mogą być nawet 4 miesiące opóźnienia w wypłacie NALEŻNYCH pieniędzy. Co ma jeść w międzyczasie? A tutaj jakieś głupoty wypisujecie o nieuczciwości tych co idą na zwolnienie - co to ma w ogóle do rzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
temat zaczął zyć własnym zyciem i nie wszystkie posty odnosza sie do autorki - slepa? czy zawsze prowadzisz dyskusje od linijki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"dziewczyna miała składki opłacone, a teraz nie ma kasy, bo procedury są jakie są" :D Naprawde? Bo autorka napisala tak " moje zarobki to 1800 zł brutto, mąż dopiero znalazł pracę (dopiero skończyliśmy studia), kokosów brak, oszczędności brak. " Dopiero skonczyli studia wiec tych skladek to sie nie naplacili. I od tych 1800 zl tez za wiele nie odlozuyla. Wiec, nie "ZUS sie czepia" tylko ZUS sprawdza. I slusznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś "dziewczyna miała składki opłacone, a teraz nie ma kasy, bo procedury są jakie są" smiech.gif Naprawde? Bo autorka napisala tak " moje zarobki to 1800 zł brutto, mąż dopiero znalazł pracę (dopiero skończyliśmy studia), kokosów brak, oszczędności brak. " Dopiero skonczyli studia wiec tych skladek to sie nie naplacili. I od tych 1800 zl tez za wiele nie odlozuyla. Wiec, nie "ZUS sie czepia" tylko ZUS sprawdza. I slusznie! XXX Ubezpieczenie właśnie tak działa. Od momentu kiedy płacisz składki jesteś uprawniona/y do odszkodowania. Nieważne, czy wypadek losowy zdarzy ci się za tydzień, za 10 lat czy w ogóle (tak działa każde ubezpieczenie, nie tylko chorobowe). To nie jest lokata, gdzie wyjmujesz to co włożysz plus jakąś górkę. To, że ZUS sprawdza - nikt się nie czepia - jego prawo. Problem w procedurach, które nie są dostosowane do naszych (czyli płatników) potrzeb. Jeżeli musisz czekać 4 miesiące na należne c****eniądze, a jednocześnie nie masz możliwości zdobycia ich gdzie indziej (bo jesteś niezdolna do pracy) to może to być spory problem, nie każdy ma nie wiadomo jakie oszczędności. Zwłaszcza, że zwolnienie z powodów zdrowotnych często wiąże się z dodatkowymi kosztami - leków, dodatkowych badań itp. To, że są ci co oszukują - np. żona posła Hofmana - to fakt. Jej jakoś jednak nie skontrolowali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co ma zona posla Hoffmana do autorki? Zmiencie sobie w Polsce ekipe rzadzaca na jakas uczciwsza i tyle. Nie ma? Wyrazy wspolczucia. W wiekszosci krajow tak wlasnie to dziala - podczas procedury sprawdzajacej czeka sie na pienuadze. Niech ci pomoze rodzina, jezlei jestes tak nieodpowiedzialna, ze bez zaplecza finansowego podejmujesz tak powazne decyzje. Tak to juz w zyciu jest, wygrywaja madrzejsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×