Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

julia83

IUI IVF komu się udało? Kontynuacja.

Polecane posty

Doremido mnie lekarz powiedzial, ze zadnych rutinoskorbinow w ciazy!!! Na poczatek duza dawka wit.C - mi zalecano wit.C 1g (w aptece taka do rozpuszczania) i pic do 3x dziennie, na gardlo tak jak pisza dziewczyny, moze byc Isla (mnie osobiscie nie pomaga), tabletki prenalen (tez nie korzystalam) albo mi zalecano Tantum verde lub Orofar do ssania (o tyle fajne, ze znieczulaja gardziolko), no i paracetamol przeciwbolowo do 3 razy dziennie - tyle z tabletek. Pij tez duzo roznych herbatek - lipa, kwiat czarnego bzu, herbata z sokiem malinowym, z sokiem z czarnego bzu, z cytryna lub z miodem i cytryna (jak gardlo mocno podraznione od kaszlu,to ta z miodem moze nasilac podraznienie). Jak przyplacze sie katar, to inhalacje z sola fizjologiczna lub z amolem, przeplukiwanie nosa roztworem soli fizjologicznej z woda utleniona (troche piecze, ale dziala cuda - a robi sie to tak, ze bierzesz fiolke soli fizjologicznej, zgniatasz ja tak zeby wypuscic z niej powietrze i zaciagasz do niej wode utleniona, potem nachylasz sie nad umywalka lub miska, zalewasz nos, potrzymac chwilke i wydmuchac). Niestety trzeba te 2-3 dni przelezec, ale szybko powinna byc poprawa. Duzo zdrowka 😘 Nadziejo trzymam kciuki. Przyrost bety jest piekny, a te ich normy, to niech sobie w buty wsadza, robia z ludzi glupkow ;) Darkness rzeczywiscie robota Ci sie pali w rekach. Ja od kilku dni probuje zlozyc do kupy material na poszewki do poduszek - musze zaprasowac je tak, zeby skoczyc do rodzicow i zeby tatko na maszynie przeszyl raz dwa. Wzglednie podlapac fastryga, zeby zobaczyc, czy moj zamysl jest prawidlowy :p Sprawa o tyle skomplikowana, ze nie chce zadnych guzikow ani zamkow, tylko na zakladke i jeszcze taka dodatkowa obramowka w okol podusi ;) Nie wiem czy ktos rozumie, co autor ma na mysli hihihi. Pozniej jeszcze chcialam na tym wyszyc malenki wzorek kwiatowy, to ostatnie moze mnie jednak calkowicie przerosnac :p Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
* DoReMiDo możesz próbować naturalnymi specyfikami, jeśli jednak ból gardła jest silny to ja bym radziła iść do lekarza rodzinnego, bo może to być angina. Nie leczona angina w ciąży może zaszkodzić kruszynce. W takiej sytuacji lepiej wziąć antybiotyk dozwolony dla kobiet w ciąży. * Nadzieja kolejny objaw twojego obecnego stanu :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikusia84
Nadzieja ból piersi może oznaczać jedynie to,żę rozwija się u Ciebie nowe życie!!Wszystko będzie dobrze i beta będzie piękna!! Czekamy wszystkie na wiesci!! Pisałyście dziewczyny o ciągnięciach w dole brzucha, ja mam to samo, do tego kłucie w pachwinach...dzisiaj czuję jakbym miała mega wielki balon... Mnie drugą noc z rzędu łapią skurcze łydek...aż łzy mi lecą z takiego bólu...przypomnijcie mi ile razy dziennie można brać magnez i który polecacie..będę wdzięczna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za wszystkie rady. Jesteście kochana! Mąż pojedzie do apteki to zapyta o ten prenalen. Daruje sobie ten rutinoscorbin. A apap to tak żeby infekcja się nie rozwinęła? Trochę głowa cmi więc wezmę 1. Piłam w nocy 2 razy wodę ciepła z miodem i cytryna (nie za ciepła bo wiem o tym że zabija wit C i miód) i mi pomogło na tyle że nie boli przy połykaniu :-) akurat mi mąż przyniósł 2 dni temu świeży naturaly miód od kolegi z pracy, jak to mówią w samą porę :-) X Nadziejko trzymamy kciuki! Dobry objaw z tymi piersiami :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki tak sie cieszę z tych cycków!!! kikusia polecam Ci magneb6 ja biore 3x1 to jest cytrynian najbardziej wchłanialny..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Doremido na pewno nie zaszkodzi a może pomóc. Prenalen pastylki sobie też kup. <> Kikusia ja biorę Asmag Forte 3x1, gin powiedziała że przy większych skurczach 3x2. Zosia.D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Hexe
cześć Dziewczyny. dawno mnie nie było, ale czytam Was regularnie. Nadziejka zaciskam kciuki i bardzo bardzo mocno Wam kibicuję. Darkness, Zuzka gratuluję. Nel, co u Ciebie? Wszystkim dziewczynom życzę miłego dnia, za wszystkie trzymam kciuki. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Azzurro
Nie słyszałam ze nie można rutinoscorbinu. W każdym artykule o przeziębieniu w ciąży jest napisane ze można. W dodatku jak ktos ma problemy z kruchymi naczynkami to tez sie je w ciąży. Paracetamol 4 razy w ciagu doby. Ja tez pilam prenalen ale starcza na krótko i jest z czosnkiem co mnie odrzucalo i mialam odruchy wymiotne. Można tantum verde i isla tez. Mnie miód tez podrażnia wiec na gardlo nie używam nigdy. A na skurcze łydek mi gin przepisał asparaginian. Przez 2 dni miałam brać 2 *2 tabletki a potem 3*1 . Biorę teraz 2 dziennie bo to moja jedyna ciążowa dolegliwość choc ostatnio jakos nie mam tych skurczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Nadziejko czekamy na wynik :) ale coś mi mówi że to Twój czas :* modlę się codziennie za Ciebie :) Kikusia84 ja też od dwóch dni mam skurcze Fakt że dawno tego nie miałam i odstawiłam magnez w tabletkach ale chyba też muszę sobie na nowo zakupić No i moje skurcze chyba to wynik powrotu do pracy Byłam dwa dni po 10-12 h więc to chyba powód W ogóle przegiełam tymi dwoma dniami Dziś nie mogę chodzić tak nogi bolą Poczekam na M i jak wróci to muszę odwiedzić aptekę Julia dzięki za Twój wpis po nim pomyślałam trochę przeanalizowałam wszystkie za i przeciw nie mogłam spać pół nocy ale w końcu mnie olśniło co mówić i poszło :) a co bedzie dalej zobaczymy Dziś sniło mi się że miałam wynik bety pozytywny chyba sobie wyobrażacie moje rozczarowanie po przebudzeniu... ehh szkoda że to tylko sen :( Co do przeziębienia Dziewczyny Cieżaróweczki strasznie Wam współczuję to mega super pogoda na rozwój wszelkich przeziębień no a w Waszej sytuacji to już trzeba ostrożnie z lekami Dziewczyny odebrałam własnie wynik wit d i mam lekki niedobór bo 25 a w normach pisze ze ponad 30 to ok i teraz pytanko jaką Wit kupić? wiem ze już kiedyś o to pytałam ale nie mogę się doszukać odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem kiedy nadrobię dopiero wróciliśmy. Chciałam tylko pogratulować Darkness i Nadzieji:) Bardzo się cieszę. X. Doremido ja w ciąży brałam prenalen syrop i pastylki do ssania i mnie pomogło. Rutinoscorbinu nie wolno, można czystą Wit. C. Poza tym można Argentin T spray. Lilianka31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Hexe
Nadzieja???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Merenka
Nadziejko kciuki zacisniete i czekamy na wiesci :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki dopiero w Internet wrzucili wyniki, wydzwaniałam z ponagleniem .. 1173 znów przyrosło więcej bo wg moich obliczeń 130% .. I w d...mam ze nie mieszczę sie w ich normach ;-) najważniejszy przyrost . Dzięki Wam za wsparcie..ja chyba nigdy nie zrezygnuje z forum taki mam dług ... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oj nadziejko:* jest elegancka beta :)hurrrra justyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Hexe
Juuupi:) Nadziejka strasznie się cieszę. Wszystko jest ok. A w ich normach się nie miescisz bo jesteś nieprzecietna, wyjątkowa i jedyna... poprawilas mi humor bo dajesz nadzieje Nadziejo:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super Nadziejko!!! Umawiaj sie na wizyte do lekarza i teraz czekamy z Toba na wizyte serduszkowa!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
```DoReMiDo czas zap***ala :) kończysz 1 trym. super! gratulacje! Prenalen dostępny jest również w rossmanie. ```Nadzieja78 :):):):):)):):)):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:-) tak czekamy na usg , myslicie ze w 24dpt będzie juz to na co tak czekam ? Planuję umówić sie na 23 lipiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taki zapis znalazłam na stronie novum : "Analogicznie jak w przypadku naturalnego poczęcia, wiek ciąży po zabiegu in vitro oblicza się, przyjmując za pierwszy dzień cyklu pierwszy dzień ostatniej miesiączki. Jeśli miesiączka była z powodu stymulacji przesunięta, tak jak to się często dzieje w protokole długim, wtedy za dzień owulacji przyjmuje się dzień punkcji jajników i moment zapłodnienia pobranych w czasie zabiegu komórek jajowych. Od tej daty odlicza się wstecz 14 dni (tyle dni średnio upływa od pierwszego dnia miesiączki do owulacji) i tę datę przyjmuje się za pierwszy dzień hipotetycznej miesiączki, od której liczy się wiek ciąży."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiśkaD
Nadzieja!!!!! :):):):):):):):):):):):):):):):):) :*:*:* Spokojnej ciąży Kochana! Nawet nie wiesz jak się cieszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadziejko super! :-) :-) ja bym szła za tym twoim 2 wpisem. Czyli do dnia transferu doliczyć 14 dni plus dni do dziś i wychodzi tak jak mówiłam ostatnio dziś 4 tydzień jutro 4 tydz i 1 dzień tak mniej więcej. Myślę że 24 dpt jest ok na wizytę serduszkowa :-) Z Darkness a Ty kiedy wizyta? Z Dziewczyny, mam syrop prenalen (tab nie było), ilse i wit C, lekarz mówił że jak nie ma gorączki to z apapem się wstrzymać. No i miód cytryna i rosolek. Dzięki za rady! Leżę w łóżeczku. Z Zosia, cieszę się że już lepiej. Z Mh1 też nie mogę w to uwierzyć :-) też długo nie mogliście ciężarówki w to uwierzyć? Może brzuszek i ruchy mi jakoś pomogą :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nadziejko w moje urodziny chcesz miec wizyte:)? zadz do lekarza i poradz sie go kiedy lepiej zrobic usg zeby było juz serduszko:) tak bardzo sie ciesze!!!!!!!!!!!!!!!!! ivf zeby nie ta metoda nie było by tylu wspaniałych wiadomosci a później dzieciaczków:* moje dzieci rozwijaja sie zupełnie normalnie, usmiechaja sie , gugaja, i zeby nie ivf moze bym nigdy nie miała dzieci a tak teraz Wojtek marudzi (wyje)a Szymonek prawie usypia:) gdzies ostatnio usłyszałam czy powiem swoim dzieciom ze sa z ivf? otóz ktos mądrze powiedziała a czy rodzice mówia swoim dzieciom ze zostały poczete np, w łózku, na stole, w samochodzie itp??? no własnie nie ma znaczenia gdzie zostały poczete, wazne ze noszone przez 9 msc pod sercem tak jak wszystkie dzieci:) justyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Szmacioszka
Nadzieja 78 super, ja miałam wizytę serduszkową 25 dpt, to był 6tydzien 2dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nadziejko :) <> Justyna wychodzę z takiego samego założenia :) nie wiem jakim cudem ale przegapiłam imiona Twoich synów... Czytam teraz i uśmiecham się od ucha do ucha bo u nas też będzie Wojtuś ;) u mnie zaczął się 18 tydz. w sobotę dwa razy poczułam pierwsze ruchy :) Zosia.D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×