Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ktore to obiady gotuja sie same

Polecane posty

Gość gość
Bułka z serem z mikrofali! Zapiekanka w 5 min! I "piecze" się samo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W tym temacie widać, że kto ma pojęcie o gotowaniu nigdy nie powie, że jakiś obiad "robi się sam" albo że trzeba go tylko wstawić na gaz. Dobrze ktoś napisał, że prawdziwy i dobry rosół to jednak trochę pracy. Ale co o tym może wiedzieć ktoś, kto wrzuci udko, dwie marchewki i kostkę rosołową do gara. Sos do sphagetti (oryginalny) - to prawda, że robi się go 2-3 godz (musi się gotować na małym gazie). Pewnie pomidorówka to dla Was szybka zupa? Chyba w opcji z kostek, porcji rosołowej i z przecierem ze słoika. Ja najpierw robię prawdziwy rosół (z wołowiny, drobiu i masy warzyw) a potem dopiero na nim robię pomidorówkę i nie z koncentratu! Tylko z 1,5 kg pomidorów zasmażanych z cebulką na maśle i przecieranych przez sitko. Także chwalcie się która robi szybciej...na koncentracie to i ja bym zrobiła w 15 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaden obiad nie gotuje sie sam, bo wczesniej wszystko trzeba samemu pomyc, obrac i pokroic. No chyba, ze sie mieszka zagranica i w dziale ze swieza zywnoscia jest mozliwosc wyboru wszystkiego umytego, obranego i pokrojonego na tackach i w torebkach. Ale w Polsce nie (poza mrozonkami, ale to nie to samo co swieze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak tylko, że pesto ze słoiczka to nie pesto. Zresztą przygotowanie pesto zajmuje chwilę więc tym bardziej nie rozumiem używania gotowca. Rozumiem drogie panie, że codziennie jecie makarony, ryż i sosy ze słoików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli przygotowanie pesto to dla ciebie chwila to chyba zyjemy w innych wymiarach czasowych. (Nie wspominam juz nawet o czasie jaki czlowiek traci na mycie dziesiatek malych czesci od blendera, ktorych mie mozna wywalic do zmywarki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pff sam gordon ramsey robi pyszne obiady w 15min,a wy kwoki siedzicie w garach pol dnia. meczennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak nie mam weny na siedzenie w garach to nastawiam piekarnik na 180 stopni. Wrzucam w folię do pieczenia pieczarki,paprykę,cebulę,schab w plastrach,łyżka oliwy i wrzucam do piekarnika i gotuje się sam ok 1.godz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkalam przez pare lat na zachodzie i tam mozna byli kupic w normalnej cenie posiekana cebule, pokrojone grzyby, pokrojone miksy swiezych warzyw do roznych dan, pokrojone mieso (w marynacie albo przyprawach lub bez), ubite kotlety (w panierce lub bez) itd. Wszystko juz pomyte i tylko sie wysypywalo zawartosc torebek i tacek do darnka lub na patelnie. W Polsce tego nie ma! Kazda czynnosc ktora tam zajmowaka mi minute (czyli otwarcie opakowania), tutaj zabiera od kilkunastu minut do godziny (wszystko trzeba robic sanemu, caly proces przetwarzania nim brudne i w calosci warzywo lub mieso trafi do garnka lub na patelnie. Nic sie samo nie zrobi. Nawet glupia zupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś od razu wiadomo, że nie pracujesz albo dzieci nie masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie z tv nic nie robia w 15 min. Magia telewizji. Kazde nagranie jest ciete i edytowane. Jestes strasznie dziecinna skoro to lykasz. Nawet z motorkiem w du!pie nie zrobisz niczego od podstaw w 15 min, poza odgrzaniem sztucznych gotowcow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Samo obrobienie schabu to chwila: mycie, obkrojenie tłuszczu, pokrojenie w plastry. Do tego umycie i pokrojenie papryki, pieczarek drugie tyle. A to ma się niby samo ugotować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wrzucam w folię do pieczenia pieczarki,paprykę,cebulę,schab w plastrach,łyżka oliwy i wrzucam do piekarnika i gotuje się sam ok 1.godz Ma sie rozumiec, ze poza poplastrowanym schabem wrzucasz wsztko brudne, nieobrane i w calosci? Czemu ludzie maja taki chole!rny problem z pisanuem prawdy? Zegarek ci staje nim wlaczasz piekarnik? Kazdy kto gotuje ten wie ile czasu sie schodzi na kazde durne przygotowanie domowej potrawy (bez miksow i sloikow).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie rozsmieszaj mnie. Wszystko robie od podstaw.Nie kupuje gotowcow i dalej uwazam,ze obiad robi sie sam.Umycie i obrobka warzyw i mies to max 15min.W wiekszosci obiad robi sie sam(nie licze tutaj smazonego). Macie 2 lewe rece,a obiad w 15minut tez mozna zrobic. jagniecine,lososia ale bieda takich rzeczy nie jada wiec nie wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem dlaczego lubią ludzie przekłamywać rzeczywistość. Ja nie gotuję, pracuję, ale wiem ile co zajmuje czasu. Jesli dla kogoś "chwila" to 10 minut to takich chwil w gotowaniu jest sporo, a dolicz do tego posprzątanie, załadowanie zmywarki. Nie muszę gotować na co dzień by wiedzieć, ze to dość czasochłonne zajęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ta chwila to kilkadziesiat minut, ale cudowne panie domu czasu nie licza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokladnie! Zgadzam sie z 15:28 i 29!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Opowiedz nam jak ty ta jagnięcinę robisz w 15 min :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taka jagnięcina czy inny łosoś to chyba już za życia są przyprawione , namoczone w marynacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No popatrz, niedosc ze idealna z ciebie kucharka to jeszcze jak na kafe przystalo dziana i na lososia cie stac. Normalnie czapki z glow, majty w dol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15:35 nie kazda z nas jest biedna kurka domowa,ktora szczyci sie co i w jakim czasie zrobila. Musicie mezow zagonic do roboty,bo niedlugo rece wam do podlogi przyrosna.Ano tak,zapomnialam,ze nie macie mezow. hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zrozumialas ironii. Kazdy sie tu z ciebie nabija, a ty bierzesz to serio. Najwyrazniej twoja inteligencja nie idzie w parze z wyobraznia. Mysl dnia: Pracujacy maz spelnieniem marzen bezrobotnej kury domowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś hahahahaha jak ja uwielbiam takie rodzyneczki w tych tematach perfekcyjnych Pań Kafe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego blendera nie można myć w zmywarce? Chodzi mi o ostrzu i pojemniczku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś myśl dnia :D rozkręcasz się widzę :) idę po popcorn co się sam zrobił :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16:08 no niestety panienko ale pomylilas mnie z kims innym. Jak zwykle w waszych pustych glowkach roi sie od pomyslow na dopowiedzenie sobie scenariuszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jeszcze jedno. Mój blender nie ma dziesiątek części. Proszę o oświecenie mnie jakie to sa części. Można nawet podać model blenera. Z chęcią obejrzę bardziej zaawansowane modele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdybys miala blender i przeczytala instrukcje to bys wiedziala dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Instrukcji od blendery już dawno nie mam wiec proszę o oświecenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to jest taki tajny model tego blendera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×