Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kasiaszatanistka1994

Dlaczego sporo fanów metalu po 30 nie zna żadnych nowych zespołów?

Polecane posty

Gość Heavy_Maniak
Choć może mało kto Słowacką scenę heavy metalową :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Heavy_Maniak
zna*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj, nawet to sick individual mi się nie podoba, ale przyznam, faktycznie lepsze od tego co słuchałam wcześniej, inne. Jednak za dużo polskiego black metalu się nasłuchalam by taki rock robił na mnie wrażenie :P A co sadzisz o Floor Jansen? ja czesto słysze że to super wokalistka, muzyka nightwish na niej zyskuje..mi się nie podoba nadal, bynajmniej nie polubiłam dzięki niej Nightwisha. Guardians of time - typowy power metal, bez rewelacji, w sumie nuda jak nie wiem :P Wybredna recenzentka ze mnie, niestety :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja ją uwielbiam, chociaż we wcześniejszym zespole (After Forever) pokazywała dużo lepiej na co ją stać. Nie wykorzystują jej potencjału w nightwishu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Matko toż to ja urodziłem się z heavy metalem a takie perełki odkrywam :) i widzę koleżanka ma podobne pasję :) popieram! :D A co to Black Metalu przelotem u mnie był ale nie zastał na dłużej . Heavy metal mam we krwi :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Heavy_Maniak
Matko toż to ja urodziłem się z heavy metalem a takie perełki odkrywam :) i widzę koleżanka ma podobne pasję :) popieram! :D A co to Black Metalu przelotem u mnie był ale nie zastał na dłużej . Heavy metal mam we krwi :p a masz kolejny zespół od naszych sąsiadów Dereš - Na panské (Pôvodná verzia) https://www.youtube.com/watch?v=Ve-Cl0g_SMA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Heavy_Maniak
balsam dla moich uszu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Heavy_Maniak
halo.. żyje ktoś tu jeszcze? :D co tak temat zamilkł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nikt nie dołączył się do mojego wątku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Heavy_Maniak
Nikt nie dołączył się do mojego wątku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Heavy_Maniak
Według mnie nadaje ale być może to jest fakt że uczyłem się tego języka przez 3 lata :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pare lat temu znalazlam przypadkiem na youtube słowacki thrash metal, młody zespół z nowej fali, przez ten ich język brzmiało to komicznie i tragicznie zarazem :P nie mogę sobie przypomniec nazwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Ja nie lubie słowackiego metalu" Ruda, a czeskie zespoły, jak Root, Törr, Master's Hammer, czy Maniac Butcher, Krabathor, Debustrol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Ruda, a czeskie zespoły, jak Root, Törr, Master's Hammer, czy Maniac Butcher, Krabathor, Debustrol?" Krabathor kiedyś tam sobie posłuchałam ale już bardzo dawno temu, jeśli chodzi o reszte tych zespołów to nie znam żadnego nawet z nazwy :P Czasem mi wstyd przez ciebie, zanim przyjdziesz błyszczę i się wymądrzam, przyjdziesz i już moja znajomośc metalu jest taka malutka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Root, Törr, Master's Hammer i Maniac Butcher to kvlty czeskiego BM.:classic_cool: Trzy pierwsze, zaliczają się jeszcze do pierwszej fali, ale czwarty to już druga. To pewno znasz z wykonania Nargaroth. https://www.youtube.com/watch?v=JHYNOMKCSMc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest mocny slowacki trash metalowy zespół znany na całym świecie mianowicie Death Havranek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DSBM
Melancholia .... nic dodać nic ująć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdy tak słucham tego metalu z czech/słowacji, to wyobrażam sobie, jak głupio polski język w metalu musi brzmieć dla osób z zagranicy :P Ja uważam że dużą zaletą polskiego blacku jest to, że nagrywają w dużej cześci po polsku, w ogóle polskie słowa to dla mnie +20 dla mojej oceny utworu niezaleznie od gatunku. Ale chyba sobie teraz uświadomiłam, że dla niepolskiego ucha wcale nie musi brzmiec tak super :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Heavy_Maniak
stary heavy metal słowacki i polski są podobone do siebie stylistycznie . A kwestie językowe to już jak kto woli :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na czeskiej scenie skream metalowej najbardziej znany jest zespół Knedlykowy Vampyr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem po trzedziestce i juz ci tlumacze jak to jest. Po pierwsze wszyscy pracujemy, mamy rodziny i inne obowiązki. A w związku z tym że czasu mało to i rzadziej zagląda się na koncerty. Wiadomo idzie się obowiazkowo gdy gra ktoś znajomy. Ewentalne gdy gra jakaś mocna kapela. Tam spotyka sie ludzi ze starej ekipy i wsponina sie czasy glanow i jabola w parku (swoją drogą to punki tak piły) . Po trzech latach orientujesz się że nie znasz nowości. Jak coś wpadnie w ucho to czasem można zapłakać że metal już umarł. Z braku czasu nikt nad tym nie płacze i organizuje się impeezki ze starą ekipą z dobrym starym metalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Heavy_Maniak
reasumując : stara przyjaźń nigdy nie rdzewieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zależy od tego o kim mowa. Jak dla kogoś muzyka to głównie nostalgia plus to co w radiu to faktycznie nie będzie miał chęci słuchania nowości. Można się przez to poczuć starym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No dokładnie, stara ekipa trzyma się już tyle lat. Nikt z nas nie czuje się staro, walczymy na rynku pracy i bawimy się . Co prawda już nie ca piątek ;) bo babcie nie zawsze mają czas na nasze dzieci. Teraz planujemy wyjazd na Chorwacje, będzie się działo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak Pantera wydawała ,,VDOP" to ówczesna stara gwardia twierdziła, że to już nie ,,metal". Po latach się przekonali, że to jednak była genialna próba wskrzeszenia upadającej sceny metalowej. Dzisiaj takich zespołów zwyczajnie nie ma. Zespołów, które łączyłyby skłonność do starego r'n'r i metalu z czymś nowym co mogłoby przypadkiem wychować całe pokolenie i stworzyć metalową gwiazdę z płytami idącymi w wielotysięcznych czy milionowych nakładach. Nieliczne kapele zaczynające w latach 80-tych czy na początku 90-tych stać dzisiaj na nagranie przyzwoitego LP plus paręnaście może ,,rodzynków", a bywało, że takich wartych przesłuchania, bardzo dobrych płyt było ok. Setki, tyle że w skali roku a nie dekady czy dwóch. roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×