Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

kwietniowe mamy 2016

Polecane posty

Gość przerażona oczekująca
Nie podpisałam się ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nwszystkie nowe mamy. przerażona oczekująca - ja miałam OM 7 lipca więc jeden dzień różnicy, ale wizytę mam dopiero 28.08 i mam nadzieję serduszko usłyszeć:) Paula - super, cieszę się razem z Tobą - podwójne szczęście:) Malineczka - idź do obydwu i porównaj. Dobry lekarz to podstawa, chyba że wszystko jest w nienagannym porządku to NFZ. Lena - mi koleżanka farmaceutka poleciła kapsułki MAMA dha: DHA, kwas foliowy, jod, D3, magnez - wszystko w jednej, niewielkiej tabletce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annika79
Wszystko zależy od lekarza jak traktuje pacjentkę. Ja chodzę na NFZ i może Was zszokuję ale jestem mega zadowolona ( to 4 ciąża u tego samego gina) Pracuje on też w prywatnej klinice i tam u niego robiłam zawsze prenatalne słono za to płacąc . W tej ciąży na pierwszej wizycie powiedział, ze da skierowanie bo teraz należy mi się bezpłatne prenatalne. A mógł mnie naciągnąć na wizytę w klinice. Większość badań nam też refundowanych. Za nieliczne płacę. Zawsze jest miły czy prywatna wizyta, czy na fundusz...pokazuje, objaśnia, doradza. Jedyne czego żałuję, to że nie pracuje już w żadnym szpitalu. Ale ja i tak będę miała cc wiec w sumie wszystko jedno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poldzia1989
Paula! Podwojne gratulacje! Bedziesz miala ciekawie :D Witam mlode mamusie... Ja dzis mam znow gorszy dzien... zaczelam sie sstresowac ze zanim sie dowiedzialam o ciazy to troche pilam i palilam... po tym jak sie dowiedzialam to tez zapalilam bo mialam mega stresy w pracy.. boje sie ze zrobilam krzywde ddzieciatku, ze moze urodzic sie chore :( boze jaki czlowiek jest glupi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annika79
Poldzia1989 wątpię by to mogło zaszkodzić malenstwu ale od teraz uważaj na siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula013
OM miałam 5 lipca. Termin w aplikacji wychodzi na 10 kwietnia, w rejestracji babka z koleczka wpisała 12 kwietnia. Ja biore tylko kwas foliowy i dzisiaj przepisał mi luteine 2x1 dopochwowo. A to czy bede się podwójnie cieszyć okaże się 31 sierpnia bo tak mam wizytę. Ja chodze na NFZ, nie mam zamiaru za każde badanie krwi płacić tym bardziej że mam grupę minusowa i 3 razy muszę zrobić przeciwciała a to daje po kieszeni. U tego gin byłam kiedyś prywatnie i nie było różnicy w badaniu. A ostatnio to miał chyba zły humor przez upały bo dziś bardzo miła wizyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja Też biorę kwas foliowy a luteine mam wziąść dopiero jak test hcg będzie negatywny, to na wywołanie miesiączki :-) mam nadzieję że jestem w ciąży trzymajcie kciuki oby test wyszedł pozytywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annika79
Gość pewnie, że trzymamy kciuki... I zostań z nami do kwietnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2ona
Przerażona oczekująca om miałam 5 lipca, 4 sierpnia byłam na wizycie był to dokładnie 4 tydz 2 dzień i pęcherzyk ciążowy miał prawie 8 mm. Ale w tym cyklu miałam wcześniej owulację, ok 10 dc. Mam juz córeczkę i na tym samym etapie pęcherzyk miał 1,5 mm. Trzymam kciuki żeby Twoja ciąża rozwijała się prawidłowo :) A może miałaś później owulację? Jakie masz cykle? Dziewczyny na razie biorę tylko kwas foliowy, witaminy zacznę brać ok 8 tc. Dziś 6 tydz 3 dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek kwietniowy
witam moge dolaczyc? A wiec termin mam na 27 kwietnia owulacje mialam 3 lipca i zeby bylo smiesznie zaszlam za pierwszym razem znowu,juz mamy corcie prawie 4 letnia. Boje sie okresu ciazy bo pierwsza ciaze mialam bardzo stresujaca i pelna obaw o nienarodzone malenstwo byl krwotok,byla skracajaca sie szyjka, byly pobyty w szpitalu ,lezenie plackiem itd ale final bardzo szczesliwy mam nadzieje ze tym razem final bedzie rownie szczesliwy jednak bez tych przygod po drodze. Pierwszy test zrobilam 12 sierpnia i odrazu wyszly 2 kreski bardzo szybko,jeszcze sie okaze ze to ciaza blizniacza, mam isc na wizyte 31 sierpnia .Mam mdlosci srednio co 2 dzien ;-) piersi bola jak diabli a najgorsze ze maz daleko w swiecie w pracy:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość graceros
Witam wszystkie nowe mamusie. Endokrynolog zalecił mi jod i dużą dawkę witaminy D3, a ginekolog kwas foliowy. Dlatego wybrałam witaminy pregna plus, gdzie dodatkowo jest żelazo i olej rybi. Dzisiaj byłam na wizycie kontrolnej (po szpitalu). Zarodek ma 1,13 cm. :) Lekarz założył mi kartę przebiegu ciąży i wyliczył termin porodu na 6.04.Jestem też po badaniach na toxo i WR. Następna wizyta 28.08. Annika79- pozazdrościć lekarza :) Podłączam się do pytania qesti. Właściwie jak to jest z tymi podróżami w 1 trymestrze? Można jechać w góry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek kwietniowy
pomylka 3 sierpnia przepraszam jestem taka roztrzepana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj kwietniowy kwiatek :) właśnie coś mi tu nie grało z 3 lipca :) Oby ta ciąża była bez zakłóceń :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek kwietniowy
oj ja naprawde nie wiem czy to przez ciaze takie roztrzepanie, dzisiaj juz sie wzruszylam i malo nie poplakalam przy corci przypomniala mi sie zabawa z nia z okresu jak miala 8 miesiecy masakra, narazie o ciazy wie tylko maz i przyjaciolka corci nic nie mowimy bo to mala pepla jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek kwietniowy
A robicie moze taka tabelke z nickiem i terminem porodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie hormony też namieszały i strasznie płaczliwa jestem. Tabelki nie robiłyśmy jeszcze, chociaż było kilka propozycji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek kwietniowy
boje sie o swoj kregoslup,juz mnie boli,a pamietam z pierwszej ciazy ze od 9 tyg dochodzil bol bioder ,narazie chudne ale nie waze tez malutko wiec nic zlego sie nie dzieje. Graceros a czy poza placzliwosci amasz jakies inne dziwne zmiany nastrojow, ja czasami nie mam cierpliwosci do corki ,zloszcze sie na nia jak mnie nie slucha ,a przecierz to zadna nowosc;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oprócz płaczliwości jestem strasznie rozdrażniona. Wstyd się przyznać, ale teraz awantury to moja specjalność ;/ Mam nadzieję, że szybko przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek kwietniowy
moze i dobrze ze maz wyjechal bo pewnie tez bym byla prowodylem klotni ;-) ide juz spac graceros dobrej nocki,a ile masz lat ja 27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobranoc mamusie :-) i trzymajcie kciuki żeby test z krwi był pozytywny. :-* :-* :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przerażona oczekująca - ja miałam termin OM 4.07. Byłam w zeszłym tygodniu na usg to było widać pęcherzyk ale bez zarodka. Dzisiaj zarodek ok 5 mm i słychać było echo serca :-) Wg lekarza ciąża jest o ok 5 dni młodsza ni wychodzi z wyliczeń. Nie denerwuj się na zapas. Będzie dobrze. Trzymam kciuki za nas wszystkie i witam nowe przyszłe mamy :-) Paula013 dla Ciebie podwójne gratulacje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama trzylatki
Paula to i ode mnie jeszcze gratulacje na dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polka1989
Dzień dobry dziewczyny :) Kwiatek kwietniowy - witam w gronie mamusiek :) Graceros - gratuluję :) Twoja fasolka coraz większa się robi :D Ja też jakaś rozdrażniona chodzę ale najbardziej się wyżywam jak jadę samochodem... i w domu jakoś przechodzi ale to nie zmienia faktu, że sama widzę jak denerwują mnie rzeczy, które tak normalnie mnie by nie denerwowały... Agaka1983 - Gratuluję i cieszy mnie bardzo, że usłyszałaś bicie serduszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama trzylatki
Kwietniowy kwiatek kiedy mialas ostatnia miesiaczke?ja 22lipca,u mnie prawdopodobnie doszlo do zaplodnienia 6sierpnia i z kalkulatora internetowego wychodzi mi tez termin na 27kwietnia,chyba jestesmy na podobnym etapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nattalaa
Hej dziewczyny nie było mnie dwa dni a tu tylee do czytania :) witam wszystkie nowe mamusie i gratuluję! Chciałam się spytać o Wasze objawy, jestem w 7 lub 8 tc, ostatnio nad ranem miałam ostry ból podbrzusza, objawów nie mam prawie wogole (czasem zabola piersi, czasem czuje zmęczenie) w poprzedniej ciąży bardziej to odczuwalam, teraz jakbym nie była w ciąży, trochę zaczynam się bać.. A położna dopiero za 3 tygodnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane... Mam takie niedyskretne pytanie... A jak u Was wygląda sytuacja ze stosunkiem? Do którego miesiąca kochałyście się z mężami/partnerami w poprzednich ciążach...? Ja ogólnie na razie nawet nie mam ochoty ale wiadomo mężczyzna też ma swoje potrzeby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nemezisss1990
DZIEŃ DORBY:) Ja dziś taka senna jestem w pracy, ze nic tylko o łóżku marze, a gdzie tu do 17... Mi kalkulator wyliczył termin na 16.04 wiec będę miała cudowny prezent na 26 urodziny bo jestem z początku kwietnia:) Powiedzcie i dziewczyny jak tam u was sprawa wygląda z przytulankami? Bo ja się trochę boję a 9 miesięcy to cholernie długo......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej kochane. ja już po wynikach po 17 będę wiedziała co i jak. ogólnie trochę bolą mnie piersi ale tak lekko po bokach nic poza tym, nie mdli mnie nie wymiotuje żadnych objawów czasami troszkę brzuch jak się nachodze dużo, jedyne co jak myje zeby to mam odruch wymiotny, też nie mam ochoty na sex ale wiadomo jak to facet, myślę że jeżeli wczesną ciąża i nic się nie dzieje to można wspolzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×