Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 39

CZy zaczac starac sie o dziecko,mam 39lat..?

Polecane posty

Gość gość
Mam 42 lata i za m-c urodzę ślicznego i zdrowego synka !!! Jestem po wszystkich specjalistycznych badaniach. Mój organizm nigdy nie był w tak fantastycznej formie nawet jak miałam 25 lat :) Wyglądam młodo i tak mnie wszyscy odbierają. Współczuje wszystkim młodym mamom (25-35 lat), które są zaniedbane, marudne, otyłe itp. Którym się nic nie chce. Biedne ich dzieci :( Ja mojemu pokaże jakie cudowne jest zycie, pełne energii. Bedzie jeździł ze mną na nartach na żagle, na kite-cie :) Pojedziemy razem na Przystanek Woodstock :) Tak samo jak to robiłam z jego duuuużo starszym bratem !!! Pozdrawiam! Aloha !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
taaa pojedziesz na wwodstock haha , dziecko nastoletnie bedzie się wstydziło takiej starej matki na imprezie , zgłupiałas babo , to nie te czasy a co mówic za 18 lat . Może juz bedziesz schorowana i zgrzybiała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty za to jesteś nieźle zgrzybiała i to za młodu :( współczuję twojemu dziecku takiej prostackiej wulgarnej baby za matkę. Ono to się musi dopiero wstydzić :( dzieci się prędzej wstydzą rodziców kretynów takich jak ty niż starszych rodziców :) brutalne ale prawdziwe. Sama urodziłam w wieku 28 i 32 lat ale w życiu nie przyszłyby mi takie debilne wywody do głowy jak tobie. Cóż twój patologiczny obraz już mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co wy z tym wstydem dziecka? Znam wielu takich późnych rodziców i jeszcze nie widziałam żeby dzieci się ich wstydziły albo żeby inne dzieci się śmiały. To, że wy macie z waszych domów przekazane takie wartości, że trzeba się z innych wyśmiewać, że jeden drugiego w łyżce wody by utopił to nie znaczy, że każdy się w takiej dysfunkcji wychował. Widzę jak się wyśmiewacie i jak głupio komentujecie i powinniście się własnych rodziców wstydzić, bo was wychowali na totalnych troglodytów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość z 4:34 tak Cię zazdrość zżera,że nie moglaś spać ?? Sorry,ale nie wierzę już w dziewczyny,które świadomie wybrały macierzyństwo w wieku 19-24 lat..Część tak mówi,ale zazwyczaj pierwsze dziecko takich mam to wpadka i już...no chyba,że są ze wsi i to takiej odciętej od świata,z samymi starymi babkami..Pokolenie mające 65-90 lat to już na 25 latkę niezamężną mówią stara panna.Nieważne nawet czy dziewczyna chce ślubu czy nie,czy ma ochotę na staly związek czy nie,dopiszą jej łatkę "stara panna-nikt jej nie chce"..Na pewno nie singielka z wyboru i nie powiecie mi,że tak nie jest.Dzisiejsza 40-50 latka to zupełnie inna kobieta niż ta 40 latka sprzed 20-30 lat..Kobiety teraz są bardziej zadbane,chodzą na fitness,do kosmetyczki,mężowie im pomagają w domu więc nie są już tak zapracowane,poza tym mamy wiele sprzętów ulatwiających życie. Z tego co tu czytam widzę,że te kobiety,które urodziły młodo swoje dzieci ostro krytykują 40 letnie i odwrotnie a dlaczego ?? Ja skończyłam studia mając 24 lata,mój chłopak rok po mnie.Wiadomo,że po studiach trzeba znaleźć dobrą pracę żeby dziecko i rodzinę utrzymać,jakoś się ustawić i tak nam zleciało do 30 lat.Pobraliśmy się,pierwsze dziecko urodziłam mając 31 a drugie 34 lata,dzieci planowane,mamy dobrą pracę,mieszkanie - w planach budowę domku.Nigdy nie byliśmy na garnuszku u rodzicow,nigdy nie łaziliśmy po pożyczki od rodziców czy znajomych..Ja,teraz mając 39 lat chodzę z moją 8 letnią córką na zumbę a mąż z 5 letnim synem na piłkę i patrząc na rodzicow nie zauważylam,żeby były same młodziutkie mamy..Szczerze mówiąc,te młode mamy to najczęściej dziewczyny,które wpadły,pracują w sklepie za nędzne pieniądze lub nie pracują w ogóle - chodzą za to do opieki społecznej po zasiłki,nie mają skończonych studiów i pomysłu na życie więc wyżywają się na 40,którym w życiu się powiodło.Mądra,wykształcona osoba nie powie na 40,że to babcia tylko tzw.patologia,bo wcale sie nie dziwię jak sama mając 40 lat ma już 20 letnie dziecko a nierzadko wnuka w drodze niewiadomo z kim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś pani ideał powyżej , ja urodziłam w wieku 25 lat ,niczego nie załuję . Cieszę się , ze jak ide z córką , to nie uwazają mnie za babcie. Wygladam dość młodo na swój wiek, nawet jest mi przyjemnie , gdy kolezanki córki pytają "to twoja mama? ale młoda " . Mam prace , rodzinę , własny dom ,teraz wolny czas mogę spędzac realizując inne marzenia takie jak no podróże xxxx no dobrze ale ona nie neguje takich ludzi jak ty więc dlaczego się ciskasz i opowiadasz tą swoją żałosną historyjkę która nijak się ma do wypowiedzi pani nad tobą? Jej jest dobrze w swojej skórze, a tobie dobrze w twojej obie jesteście dobrymi mamami, spełnionymi kobietami, a ona tylko odpisuje na kretyńskie zarzuty wulgarnych bab. Dlaczego zatem z wyższością złośliwie jej docinasz? Brakuje ci czegoś? chyba tak......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja urodzilam dziecko majac 26 lat, ale o 40 letniej babce w zyciu bym nie powiedziala ze to babcia. Mam kolezanki w wieku 45 lat i to sa takie fajne babki ze nie czuje roznicy wieku w ogole. A co do tego ze pozne macierzyntwo oznacza ze dziecko zostanie samo. Mojemu znajomemu umarla mama gdy byli z bratem dziecmi. Ojciec zapewnial im byt materialny ale wychowaniem sie w ogole nie zajmowal. Oni tez sa sami a rodzice mieli po dwadziesciakilka lat gdy sie urodzili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 synka urodzilam majac 37 lat. Dojrzelismy do dzieci i w koncu mielismy mozliwosci finansowe, zeby dziecku zapewnic dobre warrunki wychowania. Teraz mam 41 i niedlugo znowu rodze. Wcale nie czuje sie staro, zreszta nikt mi nie daje 40 lat. Pracuje w mlodym towarzystwie i czuje sie dobrze sama z soba. Nie leze przed tv cale dni jak niektore 20-30 latki, tylko aktywnie spedzam czas. Wakacje w jednym hotelu All Inclusive z drinkiem w reku, to tez nie dla nas- spedzamy je zawsze aktywnie z uwzglednieniem potrzeb mlodego. Czy jestesmy gorszymi rodzicami, bo mamy 40? Nie sadze. Nieprawda jest tez, ze wiecej dzieci chorych rodzi w rodzinach gdzie mamy sa w wieku 35+. Wzrasta zagrozenie, ze dziecko moze byc chore. Ale wiecej dzieci rodzi sie w rodzinach gdzie mamy sa mlodsze. Jest to uwarunkowane tym, ze starsze mamy sa poddawane dokladnym badaniom prenatalnym, podczas gdy w przypadku mlodych mam takich badan sie standardowo nie przeprowadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie..Czy,gdyby któraś z Was drogie mamy,niezależnie od wieku,dowiedziała by się,że dziecko będzie miało Downa czy inne porażenie mózgowe przerwałaby ciążę?Tę upragnioną również?Pytam,bo dużo piszecie o szczególowych badaniach.Czemu mają służyć te badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
badania prenatalne sluza temu, zeby kazdy, kto sie dowie , ze jego dziecko ma jakas genetyczna chorobe, mogl sam zdecydowac w zaciuszu domu, ze swoim partnerem jaka podejmie decyze. Kazdy jest madry, gdy chodzil nie o jego dziecko i gdy sam nie musial o tym zdecydowac. Teoretyczne rozwazania co bys zrobil gdyby uwazam za bezsensowne. Spotka cie taki nieszczescie, to zobaczysz co zdecydujesz. W swoim mniemaniu wszyscy jestesmy perfekcyjni, a zycie i tak pokazuje swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znam wiele kobiet z bliskiego mi otoczenia, które zaszły w ciążę w wieku 39-41 lat. To było fatalne w skutkach dla ich zdrowia i życia, lekarze wielokrotnie podkreślali, że to niezwykle niebezpieczne. Żaden się nie pomylił. W trakcie ciąży i po urodzeniu dziecka pojawiło się mnóstwo poważnych problemów zdrowotnych. Nie ukrywajmy - nie jest to odpowiedni wiek na poczęcie dziecka; kobiece hormony nie pracują już tak intensywnie jak dawniej, nasz organizm zmienia się z każdym rokiem. Wiem, że raczej nie wpłynę na to, jaką decyzję podejmiesz, ale chcę byś pomyślała o swoim zdrowiu i życiu dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Angelinne , napisałas bardzo mądrze, ale zaraz zlecą się wrony i Cie zakraczą , ze Ty moze masz hormony spowolnione a One się czują młodo i tryskają zdrowiem , zadna się nie przyzna , ze to wiek kiedy kobieta zaczyna przekwitać . Kazdy lekarz potwierdzi , ze najlepszy wiek jest między 20-30 lat...ale to gadanie do głuchych i slepych . Obecne pokolenie zyje krocej ,coraz więcej zgonów jest w wieku 55-65 , bylismy narażeni na Czarnobyl i inne cholerstwa , nie nasza wina . Niech rodza i stają się cieżarem dla nastoletnich dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nikt nikogo nie zakracze, zakrakały to młode niby fajne babki grrr.... poczytalam i mi słabo :o mogę podać jedynie przykłady ze swojego otoczenia. znam osobiście 7 przypadków ciąż w wieku 39-41 i wszystko było ok, dzieci są zdrowe, matki też. owszem ryzyko jest większe i nie ma się co oszukiwać ale myślę, że ci ludzie świadomie je na siebie biorą i to jest ich sprawa, nie wam to oceniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O ile durnoty jakie tu piszą nastki można wytłumaczyć wiekiem to te tych starszych już niczym. Powalają te "prestiżowe przedszkola" albo te cudowne wojaże 5 latka po cały świecie . Bo co z tych podróży 3-4.5 letnie dziecko wyniesie poza umordowaniem siebie ? Nic ! . No i te od tego że w jedno pokolenie zupełnie zmieniła się biologia kobiet i ich procesy fizjologiczne tak że 45 latka to jeszcze młoda -litości . Dla porządku trochę wiedzy medycznej faktycznej . Trisomia ZD . U 20 latki ryzyko u dziecka Zespołu Downa jest jak 1do1667 30 latka 1do952 czyli ok 0,1% 35 latka 1do387 40 latka 1do100, 45 lat jeden do 30 kobieta 49lat 1do 11. Tu widać że ryzyko rośnie drastycznie po 35 r.ż. Już w tym wieku ryzyko wrasta 5 krotnie w 40 r.ż 16 krotnie a w wieku 45 ponad 50(!!) krotnie . W stosunku do 20 latek . Późne ciąże to patologia każdy specjalista wam to powie (poza tymi którzy z tych ciąż żyją i to nader znakomicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość wyżej...ty jestes patologogia ...i to niereformowalna.....zazdroscisz czy co,że tak ujadasz????A tak na marginesie ..matka papieża - emeryta..Benedykta ..miała 4 lata jak go urodziła , abyło to grubo ponad 80 lat temu!!!!!Jestes taką matka po 40-stce,że tak się wypowiadasz?Skąd wiecie,że to katastrofa dla zdrowia i zycia kobiety? Co was to obchodzi? Nikt ci nie każe rodzić po 40-stce...baw wnuki w tym wieku jak ci to pasuje .Ale daj innym zyc wedlug swojego scenariusza...nie ty bedziesz wychowywała te dizeci i łozyla na nie , nie z twoich dzieci będa sie śmiać,ża ma mamę- babcię..Więc , co was to obchodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Matka paieża Benedykta miał oczywiście 43 lata!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla porządku trochę wiedzy medycznej faktycznej . Trisomia ZD . U 20 latki ryzyko u dziecka Zespołu Downa jest jak 1do1667 30 latka 1do952 czyli ok 0,1% 35 latka 1do387 40 latka 1do100, 45 lat jeden do 30 kobieta 49lat 1do 11. Tu widać że ryzyko rośnie drastycznie po 35 r.ż. Już w tym wieku ryzyko wrasta 5 krotnie w 40 r.ż 16 krotnie a w wieku 45 ponad 50(!!) krotnie . W stosunku do 20 latek . Późne ciąże to patologia każdy specjalista wam to powie (poza tymi którzy z tych ciąż żyją i to nader znakomicie Popatrz jaka jestem szczęsciara...a ja myślałm ,ze mam pecha...urodziłam w wieku 45 lat ..zdrowego i mądrego synka...ciaża super..przytyłam 6 kg..do konca ciazy byłam aktywna, poród szybki, lekki , 2 godziny po porodzie biegałam po oddziale ( sąsiadka z sali, młode dziewcze, przez 2 dni nie mogła sie podnieść).Miałam siłę i nadal mam ( O DZIWO!) zajmowac się dzieckiem..Jest dla mnie całym światem , kocham go nad zycie, jest cudownym darem...i nic tego nie zmieni...a zdanie zawistnych bab z anonimowego forum ..nic mnie obchodzi..:)..A teraz możecie sobie zrobić " używanie" mam to w nosie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko , chyba ostatni dzwonek. Nie jesteś taka stara , ale rok , dwa juz robi róznicę , życzę zdrowego bobaska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem w jakich kręgach ja się obracam...ale..Wierzcie mi,ja pierwsze dziecko urodzilam mając 31 lat a drugie 34 lata..Dzieciaki zdrowe i nie przyszło mi do glowy żeby robić jakieś dodatkowe badania.Chodzilam do gina prywatnie i miałam robione USG i inne badania jak te młodsze matki,nic ponad to.Popatrzcie wokół siebie i sami oceńcie ile jest Downow,dzieci z autyzmem i porażeniem mózgowym,spójrzcie też na matki tych dzieci.Czy to kobiety 40 lub 50 + ?? Tak się składa,że pracuję w dziennym ośrodku terapii - nieważne gdzie.Powiem tylko,że naprawdę matki tych dzieciaków w zdecydowanej większości to młode osoby,normalne,żadna patologia..Więc co? Młode osoby może też powinny robic badania?Autorko,powiem tak:na dziecko to już ostatni dzwonek,więc podejmij decyzję już teraz.Jesteś odpowiedzialna za siebie i za dziecko.Nieważne jest co mowia ludzie,że jako babka będziesz chodzić na wywiadówki..to bagatela i w sumie Twoja sprawa.Ważniejsze jest żebyś miała siłę być mamą z prawdziwego zdarzenia kiedy Twoje dziecko będzie potrzebowalo opieki,uczucia i Twojej pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pracujesz w osrodku terapii i nie wiesz, ze mlode osoby maja dzieci z ZD a starsze nie. To teraz pomys na zasadzie dzialanie-reakcja: ciaza z ZD jest u takiej 40- badania prenatalne- ciazy brak u 40. I teraz 25 latka ciaza jest z ZD- badan prenatalnych brak- ciaza dalej jest... ciezko Ci to wydedukowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lata w przód , rozum w tył ...tyle w tym temacie po przeczytaniu wiekszosci wypowiedzi kobiet 40+ . Nigdy nie będziecie już wyglądać jak dwudziestki , mozecie się tuszować makijażem , ciuchami dla nastolatek ( czym wywołacie śmiesznośc) . Jak już ktoś napisał wyżej mam epokę zwiekszonej zachorowalnonści na nowotwory , więc zamiast się badać czy mozesz rodzic kolejne dzieci , zrób sobie mammografię , cytologię itp zeby za kilka lat nie osierocic tych dzieci . zyczę zdrowia , bo w tym wieku tego się zyczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kretynko, a co ma wygląd do ciąży? Urodziłam właśnie córkę (mam 38 lat) i wcale nie chcę wyglądać jak wy, młode gówniary z sianem we łbie. Co to za porównywanie debilne, co ma chęć posiadania dziecka do wyglądu? Zresztą, też będziecie w tym wieku i ciekawe jak wtedy zaśpiewacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak nie popadajcie w śmieszność .Pani powyżej pisze że będzie miała 60 lat i pojedzie z synem 18 latkiem na Woodstock taaaaaaak. Oczywiście o niczym innym jej nastoletnie dziecko nie będzie wtedy marzyło bardziej niż wlec tam ze sobą mamusię -zwłaszcza 6o letnią ... Tak w ogóle to niech się ktoś wypowie kto chodząc do gimu miał 55 letnia matkę i powiedzmy 60-65 letniego ojca . To pokaże jak dziś wygląda zrozumienie między rodzicem a pół wieku młodszą pociechą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdrowie się przydaje w kazdym wieku, nie tylko po 40-stce....Hm..na całym świecie ludzie w wieku 50-60 lat maja nastoletnie dzieci..Jak byla kastrofa lotnicza, co zgineli ci uczniowie z gimnazjum w Niemczech, to wypowiadali sie rodzice majacy dzieci wtym gomnazjum..wielu było wlasnie w takim wieku...W innych krajach nie dziwi ciąża wieku około 40-stki...tylko w Polsce tam. Ponadto zawsze kobiety rodziły do menopauzy...Nie wiem czemu tak się uczepiłyscie tego wieku..NIKT WAM NIE KAZE RODZIC PO 40stce..ale pamietajcie zycie lubi platać rózne psikusy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość z dzisiaj 9:00,szkoda,że Twoja matka nie zrobila dodatkowych badań,bo czytając to co piszesz to masz duże problemy.Kurcze co za bezmózg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To u Ciebie moja droga kiepsko z mysleniem :) mozesz mi powiedziec po co 40 latkom robi sie badania np. Test pappa? Podaj argumenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam 35 i mi tez robili papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo od 35 r.z sa refundowane... ciekawe z jakiego powodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość z 16:14 zajmij sie rodziną i dzieckiem a nie siedzisz przed kompem.Debatować będzie o testach,badaniach...Po co ?? Jeśli Ciebie to nie dotyczy.Kobieta w wątku zadała proste pytanie,chociaż ja,na kafe bym tego pytania nigdy nie zadała.To jej sprawa a zrobić musi to,co czuje,co serce jej podpowiada a na pewno nie sugerować się zdaniem innych ludzi,tym bardziej,że wszystkie tu młodziutkie mamuśki krzyczą glośno nie-że za stara,że babcia będą mówić itd...Bo same wpieprzyly sie w pieluchy nie kończąc studiów i nie rzadko będąc na utrzymaniu rodziców lub opieki społecznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×