Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 39

CZy zaczac starac sie o dziecko,mam 39lat..?

Polecane posty

Gość gość
Mam 39 lat i jestem w ciąży,juz na finiszu. Dziecko zdrowe ,badania prenatalne wyszły ok. Działaj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś ja mam 40/dziecko 22/nie wyobrazam sobie biegac po parku i wstawacw nocy teraz oj nie no masz czym się chwalic , czyli 18 jak urodziłaś, a wiadomo,że ciąza trwa 9 miesięcy, czyli odejmijmy te 9, to w ciąże zaszłaś jak miłas 17? , no może z haczykiem...gdy ty bylaś w ciąży i byłaś mamą, to ja uczyłam się w LO, potem studiowałam, chodziłam na imprezy..nie wyobrażam sobie wtym wieku meic dziecka... Autorko, jak chcesz , to spróbuj, twoja decyzja i sprawa.Nie pytaj tych kwok z forum, bo dla wiekszość , to zycie się kończy po 30stce. Dzieci nie wychowuje się wyglądem:) Wiadomo,że około 40 stki statystycznie mniej czasu zostało...i to jest dla mnie jedyny racjonalny powód za " nie" Powodzenia i słusznych decyzji...ja znam wiele kobiet , które urodizły pierwsze dziecko około 40stki i po .. dzeici zdrowe i one też dają radę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie istotne czy wyglądasz na 30 czy tez nie, lepiej zrób podstawowe badania , uzupełnij szczepienia jeżeli czegoś brakuje (zbadaj ile masz przeciwciał na wirusa różyczki). Dobrze się odżywiaj i porób też podstawowe badania na wartości hormonów . Najlepiej jak u lekarza uzyskasz odpowiedź jak się przygotować i tyle. Nie jesteś stara, młoda też nie i napewno będzie to późna ciąża, wbrew temu jakie bzdury tu plotą niektóre kobiety jednak ważne jest to by zdążyć a jak chcesz zdążyć to przygotuj się i działaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam 43 i jestem w 1 ciazy z wpadki ale szcesliwej:) wszystko dobrze badania tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam 42 , rodziłam w wieku 23-24 . Nie wyobrażam sobie ponownie miec dziecka . W tym wieku chce zacząć trochę zyc dla siebie , odpocząć..Już nie ta cierpliwość , ani zdrowie..Mimo , ze kobiety się przechwalaja jak to młodo wyglądają , to natury nie da sie oszukać , hormony swoje robią w naszym ciele , czyli przygotowują do starośći .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hmm, Ty widocznie z tych szybko się starzejących, uwierz, nie każdy organizm jest taki jak twój i starość po 40 to dla większości abstrakcja :) Szczerze ci współczuję że u ciebie tak to szybko idzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hehe , możecie oszukiwać same siebie . Każdy młody zrobi sobie z was bęke jak powiesz mu , ze jestes młoda w wieku 40 lat :D Moze młoda dla dziada 60 latka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gnom23
Stare kwoki sie odmładzają i robią sobie bachory :D a potem wstyd dzieciakom , ze ma taka matke staruche :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jednak to prawda , ze babom na starosc odbija , zaraz sie pokloca ktora mlodziej wyglada haha. leze i leje ze smiechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej urodzić w wieku ok 25 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Optimum to 20-30 po 40 to taka sama sprawa jak ciąża 16 latki . Czyli ryzyko . I na litość drogie panie w wieku 40 nie jesteście młode już .Może się wam tak WYDAWAĆ ale dla panienek 18-20 to jesteście stare d**y a dla chłopaków w tym wieku "dobrze zachowanym MILFem ". One/oni maja rodziców czasem w waszym wieku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale serio jak macie 40 lat to myślicie o sobie "starsza pani"??? Takie rzeczy chyba tylko w PL :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jednak prawda, że młode to i głupie - widac jakie tu fiu bdździu w głowie, dzieci rodziły zamiast się kształcic i teraz głupoty pi*** bo niestety czego Jaś się nie nauczył, tego Jan nie będzie umiał... Nie kombinuj za duzo autorko - tylko do roboty i powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie to wstyd mieć matkę która w wieku 17 lat myślała dupą i została tlukiem bez szkoły bo wpadła :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A widzicie - ja się spotkałam z sytuacją, że dzieci się śmiały z dziewczynki, że jej mama to ma tyle samo lat co siostra jednego z nich. Czyli że bardzo młoda jest...za młoda na mamę, bo przecież w tym wieku to siostrą powinna być, a nie mamą (wg rozumowania dzieci). Ze swojego doświadczenia powiem - im bliżej 40-stki (bo już coraz bliżej), tym więcej cierpliwości mam, a i snu tak dużo nie potrzebuję. Jak miałam 25 to mi się "palił pod dupą", nie mogłam w miejscu usiedzieć, nie wyobrażałam sobie nie wyspać się porządnie (a raczej nie odespać w dzień - toż impreza goniła imprezę!). Jestem spokojniejsza, bardziej stonowana, nigdzie mi się nie spieszy, nic nie muszę... Nie czuję się stara, ale dojrzała z całą pewnością. Dlatego właśnie zdecydowałam się na dziecko - drugie w moim wypadku. Ale widzę olbrzymią różnicę. Na plus :) Zatem powodzenia autorko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
39 lat to już wiek poważny, no ale 17-20 to gówniarstwo które bawiło się narządami rozrodczymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam 42 , moja córka 20 i teraz Ona mysli o dziecku . Jej chłopak ma 28 lat , oboj***ardzo się kochają i w tym roku chcą wziąśc slub :) Ja w tym wieku w ciąży czułabym się strasznie zażenowana , wolę byc młodszą babcią niz starą mamą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do 18:54 ...twoja zaledwie 20 letnia corka mysli juz o dzieciach, slubie? Mature zdala? Nie wybiera sie na studia, nie chce isc najpierw do pracy, zdobyc choc jakies znikome doswiadczenie? Nie chce odlozyc pieniedzy? Naprawde gdyby, moje dziecko w wieku 20 lat chcialo wyjsc za maz i od razu urodzic dIecko to bylabym stanowczo na nie. Jako matce zalezaloby mi aby corka skonczyla studia i usamodzielnila sie. Jestem w szkou. Przepraszam za szczerosci. Co do autorki: ja bym sie starala skoro chcesz. To ostani dzwonek ale jak sie pospieszysz to zdazysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam prawie 4o lat i naprawde zupelnie nie wyobrazam sobie zeby zostac babcia w wieku np 42 czy 45 lat. Nie, nie, nie. Raczej na 40stke postaram sie o kolejne dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka maturę zdała w tym roku, jej chłopak ma własna firme w Norwegii , więc nie potrzebuje na razie zdobywac pieniędzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kopciuchy stare , zajmijcie się wnukami a nie w d****h wam sie przewraca. Łeb siwieje , doopa szaleje . Myslisz , ze jak pomalujesz siwizne , to oszukasz swiat ?? Pogodzcie się ze zblizajaca staroscia , menopauza sie o was upomina grube torby :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To że twoja matka osiwiala w wieku 30 lat to nie znaczy że wszyscy tak mają :D Własnie swoją wypowiedzią wystawilas świadectwo młodym mamom :D Poziom poniżej krytyki. Myślę że to podsumowuje temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość granulat21
Wtedy na grzyby chodzą kiedy się rodzą . Drogie starsze panie , obserwuję ten temat z kolegami , mamy z was naprawdę ubaw . Kazdy z nas ma matke , ale jakąś normalną , ktora nie siedzi na takim czacie i pisze jaka jest młoda , piekna i gotowa do rozrodu . Myślę , ze macie wielkie problemy emocjonalne , zapewne też z własnym wygladem i probujecie tu się ratować :) A może to wasze omamy psychiczne ? Pozdrawiam grono zagubionych ze schizofremia kobiet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zagubione kobiety ze schizofrenią??? To co można w takim razie powiedzieć o tobie i twoich kolegach, siedzicie i jaracie się tematem na forum dla matek???? :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chłopak - nawet nie mąż, znalazł sobie siksę, która chętnie zostanie utrzymanką i w wieku 20 lat myśli o dzieciach zamiast o swojej przyszłości... przenigdy nie zrozumiem takiego podejścia do zycia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czulabym sie zazenowana gdybym zostala babcia w wieku42 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja zazenowana gdybym została matka po czterdziestce..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
widac jestes stara duchem i do tego dewotka:) póki uprawia się seks, puty można zostac matką:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no, ale jak widac niektóra czterdziestki to już nad grobem stoją - mentalnie - mimo ,że jeszcze pożyją pewnie co najmniej 30lat;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikt nikomu nie kaze rodzić po 40-stce, ale tez i nie zabroni. To kazdego indywidualna sprawa, jego decyzja i jego konsekwencje . I tyle w temacie. Jak któras będzie chciał i mogła to i urodzi na 50te urodziny i wam g/ó/w/n/o do tego/ Nie wy będziecie wychowywac to dziecko, wstydzić się itp...Dalzcego tak się ekscytujecie cudzym zyciem, cieszcie sie ze swojego, a innym dajcie zyć po swojemu. Autorko zamiast tu na forum siedzieć; wizyta u lekarza, badania i przedewszytskim seks ...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×