Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gościnnaona

Mamy na Maj 2016

Polecane posty

Gość Fasolka_84
Ja też wizyte mam w czwartek... nie moge sie doczekac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliceee
To oczywiście piszcie jak tam po jutrzejszej wizycie :* na pewno będziecie skakać ze szczęścia jak wyjdziecie z gabinetu :* ja przy pobieraniu krwi omalo tam nie zjechalam. Pani już szybko krew pobierala do ampulek żeby jak najszybciej mi pobrać. Chyba pobudzilam kobietę z rana do pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
telimena: zwatpiona, bardzo dobre wiesci-super!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz każdy , dzień, tydzień czekamy, myslimy jak nasze fasolki tam rozrabiają, i dłuży się niemiłosiernie to czekanie na następną wiztę a za parę miesięcy stwierdzimy ale ta ciąża szybko zleciała ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowamama24
Aliceee mnie jutro czeka pobranie krwi. Pobierają od 7 i chce już być ok 6.30 tam żeby być pierwsza bo mąż do pracy A nie ma kto z córką zostać i muszę się wcześnie wyrobić. Ja swoje maleństwo zobaczę dopiero 2.11 też nie mogę się doczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
telimena: powodzenia na badaniach i usg! ja to mam czekania...równo za 4 tygodnie się czegoś dowiem... No chyba, że najdzie mnie jakiś mega ból to pójdę wcześniej, ale póki co jest znośnie. Cały czas coś ciągnie i kłuje, ale zakładam, że to norma. Jestem szczupła - pamiętam, że w pierwszej ciąży gin mówił, że to też ma znaczenie i inaczej się odczuwa...ale może to takie pocieszanie było ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliceee
Majowamama- no ja byłam przed 7 a tu już 3 osoby w kolejce byłam trochę zdziwiona :) ta krew powinni pobierać również w godz popołudniowych dla osób które rano nie dadzą rady. Telimena- ja cały czas skreslam dni na kalendarzu do wizyty jeszcze dwa dni :) A jak się dziś czujecie Mamusie ? :) Mnie te dziąsła nie dają spać w nocy :( plukam je wodą utleniona z wodą . Prócz tego ze co chwilę żeby myje żeby nie bolało :( a tak to czuję się dobrze. Sczerze to z tego co piszecie te mdłości i wymioty nie są za fajne Ale przynajmniej w jakimś stopniu czujecie ze w ciąży jesteście :* Ja już bym chciała MAJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
telimena: ja miałam wcześniej takie z dziąsłami przeboje, ale przeszło...noszę aparat na noc i jakoś go nie zakładam od kilku dni, po tamtych akcjach, ale chyba powrócę do niego. Na temat samopoczucia nie wypowiem się ;) 9 ja miesięcy będe narzekać - po prost stan ciąży jest nie dla mnie.. Zawsze ze zdziwieniem słucham, jak ktoś mówi, że w ciąży czuję się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie według ostatniego USG jest 11 tygodni i 3 dni, według ostatniej miesiączki już 13 tydzień. Samopoczucie znacznie mi się poprawiło od początku tego tygodnia, do tej pory głównie mogłam leżeć i nawet nie miałam siły palcem kiwnąć, teraz mam ochotę na sprzątanie, gotowanie :) Niestety mdłości dalej dolegają, nawet w niedzielę pierwszy raz zdarzyło mi się w ciąży zwymiotować... Brzuszek już trochę się powiększył. Ogólnie zawsze był bardzo płaski, należę do osób szczupłych- teraz nawet leżąc czuję lekkie wybrzuszenie. Powracając do lekarzy to ja od początku chodzę na NFZ i jestem zadowolona, najpierw z powodu problemów miałam wizyty co 2 tygodnie i na każdej USG, teraz już co miesiąc. Oczywiście lekarka na każdej wizycie podkreśla, że jeśli coś złego by się działo to mam przyjść bez wcześniejszego umawiania się. Niestety badania prenatalne mam u innego lekarza, już prywatnie. Facet nie jest zbytnio miły :/ Dziewczyny, mam do Was pytanie: jak sądzicie kiedy można zacząć kupować ubranka dla dzidzi? Nie mam na myśli wielkich zakupów, ale chciałam trochę pobuszować po lumpeksach, a tam jak wiadomo trzeba czasu, żeby znaleźć coś fajnego :) Zastanawiałam się, czy jeszcze pod koniec tego roku mogę się wolno zacząć rozglądać... To moja pierwsza ciąża i jestem trochę zielona w temacie. Justyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
telimena: możesz wtedy, kiedy masz na to ochotę :) ja chyba od 6 mca kompletowałam wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malami86
ja w pierwszej ciazy zaczelam kompletowac rzeczy jak dowiedzialam sie jaka plec:) usg bede miala dopiero 10.11.badania krwi wyszly mi ok,wizyte bede miala 16.11. luteine mam brac do poniedzialku,potem przestac. ciagle mnie mdli i boli glowa,meczy mnie zmeczenie.a w domu remont z mezem robimy...pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malami86
pamietam,ze udalo mi sie kupic pake ciuszkow dla coreczki za 60zl ktora starczyla mi na caly rok:)to chyba byly najbardziej udane zakupy jak do tej pory,bo tanio a ciuszki jak nowe zupelnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliceee
Telimena- to może moje objawy . Ale dziś zaczęło mnie znowu kloc prawy i lewy jajnik to trochę się ucieszyłam bo żadnych objaw nie miałam przez pewien czas. A plukam Jame ustna codziennie prawie kilka razy i na chwilę przechodzi zawsze coś ale na następny tydzień idę do dentysty. Ja o ciuszkach na razie nie myślę może w 6 miesiącu dopiero. Mam nadzieję że wyniki mi wyjdą dobre. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiapro daj znać jak po wizycie? Ja też dziś dziewczyny byłam na pobraniu krwi, dodatkowo byłam z córeczką bo ostatnio zdarza się ze wieczór narzeka na ból nóżek, pani dr niby mówi że to pewnie bóle wzrostowe ale lepiej skontrolować, i do tego zabrałam męża z nami bo ja nie dam rady patrzeć jak pobierają bo słabo mi :) a córeczkę ktoś musiał trzymać :) i wiecie co? córeczka była dzielniejsza niż mama :) nawet nie piskła :) :) ja się boje tych wyników, co tam z moją tarczycą :) A dziewczyny ma któraś z was zestawienie konfliktowe krwi? Ja mam z mężem a w pierwszej ciąży córka odziedziczyła krew po tacie, w drugiej już jest gorzej ale mój gin mówi ze w tych czasach to nie problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do ciuszków to zobaczymy co będzie :) bo bardzo dużo mam po córeczce ale dużo typowo na dziewczynkę. Będe myśleć jak już będe wiedzieć, ale ja w zabobony nie wierze i według mnie każdy kupuje kiedy ma ochotę a na pewno lepiej dla budżetu jak się to robi stopniowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiapro
Hej dziewczyny ;) właśnie doturlalismy sie do domku ;) całe szczęście jest wszystko w porządku ;) super było zobaczyć znowu maluszka ;) mały uparciuszek nam rośnie ;) lekarz przez 20 min stukał mi głowicą w brzuch i uciskał, bo nie chciało się obrócić do zmierzenia ;) smiał się, że trafia mu się takie dziecko jedno na 20,30 przypadków ;) cóż, widocznie jest wyjątkowe ;) i duuuuuże ;) jesteśmy 8-9 dni do przodu, jesli chodzi o wielkość, więc przesunął mi termin na 26.04. Ale jestem szczęśliwa kobitki ;) nawet ta okropna pogoda mi nie przeszkadza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
telimena: Kasiu, świetnie, gratuluję! Jak najwięcej dobrych wieści chcemy!!! ja mam RH-, mąż RH+ W pierwszej ciąży nie dostałam zastrzyku po porodzie, bo mały miał po mnie krew. Teraz trzeba te przeciwciała kontrolować, ale lekarz też mnie uspokajał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiapro ale super :) na pewno wszystkie będziemy takie szczęśliwe po wizytach. Może będziesz mieć dużą dzidzie, mojej przyjaciółce na każdej wizycie mówili że duże i przesunęli termin a dzidzia się urodziła 9 dni po terminie z wagą 4900 :) Ja właśnie po porodzie dostałam zastrzyk bo córka ma krew taty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fasolka_84
Wadowice ja też mam konflikt RH z mężem. ... to moja pierwsza ciąża. .. mam nadzieje ze wszytko bedzie ok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiapro
wadowice87 weź mnie nie strasz ;p 4900 to kolos ;D właśnie od pierwszej wizyty mówią mi, że duże. Ja jestem drobnej budowy, więc może natura wie co robi i bardzo duże nie bedzie. To od męża strony wszyscy się z większą wagą rodzilli, nawet dziewczyny. Ja ważyłam 2750 i taka waga mi odpowiada, jesli chodzi o rodzenie sn ;) chociaż w sumie to niektóre przy takich drobniutkich maluszkach też się nieźle namęczyły. Nie ma reguły. Ale mimo wszystko niech może lepiej zmieści się w tych 4kg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wadowice87
Kasiapro u koleżanki tak samo ona drobna a mąż się właśnie duży urodził. I przez to ze dzidzi miało 4900 zrobili cc nie bbyło mowy o sn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naomincia
Witajcie! Kurcze... nad porodem się jeszcze nie zastanawiam ale jakby tak pomyśleć... mam nadzieję, że mój maluch to ok 3500 będzie mieć ;) Byle nie więcej bo sama jestem dość mała (chociaż kluseczka). Mam zaledwie 158cm wzrostu a miednicy i bioder niestety wcale. Więc wyglądam jak mała pokraka :D Co do krwi to nawet nie wiem jaką ma grupę Muszę iść na wszystkie badania we wtorek, wizyta się zbliża. Już się doczekać nie mogę. Jutro kolejny przełom tygodniowy, będę wchodzić w 12. Mój maluszek powinien być już całkiem przystojnym kawalerem lub uroczą damą ^^ Zazdroszczę Wam tych wizyt;) Ja teraz czekam 6 tygodni. Czyli chyba wszystko jest dobrze... ^^ Któraś z Was pytała wcześniej czy na zwolnieniu zostaje już do końca ciąży- tak:) Chociaż mam w planach popracować sobie nad zdjęciami. Chcę się pouczyc puki czas;) A co do zakupów... bardzo chętnie robiła bym je już! Ale poczekam do ok 5 miesiąca... chociaż te cudeńka tak kuszą♡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naomincia
Dziewczyny USG genetyczne mam na 10.11, dwa dni później niż zalecała gin... (brak miejsc!!!) To wg. Karty będzie 13 tydzień i 4 dzień... może tak być? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może do 13 i 6 dni, z tego co czytałam. Najlepiej zadzwoń tam, gdzie będą to robić i podaj termin miesiączki to ci policzą - ja tak miałam, rejestratorka to sprawdzała - do kiedy mogę i czy się łapię na ostatni wolny termin...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wadowice87
Dziewczyny a jaki macie wynik tsh? Ja dziś odebrałam wyniki i mam 2,7 to chyba za dużo bo endokrynolog mi mówiła ze w ciąży do 2,0. A no i kochane wyszła mi jakaś bakteria w moczu :( a wizyta we wtorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badanie prenatalne robi siĘ do 14 tyg. wiec spokojnie mozesz miec takie termin. Ja jestem w 11 + 5 i dziś mi było niedobrze a już ze 2 tygodnie nie miałam nudności. Wam też sie koło 12 tyg nasiliły ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasiapro bardzo się cieszę że wszystko ok! A termin z om na kiedy masz? Ja na 26.04 a z usg 24.04 także u mnie tylko dwa dni różnicy :) Xxx Naomincia tak jak ktoś napisał, usg genetyczne trzeba zrobić do 13t6d :) Xxx Wadowice jak wrócę do domu to zerknę na moje wyniki, ale u mnie było ok.. Xxx A co do porodu, to mój syn miał 3720 i 56, a poród miałam super! Co prawda musieli mnie troszkę naciąć, ale i tak bardzo szybko poszło.. A też jestem drobna, 158 cm, do tego aktualnie 47 kg:) Także różnie to bywa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uśka89
Gość wyżej to ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×