Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gościnnaona

Mamy na Maj 2016

Polecane posty

Dziewczyny moja glowa dzis mnie dobija. Taki bol. A ciagle sie boje paracetamolu. Czy ktoras z was bierze go bez wyrzutow sumienia? I nic nie pomaga. Kawe wypilam, cukier zjadlam.... Bol straszny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wadowice87
Ja wybieram sie na usg 4D, moj gin ma u siebie w gabinecie. W pierwszej ciąży byłam w 21 tyg, super sprawa. Ja też jakoś nie moge uwierzyć w tą ciąże. W pierwszej jakoś zupełnie inaczej miałam, ale czuje się gorzej niż w poprzedniej ciąży i mąż się śmieje że bedzie syn bo ładnie wyglądam :), że niby córka mi urodę odbierała :) (faceci i ich komplementy) :). Ale rzeczywiście z córką od początku miałam problemy w wypryskami :( i to na plecach buuuu :( U mnie obecnie leci 9 tydz, też bym chciała żeby zleciało. Dziewczyny damy rade a nagroda będzie najpiękniejsza :* A co do znieczulicy do kobiet w ciąży to zawsze będą niestety też mnie to mega wku... a najgorsze jest to że przeważnie są to kobiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
telimena: wg mnie pappa zaleca gin, jak coś jest nie tak...(?) W pierwszej ciąży robiłam tylko jedno genetyczne, bo wszystko było ok. robiłam tu u innego, niż prowadzący, lekarza. Ponoć z tych trzech najważniejsze to pierwsze. Oczywiście poniżej 35 r.ż. Teraz nie wiem, jak będzie - zobaczę, co mi lekarz zaproponuje. Jedno genetyczne na pewno być chciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
telimena: ja w pierwszej ciąży byłam mile zaskoczona, jak mnie traktowali ludzi - w kolejkach, u lekarza itd. Nawet w galerii handlowej babcia klozetowa podeszła i mi klucz do wc inwalidów dała ;) Dlatego teraz nie mogłam uwierzyć w to, co ta kobieta zrobiła w tym busie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliceee
Też was Witam Kochane przyszłe Mamuśki :) czyli mowice myśleć pozytywnie będę się starać. :) Niby dobrze ze tylko te piersi bolą a nie więcej bo potem bym jeszcze bardziej nazekala :) serduszko jeszcze nie bije ogólnie wychodzi mi 8tydz a na usg w tamten piątek wyszło 5tydz i 4 dzień i serduszko jeszcze nie biło ale rośnie bo tydzień wcześniej miał 5mm a tydzień później 1,30cm lekarz mówi że w ten piątek już powinno bić serduszko. nie mogę się doczekać jak je usłyszę i chociaż połowa niepokoju zejdzie z mojego serca. Wizyty mam co 2 tyg wolała bym co tydzień żeby się nie martwić. Mówisz ze po duphastonie przytylas bardziej ? Bo ja mam luteine i duphaston na podtrzymanie . I tak sobie myślę że jak mam zgrubnac to jakoś to będzie ważne żeby moje maleństwo było zdrowe . Chciałabym już mieć duży brzuszek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
telimena: wizyty co 2 tyg? a dlaczego tak często? co do brzuszka - rano to nie widać u mnie, ale wieczorem...to ja mam już balonik :] noszę jedne spodnie w kółko - jakimś 7zmysłem kupiłam niedawno na gumce i to luźniejsze w pasie... Ponoć drugą ciążę szybciej znać. W pierwszej też zresztą szybko wyskoczył, choć udało mi się skryć w pracy do 4 miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a w pierwszej ciąży w którym tyg dowiedziałyście się jaka płeć? ja w 18 tyg ale moja koleżanka teraz urodziła i już w 12 tyg na usg 4D lekarz jej powiedział że chłopczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiapro
mjav200 ja przed ciążą miałam straszne migreny, teraz mi się to uspokoiło tylko 2 razy miałam potworny ból głowy, ale nie chciałam truć dziecka, więc nic nie brałam. Ostatnio mama mi podsunęła, że może amol w razie czego i z tego co czytałam, to nie powinien zaszkodzić, ale spytać o to lekarza jeszcze nie miałam okazji. W każdym razie przy kolejnym bólu zamierzam spróbować tak czy inaczej, myślę, że lepsze to niż paracetamol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćona35
Hej Dziewczynki Wczoraj miałam wizytę i wg usg to 9 tydzień i 2 dni. Crl 25,06 serduszko bije i wszystko ok. Tylko ta ginka mnie zdenerwowała jakaś służbistka, nic od siebie nie powie tylko trzeba ją ciągnąć za język. Następna wizyta już u mojego gina na szczęście wraca z urlopu. Luteinę dalej biorę i staram się oszczędzać , tak bym chciała żeby to już był 2 trymestr może poczułabym się pewniej... Dostałam skierowanie na badania prenatalne ,ale u mnie w mieście nie robią ich będę musiała zrobić sobie wycieczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polinna
Czesc dziewczyny :) troche mnie nie bylo, ale ostatnio cierpie na brak czasu i rzadko bede sie udzielac. Nie dam rady odniesc sie do wszystkich postow, ale musze przyznac, ze mi tez zaczely dokuczac mdlosci, tak jak wiekszosci z Was. Tez jestem cieplolubna i ciagle marzne, uwielbiam grube swetry i skarpety frotte, a goraca czekolada jest u mnie na tapecie kazdej jesieni i zimy :D Bylam juz na pierwszej wizycie, na razie zdecydowalam sie na nfz, ale nie wiem czy nie zaczne chodzic prywatnie, bo lekarz nie byl zbyt rozmowny. W dniu wizyty bylam w 6 tyg. 4 dniu i niestety lekarz stwierdzil, ze nie widzi echa zarodka ani tym bardziej bicia serca i ze albo ciaza jest sporo mlodsza albo sie nie rozwija... Kolejna wizyte mam 16 pazdziernika, strasznie sie jej obawiam.... Wprawdzie nie planowalam tego dziecka, ale nie chce go stracic... W dodatku chwilami mam mocne bole podbrzusza, takie jak przed okresem, to mnie martwi... trzymajcie kciuki za moje malenstwo. Ciesze sie, ze Wasze maluszki rosna i ze juz bija im serduszka, oby tak dalej :) dark_paradise nie zamierzam zdrabniac imienia Sergiusz, bo mi sie ono podoba wlasnie w takiej formie ;) ale mysle, ze mozna mowic Sergiuszek ;) milego wieczoru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliceee
Co dwa tyg takiego mam ginekologa a on wie że się boję i martwię i po prostu chce wiedzieć ze jest ok. Ja też kupiłam jedne spodnie i praktycznie cały czas w nich bo brzuszka mi nie uciskaja i są wygodne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Polinka! Napewno jest mlodsza moja ciąża jest 2 tygodnie młodsza niż powinna być i na pierwszym usg nie było widać nic a na drugim było widać pęcherzyk ciążowy bez zarodka a teoretycznie byl to juz 7 tydzien. Lekarz tylko stwierdził że ciąża jest bardzo młoda. Czytam twoj post - tez przeciez mogl powiedziec ze sie nie rozwija, ale żadnego czarnowidztwa nie uprawiał. Zaczynam kochac tego mojego lekarza jak czytam o przezyciach z innymi. Skad sie tyle konowalow bierze!!!!!!! Napewno twoja ciaza jest poprostu mlodziutka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehehe ja tak samo ze spodniami. No troche wiecej mam bo ja kupilam 2 pary identycznych wygodnych jansow. I to tyle - nastepne beda ciazowe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wzielam ten paracetamol. Caly dzien stracony.... Pod koniec to juz nawet zle widzialam oczy mi pulsowaly. Troche juz zaczal dzialac, jest troche lepiej. Nie wiem co ja zrobie jak to sie bedzie czesciej zdarzac. Najgorsze jest to ze wlasciwie to nie wiem czemu mnie ta glowa tak bolala. Bylam wyspana, nic wielkiego ani nowego nie zjadlam... nie wiem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliceee
mjav200 to nie dobrze ze cię tak boli :( może odczuwasz zmianę pogody albo masz taką migrene. Mierzylas sobie ciśnienie ? Zimne obklady na głowę może jakieś domowe sposoby spróbuj. albo może za dużo masz na głowie.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia US
Powiem Wam, ze jeszcze nie byłam u lekarza, pewnie niebawem sie wybiorę. Od miesiączki wychodzi mi 8 tydzień a z moich obliczeń 6 tydzień. Dziś pierwszy raz wymiotowałam, choć mdłości mam już jakiś czas, w sumie ciężko określić, ale jakieś 3 tyg z pewnością. Dziś zjadłam tylko arbuza i choć cały czas mam mdłości to przynajmniej jego jeszcze nie zwróciłam :D a mdłości mam okropne! Ledwo czasem stoje na nogach i nie mam na nic siły. A dziś wyjątkowo źle się czuje nawet na leżąco. Co do diety to przy teście w szpitalu polecili mi jeść na śniadanie zwykłe suche krakersy. Faktycznie jest mi po nich lepiej chociaż nie zawsze jestem w stanie je zjeść. Dostałam także witaminę D-6. Nie wiem jak to by było bez niej :) Brzuch już zaczyna być widoczny, choć wiem, że to bardzo wcześnie. Normalnie mogłam wciągnąć brzuch tak że był wklęsły, teraz już tak nie mogę. I juz zaczyna się zaokrąglać i a propo tych objawów jak mdłości czy wymioty to trochę o tym poczytałam i bardzo się cieszę, że je mam, choć czuje jakbym miała zaraz umrzeć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
telimena: ja tam się cieszę, jak mdłości nie mam ;) choć właśnie teraz coś mnie wzięło i jest mi bleee...a zaraz wyskakuje z synem do lekarza, bo coś nie może wyjść z kaszlu... Tak myślałam nad tą niestrawnością...Mi na takie niefajne uczucia żoładkowo-jedzeniowe pomaga zielona herbata. Polecam, np. z imbirem. Jakoś mi lżej zawsze. Teraz też piję, na zmianę z miętą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
telimena: w pierwsze j płeć poznałam na genetycznym w 13 tyg., choć lekarz już wcześniej coś widział, ale nie chciała zdradzić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniula33
mjav200 mnie do tej pory zdarzyl się jeden dzień z takim potwornym bólem glowy że nie byłam w stanie funkcjonować. pytalam lekarza i mozna spokojnie brac paracetamol a nawet pyralgine byle sporadycznie. ja na początku probowalam nacierac czolo amolem, robilam zimne oklady i nic nie pomagalo, a bol byl okropny. spróbuj jeszcze apap ice takie plastry zelowe na czolo mnie przyniosły mega ulgę.(jestem wedlug usg w 6 tc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćona35
Telimena , jeśli mogę coś podpowiedzieć to uważaj z tą zieloną herbatą bo zakłóca wchłanianie się kwasu foliowego. Ja bardzo lubię herbatę zieloną , ale odkąd gdzieś przeczytałam tą nowinę to odstawiłam całkowicie. Też będę mieć usg genetyczne w 13-tym tyg to może dowiem się jaka płeć? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
telimena: nie wiedziałam tego z tym kwasem. hm, gin w zeszłej ciazy pozwolił mi pic zieloną :) myśle, że 1-2 nie zaszkodzą. Jak ze wszystkim - liczy się umiar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczyny!Ja płeć poznałam w trakcie 16tc - dziewczynka:) x goscona35 - ja czytałam to samo o zielonej herbacie, że utrudnia wchłanianie kwasu foliowego. Także odkąd jestem w ciąży nie pijam:) kawe też całkiem odrzuciłam, choć i tak nie mam ochoty. Mdli mnie dalej okrutnie! juz wychodzę z siebie! najchętniej to bym przesypiała całe dnie, żeby tylko to minelo... x Polinna - nie myśl, że się czepiam, bo absolutnie nie o to mi chodzi, ale pomyśl jak równieśnicy będą się zwracać do Twojego syna. Bo jakby to było Serek, to mogłoby Cię wkurzać...Sergiusz również mi się podoba, ale kwestia zdrabniania jest już problematyczna...Kojarzy mi się z Remigiusz, a to imię ma dla mnie szczególne znaczenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaSka909
Witam Was Kobitki. Jestem tu nowa choc wasze posty czytam juz od dobrych paru dni. Waszych wypowiedzi jest zbyt duzo aby odnieść sie do kazdej z nich natomiast utożsamiam sie z kazda z was. :) Niestety mieszkam na obczyznie i nie mam zbyt wiele znajomych z ktorymi moglabym o swych watpliwosciach porozmawiac. dlatego licze choc na mała pomoc. A wiec jestem w ciaży mam juz za soba 2 wizyty dostałam juz nawet ,,ksiazeczke ciazowa ,, według usg jest to 8 tydzien widziałam serdeuszko lecz go nie slyszałam :( co do ciazy wcale jej nie planowałam jakis czas temu okazalo sie ze mam niedoczynnosc tarczycy dostałam lekki i pach po 2 miesiacach zaszlam w ciaze ale do tej pory jest to dla mnie nie realne bo teoretycznie zajsc nie powinnam. Co do WAszych mdłości tez bym je chciala miec hahah ja czasem zapominam ze jest w ciazy oprócz strasznych zaparc i balonika w brzuchu nic mi nie dolega wrecz przeciwnie energii juz mam za dwoje. Kochane pozdrawiam Was bardzo mocno za kazda 3mam kciuki a pytania przy nastepnej okazji co za duzo to niezdrowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No czesc Kaska! A gdzie mieszkasz. Ja niby tez na obczyznie ale sercem to w katowicach. I jakos tam mi sie wydaje ze polska to tylko rzut beretem od mojego domu. Ale fakt ze tez jestem tutaj dosc sama. x Aliceee i Aniula33 dzieki dziewczyny. No wlasnie cisnienie bylo ok i dzien tez wcale nie jakis stresujacy. Jedyne co mi wpadlo do glowy to moze to ze za dlugo spalam?!? W kazdym razie tak sie dzisiaj balam ze znow mi sie to zdarzy. Wiecie ja nawet nie bylam pewna czy powinnam auto prowadzic do domu z pracy. Sprobuje kupic faktycznie jakies plastry chlodzace. To w sumie wydaje sie byc calkiem niezla mysl!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ciagle pije zielona herbate. 2 / 3 szklanki dziennie. Slyszlam o tym kwasie foliowym ale wydaje mi sie ze to trzeba by bardzo duzo wypic zeby tak zaczela dzialac. Poza tym kwas foliowy biore o 7 rano a czas na herbate dla mnie to 6 po poludniu. Wiec co sie mialo wchlonac to sie wchlonelo. x Babki czy wy jeszcze bierzecie progesteron? Moj lekarz dal mi ostatnio recepte na 21 dawek i to skonczy mi sie w 11 tygodniu! Troche mnie to martwi. On powiedzial ze mi progesteronu nie trzeba. Ta recepte ktora mi dal to troche na nim wymusilam. Kiedy wy zamierzacie przestac brac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćona35
mjav 200 biorę progesteron od 7 tyg , czyli od pierwszej wizyty potwierdzającej ciążę, a jestem teraz w 10 tyg i nie wiem jak długo jeszcze będę brać. Ja też wymusiłam receptę na lekarzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
telimena: a po co wymuszacie na lekarzu ten lek? Kaska - zazdroszczę energii za dwóch...mi brakuje na jednego...wczoraj syn mnie uśpił o 20:30...role się odwracają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mjav200
Nie wiem... Daje mi on jakies uczucie wsparcia i pewnosci. Moj organizm nie jest sam odpowiedzialny za wszystko ma troche chemii do pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowamama24
Hej dziewczyny. Też zazdroszczę energii za dwóch. Ja nadal źle się czuje... Mdłości dają w kość. Dzisiaj muszę się wziąść w garść i posprzątać dom. Chociaż na planowaniu się tylko skończy. Xxx Jutro wizyta i dowiem się jakie wyniki mi wyszły bo z laboratorium wysyłają do ośrodka. Mam nadzieję że będzie wszystko ok. I w końcu założy mi kartę ciąży :) Piszecie o różnych lekach i w ogole A mi mój lekarz kazał brać tylko kwas foliowy. Mówił że wszystko jest ok. Zobaczymy po jutrzejszej wizycie. Xxx Miłego dnia dziewczyny i oby bez tych naszych dolegliwości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×