Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gościnnaona

Mamy na Maj 2016

Polecane posty

Gość majowy_groszek
Cześć dziewczyny, w końcu się doczekałam USG genetycznego. Myślę, że dr zbadał mnie bardzo dokładnie (przez brzuch). Wszystkie wyniki prawidłowe. Wiek ciąży 12 tydzień i 5 dzień, termin porodu między 11, a 14 maja. Sprawdził kostkę nosową, przezierność karku, serduszko, ob. główki, ob. brzuszka, dł. kości udowej, płyn owodniowy, pępowinę, czaszkę, mózg, kręgosłup, żołądek, pęcherz moczowy, ręce, nogi, paluszki. No i pokazał dwie wargi sromowe, na 90% mamy dziewczynkę, więc będzie Liwia :) Dostaliśmy też w sumie 12 zdjęć, na pierwszym głównym mała siedzi po turecku, była bardzo *****iwa i czasami trzeba było jej szukać po brzuchu. Jestem zaskoczona, że tak dobrze było wszystko widać, układała się profilem. Posłuchaliśmy jak bije serce. Pan dr b. miły odpowiadał na wszystkie pytania. Zapłaciliśmy 250 zł. Zrezygnowaliśmy z badania krwi, bo dr powiedział, że nie ma nic niepokojącego i nie ma wskazań, to USG daje dokładność 90%, a badanie krwi 95%. Dodatkowo mąż rozmawiał z koleżanką z pracy i u niej USG prenatalne wyszło super, a z krwi wyniki wręcz przeciwnie, rozważała usunięcie dzidziusia, okazało się, że była po jakimś przeziębieniu i to się odbiło na wynikach z krwi, a dzidzia się urodziła zdrowa. Więc zdecydowaliśmy, że jeśli USG będzie dobre, to odpuszczamy krew. Jestem bardzo zadowolona :) Dodatkowo mój mąż i tata mają dziś imieniny, więc cudowny prezent, dziadkowi też się pochwaliliśmy, że prawdopodobnie będzie wnuczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fasolka_84
Ja mialam przez brzuch... i dopochwowo... i znowu przez brzuch... trwalo kolo 40 min...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowy_groszek
Tak się rozpisałam o USG, a tu nic nie wyświetla, poczekam może się pokaże później :( X Aliceee Wydaje mi się, że za bardzo panikujesz, myślę że nie dzieje się nic niepokojącego. No ale z drugiej strony ja też nie jestem lekarzem. clarice05 ma rację, lada moment wizyta, postaraj się nie denerwować. Myśl pozytywnie ;) W końcu tam jest dzidziuś, może się coś ruszać, możesz coś czuć. X dziki gon mi z takiego programu wychodził chłopiec, a dziś się okazało, że dziewczynka, mojej koleżance która już ma dzidziusia też wychodził chłopiec, a jest dziewczynka. Więc ja na to z dużym przymrużeniem oka patrzę ;) Ale robiłam kiedyś taką starą wróżbę z obrączką na nitce nad dłonią i wtedy wychodziło mi dwoje dziec*****erwsza dziewczynka, a drugi chłopiec, kto wie ;) X majowamama24 Przykro mi, że Twój mąż się tak zachowuje. Może on już nie jest tak podekscytowany, bo to kolejne dziecko, już to wszystko przeżył przy pierwszym, co nie znaczy że go nie cieszy fakt posiadania drugiego dziecka. Może nie wie, że tak bardzo Ci na tym zależy.Pozdrawiam. X Naomincia jak Twoje USG, też miałaś mieć dziś jak dobrze pamiętam? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowamama24
I ja już po Usg. Wszystko wyszło super. Dzidzia zdrowa i to najważniejsze dla mnie. Maleństwo leniwe było więc lekarz mógł spokojnie wszystko sprawdzić. Lekarz stwierdził że mam łożysko przodujace Ale do porodu to się może wszystko zmienić. I muszę być pod jego kontrolą. Lal jak fajnie że już wiesz że będzie dziewczynka. U mnie 13t1d i termin mam 11-12 maja :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziki gon
Ależ Wam zazdroszczę, że jesteście juz po usg i że wszystko jest git. Ja dopiero we wtorek.. Zazdroszczę też córeczki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naomincia
Hej! Majowy groszku miło że pytasz, dziś byłam na wizycie i wszystko jest ok. Wyniki krwi i moczu ku mojemu szczeremu zaskoczeniu wyszły bardzo dobrze. Podczas USG maluszek fikał koziołki i cały czas się ruszył więc nawet nie dało się go odpowiednio zmierzyć. Dziki gon ja też mam usg genetyczne we wtorek!:) Cieszę się że tak wiele z Was ma je już za sobą i co najważniejsze że wszystko jest dobrze! Fajnie groszku, że miałaś tak dokładne badanie. I że już znasz płeć! Ja liczę po cichutku na to, że we wtorek się dowiem. Idę na Badanie z moim P. Ciekawa jestem jego reakcji... Alice daj jutro znać co się okazało! Ale myślę, że wszystko będzie dobrze:) Powiem Wam, jakikolwiek źle to nie zabrzmi, że cieszę się z tego, że nie ja jedyna mam takie cyrki z facetem. To chyba po prostu sprawka hormonów... ale clarice masz rację, lepiej wydać jasną komendę niż marudzić, że coś tam nie jest zrobione... mi już kilka razy P. Delikatnie Zwrócił uwagę, że coś jest nie zrobione... A Ja jestem taka strasznie leniwa, zmęczona... ech... miejmy nadzieję ze i nam przejdzie i że nasi panowie zaczną być tacy jak to by się nam chciało ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny same dobre wieści! Cieszę się bardzo, że wszystkie badania poszły super!!! majowamama - to nastawiaj się raczej na cięcie jeśli masz łożysko przodujące. To Twoja pierwsza ciąża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość may16
spokojnie z tym łozyskiem przodujacym do 20 tyg ma jeszcze czas i moze sie troche podniesie. jak bedzie po 20 tyg przodujace to wtedy juz raczej cesarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowamama24
Lekarz tez mi powiedział że do porodu to się może jeszcze zmienić parę razy. Xxxxx dark to moja druga ciąża. Pierwszy poród naturalny. Sprawdzałam usg Z 13 tyg z pierwszej ciąży i mam identyczny opis jak w tej ciąży więc zobaczymy jak to będzie. Do maja mam jeszcze czas :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandi148
Tak też mam termin na maj. Mam 22 lata i dostalam skierowanie na badania prenatalne i troche sie boje. Gin pow ze to profilaktycznie. Ale sie boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowamama24
Sandi ja również się bałam tak jak i wszystkie mamusie tutaj. Ale wszystko wyszło ok i nie masz się czego bać bo na pewno będzie dobrze :-) A na kiedy masz termin porodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To w pierwszej tez mialas lozysko przodujace?a jak ogólnie znioslas porod? Ja rodzilam przez cięcie. Dzięki Bogu,bo mialam bloniasty przyczep pepowiny i dziecko prawdopodobnie naturalnego porodu by nie przezylo:-( a cięcie było z innego powodu takze ciąża byla z przygodami. Teraz tez chce cesarke,zobaczymy jak będzie. Dzis weszlam w 16 tc:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Cieszę się, że u Was wszystko dobrze. Tylko sama się zaczęłam martwić, że to moje usg to jakieś marne było. No dziecko się nie ruszało, ani nie było mowy o łożysku, ani o 3/4 tych rzeczy, które u Was lekarz badał :( xxx Niby pisałam wczoraj, że już mi lepiej, ale tak naprawdę smutno mi i wczoraj się mojemu chłopu wypłakiwałam, że już nie mam siły tak się wszystkim zajmować. Ale nic nie powiedział, tylko humor mi zepsułam, widziałam, że był zadowolony, chciał coś ze mną porobić, a ja takim smutem zarzuciłam i długą listą pretensji. Albo to przemyśli, albo się obrazi, a jeszcze bardziej prawdopodobne, że będzie udawał, że tego w ogóle nie było :(… Potem w nocy nie mogłam spać i poszłam do drugiego pokoju na kanapę, żeby mu nie przeszkadzać i może inaczej się też ułożyć. Chyba poczuł się urażony… Smutno mi, to dominujące uczucie, mało mnie cieszy… xxx Ale podzielę się też fajną wiadomością – ze 2 dni temu dowiedziałam się, że moja koleżanka też ma termin na maj :) Niby blisko siebie nie mieszkamy, ale w tym samym mieście i fajnie mieć kogoś, kto będzie na tym samym etapie (no może nie tym samym, bo ona ma już dwoje dzieci, ale jednak :) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny moim zdaniem ciąża i dziecko to największe wyzwanie dla związku i jego próba. Najtrudniej jest po porodzie. Teraz to tylko humorki ciążowo-hormonowe. Ale po porodzie oprócz burzy hormonów dochodzi zmęczenie czasem stres i frustracja i zero czasu dla siebie i na nic poza dzieckiem. Super lekko nie będzie, to na pewno:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowamama24
Dark w pierwszej ciąży nie wiem jak miałam łożysko bo już nie pamiętam. Ale sprawdzałam z ciekawości usg z tamtej ciąży i jest takie samo zdanie na temat łożyska. Ale zobaczymy jak będzie dalej. Co do porodu to przebiegał bez komplikacji i bardzo szybko. Poród naturalny. Mam nadzieję że teraz też urodze naturalnie bo trochę boję się cesarki. Ale do maja jeszcze trochę czasu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandi148
Z miesiączki wychodzi 12tc a z usg 10, moze dlatego skierował mnie na badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziki gon
Ja póki co porodu się no boję. Spróbuje pogadać z moim lekarzem o cesarce ale nie wiem czy go przekonam. W naturalnym nie boję.się jakoś strasznie bólu tylko np nacinania czy pęknięcia pochwy.. fuj. Teraz najbardziej boję się usg genetycznego i tego żeby donosic ciążę do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaSka909
Dziewczyny wrociłam. Czy tylko ja do jasnej chol*** nie moge nic tu napisać z mojego telefonu? Muszę sie specjalnie logowac na laptopie,żeby cokolwiek tutaj napisac. Już trace nerwy... A wiec tak dziewczyny jutro zaczynam 12 tydzien, u mnie jak narazie naprawde dobrze oprócz totalnego zmęczenia mam nadzieje ze za 2 - 3 tygodnie to minie. Co do mojego partnera Mój M jest wspaniałym czlowiekiem i cieżko coś zlego powiedzieć na Jego temat nawet po 8 latach ale również dziewczyny zauważyłam iż jestem bardziej przewrażliwiona na slowo ,,NIE.. a nie daj Boże ,,PÓŹNIEJ,, takze dziewczyny sadze ze z nami jest wszystko ok tylko hormony robia swoje. Siedząc w domu mam wrażenie ze dziczeje mimo to jakiejs ogromnej ochoty do pracy nie mam widze tylko moja podusie :) Dziewczynki co do badan stwierdziłam, iż genetycznych robic nie bede nie wiem czy dobrze robie a i tak na prenatalnych prawie wszytsko powinno byc widac. No wiec w poniedzialek udalam sie do mojej Pani doktor.Byc moze po 5 minutach badania dopochwowego stwierdzila iz jest wszytsko super w najlepszym porzadku i gdy ja zapytałam kiedy bedziemy robic badanie prenatalne powiedziala ze przecież wlasnie je zrobila..... Także jest em na etapie szukania Polskiego Ginekologa bo po prostu nie jestem zadowolona z opieki obecnej Pani Doktor niby wszystko w porządku ale mam wrazenie iz robi to na odczepne. Dla mnie slowo WSZYSTKO OK nie wystarczy . Co do płci dziewczny tak bardzo mi sie marzy dziewczynka ale sadze iż bedzie chlopczyk jak Tatuś sobie życzy :)Ważne żeby było zdrowe tylko to sie liczy nawet tak wychodzi z tego Chińskiego kalendarzyka. Dziewczyny czy wam mierzyli tętno maleństwa moja szwagierka powiedziala ze po tętnie można powiedziec czy bedzie chlopczyk cz y dziewczynka. Słyszałyscie coć o tym ? Dziewczyny a jak u Was z zakupami dla maluszka juz szalejecie w sklepach czy narazie tylko ogladacie mnie korci strasznie zeby coś kupic :) Co do brzuszka to powiem Wam iz jest juz spory waga poszla jak narazie 2 kilo do gory i jak widze idzie tylko w brzuszek no i w CYCKI hahha sa piekne mogą takie juz zostac na stale. Dziewczyny myslałyscie moze zeby założyc konto naszej grupy na facebooku gdzie mogłbysmy sie jeszcze lepiej poznac i łatwiej byłoby odpisywac na bieżąco. Co myślicie o tym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliceee
No dziewczyny wszystko super :) maluszek rośnie machal mi ślicznie jestem szczęśliwa. Ulzylo mi na sercu po tej wizycie 18 listopada mam prenatalne na 17 . Nasze maleństwo grzecznie sobie leżało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzikigon
Z facebookiem to dobry pomysł. Jeśli założysz taką grupę to chętnie dołączę. Fajnie wiedzieć jak wygląda ktoś z kim się dzielisz problemami i radościami dotyczącymi ciąży. Ja też siedzę w domu i tylko bym spała i jadła na przemian. 5 kg do przodu. Nie wiem czy już widać brzuszek, bo jest powiększony dlatego, że przytyłam :( Ja czytałam, że jeśli tętno dziecka wynosi powyżej 140 uderzeń to będzie dziewczynka, poniżej to chłopiec. Jeszcze jeden przesąd mówi o tym, że jeśli masz ochotę na kwaśne i słone to będzie chłopiec, jeśli na słodkie dziewczynka. Jeśli masz grubsze włosy na nogach i rosną one szybciej to będzie chłopak. I jeśli popsuła Ci się cera to dziewczynka, bo przecież odbiera matce urodę. U mnie jest tak, że mam ochotę i na słodkie i na słone i kwaśne. Włosy na nogach rosną zdecydowanie szybciej, ale cera wygląda strasznie. Mam wypryski na dekolcie i plecach. Tak więc z przesądów nic nie wywnioskuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzikigon
KaSka909 - jeśli zakładałabyś grupę na facebooku to najlepiej nazwij ją jakoś neutralnie, nic związanego z ciążą. Dlatego, że nie wszystkie z nas mogą chcieć żeby ich znajomi dowiedzieli się już o ciąży a jak dołączymy do grupy to się pokaże wszystkim. No i zrób w razie czego grupę zamkniętą żeby nikt nie mógł podglądać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaSka909
Dzikigon sie robi :) co powiecie na Majóweczka albo Majóweczki albo jakies inne propozycje ? jak najbardziej 3ba zrobic zamknięta bo przecież nie każdy ma wiedzieć o NASZYCH sprawach :) co do przesądów odnośnie smaków to u mnie tak samo na przemian słodkie słone i tak w kółko. co do tętna dokladnie tak słyszałam powyżej 140 dziewczynka ale jak ja nawet serduszka maleństwa nie słyszałam jeszcze ... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziki gon
Może "majówka"? Wtedy nikt obcy się nie domysli:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaSka909
Dziewczyny założyłam jak cos to załozyłam. Szukajcie na facebooku jest tylko jedna taka grupa wiec problemu ze znalezieniem nie powinnyście mieć. Wpiszcie Majóweczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaSka909
dzikigon dopiero przeczytałam jakos pozniej mi sie wyswietliło . Poczekam na opinię następnych i jako cos zmienię :) także dawajcie propozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczerze Wam powiem, ze ja wolę formę tego forum. Ale jak się wszystkie przeniesiecie, to nie będę mieć wyboru i tez dolacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziki gon
Kaska, mi się nie pokazuje ta grupa. Są jakieś majoweczki ale to nie te. Mozesz dac linka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziki gon
Dark paradise czemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowamama24
Mi też właśnie nie wyświetla tej grupy. Tzn inne są Ale tej właściwej nie widzę. Jakbyś mogła daj linka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×