Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
ewelina_94

Mamy na Luty 2016

Polecane posty

Na szczęście już przestało boleć:)) ja w sumie nie mam zachcianek. Jem więcej słodkiego a przed ciążą nie przepadalam. U mnie lekarz zaobserwowal tydzień temu że prawdopodobnie będzie u mnie chłopiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
Cześć Dziewczyny, co słychać? Czy Wy też nie możecie spać? Sama nie wiem czemu, troche pobolewał mnie brzuch dołem, trochę było mi niewygodnie. Aż sie boję pomysleć jak to będzie jak sie brzuch powiększy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane. Ja też dzisiaj spać nie mogłam :-( Kręciłam się z boku na bok :-( Wstałam strasznie zmęczona i z potężnym bólem głowy. Gościanie ten ból brzucha to raczej rozciagająca się macica. Mnie gdy wstaje i przekrecam się na bok kłuje w podbrzuszu i w pachwinach. W pierwszej ciąży tak mnie brzuch i pachwiny bolały że trafiłam do szpitala i gin mowił że to więzadła ktore takze się rozciagają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyjątkowo w ta noc tez nie mogłam sobie miejsca znaleźć. Gorąco i w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w nocy śpię, ale jak się obudzę w nocy to mam kłopot zasnąć, bo jest mi niedobrze. Ale zdarza się tez ze długo nie mogę zasnąć wieczorem. Powiem Wam, ze ostatnio szukałam w internecie sposobu na ból głowy i znalazłam, który rzeczywiście mi pomógł może tez spróbujcie - na czoło zimny okład i w tym samym czasie stopy do cieplej wody. Ja dziś byłam z rana w laboratorium sprawdzić czy wyniki krwi się poprawiły i wyjście z domu na czczo u mnie graniczy z cudem także nie obeszło się bez wymiotowania w laboratorium:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
Też myślę, że to macica bo właśnie boli jak zmieniam pozycję i też czuję w pachwinach. Ja wróciłam od mojego lekarza prowadzącego kręgosłup i już wiem, że na sto % będzie cesarka z narkozą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
Ponieważ miałam operowany kręgosłup i powstałe w skutek tego zdrosty uniemozliwiają precyzyjne wkucie. Ostatnio próbowano mi pobrać płyn rdzeniowy i też się nie udało więc anastezjolodzy nie podejma ryzyka znieczulenia w kregosłup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościania współczuje narkozy:-( Kotulinka dlaczego się pogorszyły wyniki krwi ??? Kiedy idziesz je skonsultować z ginem??? Ja za dwa tyg ide do laboratorium zbadać ogólnie krew mocz i TSH. Już nie mogę doczekać się wizyty u gin aby podejrzeć moje maleństwo. Dziewczyny mam pytanie lubicie owoce morza ??? Ja od kilku dni mam smaka na krewetki w sosie czosnkowym ale zastanawiam sie czy moge je jeść. Jak myślicie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 tygodnie temu miałam obniżone wartości sugerujące anemie, miałam jeść więcej czegoś z żelazem, ze może się poprawi a tu zamiast poprawy znaczne pogorszenie:( a do tego jeszcze bakterie i inne niepożądane obiekty w moczu choć pije 3 herbatki żurawinowe dziennie myślałam ze uniknę problemów z pęcherzem:/ jutro idę do gina. A jeśli chodzi o krewetki to jeśli nie są surowe to chyba można tak mi się przynajmniej wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 85
Hej dziewczynki ja tez cos nie moge spac juz tak drugi dzien po zatym wszystko ok Co do owocow morza to nigdy nie przepadalam i nie wiem czy mozesz jesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 85
Gosciana wspolczuje narkozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
Ogólnie owoce morza nie sa zalecane w ciazy, a już na pewno nie surowe. Jeśli chodzi o wyniki to mojej siostrze pomogły witaminy pregna plus dokładnie te i wyszła ze wstepnej anemii, a na problemy z moczem mogę polecić picie soku z żurawiny do kupienia w sklepach ze zdrową żywnością. Mi żadne herbatki nie pomagały, a taka żurawina do jedzenia mi obrzydła. Sok sprawdził się rewelacyjnie i obyło się bez leków więc może spróbuj. Co do narkozy to cieszę się, że wiem już teraz, oswoję się z tą myslą i będę mogła o wszystko wypytać wczesniej bo wiadomo jak to jest na ostatnią chwilę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Gośćania, spróbuję sok żurawinowy, a tabletki to jutro gin mi przepisze żelazo, bo o tym wspominał jeśli się nie poprawi. Co do narkozy to tez współczuję, ale dobrze, ze się przynajmniej przygotujesz do tego. Ważne żeby wszystko było ok z dzieckiem, ale tak samo z mama, będziemy trzymać za Ciebie kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
Mi o tym soku żurawionowym powiedziała znajoma w ciazy bliźniaczej, która non stop miała problemy i sok jej pomagał, ja spróbowałam i potwierdzam. Z tym, że ja go rozcieńczałam wodą bo tak był dla mnie smaczniejszy. Miałam świadomość, że czeka mnie cesarka itd. ale liczyłam, że może jednak urodze naturalnie. wiem, że niektóre kobiety nie chcą tego bólu i stresu o dziecko ale ja jakoś zawsze sobie wyobrażałam, że idzie wytrzymać, a i ta więź z dzieckiem inaczej się buduje. Co nie oznacza że po cesarce jej nie ma. Ale nie będe się upierać przy porodzie naturalnym w tej sytuacji bo najgorszy scenariusz to, że nie dam rady przeć z powodu kręgosłupa i tak wyląduje na stole a czas nie będzie wtedy moim sprzymierzeńcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotulinka bądź dobrej myśli. :-) To twoja pierwsza ciąża i jesli wszystko bedzie w porzadku to napewno uda ci się urodzić naturalnie. Gościania ważne że bedziesz przygotowana do narkozy. Wiadomo chyba każda z nas chciałaby urodzić siłami natury. Wiecie co poczytałam troche na temat jedzenia ryb i owoców morza Jakie ryby jeść w ciąży, a jakich unikać? Polecane: śledź, szprot, sardynki, łosoś, mintaj, flądra, sola, pstrąg, małże, krewetki, karmazyn, miruna, kergulena, grenadier, sandacz, karp. ( zawierają najwięcej kwasu omega 3 Nie jedz często: makrela, dorsz bałtycki, tuńczyk w puszce, szczupak. Niewskazane: ryba maślana, panga, tilapia, marlin, miecznik, rekin, tuńczyk, okoń nilowy, sum afrykański, węgorz. (zawierają szkodliwe dla zdrowia metale ciężkie: rtęć, kadm, ołów, cynk i miedź.) Wiedziałyście o tym ??? Ja zawsze kupowałam filety z pangi i juz chyba wiecej jej nie kupie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam, zawiesił mi się komputer i wysłałam dwa razy to samo. Ja słyszałam, ze panga jest hodowana w chinach i karmiona strasznym dziadostwem co potem znajduje się w mięsie ryby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 85
Witam dziewczynki jak sie dzis czujecie jak wasz apetyt rosnie bo ja dalej z rana to nic bym nie jadla a za to wieczorem ... wczorac to co chwile cos do jedzenia wyszukiwalam byle tylko w miare letkostrawne bylo bo na noc nie chcialam by cos mi ciazylo w zoladku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
U mnie dzisiaj słabo, nie mam siły na nic, nawet żeby sobie coś do jedzenia zrobić. W ogóle jeśli chodzi o jedzenie to ja nie doświadczyłam wymiotów ale nic nie smakuje jak przed ciażą. Czasem mam ochotę np na pierogi ruskie albo inną znana mi od lat potrawę ale one nie smakuja tak samo jak zapamiętałam. Bardzo sie bałam że dużo utyję w ciaży bo po pierwsze mało sie ruszam, po drugie mam 8 kg nadbagażu po operacjach, po trzecie uwielbiam jeść. Na szczęście poza brzuchem wszystko inne bez zmian, wręcz nogi i ręce zeszczuplały bo jednak sporo spacerowałam w wakacje. U mnie póki co 2 kg na plusie więc uważam, że jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć, ja dziś póki co nawet dobrze, wczoraj wieczorem ból głowy straszny, ale dziś już dobrze:) ja czasem mam dzień ze jem co chwile a czasem mniej niż sama dla siebie potrzebuje. Ciesze się ze nie mam apetytu na słodycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :-) U mnie dzisiaj jest okropna pogoda. Ale też w miarę dobrze się czuje. Dziewczyny który to Już u was tydzień mi zaczął sie 17. Czyli początek piątego miesiąca :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie tez brzydka pogoda, ale mi odpowiada:) u mnie trwa 16, chciałabym już 20 żeby iść na prenatalne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
U mnie 18 tydz. Z prenatalnych robiłam tylko usg genetyczne w 12 tyg. i zamierzam zrobić usg w 20 tyg. dodatkowych takich jak pappa nie robiłam. Cały czas czekam na ruchy maleństwa, czasem coś czuję ale chciałabym juz być pewna tych ruchów, same wiecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robiłam w 13 tyg i usg i pappa ale zastanawiam się czy iść na to 4 D aby podejrzeć moją kruszynkę. Wiecie co chyba musze napić sie kawy bo usypiam na siedząco a moja gin mowila że słaba kawa raz na jakis czas nie zaszkodzi. Kiedys kazała mojemu mężowi zabrać mnie po wizycie na kawe bo miałam bardzo niskie ciśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 85
Ja ide na drugie usg prenatarne bo jak powiedzial moj ginekolok to skoro mam mozliwosc i to za darmo to az szkoda noe skorzystac Mi tez sie wydaje ze od niedawna zaczelam czuc ruchy maluszka ale pewnosci nie mam :) U mnie 17tydz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak masz problemy ze skracajaca sie szyjka macicy to przydatna jest ortopedyczna supermami wygodna poduszka, ktora w jednej linii utrzyma kark kregoslup i biodra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny dzisiejsza moc to jakaś masakra :-( co 15-30 min się przebudzałam i oczy miałam jak 5 zł:-( Zasnęłam o 4 a o 8 obudził mnie kierowca aby odebrać piach bo mąż zamówił na budowe :-( Dobrze że teściowa przyszła i wzieła córe do siebie mam chwile na drzemke:-) Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×