Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
ewelina_94

Mamy na Luty 2016

Polecane posty

Hej Kotulinka :-) u mnie od samego rana mdłości wymioty i ból głowy :-( Po wizycie wszystko w porzadku z badan prenatalnych tez wszystko ok. Luteine mam wybrać jeszcze 3 pudelka ale powiedziala ze to tylko dla bezpieczenstwa. Współzyć już możemy :-) gin powiedziala mi ze bede rodzic przez CC czyli wczesniej dostane skierowaniei. Bede wiedziala dokladnie kiedy przywitam swoje maleństwo. Co do płci to nie chciała jeszcze nic potwierdzać powiedziała że sprawdzi 18 Września bo wtedy mam kolejna wizyte :-). A ty jak sie dzisiaj czujesz ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to super, ze wszystko w porządku :) a to CC będziesz mieć z powodu tego łożyska? My narazie nie możemy współżyć, doktorek powiedział ze jak już będę musiała to delikatnie i dopiero po 16 tygodniu. Ostatnio "zdarzyło" mi się mieć orgazm;) i przestraszyłam się bo macica tak się postawiła mocno ze mogłam ja objąć dłonią jak pierś wiec chyba się powstrzymam:) a soboty mam taka chęć na pomidorki, ze wcinam ile wlezie, a teściowa kupiła mi na targu takie pyszne aromatyczne z ogródka mniam :) a Tobie współczuję tych dolegliwości, myślałam ze już Ci przeszło... mnie tez męczą jeszcze mdłości, ale na szczęście nie wymiotuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina_94
Cesarke bede miała dlatego bo pierwszy porod byl cesarka i boi sie zeby macica nie pekla podczas porodu naruralnego. Mam nadzieje ze nie dlugo mina mdlosci i wymioty bo powoli mnie wykanczaja. Od poczatku ciazy nie przekroczylam jeszcze wagi.To znaczy schudlam trzy kilo no a teraz przybralam 1.8 kg. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dzidziuś jaki duży już? ja się nie mogę doczekać mojej wizyty może doktor dopatrzy się już płci. A waga to jeszcze dopiero nam podskoczy :) oby nie za wysoko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co nie wiem kochana bo nie robiła mi usg. No waga napewno podskoczy ale mam badzieje ze w miare rozsadnie:-) A u cb ktory to bedzie tydzień na wizycie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na wizycie będzie 15+2, ale chyba przejdę się do gina już jutro, bo niepokoją mnie twardnienia macicy.Przed chwila znów mi się to przydarzyło, ze tak stwardniała i wystawała jakby z brzucha. Nie jest to bolesne, ale czuć takie napięcie ciągniecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam przed chwila przygodę, poszłam do sklepu po coś na obiad i parę rzeczy do lodówki, po wyjściu ze sklepu okazało się ze za dużo tego wzięłam wszystkiego i mam ciężko nieść. W drodze do domu zaczęło mi się robić słabo i kręcić w głowie musiałam usiąść na krawężniku, ostatecznie zanosiłam jedna reklamówkę parę metrów zostawiałam i wracałam po druga i tak cala drogę. A jak już doszłam do bloku to jedna zostawiłam na dole w klatce juz a druga zaniosłam po schodach do mieszkania, gdy zeszłam po druga już jej nie było, ktoś sie uraczył moimi zakupami na obiad. całą drogę się z tym męczyłam i nic a prawie ze w domu któryś z sąsiadów mnie okradł. Niewiarygodne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie miałam takich stwardnień wiec nie wiem co ci powiedzieć. Pewnie ze jak cie to niepokoi to idz na wizyte. Wstepnie to pewnie ci powiedza jak pleć o ile maluszek raczy sie pokazać :-) mi dopiero powiedziała że p£eć w 21 tygodniu powinnam potwierdzić ale juz zajży na nastepnej wizycie :-) akurat bedzie to 19 tydz. No to nie ciekawie z tymi zakupami. Kurcze jak ktos mogl sobie przywłaszczyć czyjeś zakupy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zwłaszcza, ze to sąsiedzi których znam od ponad 20 lat. szok, a zostawiłam je dosłownie na moment. No cóż widać ktoś ich bardziej potrzebował niż ja, niech mu na zdrowie wyjdzie. A to jak już w 19 tygodniu podglądniesz dzidzie to pewnie już raczej pewne będzie:) może obie będziemy miały synusiów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ooo to jeszcze gorzej ja myślałam że to ktoś kogo nie zasz i w ogole. Pewnie już jak powie płec na kolejnej wizycie to juz sie nie zmieni w ale mam cicha nadzieje ze jednak ta z prenatalnych sie potwierdzi i bydzie ten synuś czego tobie też życzę. Ostatnio nawet z mężem rozmawialiśmy nad imieniem dla synusia. Mi się podoba Igor a mężowi znowu Błażej. Pewnie damy dwa ale w jakiej kolejnosci jeśli bedzie chlopczyk to bedziemy musieli dluuuugo negocjować :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie Igor:) a córce kto wybrał imię? ja mówię mojemu mężowi ze ja daje imię a on nazwisko:) zresztą od lat mówiłam mu ze jak będziemy mieć syna to będzie Marcel a on ze w życiu nie da mu takiego imienia, a teraz sam nazywa dzidzie Marcel choć nie wie jeszcze czy to chłop będzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najpierw było losowanie :-) na karteczkach wypisalam imiona ktore najbardziej nam sie podobaly i losowaliśmy. Ja wylosowałam Maja Mąż Magdalena . I wyszła Maja Magdalena. Mąż chciał odwrotnie ale Maja bardziej mi się podobało :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj skoro on przystał na Twoje to w tych negocjacjach jesteś na straconej pozycji:) pewnie mąż będzie chciał przeforsować Błażej Igor:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mi się tak wydaje ale Błażej tez mi sie podoba takze nie bedzie problemu :-) A dla dziewczynki nad imieniem myślałaś ?? Bo mi się wyśniła przed ciążą Natalka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajutka
Hejka jestem w 19tc mieszkam w Holandi i tak sie zaczytalam w tych waszych postach ze sama postanowilam cos napisac. Zaskoczylo mnie to ze tyle was przyjmuje luteine...ja jak bylam w Pl miesiac temu sama z ciekawosci poszlam do ginekologa i co dostalam ..luteine ....zastanawiam sie czy w pl to juz standard?Tutaj prowadzenie ciazy wyglada troszeczke inaczej np. ma sie swoja polozna , nie bylam badana ginekologicznie ani razu. Dwa tygodnie temu dowiedzialam sie ze bedzie to coreczka pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 85
Hej jestem w 16 tyg Jak na razie wszystko u mnie ok poza drobna infekcja we srode ide do lekarza i oby sie obylo bez antybiotyku Mialam badania prenatalne i na 70%chlopczyk 22 bede miala USG w ramach badania i oby potwierdzil plec :) Wspolczuje wam mdlosci ja nie mialam moja jedyna uciazliwosc to ze jakies trzy razy bolala mnie glowa ale meczyla caly dzien Jak na razie brzuszka nie widac i juz przytylam 2kg Cieszy mnie to bo jestem bardzo szczupla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny witajcie na naszym forum:) z tego co widzę to mój dzidziuś jest tutaj najmłodszy:) Kajutka a na co Ty dostałaś luteine? fajnie, ze nie macie za bardzo dolegliwości, bo to strasznie uciążliwe, mnie już tylko mdłości męczą wieczorami bez wymiotów w końcu, ale dziś rano miałam niespodziankę i przywitanie z kibelkiem:) a bóle głowy tez co chwile.. ale cóż inne maja gorzej;) Ewelinka jeśli chodzi o dziewczynkę to u nas jeżeli będzie to będzie właśnie Natalka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
Ja mam termin na 8 lutego. Usg mam w sobotę i liczę na to że może uda się określić plec. To moja pierwsza ciąża. Ciekawe kiedy będziemy czuć ruchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajutka
Hejka ...;-) Kotulina dostalam luteine bo podobno zaczelo sie odklejac troszeczke lozysko..strasznie wystraszyla mnie pani doktorowa gdyz ta ciaza ( mam juz 17 letniego syna) byla planowana i bardzo dlugo wyczekiwana. Na szczesnie ta wizyta byla w moim ostatnim dniu pobytu w PL a juz nastepnego dnia mialam wizyte u swojej poloznej w NL oczywiscie zaraz zadalam mnustwo pytan do mojej poloznej i prosilam o dokladne sprawdzenie wszystkiego no i okazalo sie ze jest wszystko w jak najlepszym porzadku...kamien wtedy z serca mi spadl!!! Dlatego zastanawia mnie dlaczego tak nagminnie jest przepisywana luteina w Pl ..moze tak na wszelki wypadek? Moje poczatki ciazy to bylo jedne wielkie oslabienie ,mdlosci i jeszcze wieksze lenistwo ale juz teraz weszlam w tzw czas miodowy ciazy pozdrawiam was dziewczynki i napiszcie mi czy juz cos kupiliscie dla swoich dzidzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Gośćania, jak się czujesz w ciąży? Kajutka i Kasia to Wasze pierwsze ciąże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajutka
Kotulina ja mam juz 17 letniego syna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja najpierw dostalam duphaston od pierwszych dni ciazy, bo strasznie bolało mnie podbrzusze, a lutke dostałam jak doszły plamienia i byłam z tego powodu w szpitalu to tam mi ja przepisali i narazie stosuje, ale duphaston mam dziś odstawić a luteine od 16 tygodnia mniejsza dawka. Ja kupiłam kilka ciuszków jeszcze zanim zaszłam w ciążę, później w ciąży w 7 tygodniu taki smoczuś śliczny wpadł mi w ręce i mój mąż chciał mi go kupić, ale powiedziałam ze to za wcześnie i sie powstrzymałam i dobrze bo 2 dni później trafiłam do szpitala i pewni bym sie tam wtedy zamartwiała, ze zapeszyłam. Zacznę kupować około 20 tygodnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akurat pisałyśmy posty w tym samym czasie i dopiero po wysłaniu pytania przeczytałam ze masz syna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u mnie właśnie pojawił się brzuszek:) nie dosłownie teraz, ale na dniach ostatnich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajutka
Kotulina ja nie potrafie sie oprzec gdy przechodze obok sklepu dzieciecego...tutaj podczas trwania calej ciazy az do roku dzidziusia co trzy miesiace dostaje sie rozne paczki ze sklepow dla dzieci oraz drogerii. W paczkach jest niemal wszystko od pampersow po czapeczki smoczki buteleczki zabaweczki oraz duzo probek z kosmetykami.Kotulina a teraz z Twoja dzidzia juz jest wszystko ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 85
Witam To moja pierwsza ciaza :) tez mialam na poczatku dupaston poniewaz mialam malego krwiaczka na szczescie wystarczylo jedno opakowanie i krwiaczek sie wchlona Nic jeszcze nie kupowalam choc czasami strasznie korci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to fajnie masz, dużo rzeczy dostaniesz:) ale prawda, ze trudno się powstrzymać, gdyby nie moje stresowe początki to tez bym po sklepach dziecięcych łaziła. Czasem do smyka wchodzę "podotykać" wózki i nie mogę sie doczekać swojego. A z dzidzia raczej wszystko ok tzn do tej pory bylo idealnie, a dziś idę na wizytę bo mi ostatnio macica ciągle twardnieje jak kamień i się stawia, co mnie niepokoi i muszę zobaczyć co u mojego maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe Mamuśki. Fajnie że jesteście. Kajutka też dostałam luteine ze względu na odklejające się łożysko i krwiaka który u mnie się jeszcze nie wchłonął. Luteine przepisują chyba dlatego że jest tam progesteron który podtrzymuje ciążę. Na poczatku brałam duphaston ale gin powiedziała że jest już za słaby. Kasia 85 u mnie na prenatalnychbteż gin widziała chłopca ale kazała nam jeszcze potwierdzić. Kolejną wizyte mam 18.09 więc wtedy bede wiedziała na 100% czy chłopczyk jednak bedzie :-) Gościania też mam termin na 8-10 luty pod koniec ciąży jeszcze dokładnie bede wiedziała bo bede miała CC. Ja od 14 tyg sporadycznie czuje lekkie muśnięcia maluszka :-) A co do zakupów to ja też jeszcze nic nie kupiłam. Chodzę po sklepach jak Kotulinka i oglądam wózki :-) Nawet juz sobie upatrzyłam taki jeden :-) Zacznę kupować po kolejnej wizycie akurat bedzie to 19-20 tydz i bedzie wiadomo jaka płeć :-) A co do dzisiajszego dnia wstałam pobudzona i z wieksza energią :-) Ale jak zwykle bez apetytu :-( A wy jak sie dzisiaj dziewczyny czujecie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 85
ewelina_94 ja sie czuje dobrze co do apetytu to rano przewaznie sie zmuszam by cos zjesc bo nie chce mi sie dopiero tak po poludniu mi sie zachciewa :) Wozki tez juz ogladam ale my bedziemy raczej dopiero pod koniec ciazy kupowac Ja dopiero potwierdze plec 22wrzesnia oby szybko zlecialo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 85
ewelina_85 Ja sie czuje dobrze co do apetytu to z rana przewaznie sie zmuszam by cos zjesc poniewaz mi sie nie chce dopiero tak po poludniu mi sie zachciewa Wozki tez juz ogladamy ale my kupimy tak pod koniec ciazy :) Ja plec potwierdze dopiero 22wrzesnia oby szybko zlecialo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×