Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość BiałaGurami

Zajdę w ciążę jeszcze w tym roku! grupa wsparcia

Polecane posty

Gość Ela_Ela3232
neverfull Jest możliwe. Ja kiedyś prowadziłam dokładne obserwacje cyklu łącznie z temperaturą i miałam wtedy zazwyczaj cykle 28, 29 dni a parę razy (w kilkudziesięciu obserwowanych cyklach) owulacja była 8 dc, raz nawet 7 dc. Było to potwierdzone skokiem temperatury zniknięciem śluzu płodnego i okresem dokładnie 2 tygodnie później. Cykl trwał wtedy odpowiednio krócej. Czyli można powiedzieć, pewniak. Pierwszy raz to byłam w szoku, bo nie przypuszczałam, że po normalnym owulacyjnym cyklu, owulacja w kolejnym może wystąpić tak wcześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dysiaedysia
Witam dziewczeta :) Chcialabym do Was dolaczyc. Juz od dluzszego czasu wczytuje sie w Wasze posty i w koncu postanowilam spytac czy mnie przyjmiecie ? :) Ja rowniez czekam na "dwie kreseczki" juz od prawie 2 lat obecnie jestem w trakcie monitorowanego cyklu dzis 23dc pozdrawiam Was cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Neverfull syrop to guajazyl, BialaGurami pisała o nim w poście, śluz się pojawił ale znów nie mam i nie wiem czy mam tą owulacje czy jeszcze bedxie , a syrop paskudny w smaku;) andzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witaj dysiaedysia i co po owu jesteś? Andzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malaiza
Cześć Dziewczynki :) Jestem po małej przerwie. Miałam trochę problemów , więc jakoś nie miałam głowy, by tu zaglądać. U mnie 21 dc. i szczerze mówiąc , to nie wiem jak to będzie. Z przytulankami było różnie, jeszcze nie zrobiłam badań czy wyniki tarczycy spadły, więc duży znak zapytania. Odstawiłam duphaston i zobaczymy czy sama z siebie przyjdzie miesiączka. W piątek pójdę zrobić TSH i zobaczymy czy spadł. Co do śluzu to kiedyś go miałam więcej a teraz to potrafi być jak na pustyni. Jajniki trochę dały o sobie znać , ale czy była owulacja to nie wiem. Jeśli chodzi o piersi to mnie nigdy nie bolały przed okresem , ale kiedyś raz czy dwa razy się zdarzyło. Dziwny przypadek z siebie. 16 lutego mam ginka i mam nadzieję,że ustalimy jakiś konkretny plan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczęłam pić zioła Ojca Sroki od 10 dc, ale dośc nie regularnie, bo jednak się powinno zacząć pić od pierszego dnia miesiączki. Jak dostanę okres 15 lutego to będe pić cały cykl.Choć fajnie byłoby, gdyby jej nie było przez 9 miesięcy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane bo syropu trzeba w te dni pić ile wlezie :p paskudny ale skuteczny. Które testujs??? Klara zdaje się ze Ty jesteś w tych dniach? Pisz co u Ciebie :) a wszelkie nowe osoby witamy. Powiedz nowa kolezanko jakie mialas robione badania. U mnie w pt Hsg.... juz jestem po okresie :) to będzie mój 8 dc na badanie. Nie mogę się doczekać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dysiaedysia
Witam dziewczeta Andzka no mam taka ogromna nadzieje ze owulacja byla bylam u ginka na monitoringu w 15 dc pecherzyk mial wtedy 19 mm powiedzial mi gin ze powiniem peknac do max 4 dni (swoja droga to tez tak pozniej pomyslalam ze kurde chyba troche pozno ale z nerwow zapomnialam zapytac) ale juz w 16 dc zaczelam "oczuwac jajniki" bo to ciezko okreslic taki jakby bol jakby ciagniecie czasem uklucie tak wiec juz mozecie sobie wyobrazic jak sie zacelam nakrecac :) ze moze pękł ten pechcerzyk :) dzis jest 25dc i tez czuje jajniki tak jak na okres a cykle mam 29 dni wiec juz moze to wlasnie to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dysiaedysia
a jesli chodzi o badania to mialam takie mozna rzec podstawowe TSH prolaktyna i wszystko w normie pozniej po kilku usg okazalo sie ze mnie mam owulacji wiec bralam na owu CLO i po nim mialam juz 2 razy pecharzyki wychodowane :) ale niestety nie pekaly i musialam robic przerwy zeby sie wchlonely w tym cyklu wlasnie mam nadzieje ze w koncu pekl ten pecherzyk ale zobaczymy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dysiaedysia
BiałaGurami wybacz moja niewiedze :) ale co to jest za badanie HSG i po co je wykonuja ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja dziś pierwsza wizyta u giną po laparoskopii:) piękny pęcherzyków jestem tuż przed owu;), wiec do roboty się bierzemy; )a w następnym cyklu jestem umówiona na inseminacje i juz nie mogę się doczekać :( strasznie się cieszę. Okazali się ze endometrioza była na takim etapie ze mogła przeszkadzać w zajściu. ..no cóż juz bedxie dobrze;).Klara pisz co u Ciebie. ..pewnie testujesz;) andzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie testuję jeszcze bo jakoś tak nic mi w brzuchu się nie dzieje nic nie boli ani na okres, ani na ciążę tez nic nie wskazuje hehe, dziś dopiero 29 dzień cyklu mam także do @ jeszcze jakieś 5 dni. Piłam cały cykl regularnie ziółka i brałam castagnus i nie zauważam żadnej różnicy. Trzymam kciuki za Hsg Biała i twoje działania Andzka. Pozdrawiam Klara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie jednak to chyba nie była owulacja ;( dziś byłam znów u ginekolog zrobiła mi usg bo ciągle miałam brązowe plamienia i wczoraj z ciekawości zrobiłam test ciążowy (miałam kilka takich paskowych z allegro) i o dziwo wyszła mi II kreska blada dziś rano powtórzyłam i też II kreska ale już dużo bledsza najlepsze jest to że jak miałam okres to w 2 dniu okresu robiłam i była tylko I kreska a za kilkanaście dni taka jazda nie rozumiem już tego i płakać mi się chce ;( na usg nie widać było owulacji macica delikatnie "otworzona" i tak jakby się oczyszczała endometrium 5-7 mm no i na to chyba wychodzi że było poronienie tak ona podejrzewa zwłaszcza że testy pokazały II kreski no chyba że takie dupne testy :( no ale żadnego dominującego pęcherzyka nie było śluzu owu też nie a to już 15 -16dc ;( masakra kazała zapisać się do gin-endo a ja ciągle szukam jakiegoś ale nic zero jakiegoś konkretnego lekarza który by pomógł ;( dziewczyny zaczynam się poddawać ona też mówiła że mam niski progesteron więc czemu nie przepiszą luteiny lub dup!!! ;( ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siedemcztery
Neverfull,tak mi przykro Tez nie rozumiem czemu ginka nie przepisze duphastonu Moze powinnas poprosic wprost o to ? A jak u Ciebie z estrogenem ? Bo zastanawia mnie te Twoje cienkie endometrium ..... Bierzesz clo ? Bo od tego podobno sluzowka macicy sie wysusza i nie powinno sie brac dluzej niz 3 cykle, ale co lekarz to inne podejscie Wiem, ze Ci bardzo przykro, ale ja nawet zazdroszcze tych dwoch kresek na tescie, bo u mnie nic od osmiu miesiecy i w ogole nie wiem czy moge zajsc w ciaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siedemcztery
Never, tak mysle, a moze to byla pozna owulacja i dlatego na usg jeszcze nie widac ? Bo skoro najpierw byl niby okres a potem test pozytywny ? Bety nie kazala robic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna84
Witam. Jestem w polowie cyklu. 2 dni temu mialam owulacje a dzisiaj znowu zauwazylam u siebie sluz podobny do plodnego tzn. Przezroczysto-mleczny rozciagliwy i bardzo mocno zbity (wczesniej tego nie zauwazalam) co jest grane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siedemcztery nie badałam nigdy estrogenu :( nikt nie zlecił a clo nie biorę nigdy nie brałam. W naszej sytuacji nic już nie jest głupie i nic nie brzmi głupio więc rozumiem że te II kreski to też jakiś + ja tez się staram od kwietnia i wiecznie I krecha ;( ja już zgłupiałam z tymi testami ;( nie rozumiem tego! dziewczyny, kazała mi zrobić bete aby wykluczyć ciąże pozamaciczną, jutro pójdę zrobię, na usg nic nie widziała oprócz jakiś malutkich drobnych pęcherzyków a wydaje mi się, że coś już powinno chyba być widać?? no i jeszcze okres miałam obfity 25 stycznia i normalnie trwał 5 dni a po kilku dniach te brązowe plamienie!!! i test w czasie @ był negatywny dlatego tak zgłupiałam aż mi się wyć chce bo tego nie rozumiem jeśli chodzi o duphaston to powiedziała że przy moich długich cyklach jak się odstawi to każda ewentualna ciążą poleci no ale przecież dziewczyny zanim się odstawi robi się test domowy lub bete no kuźwa nie pojmuję podejścia lekarzy !!! byłam u kilku i to samo pieprzą i czuje od nich totalną niechęć do dania luteiny czy dup nie wiem może nie chce im się myśleć, wyliczać od którego dnia cyklu powinnam łykać !!!! więc zaczęłam czytać jak w naturalny sposób wzmocnić progesteron i na razie wyczytałam że suplementacją vit B6 , magnez, vit c i cynk :D ja "jedynie" biorę vit D, kwas foliowy, selen i żelazo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziś 1 dzień cyklu, to już druga @po laparo, nadzieja słabnie. Poprzedni cykl trwał 30 dni wiec castagnus chyba pomógł mi trochę go skrócić. Klara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dysiaedysia
U mnie dzisiaj 27 dc sroda w sobote mam dostac @ a juz boli mnie brzucha tak jak zawsze na @ takze juz podlamka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Klara:( będzie dobrze napewno, a myślałas o inseminacji? Ja już jestem umówiona w następnym cyklu..andzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hmmm nie zawsze wyświetla moje odpowiedzi:( Klara nie martw się bedxie dobrze w końcu się uda; ) a myślałas o inseminacji? Ja już jestem umówiona na następny miesiąc; )juz nie chce tyle czekać ; (będę działać; )andzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeci raz pisze wiadomość nie chce mi się wysłać odpowiedz :/ Klara w końcu się uda,napewno; ) ja w następnym cyklu jestem umówiona na inseminacje; )andzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Haha są po kilku godzinach; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miało być tak, że trzy cykle po laparo naturalnie a potem inseminacja. Tylko ze chyba już wogóle nic z tego nie będzie. Czuje ze nasz związek się rozpada. Także odpuszczam zupełnie. Klara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Klara nie poddawaj się może nie jest tak zle czesto te starania o dziecko tak na nas wpływają :(andzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ela_Ela3232
neverfull Ja z niewydolnością ciałka żółtego radziłam sobie tylko suplementami i zawsze udało się poprawić wyniki. Za pierwszym razem mi to doradziła babka od nauk przedmałżeńskich i się udało poprawić długość fazy lutealnej o kilka dni. Ale kolejnym razem trochę nie pomagało i poszłam z tym do lekarza. Niestety po prostu powiedział mi, że to normalne że mam brązowe plamienia a okres mi się nagle skrócił z 5 do 2 dni. Na szczęście wystarczyło trochę więcej czasu z suplementacją i bardziej pilnować odpowiedniej diety. Jak czytałam na internecie to dziewczyny z tym problemem są traktowane często olewczo przez lekarzy. Moja siostra była z tym samym chyba u dwóch i przepisano jej luteinę dopiero jak straciła okres. Ja to czasami mam podejrzenia że oni robią to specjalnie żeby sobie na dłużej pacjentów uwiązać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ela sama wiem, że nie łatwo o dobrego lekarza bujalam się 2 lata z endometrioza i innymi chorubskami i słyszałam tylko taka pani natura :( i radz sobie kobieto sama. Szkoda bo inny lekarz wkłada serce by pomóc, a można było tak odrazu. Andzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siedemcztery
Ela, napisz cos o tej diecie Klara nie poddawaj sie, pogadaj szczerze z partnerem, nie kloccie sie, musicie jakos przezwyciezyc to razem, moze potrzeba Wam jakis romantycznych wakacji by to odreagowac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ela_Ela3232
Siedemcztery Nie chodzi o jakąś szczególną dietę tylko o to żeby dostarczać wartościowe składniki, witaminy i w miarę unormować posiłki tak żeby przede wszystkim jeśc w miarę regularnie i nie ucinać zbytnio kalorii. Przede wszystkim na problemy z hormonami wpływają chyba najbardziej tłuszcze, najlepiej dostarczać tłuszcze roślinne i tran. Problemy się często biorą od nadmiernego obcinania kalorii więc logicznie lepiej ich nie obcinać zanadto a jak już to robić to rozsądnie. Andzka Właśnie o to chodzi. Tak nawołują żeby chodzić do lekarzy a jak już człowiek idzie to albo jest zbywany albo najlepiej żeby sobie sam postawił diagnozę i sam się leczył. I to jeszcze najlepiej niech wszyscy chodzą prywatnie. Powiem szczerze, że jeśli chodzi o te ginekologiczne sprawy to ja więcej się dowiedziałam z internetu i z obserwacji cyklu niż kiedykolwiek u jakiegoś lekarza, ale porodu sama nie odbiorę. Ja na szczęście znalazłam na razie lekarza który będzie prowadził ciążę. Koleżanka go poleciła i ogólnie przychodnia też w porządku i pielęgniarki bardzo pomocne. Dostałam wreszcie skierowanie na wszystkie badania które powinnam zrobić na początku ciąży i dowiedziałam się trochę potrzebnych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BiałaGurami
Klara skąd ja znam te uczucia..... bardzo mi przykro ze znowu się nie udało, wierz mi ze 3mam mocno za Ciebie kciuki (sama jutro mam hsg i wiąże z nim wielkie, może niepotrzebne nadzieje) nie podchodz do sprawy ze na zlosc mamie odmrozisz sobie uszy ;( kochana ja już z tego powodu to takie kłótnie przechodziła bo jak to gdzieś mądrze przeczytałam NIEPLODNOSC BOLI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×