Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość321

Mamy na CZERWIEC 2016

Polecane posty

Gość gośćCzerwiec27
Mam nadzieje - ja juz kilka razy w bluzie bylam, ale brzuch mnie nie martwi, przecież widac ze to ciaza a nie moje szalone obzarstwo! :) co tu ukrywac, taka kuleczka z przodu:) to jak w tej reklamie "lubimy miec brzuszek i nie miec brzuszka" pewnie widzialyscie, nie wiem czego to reklama ale tyle pamietam. Nue martw sie juz teraz!!! Za tydzien bedziesz miala na to czas wiec spokojnie. Bedzie dobrze, albo po prostu załóż ze bedzie co ma byc... Ja prena mam za 2tyg. Doczekac sie nie moge... Nikitaaaaa-kurde ale czemu ona sie nagle przenosi!!!? Zmienia mieszkanie bo co???!!! Gdyby byla spoko to bys miala fajnie bo wiadomo blisko ale tak... Inwigilowac Was chce czy co.. Z drugiej strony pamietaj-przyjaciol trzymaj blisko a wrogow jeszcze blizej hehehe :"P wspolczuje Ci... Jestescie na swoim po to by byc sami i samodzielni a tu prezent od "mamusi"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mierząc swoją wiosenna kurtkę jakieś dwa - trzy tygodnie temu mówię " a ciąże wiosenna w niej przechodzę a ile jeszcze luzu mam" Przyszło ciepło ja ją wyciągam i chyba się przeliczyłam bo troche sporo mi w niej materiału brakuje żebym się zasunęła :D I też chodze w bluzie tylko na mnie każdy patrzy w sposób " taka młoda i już dziecko jak ona se poradzi i pewnie że wpadka bo kto młody w wieku 20 lat planuje dziecko" Ale mam w nosie ich opinie kiedyś jakiś miesiąc temu nawet jedna pani mnie w kolejce w markecie przepuściła żebym nie musiała czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Mila - Jestes młodziutka ale 20lat to nie 15... Jestes dorosla a Wasza decyzja byla świadoma. Zreszta nawet gdyby nie to i tak co komu do tego... Moja siostra w klasie miala 3kolezanki w ciazy, dzuewczyny mialy po 17lat,cala wieś az huczala od plotek... Tyle ze te dziewczyny obecnie majac po 25lat maja fajne odchowane dzieciaki, zadbane tak ze nie jedna bardziej wiekowa tak nie dba, jedna zdazyla wybudowac wlasny dom. No i plotkary siedza z mordami w kublach, bo dobrze o kims to juz sie tsk gadac nie chce... :) nie przejmuj sie niczym, najważniejsze Wasze szczescie i zdrowie a reszta może Was cmoknac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
A propo wieku... To ja dzis ostatni dzien moich 28lat... Jutro zmiana na liczniku... 29...tylko czemu ja dalej sie czuje jakbym miala z 17 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GośćCzerwiec to Ty jesteś ten sam rocznik co i ja :) Tyle, że u mnie zmiana na liczniku jesienią :P Daj znać jak po wizycie. Ja czekam z niecierpliwością na czwartek. Wczoraj mi brzuch twardniał, aż wzięłam nospę. Dzisiaj jest ciut napięty, ale póki leżę jest ok. Nikita może teściowa stwierdziła, że będzie Ci "pomagać" przy dziecku? Ja mam teściową za ścianą, ale nie narzekam na nią. Zagląda do nas z raz na miesiąc, czasem dokarmia obiadkiem, a tak to się nie wtrąca. Mila nic ludziom do Twojego wieku :) Ja sama 8-10 lat temu robiłam wszystko żeby nie zajść w ciążę, bałam się tego jak ognia. A potem się okazało, że jest problem i się udało dopiero teraz. I żałuję, że nie zaczęłam wcześniej :) Moja kurtka zimowa już schowana, wiosenną kurteczkę narazie pożyczyłam od męża, ale też już trochę ciasna. Nie wiem co będzie jak z niej wyrosnę a nie będzie jeszcze ciepło. Dzisiaj zaczynam 30. tydzień. I wstałam rano z paniką, że już 30. a ja nic nie mam! Tzn mam trochę, ale za mało :D W tym tygodniu chcę zamówić wózek, kupić łóżeczka, wanienkę, przewijak, laktator, nosidełka i jeszcze sporo innych rzeczy, które do tej pory odkładałam. Tak mnie od pierwszych chwil ciąży wszyscy straszyli poronieniem, a potem tym, że bliźniaki się rodzą nawet po 20 tygodniu, że się bałam i nie myślałam, że kiedykolwiek dotrę do tego momentu ciąży. Mam dzisiaj sto tysięcy pytań, mogę Was pomęczyć? :D Zdałam sobie dziś sprawę, że nic nie wiem a nie dostanę po porodzie instrukcji obsługi dzieci :D np. Po jakim czasie odpada pępowina? Ma sama odpaść? Czy wystarczy ją czyścić patyczkiem ze spirytusem/płynem odkażającym raz dziennie czy trzeba częściej? To prawda, ze pierwsza kąpiel dziecka w wanience dopiero po tym jak odpadnie, a wcześniej tak żeby nie zamoczyć? A krem do pielęgnacji pupy? Jaki? Trzeba używać przy każdej zmianie pieluchy? Co myślicie o tych poduszkach klin? Planujecie używać? Wczoraj myślałam nad ubrankami na wyjście ze szpitala i stwierdziłam, że najwygodniej mi będzie ubrać te maleństwa w pajacyki. Wybrałam dwa pajacyki z długim rękawem + czapeczki, jak myślicie? Bo w sumie będzie czerwiec, raczej ciepło. Do tego w razie czego kocyk i wystarczy? Jejku ja nic nie wiem, nic nie umiem. Aaaaaaaaaaaaa! Mało czasu! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goscczerwiec27 pewnie ze tak nie mam zamiaru sie ludzmi przejmowac bo do nich w laske nie pojde . Sama wychowam dziecko bez ich pomocy ktorej i tak bym nie chciala. Bo tu jest kilka osob ktore tu ci powiedza ze jakpotrzebujesz pomocy to dzwon czy mow to ci pomoga a jak sie odwroca to nagadaja na wsi ze sobie nie radzisz juz sie przekonalam tym nie na takim przykladzie ale akurat na rzeczach po dzieciach bo moj nie chcial brac uzywanych od sasiadki to wymyslila ze powiedzialam zeby sobie je w du*e wsadzila ale niech se robi co che bynajmniej teraz nie przychodzi bojek nie przynosi i na wsi nie ma co gadac bo nic nie wie na nasz temat.. No to jutro świętujesz :-) Ja moje moze juz spedze z małym ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gajazmaja
hej, ja mam 3 koszule w torbie tak na wypadek, gdybym miala jechac i lezec ...poce sie okropnie+nie bedzie mial kto latac do mnie, bo odleglosc itd. Mysle,ze do porodu + dwie czyste sa ok :) Czopki- przed porodem owszem-lewatywka, ale po....musisz sie wyproznic, co po por.natur.jest trudne. Oczywiscie pielegniarka powinna ci dac czopek, ale ... nie zawsze jest aura by gonic za nimi w takiej syt. Zreszta róznie po porodzie z opieka jest. Do mnie nikt nie zagladał prawie. Mi sie przydały bardzo. Ja 3 genetyczne odwołałam. To takie naciaganie kasy, jak dla mnie, chyba, że gin robi w ramach wizyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20 lat-pozazdroscic wieku...:) młoda i silna...im dalej w las, tym trudniej...problemem moze byc tylko nauka/praca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam nadzieje ze przyszla mama
Gosc czerwiec ja mam tak samo. We wrzesniu wskoczy mi 27 i dla mnie to masakra:) Niedlugo bede mamą i oczywiscie czułam sie gotowa zanim zdecydowalam sie na dziecko ale caly czas mam wrazenie ze bardzo mlodo sie zdecydowalam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Wrocilam! :) Wiec tak, szyjka ma sie lepiej ale dalej mam odpoczywac ile wlezie... Wiec dalej polegiwanie:) Krew, mocz, wszystko ksiazkowo. Glukoza 75-po1h 92.75-po 2h-92.75, zgodnie z normami laboratorium nie mam cukrzycy wiec moge dalej jesc bez opamietania :D Na wadze od poczatku ciazy 6.5kg na plusie. A ze sie na pytanie o ruchy zasmialam sie ze młody juz czuje rock'n'rolla po rodzicach i mam przegwizgane, to gin stwierdzil ze "to dobrze, bo w tym kraju trzeba chwytac zycie za jaja" :D wiec było jak zwykle wesolo. Mega sie ciesze ze nie jest gorzej i ze wyniki powychodzily jak powinny :))) a teraz uczta! Trzeba pozrec na legalu :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znów zawiecha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita1244
GosciCzerwoec to rewelacja ze wszystko dobrze :-) Dziewczyny moja teściową nie mieszka obok a zagląda wieeeele razy DZIENNIE. nauczyłam sie nie otwierac drzwi. Ile razy chciała żebym sie tlumaczyla gdzie bylam , co robiłam itd bo ona pukala i pukala. To typ kobiety która chce miec wszystko pod kontrola, robic tak jak ona myśli, jak juz przyjdzie to zamiast Zaj soe wnuczka krytykuje wszystko - czego słucha czyn sie bawi itd. Jest wieeeeele ciekawych historyjek z nią w tle w których strasznie sie w*****alam. Mam serdecznie dość. Na szybko musimy z mężem cos zorganizować byleby tu nie mieszkać....ciezko bedzie jak cholera bo Malo czasu do rozwiązania a w naszymmiesxie rynek nieruchomości to jakas kompletna porazka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Justek-rocznik 87jestem:) ale moje świetowanie bedzie wygladalo tal ze przeleze caly dzien:P ja ogolnie juz mam codziennie swieta bo nic nie robie, mąż wszystko z roznym efektem, jednak ja sie malo co ruszam i mysle ze w tym trybie do konca maja... Pozniej juz niech sie rodzi kiedy chce:) u Nikity jest ten problem ze ma chamska tesciowa i tescia... I wpieprzaja sie jej w zycie, wiec napewno mieszkanie po sasiedzku nie bedzie przyjemne jak u Ciebie... Dobre pytania zadalas ale ja zielina jak Ty! :) tyle ze poduszke klin kupie, bo mysle ze i wygodniej i bezpieczniej, ktiras dziewczyna doradzala ja tutaj gdy malenstwu sie ulewa wiec mysle ze warto.. Napewno poduszek motylkow itp pierdulek nie bede kupowac. A co do ubierania, to jest niby jedna zasada, ze dzieciatko trzeba ubrac w 1warstwe wiecej jak siebie... Mi tez sie wydaje ze pajace beda najwygodniejsze dla maluchow i kocyk no i cienka czapeczka:) Mila-i dobrze zrobilas... Ja tez sie w zyczanie nie bawie.. Skoro nie chcemy wydac caltch oszczednisci na nowki kupuje uzywki ale to moje... Nie chce nic zyczac a potem slyszec jak mi ktos łaske robi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita1244
Justek co do kikuta to zalezy wiele jak gruba byla pepowinka. Im grubsza tym dluzej trzyma. Ja czyscilam pępuszek rano i po kąpieli wieczorem. Odradzam spirytus. Ale każdy robi jak uważa. Krem do pupy to ja stoswalam sudocrem i bepanthen - roznie. Latem trzeba pilnować bo w upaly może szybko się pupa odparZyc a po co dziecku bol sprawiać. Lepiej posmarować pupę i uniknąć bolesnych odparzen. Zresztaja latem dużo trzymałam córkę bez pieluchy żeby wietrzyć pupę. Codo klinu jezeli masz w gratisie do materacyka to ok jezeli nie raczej nie wywalalabym kasy. My mieliśmy ale i tak za malo dawal. Dopiero jak podlozylismy pod materacyk jaska i książki dzecko dopiero bylo ułożone b.wysoko i wtedy nie ulewalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita1244
Jezeli chodzi o ubiór to planuje podobnie- body z krótkim rękawem i na to pajac i ewentualnie kocyk lub jezeli bedze cieplo to flanelowa pieluszka. Lub na bodziaka kaftanik na zatrzaski Polspiochy i reszta. Czapeczkę sugeruje wiazana bo te niewiazane szybko się zsuwają. Kochana ze wszystkim będziesz działać instynktem matki- pojawi sie wraz z maluchami :-) zobaczysz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Gajazmaja- aaa to ja czopkow nie kupuje... Bo bynajmniej jak narazie wyróżnienie sie to moja specjalnosc:) jak po sn sie cos schrzani to wysle meza do apteki. Tez mam 3-w tym jedna ma porod. Powiem Ci ze z poceniem mam straszny problem... Nic na to nie daje, chyba kupie szare mydlo albo jakis protex do mycia... Kulek uzywac nie moge bo mi sie znow gruczoly pod pachami pozatykaja :/perfumy tez nie moge bo mi niedobrze... Chyba ze macie jakies domowe sposoby na potliwość???? Mam nadzieje-metryka pokazuje jedno, a mimo stanu dorosłości ja wciąż mam sile i ochote na szalenstwa. Wciaz ciesze sie zyciem... I bede sie starala zeby macierzynstwo nie zabilo we mnie tego powera a ladowalo swoje male akumulatorki:) za to moj maz pelen spokoj i stanowczosc... U nas ying-yang na całego:) moze Mlody bedzie jakas równowaga hehe:) Nikita-ale nie próbował Twój maz im z glow tego wybic??? Skoro Wy jestescie na swoim, oni tez gdzies mieszkaja, to jaki jest cel ich przeprowadzki??? Skoro maja swoj kąt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
U nas każą odkażać kikut dopiero jak coś niepokojącego zaczyna się dziać. U nas ładnie sechł i odpadal bez problemów po kilku dniach. Z kremami do pupy wiecznie są różne wskazówki. Przy starszych kazali smarować profilaktycznie. Przy najmłodszym jak smarowałam w szpitalu to mnie ochrzaniła położna, że się smaruje jak coś zaczyna z pupka się dziać niepokojącego a tak to jak najwięcej wietrzyć. Justek przechodziłam obok kiosku i spojrzałam na okładkę magazynu Dziecko. Jest w nim napisane jak zająć się bliźniakami po porodzie. Może coś znajdziesz ciekawego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
Gosc czerwiec to super ze u Ciebie ok :-) a tak sie martwilas. Ja skoncze 29 dopiero we wrzesniu wiec mama zostane w wieku 28 lat :-) Ale to tylko metryka ja tez sie nie czuje na swoje lata:-) Mam nadzieję ze nasze forum przetrwa i po czerwcu, zawsze moglybysmy sie poradzić bardziej doswiadczonych mam co do pielęgnacji,kolek itd. Ktos jeszcze mial na dzisiaj wizyte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justek odpowiemy Ci z mojego doświadczenia :) Nie ma chyba określonego czasu kiedy powinna odpaść pępowina. Jak się zasuszy to odpadnie. Jedni polecają stosować do przemywania Octenisept ( u mnie w szpitalu) a inni spirytus ( położna środowiskowa). Ja robiłam Octaniseptem i odpadła po 5 dniach. Nie wolno urywac. Musi odpasc sama. Jesli chodzi o czestotliwosc to dwa razy dziennie styknie. Kąpiel nie jest zakazana. Nie wolno tylko zamoczyć pepuszka. Wody nalej tyle co by tylko dupke zamoczyc. Dziecko przecież w błocie się nie tarza. Chodzi o to żeby opłukać. Ciałko się poci. Tym bardziej że rodzimy w okresie letnim. Jeśli chodzi o pupę to ja polecam Linomag maść. Jest tani ok 6 zł. Ma taką tłustawą konsystencję i doskonale chroni pupę. Jeśli już oparzenia się pojawia to tylko Sudocrem. Ale na już powstałe. Profilaktycznie nie polecam. Przez pierwsze miesiące życia używałam Linomagu po każdej zmianie ze względu na to że dziecko robi kupę praktycznie po każdym karmieniu. Później stosowałam tylko na noc. Jeśli chodzi o klin to dobry patent. Nie zaszkodzi. Kysle że jeśli będzie ciepło możesz ubrać chłopców w cienkie body z długim rękawem i pajacyka. Cieniutka czapeczka i styknie. W razie czego będziesz miała kocyk. Jak masz jeszcze jakieś pytania to śmiało. Po to jest ten wątek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I Nikita ma rację. Wszystko przyjdzie samo. A jeśli chodzi o pielęgnację pepuszka to nie martw się, położna na wizycie patronażowej na pewno Ci wszystko pokaże :) Jeśli chodzi o Sudocrem to u mnie pediatra odradzał stosowanie profilaktyczne. Nie spytałam tylko dlaczego. Ale i ja sama nie lubiłam Sudocrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj dzięki za odpowiedzi dziewczyny :) Ja nie wiem co mi się stało, chyba fakt, że zaczełam 30. tydzień tak na mnie wpłynął, że zaczęłam nagle panikować. Już dziś poczytałam sporo, zamówiłam nieprzemakalne podkłady do łóżeczek i na swoje duże łóżko też. Wybrałam laktator, a mężowi zleciłam zamówienie termometru. Potem dla uspokojenia nerwów wypiłam pyszną kawę na słoneczku :) Przyznam się Wam, że jestem fotografem-amatorem-samoukiem i od paru lat to moje hobby. Dziś zakwitły moje wczesne tulipany więc wyciągnęłam sprzęt, zrobiłam 3 zdjęcia i potem już nie miałam siły. Ledwo wstałam. Chyba aparat musi zaczekać na chłopców - będą mieli dużo zdjęć :) Kawusia dziękuję za podpowiedź z tą gazetą. Na pewno do niej zajrzę :) Co do ubioru na wyjśćie mówiecie, że jeszcze body pod pajaca? Ja myślałam o samym pajacyku ze względu na to że łatwiej go założyć. Może racja, na wszelki wypadek naszykuję też body i potem się zobaczy co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justek007 - pewnie ze tak bo nikt mi na to dziecko nie da ale ludzkie gadanie nie zna granic.. NIe ma czego justek zalowac tylko trzeba sie cieszyc ze sie udalo nawet teraz. Mi jak lekarz powiedzial w lutym ze bedzie problem to ciagle mialam czarny scenariusz przed oczami ale na szczescie nie trwalo to dlugo a jak jeden lekarz potwierdzil to ze bedzie problem a nie widzial malego juz w brzuchu to trzy noce plakalam w tym pierwsza spedzona u mojego faceta i cala noc gadalismy i w sumie tylko on wierzyl ze sie uda i zawsze mi mowil " jeszcze nie spróbowałaś a juz wiesz ze sie nie uda , najpierw spróbuj a pozniej bedziemy sie martwic" i gdyby nie jego upartosc to chyba by teraz nas nie bylo bo chcialam dla niego jak najlepiej zeby byl szczesliwy i mial rodzine bo ja bylam przekonana ze mu jej nie dam a od jakiegos czasu powtarzal ze chcialby miec dziecko ze mna. gosc 11.09 - to do mnie o wieku ?? Mloda silna od czasu ciazy uparta ciekawska na temat ciazy porodu i jak sie maly urodzi polozna tez pewnie bedzie meczona pytaniami a szkola o studiach nie myslalam a technikum hotelarskie juz skonczone ;-) najsmieszniejsze jest to ze jakis czas temu skladalam cv i wtedy mial juz facet kogos innego a wczoraj zadzwonil z propozycja pracy ale niestety nie tym razem nikita - moja tesciowa tez chce miec nad wszystkim kontrole nawet nad tym jakie leki biore ktore lekarz mi przepisuje ale ona wie lepiej ze mi sie nie nadaja. Wczoraj znow sie troche oburzyla bo na misku pokazywala jak sie dziecko przebiera a u mnie w rodzinie ostatnio bynajmniej jedno w roku dziecko sie rodzi i zawsze jakas tam okazja byla ze przebieralam juz malca wiec jakas zielona akurat w tym nie jestem i ja powiedzialam ze nas mama inaczej przebierala ja umiem inaczej i tak bede przebierac swoje dziecko to sie oburzyla na mnie troche ale trudno goscCzerwiec27 gratulacje ze wszystkie wyniki w normie :-) Nie musze kupowac w najdrozszych sklepach gdzie ciuszek kosztuje po 100 zl czy wozek za 5 tys ale do pierwszego jak sie juz moj uparl i chce miec nowe no to niech ma choc nas to duzo nie kosztuje bo duzo moja mama i babcia kupuja a jego rodzice tylko wozek wiec nasz wklad nie wiem czy na start bedzie okolo 500-700 zl .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorcia436
Justek nie zapamiętam wszystkich pytań więc napiszę tylko że u mnie za klin robiły książki a o poduszce klin usłyszałam jak dziecko już zaczynało chodzić. Używałam linomag dla dzieci (jest też taką maść dla dorosłych i kupiłam kiedyś przez pomyłkę bo myślałam że to to samo) ale chyba tylko przez miesiąc a na odparzenia sudocrem cienką warstwę. Z ciuchów to chyba wystarczyły by body i pieluszki tetrowa i czapeczka ( oczywiście myślę o temp. 30+). A pępek odpadł dopiero po 3tyg. a czyszczony octaniseptem raz dziennie po kąpieli, patyczkami do uszu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Nikita-hmmm rynek nieruchomości teraz mi sie przypomnialo... Podzwon sobie po spółdzielniach jak czegos szukacie... Bo czasem spółdzielnie maja mieszkania na sprzedaz i ceny moga sie utrafic lepszs jak u osób prywatnych:) Gosc1987 - tez mam nadzieje ze forum przetrwa, albo nie glupim pomyslem by bylo zrobic jakies zamkniete forum:) wlasnie ktoras dziewczyna miala miec dzisiaj tez wizyte tylko nie pamietam która (moja pamiec pozostawia wiele do zyczenia)... Poczekamy może doczekamy sie relacji:) Mila-na lalce Ci ubieranie tesciowa pokazywala??? Justek - to może pomysl o fotografii dziecięcej, na to jest branie niezle no i kupe kasy za to spiewaja... U mnie impreza... Standard... Mlody szaleje:))) jak go juz tam nie bedzie to chyba mi bedzie brakowało tego wiecznego falujacego brzucha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jednak zgadzam się z dziewczynami że body na krótki rekaw i pajac będzie ok. Ja rodze na początku czerwca więc pewnie upałów to jeszcze nie będzie i tak mi się jakoś ubzuralo że wszystkie tak beda rodzic :D Zresztą zobaczysz jaka pogoda będzie. AA i jeszcze z tego co mi się przypomniało to ja sobie klin pod materac to zrobiłam że sztywnego kartonu ;D i śmigał :D Mogę wam jeszcze dziewczyny polecic nożyczki do paznokci firmy Canpol. Takie zlote, w komplecie z cążkami. Fajne są i bez problemu obetna takie małe paznokietki. Ja kupiłam jakieś inne i nie mogłam obciąć. Paznokietki u bobasa są cieniutkie jak papier i bardzo miękkie a te pierwsze nożyczki takie grube że nie chwytały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
MalaMi - ja znalazlam zestaw za 25zl na necie z canpol:) sa nożyczki, obcinaczki, szczotka do elosow, grzebyk i cos tam jeszcze w etui 9elementów :)w ogole mysle ze canpol chyba raczej dobra firma nie?? Przynajmniej przez opakowania te rzeczy na porzadne wygladaja :) muszs w końcu zaczac myslec o zakupach ale powiem Wam ze zebrac sie do tego nie moge... A na meza raczej nie mam co liczyc.. Bo w jego pojeciu skoro wozek jest, lozeczko jest, ciuszki sa, to tylko materac****ampersy trzeba kupic bo wszystko przeciez juz mamy... Faceci jednak maja chyba nie do konca wyobrazenie co do samego porodu i rzeczy potrzebnych dla malucha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goscczerwiec27 na misku pokazywala jak przebierac z pampersa dziecko a dokladnie miala na mysli ze jak juz zrobi swoja potrzebe fizjologiczna i rozepnie sie pampersa to wsunac mu reke pod dupke i tak jak podwadzic a jak zapytalam jak ja pozniej wytrzeć jak zrobi np doslownie wode czy jzu wgl jakas to co mam mu podniesc tyleczek do gory i czekac az wyschnie czy jak bo ja nie wiem.. U mnie kazdy lapal delikatnie dziecko jedna reka miedzy palcami za kostki u stópek i podnosil powoli malca do gory i pozniej wiadomo co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×