Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość321

Mamy na CZERWIEC 2016

Polecane posty

Gość gość 1987
A ja dzisiaj po raz piewszy poczulam kopniecie dziecka;-) Uczucie niesamowite;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Zawiesiło znowu się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Rozefi u mnie bylo podobnie. Czułam wyraźne ruchy synka, a później 2 dni nic. Już zaczynałam po malu panikować, ale na szczęście znów go czuję, tylko, że w innym miejscu. Ja uwielbiam robić zakupy, ale stanie w jednym miejscu dla mnie to tragedia. W poprzedniej ciąży zrobił mi się żylak prowadzący od wewnątrz ud. No i drugi na łydce. Przed tą ciąża schowal się a teraz wyszedł znów. Jak trochę postoje to czuję jak on nabrzmiewa czasem boli. Mąż wyjeżdża za tydzień w góry z synem na 7 dni. Nie wiem czy dobrze zrobiłam zgadzając się na ich wyjazd. Najmłodszy syn przyzwyczaił się, że on go usypia. Może jakoś damy radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Justek jak tam po wizycie u endokrynologa , zwiększyła Ci dawkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Tak, mam dawkę zwiększoną narazie na dwa dni w tygodniu a docelowo ma być większa co drugi dzień. Niestety ale ja mam Hashimoto i endokrynolog powiedziała, że to tsh będzie rosło. Nie ma wyjścia, trzeba trzymać rękę na pulsie i pilnować żeby nie urosło za duże. Powiem Wam, że wczoraj wieczorem moje dzieciaczki chyba w piłkę grały w brzuchu :) Dzisiaj od rana też je czuję. Czy Wy też teraz tak macie, że rano budzi Was głód? Ja kiedyś mogłam nie jeść śniadania, a teraz budzi mnie wilczy głód :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorcia436
Justek wczoraj i dzisiaj miałam podobnie, maluch szalał całą noc aż ciężko było zasnąć :) i dzisiaj też od rana aktywny. Też muszę szybko rano coś zjeść ale u mnie to nie głód a mdłości i zawroty głowy ale po śniadaniu wszystko w porządku. Muszę wygrzebać poduchę ze strychu bo dzisiaj strasznie długo szukałam wygodnej pozycji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KiWi85
Rózefi, miałam tak samo, 2 tyg. temu czułam wyraźnie małego, po tygodniu przestałam go czuć albo czułam ale bardzo słabo, musiałam się dobrze wsłuchać w ruchy. Wczoraj za to dał o sobie znać bardziej i wieczorem się wiercił. To jeszcze nie kopania ale myślę że za niedługo tak mi przyłoży że nie będę miała wątpliwości czy mnie kopnął, czekam na tę chwilę z niecierpliwością :) Ciąża to rzeczywiście niespokojny czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Justek ja tez mam niedoczynność i Hashimoto. Po terapii selenem przeciwciała spadły mi do 200. Po poprzednim porodzie zaniedbałam badania. Miałam zrobić po 4 tygodniach a zrobiłam po 2 miesiącach. Wpadłam w nadczynność , miała zalecone odstawienie tabletek i po niedługim czasie kontrolę, znów zrobiłam ją po ok 2 m-cach i ta wyszło prawie 90. Wiec nie powielaj mojego błędu, tym bardziej przy 2 ciężko będzie na badania wyskoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki kawusia za podpowiedź. Będę pamiętała żeby tego dopilnować. A mogę zapytać czy bierzesz teraz w ciąży jakieś leki na tarczycę? Eythurox? I w jakiej dawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, u mnie dzisiaj pojawiła się wydzielina z krwią i małymi skrzepami... Krwi nie ma dużo ale sam fakt, że się pojawiła juz mnie martwi. Spróbuję jutro zapisac się do lekarza i skonsultowac ...Malutka na szczęście tam szaleje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Kurczę Jaga a może nie ma sensu do jutra czekać, tylko dzis gdzies sprobowac sie dostać prywatnie do lekarza . Justek ja teraz biorę eutyrox 75.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Hey Dziewczyny! Oj Jagaaaa mam nadzieje ze juz lepiej u Ciebie??? Daj znac co i jak... Trzymaj sie tam jakos... Mam nadzieje ze to tylko efekt rosnacego malucha i zmieniajacej sie macicy... Ja od poczatku ciazy strasznie sie stresuje... Tzn czasem mysle ze co ma byc to bedzie, bo wplywu za wielkiego nie mam na to co sie dzieje... Z drugiej strony strasznie sie martwie ciagle .. Tak jak pisalysmy ciaza to piekny okres, tyle ze pelen obaw.... Ja za kazdym razem idac do wc martwie sie oby tylko bylo wszystko ok i zebym nic dziwnego nie zauwazyla... Staram sie nie stresowac i w miare oszczedzac, unikac wszystkiego co mogloby zaszkodzic... Ale strach jest zawsze... Dzis, w sumie wczoraj tez... Nadal trzyma mnie wszechogarniajaca niemoc i zmeczenie... Jestem nie do zycia.... W ogole mam wrazenie ze brzuch w ciagu tego weekendu dosc mocno mi wywalilo... Moze mlody sie zaczal rozpychac, albo woda sie zatrzymuje w organizmie... W kazdym razie albo mi bombarduje pecherz albo ja za duzo pije bo mam ciagle sikanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
Gosc czerwiec27 chyba wszystkie sie boimy i panikujemy ja najbardziej przed wizyta u lekarza boje sie ze dowiem sie czegoś zlego`:-( raz jest lepszy raz gorszy dzien troche sie uspokoilam jak poczulam ruchy dzidzi, wspaniale uczucie;-) A z siusianiem to u mnie roznie jednego dnia latam co chwila a innego duzo rzadziej. Pisalyscie o glodzie porannym ja tez tak mam ze musze zjesc śniadanie bo mnie az mdli. Zauwazylam tez ze szybciej sie mecze, ciezko mi tak o raz obleciec wszystkie podlogi mopem a jeszcze niedawno nie mialam z tym problemu. A jak Wy sie czujecie? Jaga juz lepiej? W razie jakby pojawialo sie dalej plamienie to moze pedz na pogotowie. Jakos tu dzisiaj cicho;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
W lidlu mają być 01 lutego ubranka i artykuly dla niemowląt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynkaa1986
jagusia trzymam za ciebie kciuki bedzie dobrze buziolki dziewczyny miłego dnia dbajcie o siebie kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita1244
Czesc dziewczyny! Ja na chwile. W biegu ostatnio tzn w rozjazdach. Jeszcze corka wysoko goraczkowala na wspólnej wycieczce. Nic nie spalam nie wypoczelam tylko sie wymeczylam. W tym tyg chyba jeszcze gdzies wyskoczymy na 4 dni. Brzuszek rośnie. Waga niestety bardziej ;-) w piatek mala kopnela mnie w brzuch i caly dzień niw czułam ruchów dopiero ok 20 soe młody uaktywnil a on przeciez zawsze bardzo aktywny. W sumie od tego kopnięcia juz nie jest tak bardzo aktywny jak byl. Albo zmienił pozycje i ja tak nie czuje bo do tej pory w poprzek sobie brzuszka lezal. Dzwonilam do giną i mpwil ze jezeli sa ruchy to na pewno wszystko jest w porządku. Jestem jakas wypompowana po tym weekendzie. Sil brak w sumie to jesCze w łóżku leze. Czekam aż moja królewna wstanie :-) miłego dnia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
-Gosc1987 - mam to samo ze zmeczeniem.. Czuje sie jakbym w pracy byla od pon do pt przez 12h i nastala sobota... Bo podobnie czulam sie jsk w pracy tyle siedzialam na nadgodzinach... Wszystko mi leci z rak, wchodzę w sciany, rozlewam, wywracam... Itp... Chyba to taki momen ciazy... Tak sobie to tlumacze:) mały obcy przejmuje nad nami kontrole :) -Kawusia - właśnie mialam o tym lidlu pisac.. Ubranka ubrankami ale ciekawe maja te biustonosze do karmienia.. Bo jak z ciekawosci przegladalam po necie to same babcyne... A te sa dosc kobiece a nie wywloki... Tyle ze ja sie nie orientuje z rozmiarami... Tzn teraz mam dosc pelne B i nie wiem czy mam zalozyc ze C bedzie ok??? -Dziewczyny co jyz pierwsze malenstwo macie za soba, jak to jest z piersiami lrzy karmiemiu??? Liczyc ze jeszcze sie powieksza?? Hmmm... (ja teraz juz tylko w sportowym staniku z wkladkami chodze, jedyny ktory mnie nie uwiera, nie uciska i rosnie razem ze mna) Nikita-ja tez od czasu do czasu czuje maluszka (albo to moje zwidy) czasem mniej czasem bardziej, staram sie na to za bardzo nie zwracac uwagi, zeby potem sie nie stresowac ze np iles godzin nie czuje :) bo tak jak mowisz, kto wie jak one tam leza i sie kreca :))) chcialabym zeby juz minela ta ciaza i maluch byl na swiecie... A tu tyle czekania, zaczynam 19 tc :) -jaga-jak sie czujesz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KiWi85
Dziewczyny ja też strasznie szybko się męczę, zrobienie zwykłego obiadu to dla mnie wyczyn, nie wyobrażam sobie jak będzie później, a różne zakupy ubranek itp. przede mną, zobaczymy jak to będzie. Jaga, kochana, mam nadzieję że w porządku, daj znać. Naszło mnie na czekoladę i już połowę zjadłam ;) dziewczyny, czy macie bakterie w moczu? Bo ja od początku ciąży mam i nie mogę ich zbić, lekarz przepisuje mi różne tabletki ale na ostatnich badaniach znów wyszły, zobaczymy na następnych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiwi ja mam bakterie od początku ale ciężko powiedzieć czy przechodzi czy nie bo na pierwszej wizycie w 9 tyg dał skierowanie na badania a w 16 tyg na 2 wizycie przepisał tabletki i znowu skierowanie które miałam zrobic przed kolejną wizytą i byłam w środe a w przyszły wtorek ide do lekarza i zobaczymy co wyjdzie. A brałam Zinnat i żurawine z wit. C, żurawinę biore nadal profilaktycznie i pije 2 l wody dziennie nie licząc kawy i herbaty, ale swędzenie i pieczenie odczuwam jeszcze wieczorami jak się położę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bezzka
Czesc dziewczyny i po weekendzie, my bylismy na imprezie u babci, wszyscy mówią ze brzuszek juz widac :) mala kopie, wczoraj byla wyjatkowo rozbrykana ;) obydwoje z mezem czulismy jej harce a najlepsze jak patrzylo sie na brzuch to ruszal się w miejscu kopniecia, niesamowite :) Najgorsze jest to ze przez ten weekend przybyl mi 1 kg! Nie wiem jak ja to zrobilam hehe. Ale coz jak taj ma byc, niech tylko rośnie zdrowo. Jaga bylas u lekarza? Wszystko ok? Stresujące sa takie sytuacje.. A jak tam usg polowkowe, mialyscie juz? My dopiero 12 lutego wiec trzeba byc cierpliwym. Ale powiem Wam ze czuje sie juz taka bradziej nieporadna, ani normalnie sie zgiac, ani wlozyc skarpetki czy buty, no i ciezej sie podnieść z pozycji lezacej a co będzie później? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KiWi85
To ja brałam Uro Furaginum i Debelizynę, teraz przepisał mi Urosept 3 razy dziennie po 2 tabletki i zobaczymy przy następnych badaniach, poza tym bardzo często latam do łazienki, nawet w nocy muszę ze 2 - 3 razy wstawać, na badania teraz nie dał mi skierowania bo powiedział że po jakimś czasie zażywania zobaczymy czy przeszło. A i wody kazał więcej pić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KiWi85
Znowu Kafe się zacina :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gośćCzerwiec27 jakbyś pisała o mnie! Ja też jestem jakaś gapa ostatnio. Wszystko mi z rąk wypada, wpadam na ściany. Od wczoraj znowu mnie dopadły bóle więzadeł, bolą mnie pachwiny jak za długo chodzę albo stoję. Najlepiej jest jak leżę, wtedy mi nic nie jest :) Mi też wychodziły bakterie, ale po powtórzonym badaniu wyszło że są tylko pojedyncze. Nie mam żadnych objawów ale na wszelki wypadek miałam robiony posiew i nic nie wyszło. Jaga odezwij się jak tam sytuacja, trzymamy kciuki od wczoraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata1991
Cześć dziewczyny. Dzisiaj zaczynam 19 tydzień. Czy jest to możliwe żebym jeszcze nie czuła ruchów? Usg mam dopiero na 02.02. Martwię się trochę że może być coś nie tak. To moje pierwsze dziecko, więc rozumiem że ruchy odczuwalne są trochę później, ale żeby aż tak? Nic mnie nie boli, brzusio rośnie, na wadze przybieram, ale nie czuję ruchów. Często wchOdzie na forum i czytam co tam u Was. Jakoś nigdy nie mogę zorganizować sobie tak czasu żeby napisać. Więc co z tymi ******i? Ma któraś też tak jak ja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tym wstawaniem w nocy tez tak mam, rekord padl przy 7x ;) szkoda ze lazienka nie jest tuz obok sypialni ;) Agata moim zdaniem nie powinnas sie martwic, moj lekarz mowil ze przy pierwszej ciazy pierwsze ruchy wyczuwa sie 18-22 tydzien. Ja mialam to szczescie ze poczulam wlasnie w 18 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to widzę, że 1 lutego będą pierwsze zakupy :) mam nadzieje, ze dziś się dowiem w jakich kolorach! Od piątku kopnaki są wreszcie bardzo wyraźne :) nawet mąż i syn czuli. W końcu :) teraz jestem spokojniejsza. No właśnie a to 20 tydz 2 ciąży wiec nie ma co panikować w 19 tyg 1 ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
-Agata.. Sookojnie, sa kobiety ktore dopiero po 22tc czuja... Nie ma co sie spinac, jesli wyniki masz dobre, lekarz mowi ze jest ok to czym sie martwic... -ja mam jakieś ataki drpresyjne przez ta swoja nieporadnosc, siadlam ubeczalam sie doslownie i zaczelam dopiero sprzatac i robic obiad... W sklepie bylam ale ledwo wrocilam.. Zasapana jakbym nie wiem co robila, tymbardziej ze doslownie kilka produktiw spożywczych tylko bralam... Chyba musze zaczac meza wysyłać bo ja nawet tego nie jestem w stanie... -mi mocz wychodzi ok.. Ogolnie to wynikow nie dostaje do łapy, lekarz je przeglada i mi mówi co i jak. Teraz na szczescie nie msm badan a za tydz 2.02wizyte.dal mi tym razem spokoj z krwia i moczem. Mi sie wydaje ze jakies bakterie to kazdy ma, nie da sie chyba nic nie mieć... Zwlaszcza w ciazy... Ja jak pracowalam i przychodzilo mi korztstac z wc z ktorego korzysta jeszcze ok 16osob...nie ukrywam po niektorych nawet nie chodzilam z obrzydzenia.. I zawsze jak szlam to 2/3czasu spedzanego tam zajmowalo mi przecieranie deski i spuszczanie wody zanim przykucnelam na szybkie siku... W pracy juz nie jedna dziewczyna z taka czy inna infekcja latala po lekarzach stad moje "przezorny ubezpieczony".. Grunt ze teraz w domu :) -co do wyprawki powiem Wam ze chyba bede ja robic internetowo jak moj stan dakej bedzie taki jaki jest... Chetnie bym przelezala cale dnie, ale obiad trzeba jakis zjeść tymbardziej ze ja raczej kuchni nie prowadze tak ze w nd rosol w pon pomidorowka i co nd.schabowe... A sklepowych pyz, kopytek, sladkich, pierogow tez do pyska nie wezme ani ja ani maz.. Szkoda ze maluch zamiast dac mi powera to pozbyl mnie powera do reszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita1244
Mi urosl biust w ciąży ale dopiero jak karmiłam zrobily sie gigantyczne. Na szczęście rozstępy aie nie pojawiły. Stanik do karmienia kupiłam dopiero w ostatnim miesiącu bo mi rósł biust stopniowo cala ciążę albo to poprostu od tego ze tylam :-) teraz tez się wstrzymam z kupnem choc z drugiej strony biust taki ogromny przez caly okres karmienia nie jest. Rodzilam w kwietniu wiec w wakacje byl piękny duży ale we wrześniu juz ciut wieksy niż przed ciąża ale to pewnie przez to ze wazylam miej niż przed ciąża. Bratowa ma 8miesieczniaka i nadal dość spory biust mimo ze wrocila do wagi sprzed ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×