Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość321

Mamy na CZERWIEC 2016

Polecane posty

Gość kawusia4
Znów się zacięło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawa ta teoria z owulacją :) U nas jak wspominałam był monitoring cyklu, walczyliśmy o ciążę zarówno parę dni przed, jak i w samą owulację. Jeden jest prawdopodobnie chłopak, drugie się okaże. W czwartek może się dowiem :) Strasznie jestem ostatnio wrażliwa na zapachy. Wiedziałam, że tak jest ale nie myślałam że do tego stopnia. Wyczuję wszystko! Niestety ma to swoje wady. Ostatnio nie jestem w stanie normalnie wejść do toalety (tylko na wdechu), ciągle wietrzę w domu bo mi cos śmierdzi i mam odruch wymiotny :/ Przy próbie sprzątania też - środki czystości śmierdzą na potęgę. Dzisiaj zaczęłam sprzątać łazienkę, ale dokończyć musiał mąż przez zapach domestosa. Fuuuuj! U mnie wczoraj w brzuchu się dużo działo, kopniaczki są coraz wyraźniejsze. Dzisiaj narazie cisza, tylko delikatne ruchy czułam z samego rana. Tak się zastanawiałam czy to normalne że każde z dzieci czuję trochę inaczej? Pewnie to zależy od ich ułożenia. Jedno czuję bardziej jako kopniaczki bliżej lewej strony pępka, drugie bardziej jako takie łaskotanie i dużo niżej wyraźnie z prawej strony - prawie że przy biodrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gośćCzerwiec27 jak Ci się śpi w tym rogalu? Ja się zastanawiam nad zakupem, tyle że chciałabym poźniej tą poduszkę wykorzystać do karmienia dwójki (planuję spróbować karmić jednocześnie, ale życie zweryfikuje :) ). Ja znalazłam na allegro taką: http://allegro.pl/poduszka-do-spania-dla-kobiet-w-ciazy-comfort-c-i5595974989.html Rozważam jej zakup i czekam na wypłatę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Mysle ze z ta owulacja to może sie sprawdzić... My sie droczylismy co bedzie bo wyszła taka sytuacja ze kochaliśmy sie 3dni albo 2przed owu no i centralnie w owu :) ja liczylam ze może zaskoczyły te sprzed ale jednak poki co wychodzi na to ze te z owulacji wygraly :) zreszta ja juz sie przyzwyczailam do tego ze bedzie Młody :) jak mi powiedza ze jednak panienka to troche mnie rozczaruja... Chociaż moj ginek twierdzi zeby sie nie nastawiac ze na prena sie nie myla.. No nic zobaczymy :) zawsze chcialam miec parke to bedzie trzeba przy drugim probowac z teoria.. :) szkoda ze 1nie dziewczynka bo chlopca łatwiej uszczelic z testami a tak bede musiala rachowac zeby nie za wczesnie i nie za pozno, matematyka wyzszego rzedu :) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I przespałam tą migrenę...na szczęście przeszło :) Nawet nie wyobrażacie sobie jakie ja miałam w nocy koszmary!!!Chyba po tej całej akcji z plamieniem...Dzisiaj na szczęście krwi nie widzę... Co do tych poduszek...Ostatnio szwagierce pożyczałam moją poduszkę do karmienia z motherhood ( którą naprawdę polecam) bo ta z którą spała wcześniej się nie nadaje do karmienia.....A miała sie nadawać!!! Poduszka się jej zapada, jest za miękka...chyba wszystko zależy od wypełnienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Justek z zapachami mam tak jak Ty:) tyle ze moja najwieksza pieta achillesowa jest jednak mieso.. Ani patrzec ani jesc ani czuc smazonego... :) Co do rogala spi mi sie mega wygodnie :) sprobuje gdzies wrzucic i podeslac linka jak mi wyszlo :) wlasnie pieke eklerki a jak skończę to biore sie za szycie rogala dla meza bo truje codziennie ze chce swoje legowisko :) moj rogal jest twardawy bo w srodku mam pianke dosc sztywna i mocno upchana ale ja lubie spac na twardym, wysypiam sie, lezy tez sie fajnie. Jedyne co mnie budzi to maz rano jak do pracy wstaje i sikanie.. No i spie całe noce na lewym boku... Wiem ze może nie trzeba ale juz mi takie spanie zaczelo odpowiadać nawet :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabriela2503
Witajcie drogie mamy! smiling smiley Czekanie na dzidziusia to cudowny czas, który postanowiłam zbadać w mojej pracy magisterskiej. Jeżeli chcecie się podzielić swoimi odczuciami, przeżywanymi stanami i radościami serdecznie Was zachęcam i proszę o pomoc w badaniu. Oczywiście anonimowym, dodatkowo po raz pierwszy w Polsce przy użyciu smartfona! smiling smiley Do przeprowadzenia badania będzie potrzebny również zaangażowany tatuśsmiling smiley Poniżej przesyłam instrukcję na czym polega badanie. Przeczytajcie proszę i zastanówcie się czy możecie poświęcić troszkę swojego czasu i baaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo pomóc mi w badaniu. Co jest potrzebne żeby wziąć udział w badaniu? -para spodziewająca się dziecka -oboje posiadający smartfony z dostępem do internetu o badaniu: Masz okazję do wzięcia udziału w niecodziennym projekcie badawczym, wykorzystującym metodę experience sampling, która pozwala na pomiar aktualnych przeżyć i doświadczeń. Experience sampling method (ESM) Metoda experience sampling staje się coraz bardziej popularna wśród psychologów i coraz łatwiej dostępna, dzięki powstawaniu aplikacji smartfonowych przeznaczonych do jej stosowania. Stosując tę metodę możesz np. pytać badanych o ich samopoczucie w różnych momentach, a następnie przeanalizować jego zmiany w zależności od czasu i innych kontrolowanych czynników. Metoda experience sampling znalazła zastosowanie w wielu dziedzinach psychologii, m.in. w psychologii zdrowia, psychologii klinicznej czy psychologii osobowości. Biorąc udział w badaniu, będziesz mógł zapoznać się z tą metodą lepiej niż poprzez czytanie o niej. Zobaczysz, w jaki sposób wygląda pomiar i jak przebiega całe badanie. Po zakończeniu badania, dowiesz się, jakie informacje udało się zebrać i jakie wnioski można z nich wyciągnąć. Na czym polega badanie? Badanie będzie wymagało wypełniania tej samej ankiety 5 razy dziennie przez 7 dni. Będziesz jednak zaskoczony tym, jak niewiele czasu to zajmie. Jednorazowe wypełnienie ankiety to mniej niż 2 min! Aby móc wziąć udział w badaniu potrzebujesz tylko smartfona z systemem Android lub iOS. Zainstaluj aplikację, postępując zgodnie z dołączoną instrukcją i noś telefon przy sobie przez 7 dni, reagując na powiadomienia wysyłane przez aplikację. Jeśli będziesz otrzymywać mniej powiadomień niż powinieneś, koniecznie skontaktuj się z nami mailowo. POMIARY: są 3 pomiary za każdym razem przez tydzień. -pierwszy 3-4 tygodnie przed zmianą (urodzeniem dziecka) tutaj pobieramy Lifepack "Co robisz?" z aplikacji (przez tydzień) -drugi- 1 tydzień po zmianie (po urodzeniu dziecka) tutaj pobieramy Lifepack "Tydzień po zmianie"(przez tydzień) -trzeci - 8 tygodni po zmianie (po urodzeniu dziecka) tutaj pobieramy Lifepack " 8 tygodni po zmianie"(przez tydzień) Osoby zainteresowane i chętne do pomocy, bardzo proszę o kontakt mailowy: gabrielakutryn@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Aa jaga masz racje... Mi sie te z allegro takie flaki wydawaly... One sa albo z wypelnieniem jak zwykle poduchy albo z takimi kulkami... Te kulki sa lepsze bo sie nie odksztalcaja... :) Mi moja tez bedzie sluzyc do karmienia i do sadzania, wystarczy ja odpowiednio zwinac i związac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Jaga niestety przy chłopcach nie pomogę. Biorąc pod uwagę moje problemy z tarczycą, tym że wpłynęła na brak owulacji lub jej przesuniecie i pogorszenie oraz nasz tryb życia ( duzo pracy, brak czasu przy dzieciach.częstotliwość współżycia) to cud, że ja mam dzieci. Tak jak z tą ciąża. Poczęliśmy synka 2 dni po miesiączce. Teoretycznie niepłodne a tu niespodzianka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to ogólnie jestem wrażliwa na zapachy, zawsze się ze mnie śmiali że mogłabym pracować jako pies policyjny ;) W jednej i drugiej ciąży faktycznie jeszcze bardziej byłam przewrażliwiona bo robiło mi się niedobrze...ale to tylko w pierwszym trymestrze. Na szczeście teraz wszystko wróciło do normy i mogę używać moich ulubionych perfum!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kawusia pewnie najcudowniejsze, że w ogóle mamy dzieci....w obecnych czasach jak się słyszy ile par nie może mieć dzieci...Ja już się tak nastawiłam i strasznie się cieszę, że będzie druga dziewczynka. Mam nadzieję, że jutro inny lekarz potwierdzi, że to dziewczynka :) I wszystko wskazuje na to, że będzie Natalka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita1244
Nakrecilam ske na lidla 1.02 ale zaczelam czytać opinie i raczej podaruje tam wycieczkę. Kolderka i podusia maja kiepskie opinie. A szkoda bo tanie jak barszcz. Ja musze pohamować apetyt bo mimo wszystko 30kg na plus nie chciałabym miec. Az tyle dziecku na pewno nie jest potrzebne :-) U nas bedzie parka ale bez jakiegos spinania wspolzylismy z prostego wzgledu - zawsze miałam nieziemsko nieregularne cykle wiec nigdy nie wiedziałam kiedy mam owulacje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Jaga-masz racje, grunt ze sie udalo... Teraz tylko oby szczesliwie do konca i oby tylko maluszki zdrowe byly.. :) bo cala reszta jest niewazna :))) to co tetaz soe dzieje z bezplpdnoscia to jest jakas plaga... Do tego pociskanie kitow o naprotechnologii ktora tak naprawde nie jest metoda leczenia ani zadna pomoca dla par ktorym nie wychodzi, bo to nic innego jak obserwacja cyklu... Za to blokuje sie in vitro, niedlugo Ci ktorzy nie moga tak naprawdę zostana bez pomocy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Nikita - gratki parki :)) co do lidla wydaje mi sie ze warto samemu isc i ocenic.. Raczej lidl slynie z porzadnych rzeczy wiec nie ma co sie sugerować opiniami w necie... :) wiesz roznie z babami jest, zreszta niektore za 40zl mize myslaly ze dostana jakos jak za 400:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gośćCzerwiec27 ma rację z tym lidlem!! Kurcze ja to do Lidla chyba muszę kogoś wysłać bo sama raczej nie pojadę...Tak czy siak jak się uda, to chciałabym któryś z biustonoszy do karmienia...tylko nie wiem czy najmniejszy nie będzie za duży...trudno najwyżej powypycham wkładkami laktacyjnymi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaga to z owulacja podobno ma wpływ ale najbardziej zalezy weszzystko od plemnikow faceta ja trafiałam w dzien owulacji z cora i teraz tez. jak widac z 1 wyszła cora choc to były dni szczytu a teraz tez w dni szczytu i czekam na usg z dziewczynka jest prosciej przed dniami plodnymi a chlopak to juz plemniki meskie maja wpływ czyli od meszczyzny zalezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
TMP jak po wizycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia29czerwiec
Kawusia4 ja na 90 proc obstawiam chłopca, dlatego przede wszystkim jestem po prostu w ogromnym szoku i do końca jeszcze w to nie wierze,... Coś poplątane miałam z owulacja bo robiąc testy wychodziła jedna krecha , a dwie cienkie miałam tydzień przed kiedy wychodziła z wyliczonych dni... No a jak próbowaliśmy wystrzelić się w córkę czyli działalismy przed planowana owu to nic nie wyszło. Szymon był ewidentnie w owu, teraz nie mam pojęcia. W poniedziałek idę do lidl a po poszewki na pościel i bodzaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane jak sie czujecie brzuszki rosna i jak z waga u mnie 6kg na plusie a juz 22 tydzien leci jeszcze 9dni i mam nadzieje na echografie chcialabym juz pomalu cos kupowac jesli bedzie druga cora bede sie cieszyc najwazniejsze zeby było zdrowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Justynka - u mnie rosnie... W sumie mam wrazenie ze on teraz na dobre rusxyl tzn brzuchol :) widac zwlaszcza pod koniec dnia... :) Jaga-mam to samo ze stanikiem, ake raczej tez pojde i kupie bo one sa kobiece a nie takie wywloki i fajnie byloby sie nadal czuc kobieta a nie byle jaka szmate na cycki zakladac a te ktore do tej pory widzialam to takie szmaty a nie staniki.. Wiec licze na lidl. :) I nad posciela tez mysle, ale w sumie wszystko zależy od tego co ujrze jak tam pojde czy uznam ze warto czy nie. :) Wlasnie zrobilam sobie przerwe w szyciu. Czas wypychac rogala... Mial byc dla meza a pewnie bedzie moj a on wezmie tamtego... Bo kolor dosc niemeski-rozowy... Sama nie cierpię rozowego wiec dodalam czarna lamowke... Ale coz, wykorzystuje stare materialy a zostal mi tylko róż... W sumie podczas snu nie widac bo oczy zamkniete :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez planuje zakup tego stanika. Mam kilka po poprzedniej ciazy, ale wszystkie bawełniane takie zwykłe. .. tyle że ja miałam bardzo... agresywna laktacje i wkładki nie dawały rady, biustonosze zmieniałem ze dwa razy dziennie wiec takie na początku się sprawdzały bo musiały przechodzić częste prania, ale nie były zbyt ładne. .. wiec taki jeden " wyjsciowy" ;) się przyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z waga coś stoję w miejscu ostatnio... Niecałe 4 kg na plus. W poprzedniej ciazy 13 wyciągnęłam. Brzuch rosnie w grudniu mialam 80cm a teraz ok 85 cm. Jutro usg, ciekawa jestem ile moja Gwiazdka przybrała od zeszłego tygodnia. Gosc27cz musisz koniecznie nam tu wrzucić foty tych poduszek!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U Szymona w przedszkolu jakąś plaga.. na 25 dzieci wczoraj było tylko 9 z czego 3 gorączkowalo lub ostro kaslało, aż dziś zatrzymałam go w domu, ale już jutro idzie, zobaczymy czy nie będzie grup laczonych. .. a miał być jutro dzień babci i dziadka przez te choroby przełożone na 1.02, tylko ciekawe czy się dzieciaki wykurują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Jaga wrzucę fotki jak siade na kompa i ogarne co i jak :)) bo z telefonu to za chiny tego nie zrobie :) Ojjj Sylwia co zrobisz to sa wlasnie uroki przedszkola. Grunt ze w domu jestes to posiedzicie oboje, byleby Cię tylko nie zarazil.... Ja mialam w planach lezec caly dzien... W praktyce dopiero teraz ide, poduszka skonczona wiec na dzis wystarczy tego... Eklerki, lody, pare herbat i spac:) no moze jeszcze mizeria... Ostatnio strasznie mnie mizeria kreci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wobec tego cierpliwie czekam ;) smaka robisz tymi słodkościami :) serio z ta mizeria? Mi w ogole w zimie nie podchodza ogorki :( chyba, że mam pecha i zawsze trafiam na jakieś takie gumiaste... Sylwia u nas tez w przedszkolu choróbska od zeszłego tygodnia :( Justek gratulacje :) Ja w piątek zaczynam 22 czyli będzie leciał 23 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
A ja zajadam pomidory ze smietana;-) od poczatku ciazy moje ulubione jedzenie;-) U mnie 5.5 kg na plusie a w poniedziałek zaczelam 19 tydzień mam nadzieje ze teraz juz wolniej mnie bedzie przybywalo. Apetyt mam ogromny i niczego nie moge sobie odmowic;-) Czerwiec27 Ty tez tyle herbat pijesz? Ja co godzinke owocowa a w miedzy czasie wode z cytryna. Odkad tyle herbat pije mam lepsza przemiane materii a mialam z tym problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Hehe ja macam ogory w sklepie i biore te twarde :D hehe.. Nie wiem skad ta chec na mizerie czy o ogory czy o smietane chodzi ale jem... :) ogolnie na obiad zrobilam flaki z boczniakow mocno pikantne... Ale ja lubie ostre jedzenie, przy karmieniu bede miala lipe wiec korzystam teraz. Ja tak jak - gość 1987-od pon 19tc leci :) fajnie macie ze juz po 20tc..:))) Noo ja co chwile pije herbate zwykla liściasta, torebkowe skierdza mi papierem :) teraz to juz codziennie w dzbanku zaparzam wywar bo co chwile pije.. Czasem z sokiem domowej roboty... Wody samej nie mogę... Magnelle powinnam popijac szklanka wody a popijam herbata bo po wodzie mam cofke od razu.. Oprocz herbaty soki pije, a zwlaszcza pomidorowyyyy :))) Zreszta ja wszystko jem, mieszam co popadnie i wcale mi ciaza do tego nie byla potrzebna, mam tak od zawsze... Tyle ze jak np jem drugie danie i mam ziemniaki, rybe, surowke to wtedy nic nie mueszam, najpierw jem np ziemniaki potem cala rybe i na koniec surowke... Nie lubie przegryzania czegos czyms :) wlasnie wcielam mizerie, po nim mizerie, 2szkl soku pomidirowego i 2herbaty... Ciekawe co we wtorek pokaze waga :) ja sobie pozwalam na jedzenie az czuje ze stoi mi w przelyku hehe :) skoro do 17tc bylo pol kilo w gore od poczatku ciazy to narazie bez stresu chociaz z tym.. Po slodkim mlody mi sie wiercil, widac jemu tez smakowalo hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TPM3
Cześć Dziewczyny!Już po wizycie .Mała wazy 400 gram.i ma się dobrze!Lekarz dokończył "oględziny" i wszytko ok.Jak przybliżył mi buźkę,żeby pokazać ,że oczka są symetrycznie ułożone i nie ma rozszczepu wargi,to wydawało mi się ,że ma usta podobne do młodszej córeczki.Marcelina ma takie pełne całuśne usteczka,śliczne po prostu. Jag 2016 -moja starsza córka to właśnie Natalka.No to się pochwalę,jak to matka.Dziś,będąc w szkole spojrzałam na listę najlepszych uczniów,ma średnią 5,14 i jest szósta w klasie,a z kolei jej klasa to sama mózgi,ma najwyższa średnią w szkole 4.46.Młodsza ,Marcelina już się ie może doczekać ,kiedy pójdzie do starszych klas i mieć więcej przedmiotów,jak jej siostra.Teraz zbiera szóstki,a nauka przychodzi jej bardzo łatwo.Kurcze,ale się rozgadałam nie na temat...Wracam do maluszka-te wyniki nie okazały się takie złe,na razie lekarz kazał mi tylko dietą je poprawić lub choćby utrzymać.Mam słaby przepływ w macicy po jednej stronie i to mu się nie podoba,na szczęście z drugiej jest dobrze ukrwiona i skoro dziecko rośnie,to nie jest źle.Jednak nieco się tym martwię.Lekarz mówi,że na to nie mam wpływu,nic z tym nie zrobię... Gość Czerwiec 27,ja sobie tak myślałam,że pewnie w tej ciąży czuję się gorzej ze względu na wiek i podwyższone ciśnienie,ale z tego ,co piszesz,to może być różnie nawet u młodych mam.W poprzednich ciążach mogłam "góry przenosić",nawet mnie na osiedlu nazywali "rekordzistka",gdy z brzuchem pod nos w 9 miesiącu urzędowałam z małą Natalką na placach zabaw,bo jej na jednym nudziło się po paru minutach .A teraz,jakoś tak szybciej się męczę.I już się martwię,jak to będzie za 2 miesiące podczas przeprowadzki.Nie chciałabym wszystkiego zrzucać ma męża.Ostatnio po sobotnich porządkach padałam na twarz,a zmiana pościeli w pokoju dziewczynek zajęła mi chyba z pół godziny. Kawusiu,te zastrzyki to miałam przy drugiej ciąży,jak tabletki nie pomogły.Marcycha była duża-4800 ,ciągnęła ze mnie ,to pewnie dlatego...Fajny ten Twój teść,ale teściowa Cię najwyraźniej irytuje.Musisz rozważyć bardzo dokładnie wszystkie za i przeciw.A Twój mąż nie da rady,by chłopaków odbierać? Dziewczyny,co myślicie o chustach.Nie miałam takiej przy dziewczynkach,a teraz rozważam zakup,bo nie wiem,jak ja będę na budowę i do sklepów biegała ,gdyż wykończenie domu przypadnie na czas,gdy Helenka będzie malutka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jakoś nie mam zaufania do tych zimowych ogórków i pomidorów. Na początku ciaży się źle czułam po takim ogórku i jakoś mnie teraz odrzuca. Ale mam nadal fazę na szczypior, choć już mniejszą niż tydzien temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×