Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość321

Mamy na CZERWIEC 2016

Polecane posty

Hej kobietki:);Mam nadzieję, że mogę się przyłączyć do dyskusji:) jestem obecnie w 26 tc. Termin wg miesiaczki mam na 14 czerwca a wg usg na 9:) zobaczymy jak to będzie.... że tak skromnie wspomnę ja już mam wyprawkę prawie całą skompletowaną, chociaż nie powiem, że było łatwo bo trzeba było poszperać tu i tam:) ja kupiłam dwie pary majtek jednorazowych w romiarze 42 i dwie pary w rozmiarze 44 bo nie wiem które będą lepsze a były tylko po 1 zł. Myślę, że nie ma sensu za dużo kupować bo mają posłużyć tylko na pobyt w szpitalu. A wkładów poporodowych kupię pewne z dwie paczki. Drogie to nie jest a zawsze można dokupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie mi czy wszystki robicie usg 3d i 4d? ostatnio lekarz spytał czy będę zainteresowana. Mówiłam, że się zastanowie i odpowiem na następnej wizycie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
Dzieki dziewczyny do 19 daleko a ja sobie miejsca znaleźć nie moge. Witaj Renata ja mialam tylko usg 2d. Z tymi podkladami bez majtek to niezle jaja juz to sobie wyobrazilam;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorcia436 koleżanka teraz ma mieć cc i ma ustaloną datę na 2 tyg przed...Aż jestem ciekawa co mi powie lekarz. Ja na pewno nie zdecyduję się na SN...mam zwężoną miednicę więc nie mam zamiaru się męczyć bo pewnie i tak nie urodzę...Swoje już przeszłam przy poprzednim porodzie. A tak chciałam urodzić SN... Witaj renata101086 :) To Twoje pierwsze dzieciątko?:) Ja usg 3/4D miałam prywatnie w 20 tyg. W centrum medycznym do którego chodzę mam tylko 2 d. Już raczej w 4d nie będę robiła. Teraz czekam na to w 30 tyg oczywiście w 2D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny jaga jak fajnie ze napisałas to piszesz ze bedziesz miec cesarke ja to bym chciała urodzic koncem maja na polski termin wychodzi mi 31 maja u mnie koncowka 28 powiem wam ze sie dobrze czuje choc czasami brzuch mi twardnieje wizyta dopiero 9 kwietnia takze musze sie trzymac a co do porodu tutaj nie chca robic cesarek jesli nic sie nie dzieje wiec sie nastawiam na 2 porod naturalny mam tylko nadzieje zebymała nie miała wiecej jak 3500 i zebym nie popekała pomału trzeba sie juz przygotowywac ciuszki i cała reszta plus torba do szpitala a gdzie gracjanka gdzie reszta kobitek odzywac sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzeczy poporodowe dla mnie już mam- siostra przywiozła ,więc już i te galoty i te ogromne podpachy mam ;) oby wystarczyło na pobyt w szpitalu (a trochę tego jest),bo w domu to będę leżała z gola doopa żeby się wietrzyla. Oo widzisz Dorcia muszę sprawdzić w internecie gazetkę i jak coś to wyśle mojego R na zakupy :) Witaj Renata :) powiedz cóż więcej ile masz lat,czy to pierwszy brzdac ,no i oczywiście czy znacie już płeć ? Ją bardzo chciałam pójść na USG 3d z zapisem na płytkę ale jeszcze się nie złożyło,a nie wiem do którego tygodnia taki film najlepiej robić. Gosc1987 Ty sobie miejsca nie szukaj tylko łez spokojnie i odpoczywają, nie martw się na zapas !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.opiniodajnia.pl/biedronka-gazetka-17-03-2016/ a co do cc to własnie pytałam lekarza czy jak się zdecyduje na cc to kiedy najwcześniej to powiedział że najwcześniej w 39 tyg. a że on pracuje w poniedziałki w szpitalu to albo 6.06 albo 13.06 ale nie wiem czy chce cc bo w pierwszej ciąży nawet nie próbowałam rodzić sn bo pomimo 3x oxy nie miałam wcale skurczy imoże teraz się uda :) ale za długo też nie chce czekać żeby malutka nie urosła do 4 kg :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć dziewczyny. Ja mam tydzień wyjęty z życia. Za mną przeprowadzka. To był jakiś koszmar :/ Nie chce już nigdy się przeprowadzać. Też byłam na łowach w lumpku. Ale to dla starszej szukalam. Kupilam z***biaszcze jeansowe ogrodniczki, 2 pary leginsow, 2 bluzki z długim rekawem, 1 z krótkim i sukienkę. Zapłacilam 46 złocisty ale tylko dlatego że to był dzień dostawy. Ogólnie to te kobiety to jak oczadziałe!! Przepychają się, wyrywają sobie te lumpy. No masakra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MałaMi85
Post wyżej jest mój :) Jeśli chodzi o cesarkę to ją miałam w 38 tyg. I z tego co wiem to taki jest standard. Ale może są lekarze którzy wolą wykonać cięcie później. Dziewczyny jeśli chodzi o spakowanie torby do szpitala to dowiedzcie się bo niektóre porodowki udostępniają listę "wyprawkową". U mnie np nie nożną brać kosmetyków dla dziecka. Kąpią w swoich. Nie można też rozkow czy becikow. Także warto się zorientować bo po co to targać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To będzie mój pierwszy brzdąc:) Mam 26 lat i okazało się, że będę miała córcie chociaż każdy zakładał, że synuś nam się szykuje:) będzie dziewczyna odchowana na smalcu i kwaszonej kapuście he he no ale gin stwierdził, że dzidziusiowi już nic nie wyrośnie więc rzuciłam się w wir kolorowych ciuszków (wcześniej kupowałam neutralne). Różefi - Na poprzedniej wizycie gin mówił, że najlepsze 3d wychodzi między 25 a 30 tc. Niby on najczęściej je robi w tym okresie.... stwierdził, że fajny film wychodzi, no chyba, że dziecko śpi to wtedy tylko fotkę dostajesz. Czytałam, że czasami dziecko obroci się w taki sposób, że nawet twarzy nie widać (tak było u mnie na poprzedniej wizycie) a kasiore trzeba zapłacić:( Gość1987 - kiedyś po drożności jajowodów dostałam taką mega podpache i nie wiem jak pozostałe babeczki ale ja nawet nie próbowałam z tym chodzić. Jeszcze była pora odwiedzin, a że do kibelka się chciało to kombinowałam pod kołdrą, żeby majty założyć i dzidaaaa na klopa:) Dorcia436 jeśli masz gdzieś w pobliżu textil market to zajrzyj. Za 17 zł kupiłam bawełniane okrycie z kapturem z myjką w komplecie. Na allegro z tego co widziałam chodzą za ponad 20 zł plus przesyłka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej ;) Piszę pracę magisterską na temat oceny satysfakcji z opieki pielęgniarskiej pacjentek przebywających na oddziale patologii ciąży. Ankieta skierowana jest do kobiet, które przebywają lub w ciągu ostatnich 6 miesięcy przebywały na oddziale patologii ciąży. Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1PgxgZLR6TQlIUxmTnUecC65kmQDa2jOslqAj88FqqUM/viewform

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Co do majtek siateczkowych to jakiś czas temu kupiłam dwi paczki z dwóch różnych firm. Rozmiar ten sam wzięłam, ale z jednej firmy będą za małe. Te co są dobre są z firmy Amed czy jakoś tak, w paczce są 2 pary wielorazowe. Rozmawiałam wczoraj z kumpelą, która mówiła że te wielorazowe wystarczą 2 pary bo można je uprać na szybko i momentalnie schną. Ale pewnie na wszelki wypadek dokupię jeszcze paczkę. Podkładów poporodowych kupiłam dwie paczki, w razie potrzeby się dokupi. Ręczniczki z kapturkami narazie kupiłam dwa, ale pewnie jeszcze dokupię kolejne dwa żeby było na zmianę dla każdego z chłopaków. Dzisiaj w hurtowni zamówiłam dwa rożki (mieli wszystkie pojedyncze, a akurat rożki chcę dwa takie same), więc za parę dni dojedzie druga sztuka. Odzywajcie się jak tam po wizytach :) Ja swoją mam dopiero za tydzień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, ja juz po wizycie. Wszystko jest dobrze, córeczka rosnie zdrowo :)) waży 780g. Z wymiarow po usg wynika ze termin porodu bylby tydzień wcześniej tj. na 19.06 no ale nigdy nic nie wiadomo. Wymiary pokazuja ze ma długą kosc udowa i dluga kosc ramienia ale dr wyjasnila ze to dobrze bo jesli sa dlugie to mniejsze ryzyko chorob genetycznych. A ja sie smialam ze będzie siatkarka, chociaz z mezem nie jesteśmy szvzegolnie wysocy;) Na usg 4d taka byla slodka, usmiechala sie i miala sliczny nosek no i ciagle łapka przy buzi :)) pani dr uspokoila mnie ze ten dziwny wynik glukozy po 1h to nic zlego, najgorzej gdyby glukoza byla za wysoka a tak to wyglada na to ze mam szybka przemiane materii i szybko spalam glukoze, mam po prostu jesc czesto a male porcje zeby poziom cukru mi nie spadal. Gorszą wiadomościa jest to ze robia mi sie zylaki na wargach sromowych i widac to tez na usg.. no ale podobno to normalne ze wzgledu na ucisk dziecka na macice i wiekszosc kobiet tak ma, po porodzie ma to zniknac. Zwlaszcza ze dziecko ulozone jest ciagle glowkowo i glowka naciska na dół. Uff ulzylo mi ze jest ok, malenka jest taka sliczna i taka *****iwa ze podczas badania kopala panią dr równo ;) no to można odpoczywac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MałaMi a jaki miałaś powód cc? Przepraszam jeśli pisałaś a nie pamietam, ciężko u mnie z koncentracją w ciąży. Teraz też cc czy planujesz sn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam niewspółmierność porodową. W sensie że "za wąska" jestem. Mierzyła mnie położna tym specjalnym cyrklem. Teraz gin mi powiedział że też CC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renata to gratulacje córeczki , zakupy tych wszystich maleńkich rzeczy to sama radocha :) Chyba się już na to 3d nie wybiore ,w następną środę mam wizytę u swojej gin na pewno zerknie co i jak ,szkoda że pamiątki nie będzie ale jak mam leżeć to będę. U mnie w szpitalu wisi lista wyprawkowa dla dziecka będzie się można przygotować ;) Bezzka wspaniałe wiadomości :) Że mną leżała dziewczyna która zabrali na poloznictwo i też lekarz jej mówił że jest za mała i za wąska - będzie cesarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bezzka to super! :D MałaMi85 to widzę, że u nas podobna sytuacja...tylko mnie mierzyli w trakcie porodu jak już się zdążyłam przemęczyć parę dobrych godzin :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bezzka jaka już duża Twoja córa :) Dobrze , że te twoje wyniki cukru są ok. Ja dziś robiłam badanie moczu i tsh. Tsh ładnie wyszło (1,56), w moczu też wszystko ok poza tym, że znów wyszły mi bakterie. Już nie wiem czy ja robię coś źle z pobieraniem próbki czy co... Zobaczymy co powie gin w czwartek. Zrobiłam dziś razem z badaniem ogólnym od razu posiew więc czekam na wyniki posiewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
Dziewczyny ja juz po wizycie szyjka 30-32 mm wiec jest dobrze na razie widmo szpitala oddalone;-) Mam dalej lezec ale najwazniejsze ze w domu a nie szpitalu. Ale mi ulzylo;-) Bezzka super ze u Ciebie tez dobre wiesci corcia rosnie jak na drozdzach;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I takie wiadomosci to się miło czyta :-) Super że dzieciaczki ładnie rosną i sytuacje z szyjkami opanowane :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosc1987 widzisz mówiłam nie martw się na zapas ,twoja szyjka nawet w lepszej kondycji niż ostatnio :D świetne wieści teraz mogę iść spać ,dobrej nocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninus1101
Hej dziewczyny:) A ja miałam dzisiaj intensywny dzień, posłuchałam się czerwca 27 i poszłam w końcu na szmaty no i nakupilam dla mojej córci body półśpioszki , kaftaniki jej takie śliczne buciki i mojemu spodnie 3 pary z czego do dwóch się nie zmieści. Ale straciłam też sporo 70zl więc u mnie szału z cenami nie ma, ale zawsze to taniej niż nówki. Także już jestem troszkę spokojniejsza. Dzisiaj też mieliśmy sesję z brzuszkiem , oczywiście wszystko na szybko bo jeszcze szwagier przyjechał drzwi obcinac, a mój za nic nie chciał pozowac, a fotografem była moja siostra, więc to samo co i na ślubie byli. Z 10 zdj zrobiła a on do niej dobra wystarczy, dzisiaj to samo. Ale przynajmniej będziemy mieli pamiatke, bo to zdjęcia tylko dla nas a niektóre jak na czas i okoliczności wyszły super. Jak młoda wrzuci na bloga to wklepie linka. A na mieszkaniu żyć bo z tego cięcia strasznie się kurzylo, oczywiście się nasprzatałam a jutro od nowa bo wszystkich nie przycieli. A jutro do lekarza z rana w końcu, bo już nie mogłam się doczekać, baa do lekarza to juz dzisiaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozefi obchód i do domku :-) Ninus powiedzonka i daj znać po wizycie :-) Ja się w końcu wyspalam :-D i za chwilkę na allegro poszperać, myślę sobie kupić piżamie tylko nie taką na guziki tylko z zakladanym materiałem do karmienia, bo stare mam na guziki i jedną z długim rękawem a przecież w czerwcu się w niej usmaze. Miłego dnia dziewczynki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Hey dziewczyny! Renata-witaj, gratki córy :) Bezka, Gosc1987. - super ze wszystko z szyjkami i maluchami ok:)) niech rosna dalej kochane maluszki:)) Rozefi-pewnie juz na torbie siedzisz gotowa do wylotu? :)) w domu osobisty tv nie na pieniazki i pelna lodówka juz pewnie czekaja :) Ninus-jak na ciuch duzo 70zl,ale jak porownasz z cenami nowek to bys za jedna sukienusie tyle dala :) ja 5szt ciuszkow mam z pepco, jakues body i polspiochy i 40 coś zl.. Teraz zaluje zakupu, tanio jak na nowki, ale powiem Wam ze po praniu z rzeczami z ciucha to te z ciucha wygladaja jak nowki, a te z pepco no cóż.. Nie wyglada to jak z wieszaka. Zreszta za tyle to ja bym ponad 2kg ubranek Juniorowi kupila... Madry Polak po szkodzie. Co do recznikow z kapturkiem to ja kupilam malemu dwa zwykle chyba 50x70,jeden duzy dostal z naszych slubnych i starczy. Sa milsze jak te kapturki ktore spotkalam a na glowke po kapieli mam te cieniutkie czapeczki, plus 2szlafroczki takie misiowe, wiec szybkie wycieranie i w szlafroczek, bo co mi po reczniku z kapturkiem jak w mokrym malucha trzymac nie bede:) Cesarki.. Mam nadzieje ze unikne, ale jak beda zalecienia albo tak wyjdzie to przy drugim nawet nie bede probowac naturalnie.. Gdzies balabym sie o ten szew, a dwa ze i tak juz jest blizna i tak:) Wczoraj znow wpadlam w trans szycia... Skonczylam rybe, zrobilam osmiornice i konika morskiego. Zaczelam szyc jeża na kotary boczne, jeszcze tylko slimaka zrobie i zaczne szyc zaslony:) ale pewnie dzis nie zdaze a jutro kumpela przyjezdza to pewnie po niedzieli skończę :)) Noc u mnie srednia dosc, Junior rano kopie jak szalony. Zreszta czasem jak chodze to czuje jego kopy, zwykle odczuwalam jak leżę lub siedze.. Dżemy jem ze sloikow łyżeczkami, nie wiem skad taka fazę zlapal, dobrze ze narobilam ich w sezonie bo bylaby teraz lipa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Aaa właśnie Andzia - a jak mialas to zapalenie Bartoliniego to Ciebie to bolalo??? Jak Ci to leczyli?? Hmm.. Caly czas sie zastanawiam co to jest to "coś" :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czerwiec27 ale zazdroszcze tego szycia, ja to ledwie guzika przyszyje :P a co dopiero jakieś zwierzaki i zasłony, a na zime to nawet czapkę i komin dla maluszka z polarku możesz sobie uszyc :) Pamietam że kupowałam taki jak córka miała roczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andzia30czerwiec
hej :) u mnie dzis noc nawlet spokojna , rano zapchany nos i flegma :/ dzis bede siedziec na necie i szukac lezaczka :) goscCzerwiec ja mam po synku jeden malusi recznik taki milusi ald pamietam ze dawalam Za niego cos z 70 zl no ale jak widac material suoer prany tyle razy a dla drugiej dzidzi posluzy :D jsst jak nowy :) synek nie chce oddac kocykow wiec bede musiala kupic nowe :) znow dzis krew z nosa ale ja mysle ze to od przeziebnienia :) u sasiadow dzieciaki maja szkarlatyna wiec strach troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gracjana090515
Dzien dobry dziewczyny! :) To ja w końcu sie do was odezwałam! Miałam zawirowanie w mieszkaniu i nie miałam internetu przez kilka dni, ale juz do was wracam. :) musze nadrobić wszystkimi wypisalyscie a mam tego kilka stron, a chce wiedzieć wszystko co tam u was na bieżąco! :) Czas ucieka i juz prawie połowa marca! :) u mnie wszystko ok. Jutro zaczynamy 27 tydzien. W przyszłym tygodniu wizyta u lekarza. Heh ostatnim czasem nie moge wogóle spać w nocy, a przez dzien chodzę jak ćma. Wogóle ostatnio mam jakies słabsze dni. Nic mi sie nie chce, wszystko mnie pobolewa :/ Co tam kochane u was słychać? Musze sie częściej odzywać żebyście o mnie nie zapomnialy!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×