Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gosczmartwionaaa

19tydzien ciąży i skraca się szyjka

Polecane posty

Gość gosczmartwionaaa

Mamy pomóżcie mi.Jestem zmartwienia,bo byłam u lekarza i powiedział,że skraca mi się juz szyjka.Miesiąc temu było 36mm,teraz wg lekarza jest 32mm.Jestem w 19tyg.ciąży. Kazał mi się oszczędzać.Czy przez następna połowę ciąży może się dalej skracać??Boję się że będę musiała leżeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak czy inaczej radziłabym Ci się oszczędzać i leżeć, dużo odpoczywać, nie dźwigać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podpowiedzcie mi coś mamy...proszę...martwię sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosczmartwionaaaa
Jestem na zwolnieniu,więc raczej się oszczędzam.Tylko tyle co zawiózł dziecko do przedszkola,odbiore,no i ogarne jakiś obiad.... boję się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosczmartwionaaaa
No i w tej sytuacji chyba zero sexu? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szyjka może się wydłużyć więc myśl pozytywnie. Odpoczywaj jak najwięcej i zero seksu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosczmartwionaaaa
Może się wydłużyć???to niewidzialna nawet.Trochę mnie to pocieszylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Marne szansę na wydłużenie.Odpoczynek przede wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma opcji żeby sie wydłużyła. Mi się skracała i w 19 tygodniu miałam juz tylko 2 cm. Założyli mi pessar. Może Tobie tez powinni założyć krążek / szew? Chociaż 32 mm to naprawdę długa szyjka wiec może lekarz chce poczekać i zobaczyć czy jak będziesz się oszczędzać to szyjka przestanie się skracać? W każdym razie dużo leż (nie siedź tylko właśnie leż. Jak chcesz sobie usiąść to się połóż, bo siedzenie skraca szyjkę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powinnas dużo odpoczywać w pozycji leżącej, zero seksu, magnez i luteina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
32mm to nie tragicznie mało, moja znajoma przez całą ciąże miała 25mm. Nie panikuj tylko sie oszczedzaj, mozesz zawiezc dziecko do przedszkola a po powrocie do domu do łózka i odpoczywaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja wlasnie z tego powodu zrezygnuje z kolejnej ciazy. Bo w pierwszej mi sie skrocila a wiem ze historia lubi sie powtarzac. Teraz mam synka 1,5 roku i opieka nad nim wymaga wysilku fizycznego a wazy 12kg. Nie wiem czy dam rade psychicznie kolejna ciaze przejsc na lezaco. A co z dzieckiem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
32 mm to faktycznie jeszcze w normie, ale dobrze że lekarz zauważył że się skraca. Dbaj żeby być pod dobrą opieką lekarską i żeby to kontrolować. Nie przemęczaj się i leż jak najwięcej, nie dźwigaj, nie siadaj po turecku, zero seksu, ale też na razie- nie panikuj. Przy tak długiej szyjce nie zakłada się chyba jeszcze szwu ani pessara, ja miałam pessar przy szyjce na 1,5 cm i rozwarciu wewnętrznym. Zakładam że w pierwszej ciąży nie miałaś takich problemów, to skracanie może wynikać z chwilowego przemęczenia. Może się wydłużyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
32 mm to faktycznie jeszcze w normie, ale dobrze że lekarz zauważył że się skraca. Dbaj żeby być pod dobrą opieką lekarską i żeby to kontrolować. Nie przemęczaj się i leż jak najwięcej, nie dźwigaj, nie siadaj po turecku, zero seksu, ale też na razie- nie panikuj. Przy tak długiej szyjce nie zakłada się chyba jeszcze szwu ani pessara, ja miałam pessar przy szyjce na 1,5 cm i rozwarciu wewnętrznym. Zakładam że w pierwszej ciąży nie miałaś takich problemów, to skracanie może wynikać z chwilowego przemęczenia. Może się wydłużyć. X Nie ma co porównywać do siebie i stwierdzać na tej podstawie, że wszystko jest ok. Co z tego, że Tobie na 1,5 cm utrzymał pessar, jak mi na 2,5 cm nie utrzymał, zleciał, szyjka się skróciła i szew też nie pomógł. Skracanie szyjki może przebiegać gwałtownie i niespodziewanie. Autorko; Fakt, ta długość to nie tragedia, ale musisz uważać. Znając niestety tragiczne historie z niewydolnością szyjki polecam CI dmuchać na zimne. Zero seksu, jak najwięcej leżenia. Dowiedz się również u innego lekarza, czy w tej sytuacji nie powinnaś brać dodatkowo jakiś leków (luteina, magnez?) i czy jednak nie lepiej by było założyć ten pessar. Pytanie czy nie masz infekcji, bo to też może powodować skracanie szyjki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestes dopiero w 19 tygodniu. Nie lekcewaz tego, jesli lekarz juz teraz mowi, ze ci sie skraca szyjka. Jesli zaczela sie juz skracac, to raczej nie przestanie. Taka widocznie twoja uroda. Pamietaj tylko, ze masz min 15 tygodni do donoszenia (w 36 tyg dziecko jest juz niby donoszone)- przy takiej szyjce bym nie ryzykowala. Mi szyjka mimo lezenia w pewnym okresie skracala sie o 5mm na tydzien. Wiec uwazaj! Idz do innego lekarza, popytaj czy nie da ci czegos na skracanie szyjki, moze trzeba bedzie zalozyc passar lub szew. Ja biore magnez w duzych dawkach i leze juz 2 miesiace. Z szyjka nie ma zartow. Zobacz czy ktos ci moze pomoc z obowiazkami w domu, jak nie to maz musi czesc z nich przejac, a ty lez. A juz w ogole nie wolno nosic niczego - nawet butelka 1,5l z woda to juz wysilek. Zapomniej tez o sprzytaniu! Teraz najwazniejsze jest dziecko, jestes dopiero w polowie drogi. Powodzenia i nie lekcewaz szyjki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosczmartwionaaaa
Dzięki dziewczyny za porady.Będę musiała więcej leżeć i się oszczędzać. Nawet nie wiedziałam że w pozycji siedzącej skraca się szybciej szyjka.Ostatnio w samochodzie spędziłam 5 godz.za kolkiem:-(ale od dziś zaczynam polegiwac. Niech mąż się wykaże trochę obowiazkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Nie ma co porównywać do siebie i stwierdzać na tej podstawie, że wszystko jest ok. "- czy Ty umiesz czytać ze zrozumieniem? Gdzie ja napisałam że jest ok? Napisałam jedynie że szyjka jeszcze w normie ale na skracanie zawsze trzeba uważać, oszczędzać się... Nigdzie też nie piszę że pessar to złoty środek, bo takich nie ma, może pomóc ale jak ciąża i tak ma się nie utrzymać to i stanie na głowie nie pomoże... Autorko- na razie głowa do góry, leż, odpoczywaj i może będzie wszystko w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w 19 mialam 17mm zalozyli pessar. Lezalam ale tez zajmowalam sie dwulatla i dzis koncze 38 tudz. W pierwszej ciazy nie zalozyli pessaru mino iz w 21 tyg szyjka miala 2cm byl skazana na lezenie tylko do wc dotrwalam do 38 tyg ale wystarczylo ze ppchodzilam dzien szyjka juz byla kilka milimeyrow krotsza. Masz drugie dziecko wiec zaloz pessar. Szyjka mozr sie wydluzyc jak sie tylko lezy ale to max 3-5mm a jak dziecko wieksze naciska to szyjka jeszcze mocniej sie skrava

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tak leżałam do końca ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam podobny problem . W 16 tyg szynka miała 4,5 cm a w19 tylko 3,3cm. Biorę magnez i nospe i leżę. Moja mama przychodzi rano i do 12 zajmuje się moim 2 latkiem. Jeśli szyjka jeszcze sie skróci to ma być założony pessar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Leżeć i tylko lezec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam pessar założony na szyjke 29mm w dodatku miekka leze wstaje tylko do toalety wiec oszczedzaj sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×