Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Ania mamaZuzi

Poród martwego dziecka

Polecane posty

Gość Anciak
Justysia - tak się cieszę, że zdrowo rośniecie :) w tym wieku ciąży Adaś był już na zewnątrz :) Dziewczyny, trzymam kciuki cały czas i myślami jestem z naszymi forumowymi ciężarówkami :) Dla mnie listopad też jest ciężkim miesiącem - u nas 09.11. dwa lata minie jak Chłopcy odeszli - tak bardzo mi ich brakuje, nigdy nie przestanę za nimi tęsknić :( Pozdrawiam Was Kochane, bo wiem, że nawet jak tu spokój to i tak pewnie większość z nas zagląda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justysia26
Ane i Anciak dziękuję:)) trzymajcie za nas kciuki. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justynna88
Justysia to super że już co raz bliżej finału :) mojej siostrze też powiedzieli to co tobie, że za dwa tyg kontrola, że nie będzie wcześniej, a po 3 dniach jej córka się urodziła :D ja właśnie zaczęłam 15 tyd, za 1,5 tyg wybieram się na kolejną kontrole, może już poznam płeć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justysia26
Justynna88 no to fajnie:) juz 4mc prawie:) zleci ci tak jak i mi.jutro zaczynam 37tydz:) no zobaczymy jak to u mnie będzie. Kamilka urodzilam 5dni przed terminem, zobaczymy kiedy drugi synek zechce wyjść. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ane07
Witaj Justynna88! I jak się czujesz? :-) ja zaokrąglam. Jak mam 16 i 1 d to dla mnie 17 tydz :-) ach to czekanie... Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justynna88
Ja też zaokraglam, mam 14w4d :) czuję się dobrze ale jeszcze trochę mdłości mam jak głodna jestem :p a jak u ciebie? Jak w ogóle inne nasze ciężarne, Co u was :D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IzaMamaAlicji
Hej Dziewczyny! Aż miło się czyta, że dzieciaczki zdrowo rosną i Wy też :-) ja narazie nie jestem gotowa, ale pewnie dojrzeję do tego. Ostatnio byłam na konsultacji u lekarza i wykluczył śmierć Alicji przez cytomegalię, bo miałaby jakieś wady a ona była zdrowa. Stwierdził, ze albo hipotrofia albo nieszczęśliwie ucisnęłam na żyłę. No i raczej mój lekarz prowadzący mnie nie zaniedbał. Przed kolejną ciążą, conajmniej 6tyg, kazał brać keas foliowy i nie zlecił dodatkowych badań. Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justysia26
Ja to mam juz 14kilo na plusie:( jak urodze będę się martwić nad zrzuceniem.do terminu dokładnie zostało mi 20dni ,mam nadzieję, że jednak będzie szybciej. Jestem już zmęczona,ociezala:( i martwie się porodem. Mam nadzieje, ze będzie lżejszy niż z Kamilkiem. moj synuś za 5dni skończy 19mcy:) Ale to przelecialo. pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anciak
Justysia - u nas za 4 dni już 8 m-cy minie :) leci ten czas jak szalony... mnie czeka dzisiaj ciężka noc... dokładnie 2 lata temu między 2 a 3 w nocy mój cały świat rozsypał się na miliardy maleńkich kawałków :( IzaMamaAlicji - mój Adaś jest hipotrofikiem... nie zdiagnozowali by tego, nawet po porodzie? Czy Alicja była mniejsza niż wskazywał na to wiek ciąży? Jak wyglądało łożysko, nie było "za stare" jak na swój wiek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IzaMamaAlicji
Anciak, moja córka z obwodu brzuszka była za mała o 2 tygodnie. Lekarz skierowal mnie do szpitala, ale przepływy były dobre a łożysko I stopnia (byl to 34 tydzien ciazy ). Z badań histopatologicznych wyszło, że łożysko II stopnia (35+2 tyg). Więc chyba nie za stare... A bierzesz teraz coś żeby ewentualnie zapobiec hipotrofii? Mnie mówił, że miedzy 13 a 16 tygodniem trzeba cos zacząć brać (nie pamiętam co) - nie da to 100% pewności, że hipotrofia ponownie nie wystąpi, ale zmniejszy prawdopodobieństwo wystąpienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justysia26
Dziewczyny mi lekarka mowila po Natalce ze hipotrofia lubi się powtarzać ale nie koniecznie zawsze. W moim przypadku przy chlopcach się nie powtorzyla.takze sie to nie sprawdzilo po smierci mojej córeczki ,a przy synku tak i w tej ciąży bralam acard co miało za działanie dobrze utworzyć łożysko. ja dalej w dwupaku z małym, 38tydz zaczynamy.jestem juz mega zmęczona i chciałabym mieć poród już za sobą i maluszka przy sobie. Dzisiaj moja pociecha kończy 19mcy:) a za tydz moja Natalka będzie miała swoją 3 rocznice:(( zobaczymy kiedy małemu zechce się wyjść na świat? ;) pozdrawiam serdecznie i trzymcie za mnie kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IzaMamaAlicji
Justysia, synusiowi dobrze u mamusi :-) ale juz niedlugo przytulisz malenstwo :-) po urodzeniu Natalki mialas robione badania lozyska? Wyszly Ci jakies zmiany? Bo tak sie caly czas zastanawiam nad moim przypadkiem. Skoro lozysko i przeplywy byly dobre, to skad ta hipotrofia... Nie moge zrozumiec poprostu. Zycze Ci sily i trzymam kciuki za szybkie i szczesliwe rozwiazanie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justysia26
Miałam badane łożysko, wpisane jest drobne ogniska martwicy i ogniskowy obrzęk kosmkow łożyska. Łożysko zrazowate .blony plodowe przezierne,cienkie. Nic więcej takiego ciekawego nie pisze. Ja tez chciałam zrozumieć, ale później i tak mi to nic nie dało. Grunt, żeby kolejne ciąże były ok i wszystko się dobrze zakończyło. Nic nam nie zwróci naszych dzieciaczków. A wierze, ze każdej z nas się to juz nie powtórzy. Dziękuję za pamięć:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ane07
Izuś a pisali coś o pępowince? Ja dopiero niedawno zauważyłam że oprócz skrzepu był o opisie wysoki coling pępowiny. Czyli była nadto skręcona. Choć u nas nie było hipotrofii. Mała w 35 tc miała 2600...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Nie wiem, czy mnie jeszcze pamiętacie. Synek w 38 tyg zmarł, nie znamy przyczyny do tej pory. A było to 16 czerwca 2014. Teraz mam jednego aniołka w niebie - Krystianka :* No i dwóch kawalerów przy mnie. Dominik skończył wczoraj 17 mc, rozrabiaka mały. A Miłosz w poniedziałek skończy całe dwa miesiące :) Trzymam kciuki za Was wszystkie, abyście miały swoje dzieci na ziemi. Ciężarówki - siły i wytrwałości, a będzie dobrze. Przecież nasze Anioły nad nami czuwają!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ane07
hej Kochana! a jak kolejne ciąże? coś się działo? dostawałaś jakieś dodatkowe leki. Ja mam trudne chwile w kolejnej ciąży. Badam się nadal, wszystkim się martwię. Szukam dobrego miejsca w Lublinie lub Warszawie na usg. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justann
Hej dziewczyny. Rzadko tu zaglądam, nie chcę się rozklejać. U mnie już pełne 33 tc. I póki co jest ok. Oby do grudnia:) Jak reszta ciężarówek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justysia26
Aniolkowa mam gratuluję pociech:) u mnie Kamilek skonczyl 19mcy . A mój drugi synuś jest jeszcze w brzuszku,do terminu zostalo mi jeszcze 10dni.wczoraj bylam u lekarza, mały narazie nie spieszy się do wyjścia. Waży 3225g. Ja juz się ledwo kulam ,chciałabym, żeby mały już byl ze mną na drugiej stronie. Aniolkowa mam jak ten starszy zareagowal na brata? Bo ja się tego boję bo mój jest strasznie zazdrosny o starsza córke i bratanice. justann to fajny tydzień:) na kiedy masz dokładnie termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama2chlopcow
Aniolkowa mam bardzo podnosisz na duchu takimi wiesciami. Gratuluje synkow. U mnie juz polowa ciazy, w zasadzie to juz za polowa, bo mam byc "cieta" w 38 tc. Justysia juz lada dzien utulisz malenstwo. Ja tez juz bym chciala byc na finiszu, albo chociaz tak ja ty Justynn w 33 tc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justann
Co do terminu to się okaże, mam mieć cc i zastanawiamy się kiedy. Na razie mam kontrolę za 2 tyg, potem chyba co tydzień o ile nie będę leżeć końcówki w szpitalu. Myślę że max cięcie do 20 grudnia. Mam nadzieję że dociągnę, bo się słabo już czuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ane07
Justysie trzymam moooocno kciuki :-) dziewczyny jak mam połówkowe na koniec 23 tyg to nie za późno diagnostycznie? Pozdrawiam Mamo 2 chłopców. U mnie 19 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ane07
Justysiu przytulam też bo jakoś masz rocznicę teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justysia26
Justann to na święta będzie prezent:))) no ja się też juz źle czuje, a przy synku nie ma szans na odpoczynek:( No ja czekam na poród naturalny, więc muszę uzbroić się w cierpliwość i czekać aż mały zechce wyjść na świat. Mam nadzieje ze to już wkrótce nastąpi. na razie to mały siedzi sobie spokojnie w brzuchu i nie zapowiada szybkiego porodu. jutro mam 3 rocznice mojego aniołka:( bylam już dzisiaj u córci:( smutne chwile:( jak sobie wszystko to przypomnę:( Natalka (*) 19.11.13 (*) :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justynna88
Fajnie że się odezwalyscie dziewczyny bo tak się zastanawiałam co z resztą ciężarówek ;) Ja to czekam do 16.12 na usg polowkowe a ty już wtedy będzie prawie rodzić Justann, zazdroszczę :D Justysia trzymam kciuki za szybki poród,dzidzia już duża :D Aniolkowa mamo jak fajnie że wszystko się u ciebie poukładlo :)) U mnie dziś 16 tyd 2 dni takze jeszcze tyleeee czasu :p najbardziej mi doskwieraja bóle głowy obecnie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justysia26
Dziewczyny dziękuję:* Ane dzisiaj dokładnie o 17.35 trzy lata temu urodzilam moją córeczkę:( bylam dzisiaj już rano u mojego aniołka, zapalilam znicze i dalam kwiaty jak co roku przynosze o 1 kwiat więcej. Smutny dzisiaj dla mnie dzień:( Mój anioleczek (*) 19.11.13 (*) kocham:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justysia26
Siedzę na wieży  Mój świat w gruzach leży  Coś jednak dodaje mi pary  I pcha w stronę życia  Szeptając z ukrycia  Spokojnie to tylko brak wiary  Kto od nas odchodzi  Na nowo się rodzi  Tę prawdę przykładam do rany  Od razu mi łatwiej  Znów mogę jak dawniej  Mieć nowe marzenia i plany  Oni są z nami  Niepokonani przez czas  W każdym oddechu  Życia pośpiechu są w nas  Na żądanie świat nie stanie ale ty  Możesz tylko do spotkania liczyć dni. (*)(*)(*) Natalka (*)(*)(*)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ane07
Justysiu (*) dla Twojej Nataleczki. Ma tam piękną koleżankę, moją Małgosię. To piękne, co napisałaś. Czasem tylko słowa a tak umacniają.. Do mojej rocznicy parę tygodni... Całuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justysia26
Ane bardzo ci dziękuję:** :) Ja mam na drugie imię Małgosia; ) Ciężko mi jest:( ale trzeba wytrwać bo muszę być silna dla mojej Natalki,obiecalam jej to kiedyś. I choc czasem ciężko to uśmiecham się przez łzy i przytulam jej zdjęcie wtedy do serca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam dwie cesarki. W każdej ciąży byłam w ostatnich dwóch miesiącach po tygodniu w szpitalu na kontroli. W pierwszej ciąży po stracie nie brałam żadnych lekarstw. Miałam tylko kontrole przepływów i usg przynajmniej raz na tydzień. W drugiej brałam acard i fragmin, bo okazało się, że moja siostra ma nadkrzepliwosć krwi i u mnie także jest podejrzenie. JA badania mam dopiero w grudniu, więc zapobiegawczo miałam leki. Obie ciąże po stracie (jak i ta w której synek zmarł) były u mnie bez żadnych komplikacji. Synek jest czasem zazdrosny o młodszego brata. Trzeba go pilnować, bo czasem chce go przytulić za mocno, a za włosy też potrafi pociągnąć. Ogólnie to strasznej zazdrości nie ma. No, ale o moich siostrzeńców też nigdy nie był zazdrosny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×