Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 1naszcykl

Mamy na LIPIEC 2016

Polecane posty

Gość gość
Też kiedyś miałam robioną krzywą cukrową jeszcze przed ciążą i trzeba siedzieć w szpitalu czy laboratorium na tyłku.Nie ma spacerków na miasto.U mnie przynajmniej tak jest.A glukozę można sobie kupić smakową,ja kiedyś kupowałam cytrynową i nie była taka zła.Wystarczy tylko zapytać w aptece. Mimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Milusia08 Ten twój lekarz to chyba się nie zna bo trochę inaczej się to odbywa.Najpierw pobierają krew i na czczo sprawdzają cukier.Jeśli byłby za wysoki to nie mogą ci zrobić badania na krzywą cukrową bo cukier podskoczyłby jeszcze wyżej i mogłoby to się źle skończyć.Jeśli na czczo cukier jest w normie wtedy wołają cię i karzą wypić roztwór.I mówią po jakim czasie masz do nich wejść na kolejne pomiary.Na samym końcu dają pojemnik na mocz do którego trzeba nasikać i oddać.Przynajmniej u mnie tak wyglądała cała procedura. Mimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ubranka są piękne w Coccodrillo. Zerknijcie sobie.Znajomym zazwyczaj na prezent dla dzieci tam kupowałam i wydają się dobre gatunkowo. Mimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A_asia87- powodzenia :) bedziemy 3mac kciuki !! Milusia - gratulacje !! Fajnie ze wszystko w porządku :) Dziewczyny a w którym tyg robi sie te badania z wypiciem glukozy ?? Jeszcze nie miałam , miałam tylko glukozę na czczo z krwi ale takie norlamne badanie z krwi bez picia i było w normie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMagda90
Też nie słyszałam żeby można było w domu,ja siedziałam dwie godziny w przychodni i tak jak napisała wanilia86 krew pobierana 3 razy. Ja się cieszę że mogę cytryne bo nie dała bym rady tego wypić a też zawsze mam tą większą dawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milusia08
czytalam duzo w necie o tym i roznie pisza o tym badaniu w tyg wlece do labolatorium to mi powiedza dokladnie co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fridka1
14.23 Jakoś w 24 tygodniu, 6 miesiąc, bo wtedy najbardziej cukry szaleją. Ja w poprzedniej ciąży miałam cukrzycę wykrytą niemal natychmiast, bo w podstawowych badaniach na czczo glukoza wyszła mi 111 i lekarz natychmiast wysłał mnie na obciążenie glukozą. Poprzednią ciążę poroniłam to teraz także kazali mi nie zwlekać i zrobić obciążenie natychmiast. Póki co dobre wyniki, ale i tak mam być na diecie cukrzycowej, chuchają na zimne. Od poprzedniej ciąży sporo schudłam, zmieniłam nawyki żywieniowe i dieta cukrzycowa nie jest już takim szokiem dla organizmu, trzeba to trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A_asia87
Airina mocno trzymałaś kciuki, bo jestem już po badaniu i wszystko jest dobrze. Maleństwo już nie jest takie małe bo ma 10cm i waży 160g a i chyba będzie chłopiec:-) Ja miałam robioną krzywą cukrową jeszcze przed ciążą i miałam pobraną krew potem wypiłam glukozę i dwie godziny trzeba siedzieć na tyłku i nigdzie nie chodzić. Wzięłam ze sobą książkę i czas bardzo szybko mi zleciał. I też musiałam sama pilnować czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A_asia87/ Wow :) 10 cm i 160 gram niezle !! Rośnie jak na drożdżach :) super gratulacje !!;) który masz tydzien teraz?:* Dzięki za odp co do badania dxiewczyny :) no to jeszxze mam troche czasu do niego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A_asia87
Airina jestem w 16 tyg i 3 dniu:-) Dziewczyny używacie już jakiś kremów przeciw rozstępom na brzuch i piersi? Jak tak to jakie polecacie? Byłam ostatnio w rossmannie i kompletnie nie wiedziałam co wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja poprzednio używałam Tołpy. Teraz kremów na rozstępy jeszcze nie używam. Mam tylko balsam nawilżający dla ciężarnych z Bielendy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam masło z Palmersa ale przeszkadzał mi zapach :/ teraz kupiłam zwykły balsam dla ciężarnych z Efektima i jestem zadowolona i z zapachu i konsystencji. Myśle ze głownie o nawilżenie i uelastycznienie skory chodzi , a roztep jak ma byc to i tak bedzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fridka1
Krem z Bielendy, żel do higieny intymnej dla ciężarnych i mam Lirene, płyn do mycia ciała Yves Rocher, krem też. Nie szaleję z takimi zakupami. Ważne by kosmetyki były bezpieczne, bez retinolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fridka1
Wracając jeszcze do obciążenia glukozą to "przyjście do przychodni po 2h" nic nie da, bo krzywa na czczo i tylko po 2h jest niemiarodajna. Musi być na czczo, po godzinie i po dwóch godzinach, niektórzy lekarze zlecają jeszcze bardziej złożoną, ale to rzadkość. Jak raz zrobiłam obciążenie tylko na czczo i po 2h i ginekolog zapytał "Co to za krzywa?" Musiałam jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fridka1
Poza tym pani pielęgniarka pilnowała, żebym dobrze wymieszała przed wypiciem, żeby nie było tak, że cały cukier zostanie na dnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beti1906
hej ja bylam dzis na wizycie :) mój maluszek był do góry nogami hehe :) ale Doktor mówila ze wszystko dobrze,ładnie rośnie. Tylko coś mówiła,że jedną nóżke ma troszke krótsza ale mowiła zeby sie tym nie martwic. Pewnie jeszcze sie wszystko unormuje(tak myśle) :) 16 lutego mam pieć połówkowe to wtedy wszystko jest dokladniejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A_asia87
Ja mam tendencje do rozstępów, ale chcę właśnie nawilżyć skórę a nie chcę tego robić byle czym. Kiedyś kupiłam krem z palmersa i też mi zapach przeszkadzał więc teraz tym bardziej może mi przeszkadzać. Jutro może coś kupię, dzięki za propozycje:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kremy kupuję też w Rossmanie te które są akurat w promocji czyli albo Bielenda albo Efektima albo co tam się jeszcze trafi.Od początku ciąży wykorzystałam już chyba z 4 balsamy bo lepiej zacząć smarowanie wcześniej. Mimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
A_asia87, gratulacje :) :) kawał Chłopa! Oby tak dalej :* Co do kremów to w poprzedniej ciąży używałam pharmaceris tej serii ciążowej i ani pół śladu po ciąży nie zostalo, żadnego rozstępu. Więc teraz od 13 tyg używam też tej serii i mam nadzieję, że również da radę. Kupuję w superpharm, ok 30zł opakowanie, ale czasami są promocje i ostatnio kupiłam zestaw do brzucha i piersi za 50zł w sumie :) Beti1906, niech zdrowo rośnie Akrobata :):):) Ja w czwartek rano mam wizytę, mam nadzieję, że moje małe dobrze się czuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam...ja także lipcówka....7 lat...tak..tak...starań...aż w końcu udało się....szczęście nad życie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Kasiuwesola, gratulacje!!!!!! :) i trzymam kciuki żeby się Wam udało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
znów się przycięło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beti1906
kasiawesola gratulacje:) 7 lat to sporo czasu. Ja widzialam sie dzis z Panią doktor i wytłumaczyła mi,że synek nie ma krótszej jednej nóżki tylko chodzilo o wymiar kośći udowej,uff..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Beti1906, dobrze, że miałaś od razu możliwość pogadania z lekarzem :) po co się niepotrzebnie martwić. Ja zaczynam świrować przed jutrzejszą wizytą, za każdym razem tak mam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti1906- gratulacje !! Widzisz nie potrzebnie sie martwiłas jak wszystko jest w porządku ;) Jamarianna- to trzymamy juz kciuki za jutro i czekamy na wiadomosci :) Kasiawesola- to naprawdę sporo czasu , ale serdecznie Ci gratuluje i zycze powodzenia !! Teraz tylko sie cieszyć i uważac na siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość321
Hej Dziewczyny,Kasiawesola gratuluje super 3mam kciuki za Ciebie i Maluszka.MamaMagda90 i jak mialas ten konflikt dot.grupy krwi to cos musialas brac?jakies leki??martwie sie:-(bo my z mezem mamy jak pisalam ja 0 Rh- a maz A Rh-...jutro odbiore wyniki i martwie sie tym bardzo:-(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość321
Dziewczyny ja tez powoli ciuszki kupuje dla Maluszka,a dzis bylam w Biedronce i byl 5cio pak niemowlecych bodow 100% bawełny za 15zł!przecena z 39,99 ostatni komplet z rozem:-)wiec udało mi sie i kupiłam:-),popatrzcie w swoich Biedronkach moze tez znajdziecie a za 15zł to jak za darmo.Pozdrawiam,milego popoludnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość321
Beti1906 gratuluje:-)super,ze u dzidziusia wszystko ok.Mnie tez ostatnio lekarka pow.ze mała cos ma dluzsza nozke,ale powiedziala bym sie tym nie martwila..a martwie sie..:-(byle do 25lutego do nastepnej wizyty..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMagda90
Gośc321 ja nic nie dostawałam tylko maluszek dostawał jakieś leki z takiej strzykawki ale dokładnie Ci nie powiem co to było bo my mieliśmy oprócz tego anemie i ta toxo. Ale nie Martw się na zapas wszystko będzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×