Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 1naszcykl

Mamy na LIPIEC 2016

Polecane posty

Gość gość321
Hej Dziewczyny!Magelizat1987 dacie sobie rade z mezem .,wszystkie sobie poradzimy z naszymi dzidziusiami,najwazniejsze,by byly zdrowe!I byle do lipca:-)!pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A_asia87
Mageliza1987 nie martw się, że ruchów nie czujesz. Ja tak samo jak Ty jestem w 18 tygodniu (w sobotę zacznę 19 t) i też nie czuję ruchów. Jedynie w walentynki rano jak jeszcze leżałam w łóżku to poczułam coś innego jak kłucie więc myślę, że to był ten pierwszy ruch. A tak cisza. Też mam we wtorek badanie więc się zapytam jak z tymi kopniakami. Jedynie co to jak coś porobię to pobolewa mnie podbrzusze i nie wiem czy to jest normalne. Ciężkich rzeczy nie przenoszę i staram się oszczędzać. Pozdrawiam Was:-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Mil0256, u mnie na początku też było takie dziwne uczucie ciagnącego brzucha i to mój Mały się właśnie rozciągał. Teraz już porządnie kopie, ale zanim tak to zaczęłam odczuwać te ruchy były take delikatniutkie :) MamaMagda90, też czasem, szczególnie po wysiłku czuję brzuch, w zasadzie od poczatku ciąży to "czucie" mi towarzyszy i było jednym z niewielu objawów :) jak poleżę, to przechodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie oprocz tego brzucha to jeszcze dzisiaj doszedl bol w pachwinie jak stawiam noge .. Nie wiem co to ale sie boje i chyba przyspiesze wizyte u lekarza bo ja nie wytrzymam w tej niepewnosci za dlugo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosc Majka88 jakich wspomagaczy uzywasz by skorzystac z toalety ? Mam problemy z wyproznieniem :-( brzuch jak balon zwlaszcza cala czesc nad pepkiem. Naturalne metody nie pomagają. Co Ci pomaga ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olala2910
Witam mamusie, czy któraś z Was ma doświadczenie z łóżeczkami? Rozglądam się na meblami do dziecięcego, spodobał mi się biały zestaw Klupś na allegro, ale przeczytałam opinie, że to straszny badziew i rozpadają się po kilku miesiącach używania.. Jakie macie łóżeczka dla starszych pociech, albo jakie kupujecie teraz? Polecicie jakieś firmy/ sklepy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamalgosi
Olala polecam ikeę. Większość znajomych ma stamtad łóżeczka i wszyscy sobie chwalą. ja dzisiaj wrocilam z wizyty u gin z pessarem na szyjce. Nieco się skróciła. Muszę się mocno oszczędzać i zero podnoszenia córeczki. Hah, to będzie wyzwanie z tym oszczędzaniem przy 19mies dziecku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wszystkie przyszłe mamusie, ja mam termin na 22 lipca, to moja pierwsza ciąża, fajnie byłoby porozmawiać z kobietkami w podobnej sytuacji, podyskutować o przebiegu ciąży itd ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi niestety w ciąży wyszły dosyć spore problemy z tarczycą, może któraś z Was ma podobny problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też jestem w 19 tygodniu ciąży a ruchów nie czuję, czasami coś malutkiego i leciutkiego poczuję. ale wczoraj mieliśmy usg robione i mały był bardzo ruchliwy. Teraz już wiemy że będzie chłopczyk. oj długo usg było robione, prawie godzinę. Też takie mieliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Mila0256, bóle w pachwinach sa jak najbardziej normalne. Ale masz rację, umow się wcześniej do lekarza, spisz wszystkie swoje lęki i wątpliwości i niech Ci wyjaśni, uspokoi, powie czego się możesz spodziewać, bo ześwirujesz tak się martwiąc, a tak, jak Ci lekarz odpwowie na wszystkie pyt. zrobi Ci się lżej. A spokój jest teraz najbardziej potrzebny. Mamomalgosi, dobrze, że Twój gin od razu reaguje i pilnuje szyjki. A przy 19 mies Córci faktycznie nie będzie lekko, ale możesz liczyć na jakieś wsparcie mamy? Trzymam kciuki, żeby było ok :) Olala2910, my mamy łóżeczko po synku mojego męża, ofelia z mebli VOX. Design dyskusyjny, ale przerabia się je na tapczanik i do 5 roku życia się sprawdza. Poza tym nie rozpadło się, ma szuflady. I to tyle moich doświadczeń ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A_asia87
Gość z 00:14 Może na początek się podpiszesz? Będzie łatwiej Cię rozróżnić;-) A jakie masz problemy z tarczycą? Masz niedoczynność czy nadczynność? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Majka88
Wanilia86 mi od paru lat towarzyszy Colon C, ale tak jak wspominałam problemy jelitowe są u mnie normą. Nie jest może najlepszy w smaku, ale ja go rozrabiam z odrobiną soku, a potem popijam szklanką wody. Teraz w ciąży to mój ratunek:). Jest to naturalny błonnik więc nie zaszkodzi, a naprawdę pomaga. Koleżance w ciąży pomaga zjedzenia dwóch jabłek, ale na mnie to niestety nie działa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Majka88
16paula gratuluje synka:) to było usg połówkowe? Bo jest bardzo ważne, podobno zwłaszcza pod kątem serduszka więc pewnie dlatego tyle trwało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość321
Hej Dziewczyny, 16paula ja tez jestem w 19tc i tez nie czuje ruchow..Gratuluje chłopca:-)! Moje ostatnie usg trwalo do 30min,ale teraz w czwartek bedzie połowkowe,więc moze dłużej??Pozdrawiam,milego dnia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mamusie :-) To mój pierwszy post tutaj, również mam termin na lipiec, tak więc połowa błogosławionego stanu także za mną. Połówkowe dopiero na 1.03. Z dnia na dzień więcej obaw, czy wszystko dobrze z dzidzią, czy sobie poradzę, jak poród.. jak to WSZYSTKO się potoczy... to moja pierwsza ciąża, więc wszystko dla mnie nowe.. też tak miałyście/macie? Wczoraj po raz pierwszy poczułam pierwsze ruchy! Rzeczywiście świetne uczucie :-) Miłego Dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak to się tutaj nazywa, ale chyba połówkowe to było. Wszystko było sprawdzane, nawet pokazywała nam w którym miejscy są nerwy i naczynia krwionośne. w 24 tygodniu mam mieć robione badania przepływowe. Aj ci chłopcy, zdominują mnie w domu, będzie ich trzech łącznie z tatusiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hejka sorka, że się wczoraj nie przedstawiłam, na imię mam Marta ;) Wyszło mi, że mam niedoczynność tarczycy, a nawet podejrzewają Hashimoto. I musiałam zacząć już brać euthyrox 100, i cały czas się martwię jak ta moja tarczyca wpływa na dzidzie, więc stąd moje pytanie czy któraś z Was drogie panie boryka się z podobnymi problemami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Elka 2912, ale super, że wczoraj poczułaś pierwsze ruchy ;) Ja też bardzo na nie czekam, ja badanie połówkowe mam mieć robione 3.03, też już się go nie mogę doczekać aby wiedzieć czy z dzidzią wszystko ok. A w który teraz jesteś tygodniu ciąży ja w 18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mageliza1987
Oj to nie ja jedna nie czuję ruchów :-) Też nam lekką nadwagę, więc czekam cierpliwie. Ruchy by mnie uspokoiły bo bym wiedziała że mój syn tam jest i ma się dobrze.. trzeba czekać. Dziś mnie tak trochę bolało w środku w pochwie, tak głębiej. Lekki ból pulsacyjny.. i w pachwinie też czasem coś czuję. No i od rana zgaga męczy.. :) Xyz Co do łóżeczka to nie pomogę.. wszystko przede mną :-P Xyz 16paula witamy! Czyli za granicą siedzisz? Gratuluję syneczka! Imię wybrane? U mnie badanie prenatalne trwało 40 minut, połówkowe dopiero 14 marca. Xyz Mamamałgosi - no najważniejsze że jest szybka reakcja! Dbaj o siebie! nie przemęczaj się :-) Dasz radę! Xyz Elka witaj w naszym gronie! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość321
Witaj Elka2912 :-),a w ktorym tygodniu poczulas ruchy?na kiedy masz termin?Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"gość" i "gość321" jestem aktualnie w 20tc ;-) ..do wczorajszego dnia się jeszcze bardziej bałam, bo nic nie czułam, a to jednak już ta "połowa", także z dnia na dzień tylko wyczekiwałam tego "łaskotania" i się doczekałam! :-) dzisiaj też od rana czuć :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fridka1
Mam pytanie do mam, które przeszły grzybicę. Lekarz przepisał mi globułki clotrimazolum, wzięłam już wszystkie, ale nie wiem czy pomogły, bo wydzielina nadal mi się nie podoba. Mój lekarz idzie na urlop i zobaczę się z nim dopiero 10 marca. Wcześniej, w przyszły piątek, mam połówkowe u innego lekarza i tam pewnie nie dostanę żadnej recepty, bo na konsultację i USG zapisuje się osobno. Nie wiem czy jak poczekam do marca to czy nie zaszkodzę dziecku, a do innych lekarzy z mojego centrum jakoś nie mam zaufania, bo mają kiepskie opinie. Słyszałam, że grzybica nie jest tak groźna dla płodu jak zakażenie bakteryjne. Nie interesują mnie żadne "domowe sposoby", ale nie wiem co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fridka1
Ja "z kopa" jeszcze od dziecka nie dostałam. Czasami mam taką "pływającą rybkę" albo lekkie pulsowanie, nie wiem czy można to już nazwać *******.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta7890
Mi ginekolog mówiła, że pierwsze ruchy w pierwszej ciąży można nawet poczuć dopiero w 22 tygodniu ciąży, wiec mi i innym mamą które czekają należy uzbroić się w cierpliwość. A powiedzcie mi czy wasze brzuszki są już mocno widoczne ? Bo u mnie już pomału ludzie którzy nie wiedzą, że jestem w ciąży zaczynają sami zauważać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Marta, cześć! Ja po raz kolejny walczę z tarczycą, też biorę euthyrox, 50mg, tsh waha mi się w okolicach 2,8-2,9, a lekarz chce zbić do 2,5. Ile Ty masz? Bo jesli niewiele ponad normę, to nie ma się czym przejmować, euthyrox działa błyskawicznie i po miesiącu stosowania już są zadowalające efekty. Jeśli tsh masz wysokie, to musi się Tobą zaopiekować endokrynolog, ale to też nie jest tragedia, więc głowa do góry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A_asia87
Marta ja też mam niedoczynność tarczycy i byłam tydzień temu u endokrynologa na kontroli. Następną mam na początku kwietnia. Jak na razie mam brać euthyrox 50 i zobaczymy czy się utrzyma poziom poniżej 2. Zauważyłam, że jak przytyłam dwa kilo to od razu poziom mi podskoczył. Muszę się pilnować z wagą żeby za dużo mi nie przybyło w trakcie ciąży. Nie wiem czy mam rację, ale myślę że leczona tarczyca nie ma wpływu na dziecko. Gorzej jak jest nie leczona i wtedy może być wiele komplikacji. Ekspertem nie jestem w tym temacie, bo dopiero się leczę na niedoczynność od lipca zeszłego roku więc laik ze mnie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jamarianna moj lekarz sam mi odpowiada na pytania ktorych nie zdaze mu zadac bo ja sie naczytam w necie a potem go pytam czy ma to jakis wplyw czy cos na ciaze i teraz sie smieje ze on mnie nie bedzie pytal czy chce wiedziec bo jestem ciekawska i pewnie chce wiec sam mi wszystko opowiada i zanim wyjde od niego na palcach wylicza czy wszystko mi powiedzial o wszystko zapytal wiec jak mu napomne co mnie spotkalo i ze mnie zaniepokoilo to sam da mi monolog na ten temat .... Elka witaj ja tez bede Miała Synka Wojtusia my mamy termin na 3 lipca teraz juz jest 20 t i 5 dzien wiec troche szybko nam ten czas leci .. My chyba wczoraj wieczorem poczulismy pierwsze ruchy. Majac laptopa na kolanach blisko brzucha bo inaczej bym nic nie zobaczyla na nim lezac na lozku i tak jakbym 3 razy poczula jakby sie od niego odepchnal raz to nawet moj M widzial jak bardziej brzuch sie ruszyl.. Jesli to zaczynaja sie ruchy malego to bardzo fajne uczucie.. Wszystko jest dla nas nowe i dziwne bo to nasza pierwsza ciaza , wiec przepraszam jak ktoras dziwia takie uczucia jak kopniaczki i wszystko i mysli ze to normalne a my sie tak fascynujemy ale wydaje mi sie ze kazda miala tak w pierwszej ciazy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Fridka1, ja to bym poszła do jakiegokolwiek lekarza jak najszybciej po leki, nawet do lekarza poerwszego kontaktu. Na początku ciąży też miałam małe problemy i brałam wtedy Nystatynę, pomogła szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×