Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 1naszcykl

Mamy na LIPIEC 2016

Polecane posty

Gość A_asia87
Mila dziwne że w 4-6 tyg lekarz nie zauważył ciąży. Ja byłam u lekarza ok 6 tygodnia ze względu na to że się źle czułam pobolewało mnie podbrzusze i bałam się że znów będzie puste jajo. Lekarz od razu potwierdził mi ciążę i na badaniu było już widać że jajo jest pełne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla mnie najważniejsze jest żeby przez lekarzy gapowość z dzieckiem było wszystko dobrze a nie pieniądze bo bez nich też jakoś sobie poradzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Gagni, ja też się z Toba zgadzam, w poprzedniej ciąży do końca w pasach jeździłam i teraz też nie zamierzam inaczej. A jak ktorejś przeszkadzają pasy, to zainwestujcie w ten adapter, bo tak będzie dużo bezpieczniej. Mimi, ja mam 3 kg na plusie, kończę 20 tydzień. Brzuch mam duży, już ciężko mi ukryć ciążę, spodnie ciążowe noszę ok k 14 tygodnia, sa takie wygodne i ciepło po pleckach :) Gościu 21:22, jak dochody prekraczają ustalony próg to i wizyta i zaświadczenie nie pomoże, tak jest u nas. Z resztą w skali wydatków związanych z ciążą i dzieckiem ten tysiac złotym to i tak zginie. Mila0256, to można powiedzieć, że cud Wam się zdarzył :):):) tym bardziej gratuluję! Uważaj na siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamalgosi
U mnie też 4kg na plusie, z tym, ze faktycznie mam przed sobą niezły balon :) co do ciuchów to noszę spodnie ciążowe, a bluzek mam taki sam rozmiar jak przed ciążą - s. Generalnie jestem drobna, wiec moze to tez potęguje "efekt balona" :D co do jazdy samochodem to czuję się juz mniej mobilna i "skrętna" niż wcześniej więc unikam jazdy, zwłaszcza, ze najczęściej wiozę dwójkę dzieciaków ze sobą ;) poza tym pessar :/ caly czas się zastanawiam jak tam szyjka... Dzisiaj mogłam więcej odpoczywać :/ dobrze, że pojutrze usg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość , A_asia87 - zespol policystycznych jajnikow charakteryzuje sie tym ze ma sie duzo pecherzykow na jajnikach i lekarz moj prowadzacy wytlumaczyl mi ze za to mogl tego nie zauwazyc , ale dla mnie i tak nadal jest to nie zrozumiałe bo jak nie był pewien mogl zrobic badanie z krwi bo test wtedy wychodzil negatywny albo wyslac mnie na dokladniejsze usg , bo gdyby wczesniej zauwazyl moglabym brac jakies witami kwas foliowy jest najwazniejszy przez pierwsze 3 miesiace a ja wlasnie przez ten czas nie wiedziałam ze nie jestem sama tylko mam malego lokatora w brzuchu. Dobrze ze ten lekarz ktory dal nam leki zeby bylo nam latwiej aby sie udalo juz dal kwas ale w tym okresie najwazniejszym bralam go tylko miesiac a ze mi zostalo bo mialam duze opakowanie kupione to go wlasnie koncze . jamarianna- dokladnie jak My na naszego Wojtka mówimy mały wielki cud na święta i uważamy że to dar od boga bo w tym czasie kiedy nie wiedziałam o ciązy pracowałam na stołówce na policji i to byla praca od 7 do 17 , 18 - 19 zalezy jak sie wyrobilam po zamknieciu ze sprzatnieciem to nie mialam czasu nawet na chwile usiasc i zjesc caly czas na nogach dopiero do domu prysznic kolacja przytulaski z moim M spac i od rana to samo az w koncu dostałam krwotoku z nosa ktorego nie moglam zatamowac przez okolo godzine wszystko z przemeczenia a pozniej praca w Zabce noszenie skrzynek i wgl ciezkich rzeczy . A tu potem dowiaduje sie o Wojtku ze wszystko z nim dobrze nic mu nie jest mi tez ciaza przebiega prawidlowo a w 18 tc ważył 240 gram a teraz nie wiem ile juz moglo mu sie przybrac.... Wiec to na prawde jest nasz cud i dar od boga nawet ksiadz chodzac po koledzie jak wysluchal naszej krotkiej historii tak powiedzial ze to jest dar od boga ze jest maly i po takich przejsciach nic mu nie jest. A najsmieszniejsze jest to ze 2 tygodnie zanim sie o malym dowiedzialam powiedzialam tesciowej o chorobie i ze zdecydowalismy sie starac o dziecko a za dwa tygodnie przed samymi swietami 22 grudnia przyszlam i mowie ze juz jestem w ciazy 3 miesiace smialismy sie troche z tego bo tu dopiero rozmowa a tu juz tyle wnuczka maja :D A ktoras mnie pytala ktory u nas tydzien - to wczoraj sie zaczal 21 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A_asia87
Mila wiem co to zespół policystycznych jajników bo sama to mam. Najważniejsze, że wszystko dobrze jest z Twoim synkiem. A propo imienia dla synka to bardzo ładne, mój mąż tak ma na imię:-) Jakby nie miał tak na imię to chętnie bym dała swojemu synkowi tak na imię. I masz rację dziecko to taki mały cud. Po tylu staraniach ogarnęło mnie i męża takie szczęście, że tego nie da się opisać. Wczoraj się wzruszyłam jak poczułam pierwsze wyraźne ruchy dziecka:-) Cudowne uczucie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A_asia - teraz mało daje sie to imie a ja też nie chce żeby był nawął np na Natan Tymek Kuba Kacper itp jak w kazdym roku jest jakis wysyp danych imion. To będzie mój malutki Wojtuś my myslelismy jeszcze nad Filipem Aleksander tez mi sie podoba no i mICHAŁ ale mam brata Michała i tatus też Michal wiec troszke tego za dużo i mamy Wojciecha i tatuś już się przyzwyczaił ze Wojtek i czasem jeszcze sa dyskusje w domu na temat imienia bo czasem dla zartow sie smiejemy ze inaczej czy cos i tu sie dochodza moze Bartek Przemek albo Mariusz a my do siebie tak tak on już ma imie przez nas wybrane i innego nie dostanie . A ja mam jeszcze taka szwagierke co ma 15 lat i bardzo by chciała ingerować w naszą ciąże i życie malca co bardzo mnie to denerwuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A_asia87
Mila My też nie chcieliśmy imienia z pierwszej 10 najczęściej nadawanych imion. Długo nad tym myśleliśmy aż pewnego dnia olśniło mnie, że będzie Pawełek i mężowi też się spodobało i już raczej nie zmienimy zdania. Ale i tak nie ma nic ważniejszego żeby dziecko było zdrowe:-) Jutro jadę na usg i zobaczymy co tam w brzuszku się dzieje:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A_asia My mamy za tydzien wizyte i pewnie usg tez zrobi jak mu powiem ze mialam bole w pachwinach to bedzie chcial wszystko sprawdzic.... No dokładnie to zeby byl zdrowy jest najwazniejsze moj chcial pierwsza corke ale sie cieszy ze ma syna bo bedzie z nim majsterkował :D Musiało to troche potrwac zeby do niego to dotarlo stwierdzil ze usg nie wywolalo na nim zadnego wrazenia ale widzialam jak japka mu sie cieszy jak widzial jak sie rusza i wgl no i stwierdzil ze jakies wrazenie na nim wywola jak sie urodzi i bedzie lezal obok niego albo wezmie na rece bo tak jak tylko brzucha dotknie to nic nie czuje szczegolnego :D Ja teraz duzo sie wyciszam sama w sobie bo duzo glupot mnie denerwuje a zwlaszcza mlodsza szwagierka wrrrr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość321
Hej DZIEwczyny:-)ja 20tc zaczelam,tez jezdze w pasach poki co mi nie przeszkadzaja.,choc brzuszek juz troche widac..A w jakich spodniach chodzicie?ja w legginsach i getrach bawelnianych,ktore w ogole nie uciskaja brzuszka.Ruchow nadal nie czuje..czekam na czwartek i badania połowkowe.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
My w ogóle ne patrzymy jaka jest moda, jakie imiona są popularne, jak nam się któreś spodoba już na 100%, to po prostu będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc321 - ja też nosze legginsy i mam takie spodnie bawelniane bez gumki wiec mi nie uciskaja a nawet moj na mnie krzyczy jak spodnie od pizamy nosze i z lazienki do pokoju mam gumke na brzuchu bo juz malca gniote .... No to czekamy w czwartek na wiesci moze juz bedziesz wiedziala co tam u ciebie pomieskzuje chyba ze juz wiesz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jamarianna ja jednak nie chce zeby kazdy chlopiec do okola mial na imie np kacper czy marcel a jak naliczylam to ciaz tu na wsi razem z takimi znanymi osobami ode mnie z miejscowosci jest kolo 20 i wiekszosc to chlopcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Majka88
gość321 na kiedy masz termin:)? Bo ja właśnie wczoraj zaczęłam też 20 tc:) Co do imion to uważam, że kwestia indywidualna. W moim roczniku jak chodziłam do szkoły to było dużo Wojtków, ale jest to bardzo ładne imię więc moda na pewne imiona co jakiś czas wraca, teraz na topie np. Antoni/Antonina, Franciszek a przecież to są imiona naszych dziadków, babć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mila0256
U nas dziewczynka miała być Marysia a dopiero później po przemyśleniach się zorientowałam , że tak ma na imie właśnie moja babcia :-) Takich małych to znam jednego Wojciecha .... Mamy duże rodziny i dużo imion się powtarza :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
U nas dookoła będą lub już są same dziewczynk :) nasz chłopak będzie rodzynkiem, więc ciężko nam będzie się powtarzać z imionami, hihi :) całe szczęście :) Mój mały z dnia na dzień kopie coraz mocniej, często mi brzuch podskakuje :) a w pt usg połówkowe. Mam nadzieję, że to będzie tylko formalność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMagda90
Cześć dziewczyny,ja również mam syna Wojtka:) ostatnio nie mam na nic czasu,że starszym synem na zabiegi laserowe zaczęłam jeździć potem przedszkole jeszcze jutro rano muszę jechać na badania krwi i moczu bo w czwartek wizyta nie wiem jak ja będę w 3 miejscach na raz... Co do ciąży to u mnie brzucha nie ma chodzę sobie w swoich ciuchach i gdyby nie klucia i bóle w dole szczególnie gdzie blizna to bym wogole o niej zapomniała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olala2910
Hej dziewczyny, trochę mnie nie było. Dziękuję wszystkim za opinie na temat łóżeczek, chyba faktycznie wybiorę Ikeę. Zazdroszczę Wam, że znacie płeć dziecka. Ja poznam w przyszły wtorek- mam nadzieję! :) Co do imion, to dla chłopca podoba mi się Michał, a dla dziewczynki Oliwia. Zobaczymy jeszcze. Brzuchol mi wywaliło, chodzę w ciążówkach i w zwykłych spodniach z pętelką z gumki na guziku. Zakrywam dłuższymi swetrami, żeby nie było widać tych kombinacji :P Dziecko już kopie jak szalone, szczególnie wieczorami. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Olala2910, trzymam kciuki, żeby udało się zobaczyć płeć we wtorek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nam łózeczko kupuj***abcia w sumie to ja nei wiem co nam zostanie do kupna bo łózeczko moja mama wózek niby Michała tata ubranka becik kocyk recznik juz kupila mi moja babcia :D Chyba nie bede miala tej radosci do wybierania malutkich ubranek :-) Tu duzy Wojtek u mnie bedzie malutki Wojtek :-) No my pojechalismy na usg do Lodzi na 3d i za to wiemy jaka plec bo u mojego bysmy sie nie dowiedzieli bo robi zwykle a moj wstydzich zakryl to co ma miedzy nozkami ... No u mnie tez malo widac a juz chcialabym wiekszy zebym naprawde poczula ta ciaze z duzym brzuszkiem i wgl jak inne bo moj oprocz tego ze sie lekko zaokraglil i wgl to mam taki jak przed ciaza bo bylam przy kosci i mialam troszke brzucha .. Ale od poczatku ciazy tylko 5 kg plus wiec nie ma tragedi u mnie kolezanka tyle w miesiac przybierala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mamamalgosi - też jestem szczupła,przytyłam tak samo ale nie mam jakiegoś dużego brzucha jeszcze. Mila0256 - nie doinformowano cię chyba zbyt dobrze bo kwas foliowy jeśli ktoś planuje ciąże to powinno się zażywać już 3 miesiące wcześniej.Jeśli ciąża jest wynikiem wpadki to wtedy od razu jak się tylko kobieta dowie o ciąży.Prawdą jest też to że wszystkie kobiety współżyjące w wieku rozrodczym powinny zażywać kwas foiliowy bo to zwyczajna witamina która nic złego w organizmienie robi.Dziwi mnie,że jak już zaczynałaś starania to nie wpadłaś na pomysł by mimo to wcześniej zacząć go brać.Nawet mężczyźni przed poczęciem na 3 miesiące przed powinni go łykać.Ja kwas foliowy biorę profilaktycznie od dnia ślubu bo nie wiedziałam dokładnie kiedy zdecyduję się na dziecko a wtedy wiedziałam,że będę przygotowana i ja i mąż gdybyśmy nagle podjeli decyzję że to ten moment Mimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mila0256 -poza tym kwas foliowy nie jest na receptę i można go kupić jak witaminę C. Kobieta gdy tylko przemknie jej myśl o dziecku powinna pójść do apteki i go kupić tym bardziej że jest bardzo tani.Trochę winy też było niestety w tobie.O teście ciążowym też nie pomyślałaś.Anie wierzę że przez 3 miesiace ani razu nie przemknęło ci że możesz być jednak w ciąży.To się czuje.Nie da się tego przeoczyć. Mimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mila0256 - cud cudem ale PCO ma wiele kobiet w tym i ja więc wiem o co chodzi ale ludzie zmagają się ze znacznie cięższymi przypadkami niż policystyczne jajniki,podchodzą kilkukrotnie do in vitro,biją setki zastrzyków,przechodzą biopsje i punkcje i wtedy jak oni zachodzą po kilku czy kilkunastu latach w ciąże to nazwać to można cudem.U nas czyli u osób które starały się cykl,dwa czy nawet kilka bo zdrowe pary starają się nawet rok czasu to jest po prostu zajście w ciążę a nie cud :) Mimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć. Jeśli mogę to się dołączę. My też zaczęliśmy 20tc. Termin mam na 17lipca. W sobotę byłam na usg polowkowym. Wszystko jest dobrze. Jesteśmy szczęśliwi bo mieliśmy problemy z zajściem w ciążę. Po drodze jedna pozamaciczna. Mały (bo to już na pewno chłopak) waży już ponad 300g. Kinga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wczesniej nie planowalam dziecka a w momencie keidy sie na nie zdecydowalismy to lekarz kazal mi zaczac brac kwas a jezeli juz tak bardzo ingerujesz w moje spostrzezenia co do ciazy to ci powiem ze nie wiedzialam ze jestem w ciazy i dla twojej INFORMACJI test wyszedl negatywny bo robilam i nie zauwazylam nic bo ja mam inne jeszcze schorzenia a po za tym nie wiem czy wiesz ale nie kazdy musi miec jakies objawy typu wymioty zachcianki czy cos bo ja akurat dlugo tego nie mialam dopiero w koncu grudnia mi wszystko przeszkadzalo a jezeli juz chcesz kogos krytykowac to najpierw poznaj jego dokladna sytuacje a nie wyciagasz wnioski nie wiadomo skad bo kazdy moze przechodzic kazda chorobe inaczej tak samo ciaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mila0256 nie denerwuj się. Jesteś młodziutka i nie bierz tak wszystkiego do siebie. Mimi jest specyficzna, ale nie chciała Ciebie atakować, tylko stwierdziła/zauważyła pewne rzeczy i pewnie była ciekawa czy da się to wyjaśnić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Majka88
Dziewczyny mam do Was takie małe pytanie:). Chciałabym urządzić od razu dla synka pokój, żeby miał swoje miejsce na łóżeczko, szafkę, przewijak, zabawki, a nawet i planuję kupić wygodny fotel żeby móc tam karmić malucha itp. Mąż mówi, że przecież i tak na początku będzie musiało być miejsce w naszej sypialni na łóżeczko. A ja wpadłam na pomyśl by łóżeczko było jednak w osobny pokoju synka, a na początek kupić do naszej sypialni kołyskę. Bo w naszej sypialni nie ma już za dużo miejsca. Wiem, że niektórzy uznają to za zbędny i niepotrzebny wydatek, ale wydaję mi się to niezłym rozwiązaniem i szukam Waszych pomocnych opinii:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Dziewczyny, ciąża to cud, a jak się urodzi zdrowe dziecko to już najwoększy cud. I tylko o tym marzę. Odnośnie kwasów foliowych, PCO i testów, zawsze dobrze jest świadomie zachodzić w ciażę, szykować na nią organizm, ale pamiętajmy, że kiedyś, a nawet wciąż teraz, były i są kobiety, które rodziły i rodzą zdrowiutkie bobasy bez wspomagana lekami i nawet nie wiedzą, że im coś dolega. A jak już wiemy, że jest ciąża, to dbajmy o siebie jak tylko potrafimy i tyle :) Kinga witaj w jlubie mam chłopaczków :) macie już pomysł na imię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość321
Gość Majka 88 ja mam termin na 15lipca,tak mi ginek wyliczyla,choc w necie mi wychodzi 13lipiec..Ale gin nie pytala jakie mam cykle a na necie sie podaje,wiec nie wiem..hmm.Ja mam połowkowe w czwartek i juz nie moge sie doczekac..oby tylko wszystko było ok..Chce tez płec potwierdzic:-),bo ma byc Alicja:-).,juz chyba nie zmienimy zdania.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie denerwuje sie tylko nie lubie jak ktos mi cos zarzuca wiedzac cos lepiej ode mnie tak jak w tej sytuacji . Bo chyba ja lepiej wiem jak wygladala moja poczatkujaca ciaza i jak odczuwalam ja niz zupelnie obca osoba . A jezeli juz tak koniecznie chciala wszystko wiedziec od momentu wejscia do lozka po decyzje o dziecku to mogla grzecznie zapytac a nie mi cos zarzucac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×