Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 1naszcykl

Mamy na LIPIEC 2016

Polecane posty

Gość paula1611
puffka mój e-mail p.choros@op.pl ja mieszkam ponad 100 od trondheim u nas też są organizowane dni babci i dziadka. z racji tego że mieszkamy bardzo daleko to my chodzimy na takie spotkania. a na święta zawsze w przedszkolu dzieci szykują prezenty dla rodziców i dziadków więc wtedy syn je daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Puffka, bardzo mi przykro, że masz takich dziadków :( ja na szczęście mam super rodziców, a i na teściów nie mogę narzekać. Czekają na Młodego i już planują co będą z nim robić :) A ze strony mojej rodziny to będzie pierwsze dziecko po stracie naszego starszego synka, do rozpieszczania, więc mamy przechlapane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już po wizycie i po usg :-) Julcia wazy już wg usg 3500g i jest gotowa do wyjścia :-) Wszystkie parametry na 39tydzien. Pani doktor zaleca skakanie na pilce, sex i inne czynności przyspieszajace poród :-P Odradza mi poród sn więc raczej jej zaufam i wybiorę cc mimo, że już od dwóch miesięcy nastawialam się na porod naturalny. Łożysko stopien 2,przeplywy ok, ulozenie ok, afi 12. Zostaje tylko czekac, przyspieszac nie mam zamiaru, poczekam na obrot sytuacji i cos czuje, ze dotrwam do lipca :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Wanilia, wow to faktycznie wyniki boskie i nic tylko czwkać na Waszą Julcię :):):) trzymam kciuki za dobrze ogarniętą cesarkę w dobrym momencie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamalgosi
Wow, wanilia to spora córa. Mój synek ma teraz ok 2900, chociaż te parametry z usg to potrafią niezle nasciemniac ;) mi też wróżyli w pierwszej ciąży duże dziecko (3600 w 36tc) a córa urodziła się na szczęście 3200...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanilia86
Wiem wiem by traktować te pomiary z przymruzeniem oka :P ale fakt identyczne wręcz pomiary miała moja pierwsza córcia, zawsze była 2-3 tygodnie do przodu z brzuszkiem i główką (wagą też) a kość udowa była w normie w swoim tygodniu i urodziła się co do dnia w terminie z wagą 3970g i 54cm - zresztą obie ciąże przebiegają identycznie (poza bakteriami coli w moczu w tej ciązy), te same objawy,te same bóle, taka sama *****iwość, ciekawe czy druga córcia będzie taka punktualna jak pierwsza i urodzi się co do dnia w terminie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isia1992
Hej. Ja dzisiaj bylam u poloznej. Serduszko Agatki pieknie bije lecz sie obnizyla . Polozna mowi ze urodze za 2-3 tyg wiec moge do lipca nie donosic. Najwyzej skarbek bedzie szybciej z nami. Sie smialam ze mała zrobi tatusiowi prezent i sie urodzi w Dzien Ojca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj ile ja bym dała aby Dominik się urodził pod koniec czerwca jest mi coraz ciężej jutro w dniu urodzin zaczynamy 35 tc . Mam Nawrot mdłości i wymiotów a poza tym te nieznośne sny że rodze i nikogo nie ma że mną nie odbierają telefonów że krwawię już sama za dużo sobie wkrecam Asia uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamalgosi
Ciekawe która z nas pierwsza urodzi ;) i czy temat przetrwa w postaci wymiany doświadczeń opieki nad maluchami :) Mnie wczoraj złapała taka biegunka, że aż się przestraszylam, żeto taka przedporodowa :D Ale chyba wina leży gdzie indziej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula1611
ja już się cieszę że będę niedługo kończyła 35 tydzień. i że zaraz będzie ten 36, gdzie wiem że jak urodzę będzie wszystko dobrze. Strasznie się obawiałam że urodzę tak jak synka w 32. Ale na razie nie śpieszy się temu :) chociaż muszę brać tabletkę na obniżenie ciśnienia Trandate,, podobno bardzo dobry lek. to ogólnie bardzo dobrze się czuję, nawet nie jest mi ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ją dopiero zaczynam 35 ale tak że dwa tyg i mogłabym już rodzić mimo że si boje ale strasznie chce już małego tulić i ucałować. Ciekawe do kogo będzie bardziej podobny i jaki będzie miał charakterem bo narazie to jest grzeczny w brzuchu kopie tylko jak mu nie podoba się pozycja w której leże. Wybaczam mu już nawet te mdłości wymioty i omdlenia hehe Asia uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wanilia86 jak to możliwe że jesteś w 39 tc ? Przecież masz termin na lipiec.Nie bardzo rozumiem.Czemu Pani dr odradziła ci sn ?Zwykle lekarze właśnie nie chcą robić cc Mimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isia1992
U mnie juz jest 36 tydzien wiec polozna mowi ze mała moze sie pospieszyc. Dzisiaj pakuje torbe bo w strachu juz jestem przed porodem. U mnie jest smieszna sytuacja bo 1 date mialam na 28 czerwca z miesiaczki tylko potrafilam miec nawet co 45dni. A z usg na lipca. Tylko lekarz mowi ze mała dosc bedzie ze nie cale 3 kg. Fakt nie ma po kim byc wielka ja mialam 2. 700 narzeczony 3. 100. Cos mi sie zdaje ze ja 1 z nas pojade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mimi ja nie jestem w 39tygodniu tylko dziecko ma wszystkie parametry na 39tydzien. Ja kończę 37tydzien i termin mam na 4-5.07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do porodu to pani doktor uważa, ze po jednej cesarce i takich parametrach dziecka jakie wychodzą teraz bezpieczniej dla mnie i małej bedzie wykonać drugie cc. Twierdzi, ze juz jest duża i, że za 2-3tygodnie dojdzie do 4kg a mój szew na macicy może nie przetrwać porodu naturalnego. Ponoć lekarze w jej szpitalu odradza mi porod naturalny ze względu na ryzyko powikłań i faktu iż istnieje prawdopodobieństwo zaklinowania w kanale rodnym (pierwsza corka 3970g i wysokie proste stanie glowki spowodowane dysproporcja glowkowo-miednicza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wanilia86 to duże to twoje dziecko chyba że usg przekłamało wagę bo i tak się czasami zdarza. U mnie w 35 waży 2500. A dużo przytyłaś ? Zastanawiam się czy waga dziecka idzie jakoś w góre proporcjonanie z wagą matki. Mimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula1611
Mimi mój w 35 waży około 2100. Ja pierwszą miałam cesarkę ale teraz będę próbowała naturalnie. W czwartek miałam robione takie dokładne usg budowy pochwy, miednicy, ułożenia główki dziecka i lekarz powiedział że jest wszystko jak najlepiej. A główka jest dobrze ułożona i poród będzie łatwiejszy. Mimi a ile ty przytyłaś do tej pory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Dziewczyny za odpowiedzi na temat dziadków no to może nie będzie tak źle :) Będę musiała jakoś sobie poradzić. Paula - kurcze nie mogę się zebrać żeby napisać tego maila muszę sobie poukładać wszystko o co chciałabym zapytać :D a nie mam głowy teraz bo niestety jeszcze studiuję (2 kierunek) no i teraz piękny okres się zbliża czyli Sesja tzw System Eliminacji Sudentów Jest Aktywny :D Pełno projektów egzaminy kolokwia - sajgon, Dzidziuś będzie wykształcony na maksa jak tak słucha tych wykładów i aktywnie uczestniczy w zajęciach ;) To dobrze że czujesz się nieźle. Ja bawiłam się w sport przed ciążą i tez teraz nie czuję się ciężko. Mam mały brzuszek jak naten miesiąc więc wszystko w domu robię i jakoś bardzo nie odczuwam przyrostu masy :) Nawet nie wiedząc że jestem w ciąży w 4 tygodniu biegałam 2h dziennie na bieżni :D Co to znaczy że główka jest dobrze ułożona i poród będzie łatwiejszy? Tak z ciekawości bo u mnie niby też mam dzidziusia dobrze ułożonego ale gin nic nie mówił że poród będzie przez to łatwiejszy. Anilorak mi też tak czasami dzidziuś włoży łokieć (chyba) gdzieś w bok że aż się zwijam. Mój jest ułożony główką w dół buzię ma skierowaną do kręgosłupa. Ostatnio zauważyłam że brzuszek mi się opuścił u mnie kończy się sesja 30 czerwca a termin mam na pierwsze dni lipca i gin wróży że raczej dotrwam trzymam kciuki żebyśmy dotrwały :D Asia uk - gdzieś czytałam że żółty śluz jest ok :) 200 km to kawał drogi:/ ale może jakaś lepsza diagnostyka będzie. Snami się nie przejmuj moja babcia mówiła że spełniają się na odwrót. Mamamalgosi ja mam zamiar tu zaglądać nawet po urodzeniu :) Jamarianna no to się nie dziwie bedzie pewnie oczko w głowie :) Wanilia 86 wow kawał kobiety. Mój ważył 2500 w 35-6Jeśli cc no to faktycznie możesz czekać. Ja już tak tęsknię za swoim dzidziusiem że chyba nawet całonocne płacze już bym mogła znosić. Ale dla dzidzi to lepiej żeby jeszcze posiesiedział w brzuchu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anilorak123
Puffka rozumiem co czujesz co do sesji :-) ja tez mam , i tez konczy sie na koniec czerwca. Ja mam nakaz lezenia a jutro jakas masakra bo mam trzy egzaminy , od 9 do 18 . Nie wiem jak dam rade. Ty tez nie mozesz die teraz skupic na nauce, bo u mnie to jakis koszmar. Czytam i czytam a i tsk nie moge nic zapamietac. Moja mala tez jest tak samo ulozona. Asia uk co do snow, to mowia ze to normalne ze kobieta w ciazy ma przedziwne sny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula1611
to znaczy że główka zgięta do klatki piersiowej, i że będzie szła tą najwęższa częścią najpierw. ja na badanie tylko ciśnienia i moczu jechałam do szpitala bo było święto u nas i wszystko zamknięte. a do szpitala mam 110 km jazdy samochodem i pół godziny płynięcia promem. ja tak miałam z egzaminami w pierwszej ciąży, miałam termin ostatni czerwca początek lipca. większą część egzaminów zaliczyłam wcześniej. ale dwa zostało bo synek się pospieszył. Może coś w tym jest że dzieci jak tak słuchają rozwijają się lepiej :) Ja mam wrażenie że mój pierwszy synek jest rozwinięty ponad 6 latka, chociaż miał trudniejszy start.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mimi jesli chodzi o przybieranie na wadze to mam +13kg (od ponad miesiaca waga stoi w miejscu). W pierwszej ciazy też przytylam 13kg i po powrocie ze szpitala mialam juz -11kg (21h porodu bez jedzenia i na samej wodzie i później 36h po cc na samej wodzie plus trzy sucharki). Umieralam już z glodu w tym szpitalu a oni mi szary kleik w plastikowym kubku przynosili i to dopiero 24h po cc - masakra (trafiał do zlewu). Porownuje sobie wyniki z usg pierwszej corci i poki co idą równo wiec nie będę się martwic, ze to juz 3500g tym bardziej, ze w poniedzialek zaczynam 38tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ją mam też już 13kg na plusie to mija pierwsza ciąża ale już się nie ważę takie postanowienie mam nadzieję że wszystko szybko zleci. Dzisiaj zaczynam 35tc kończę 22lata a i dostałam super prezent od natury na urodziny nocne twardnienie brzucha a teraz wstalam mam bóle podbrzusza jest on twardy i czuje się jakbym zaraz miała dostać okresu a i boli mnie tak krocze że nie dam rady chodzić a ciągle chce mi się siku. Masakra jakąś ale ciąża ma swoje uroki i wady . Czego się nie robi dla tej małej kruszynki która niedługo się uśmiechnie do nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anilorak123
Hejka jak tam u was mija niedziela. Ja dzis mialam trzy egzaminy na uczelni i naszczescie trzy zaliczone . Ale ciezko mi sie siedzialo i do tego mega duszno mi bylo, ale dalam rade. Jutro na ktg i wizyte, zobaczymy co sie dowiem. Jeszcze troche i zaczniemy sie "sypac" hehe. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zzzzzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×