Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 1naszcykl

Mamy na LIPIEC 2016

Polecane posty

Gość gość Karolik
hej dziewczyny jestem tu nowa, dzisiaj powtórzyłam bete 283 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fridka1
My kombinujemy tak, by partner wszędzie mnie woził albo przynajmniej po mnie przyjeżdżał. Jest mi fizycznie coraz trudniej, zwłaszcza rano, po wstaniu z łóżka, leżeniu w jednej pozycji. Lekarz kazał wytrwać do 20 czerwca i może, przez cukrzycę, potrzebna będzie wcześniejsza hospitalizacja. Już widzę dietę cukrzycową w szpitalu, śmiech na sali. Kuzyn ma dla nas trochę rzeczy po swoim dziecku, pewnie w weekend je odbierzemy. Wyprałam dziś okrycie kąpielowe dla małego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula1611
fridka to fajnie że ma kto Cię wozić. ja codziennie wożę synka do przedszkola 25 km w jedną stronę. ogólnie to nawet dobrze się czuję, ostatnie trzy noce nawet się wyspałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamalgosi
Paula zaniepokoiło mnie ciśnienie miedzy 135/85 a 140/90. Czasem mi skoczyło do 95. I to wysokie rozkurczowe jest ponoć niedobre. Ja bylam awaryjnie,u jakiegokolwiek gin, bo moja dr jest teraz na urlopie i nie ma się kogo poradzić, a IP to zabawa na kilka godzin, więc bez sensu... W poprzedniej ciąży przy podobnych pomiarach dostałam wlasnie leki. Ale co kraj to obyczaj, wiec nie wiadomo... Przy 150/100 w 40tc wywołali mi poród w poprzedniej ciąży. Ale słyszałam też o przypadkach dużo większych ciśnień niż te nasze. vo do staników to ja mam babyono i royce (z tych bezfiszbinowych), może dokupię jeszcze jeden z alles, a fiszbinowe na potem mam z alles'a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula1611
u mnie sprawdzali przepływy czy wszystko jest dobrze przy takim ciśnieniu i było wszystko dobrze, ktg też dobre. a miałaś robione 24 godzinny pomiar ciśnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamalgosi
Nie, nie miałam nic takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nataliuss
Hej!u mnie też dziś intensywny dzien-bylam dziś na izbie przyjęć do szpitala(dostałam skierowanie przez mała ilość wód i podejrzenie hipotrofi)ale okazało się ze małą ma już 1950 gr wody są na granicy i coś nie do końca jest z przeplywami.zaczęła mi dawać już lekarka skoerpwanie na oddział ale przyzedl Pan prof i powiedział ze nie ma wskazań do hospitalizacji i mnie wysłał do domu.z jednej strony cieszę się ze jestem w domu a z drugiej nie wiem czy rzeczywiście nie powinnam być pod obserwacją.dziś 32 tydzień i 5 dni.wczoraj na ktg był zapis skurczu i mals straciła tętno na chwilę jak sie położyłam na boku potem już wszystko było ok.ładnie się rusza i jest radosna .skrocila mi się też szyjka wczoraj 2 cm dziś 1.8.jak tylko siedzę lub chodzę mam duże bóle.zaczynam się martwić że wszystko zacznie się wcześniej.kazali mi teraz leżeć plackiem jeszcze te 3 tyg.będę miała też kontrole już co tydzień.jednak niepokój pozostał delikatny.a jeśli prof się pomylił i powinnam była zostać?jak zwiększyć ilość wód?macie jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula1611
chyba nie da się zwiększyć ilości wód płodowych, bo po chyba 30 tygodniu ich już nie przybywa i jest taka ilość jaka była. mi robili badanie 24 godzinne bo chcieli sprawdzić czy cały czas mam takie ciśnienie czy tylko w czasie badań w szpitalu czy u położnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ostatnio jak leżałam w szpitalu to była Pani z małą ilością wód i kazali jej pić min. 3 litry wody dziennie i faktycznie pila bardzo bardzo dużo wody i poprawa była bardzo szybko :) Życzę powodzenia żeby u Ciebie było wszystko okej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Nataliuss, wracaj na izbę przyjęć i nie daj się wywalić do domu. Z własnego doświadczenia wiem, źe jeśli tylko cokolwiek jest nie tak nie można dać się zbyć. Na wszelki wypadek lepiej pobyc nawet kilka dni pod obserwacją. Nie chodzi tu o jakiekolwiek straszenie, ale o to, że lekarze czasami są bardzo beztroscy i niechętni przyjmować nowe pacjentki, dopiero jak zrobisz dym, to się ogarniają. Ja bym walczyła o obserwację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedź.na razie leżę w domu.pije wode-postaram się zwiększyć ilość bo pewnie nie wypijam nawet dwóch litrów.postanowiłam ze nie będę teraz znów jechać i czekać tych kilka godzin na izbie (bóle się upokoily i mals jest aktywna)a jak tylko cokolwiek mnie zaniepokoi to wzywam karetke i tyle-wtedy już muszą mnie przyjac i bez łaski.nie damy się tak latwo;)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta7890
Hejka, na usg w 33 tyg ciazy a wg usg 34 wyszło, ze coreczka jest owinięta pepowiną wokół szyi, ale przepływy były ok ale i tak ta pani dr zalecila za 2 tyg zrobic ktg, poszlam z tymi wynikami do mojej dr prowadzacej ciążę i ona, że to iż dziecko jest owinięte pepowina czesto sie zdaza i, że mam się nie martwić i nic nie wspominała o ktg dopiero jak ja o to spytałam to powiedziała, że nie zaszkodzi. Wiec teraz sama nie wiem, dodam, że ta lekarka ktora zalecila koniecznie zrobic ktg ma prywatny dość drogi gabinet wiec teraz nie wiem czy przypadkiem nie naciąga mnie po prosto na kase bo ktg u niej 50 zl ale jeśli weźmie mnie jeszcze na przeplywy to pewnie zabule z 300 zl, wiec sama nie wiem co robić, macie dziewczyny jakieś rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Marta może idź rodzinnego specjalisty na NFZ możesz zmieniać z tego co wiem. Mi objawy ustąpiły chociaż mam wrażenie że brzuch jest niżej mam dużo białego śluzu i czuje się jakby mały miał mi zaraz wylecieć dużo leże w łóżku i odpoczywam dzs się spakowałam ale nie d końca wyszły dwie atorby prawie jak na wczasy ehe a jeszcze nie wszystko wsadzone. Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Marta, 300zł to bardzo dużo, ale... Święty spokój i pewność, że wszystko jest ok jest bezcenna... Asiu, nadal trzymam kciuki, żebys sie trzymała dalej w dwupaku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rasalgul
Kochaj (2016) dostępny już do pobrania oraz online >>>http://d8x.pl/r/y6gkochaj-2016 >>>http://d8x.pl/r/y6gkochaj-2016 >>>http://d8x.pl/r/y6gkochaj-2016 Sawa (Olga Bołądź) wkrótce wychodzi za mąż za Jurka (Mikołaj Roznerski), o którym jej przyjaciółki mówią: „facet marzeń z wmontowanym genem idealnego męża i ojca”. Jednak Sawę zaczynają ogarniać coraz większe wątpliwości, czy to właśnie Jurek jest tym jednym, jedynym… Zwłaszcza, że na horyzoncie pojawił się przystojny aktor – Krzysztof (Michał Czernecki). Do ceremonii zostało kilka godzin. W umówionym miejscu zbiórki, przed wieczorem panieńskim, stawiają się najlepsze przyjaciółki Sawy – lubiąca adrenalinę Anka (Roma Gąsiorowska-Żurawska), miłośniczka Orientu Weronika (Magda Lamparska) i perfekcyjnie zorganizowana gwiazda telewizji Oliwia (Aleksandra Popławska). Nie ma jedynie przyszłej panny młodej…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rasalgul
Kochaj (2016) dostępny już do pobrania oraz online >>>http://d8x.pl/r/y6gkochaj-2016 >>>http://d8x.pl/r/y6gkochaj-2016 >>>http://d8x.pl/r/y6gkochaj-2016 Sawa (Olga Bołądź) wkrótce wychodzi za mąż za Jurka (Mikołaj Roznerski), o którym jej przyjaciółki mówią: „facet marzeń z wmontowanym genem idealnego męża i ojca”. Jednak Sawę zaczynają ogarniać coraz większe wątpliwości, czy to właśnie Jurek jest tym jednym, jedynym… Zwłaszcza, że na horyzoncie pojawił się przystojny aktor – Krzysztof (Michał Czernecki). Do ceremonii zostało kilka godzin. W umówionym miejscu zbiórki, przed wieczorem panieńskim, stawiają się najlepsze przyjaciółki Sawy – lubiąca adrenalinę Anka (Roma Gąsiorowska-Żurawska), miłośniczka Orientu Weronika (Magda Lamparska) i perfekcyjnie zorganizowana gwiazda telewizji Oliwia (Aleksandra Popławska). Nie ma jedynie przyszłej panny młodej…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może jestem przewrażliwiona ale niepokoi mnie to że przy zmianie pozycji gdy leżę wstaje boli mnie brzuch a dziś w nocy co chwila biegalam siku i miło mnie podbrzusze do tego mały był strasznie aktywny. Dzwonilam do położnej ale mówi że to normalne . Zresztą tutaj taką opieka że wszystko dla nich normalne. Polski ginekolog niestety nie jest aktywny pod nr telefonu bo ma urlop. Jak myślicie powinnam się martwić? Dzisiaj kolejny dzień odpoczynku mój chłopak zabiera mnie na plażę kupimy picie jakieś jedzenie i będziemy wypoczywać w cieniu na świeżym powietrzu bo dzisiaj znowu ma być ciepło u mnie. A wy jakie plany na niedzielę? Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula1611
Asia mnie też boli na dole brzuch, bardziej może krocze jak wstaję. A w nocy trzy razy to norma robienia siku. jutro wizyta u położnej. my się wybieramy do znajomych na kawkę :) miłej niedzieli dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Asiu, ja od kilkumastu tugodni co godzinę w ncy wstaję siku, więc się tym nie martw. Bóle też raczej są normalne, dziecko jest duże, wierci się, mi też to czasem sprawia ból. Prawda też, że najchętniej fika w nocy więc może Ci się wydawać, że za bardzo jest aktywny :) Odpoczywajcie Dziewczyny, miłej niedzieli, my zaraz na grilla na plażę nad wisłą się zbieramy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anilorak123
Hejka a ja z moim mezem postanowilismy pojechac zobaczyc szpital a na miejscu pani doktor nas przeprosila bo wszystkie sale porodowe zajete i nie moglismy zobaczyc. Szkoda. Ale byla bardzo mila powiedziala co i jak. Wazne ze sale sa max na dwie osoby lub za 300 zl sale prywatne gdzie rodzinka moze byc cala dobe. U nas tez goraco. Pozdrawiam milej niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anilorak123
Hejka dziewczyny mam pytanko, od kilku godz czuje ostry bol w wewnetrznej stronie ud. Ciezko mi sie stoi czy chodzi. MOze mialyscie tak? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anilorak123 dziś hej, ja miałam podobny ból ale bardziej w pachwinach gdy mały się ułożył główką w dół (ok,29tc) teraz 36tc czasami w nocy przy obracaniu też czuje taki ból. Boli również kość łonowa ehhh jeszcze trochę i finito bo upały mnie wykańczają. Nogi jak golonki, ubrć się to meksyk nie wspominając o depilacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anilorak123
Yanka hehe czuje to samo, nogi puchna, ciepla a ja sapie i sapie hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też miałam taki ból do tej pory mam czasami tak że ruszyć się nie mogę całą drętwieje. Co do golenia się to ja już nawet schylić się nie dam rady ale jakoś na oślep się gole okolice bikini to wogole mi nie widoczne ale daje radę. Bola was mięśnie stawów? Mnie nawet przy myciu naczyń bola stawy w rękach . Upał fakt wykańcza mimo że nie należę do osób które mieszkają w Polsce tylko w Szkocji a tu pogoda nie rozpieszczała zawsze to w tym roku 3tyda już upał. Wczoraj byłam na plaży w cieniu wytrzymała pół godziny i wrocilam do domu. Mimo czapki ból głowy miałam a wieczorem nie wytrzymała i wymiotowalam przez te upały całą nic dziecka nie czułam przez te wymioty ale rano na szczęście mój okruszek się obudził i się tacza u mnie w brzuchu wypina tyłek i widać nóżki jak wypycha. A jak u was po niedzieli? Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×