Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 1naszcykl

Mamy na LIPIEC 2016

Polecane posty

Gość MamaMagda90
Chyba znowu się zawiesiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fridka1
No i doopa blada. Cukrzyca. Czy ja zawsze muszę mieć takie "szczęście" do statystyk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ja dziś po wizycie u lekarza, dalej chorobowe bo i tak już nie mogę wrócić do pracy, za głośno jest. Na ból pleców dostałam skierowanie do fizjoterapeuty. Robił też takie kontrolne usg żeby sprawdzić czy wszystko dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dziś już po wizycie u lekarza, dalej na chorobowym. na ból pleców dostałam skierowanie do fizjoterapeuty. robił też usg takie kontrolne czy wszystko dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMagda90
Fridka a jakie miałaś wyniki tego cukru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fridka1
Na czczo 85, po godzinie 188, po dwóch godzinach 161. Nie żebym się bardzo zdziwiła, ale łudziłam się do końca. Na domiar złego nie mogę się dobić na infolinię, żeby umówić się do diabetologa, a przez internet oczywiście nie ma miejsc. Dopiero jak zadzwonisz na call center i powiesz, że według umowy abonamentowej mają zakichany obowiązek umówić mnie w ciągu tygodnia to wciskają nadprogramowo. Najgorsze, że chociaż trzymam dietę to glukometr jakiś czas temu ciepnęłam w kąt. Już się uspokoiłam. Nawet nie wiecie jakie to szczęście gdy was to omija. Ja się statystykami mogę podetrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fridka1
Wanilla, jeszcze z rok temu na czczo powinno być poniżej 90, teraz niby normę podwyższyli do 92, ale nie każdy lekarz się tego trzyma. Pozostałe dwa wyniki są dobre, ale skonsultowałabym ten na czczo, bo jest "na styk". Ja w 8 tygodniu miałam super wynik krzywej, a teraz w 24 tygodniu klops.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My dzis mamy pochmurny dzien i robimy babci tort na urodziny bo tesciowa wczoraj miala ale my szykujemy jej niespodzianke na jutro a utro znow od rana jedziemy do mojej mamy bo brat ma znow w niedziele 18 i jemu dekorujemy torcika wiec na slodko tydzien sie zapowiedzial ... U nas tez co raz wiecej rzeczy sie zbiera moja mama z babcia szaleja ciagle cos kupuja wlasnie mie dzwonila w srode ze zakupila najwieksze skarpetkiw rodzinie i 5 pieluch tetrowych i nigdzie nie mogla znalezc czerwonego kompletu spiszkow z kaftanikiem wiec zamowila i Maly dostanie na swieta tatus jak jedzie w delegacje tez cos zawsze kupi. A myslalam ze to ja pierwsza cos malemu kupie i dostane na tym punkcie bzika a tu tatus nas rozczarowal ... Mamy dzisiaj punkt zastanowienia co na obiad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fridka1
Może napiszę "oczywistą oczywistość" dla mam z cukrzycą, ale odstawcie pierogi, kluski i kopytka. Mąka w cukrzycy to największa obok cukru lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMagda90
Kurcze powoli i ja zaczynam się bać tej cukrzycy że i u mnie coś wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie na czczo 105,8 ! :-( krzywa w niedzielę. Mageliza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fridka1
Przestańcie się bać, bo tylko 1 na 20 ciężarnych ma cukrzycę. To, że na czczo macie 105 to jeszcze nie znaczy, że krzywa wyjdzie źle, jednorazowe wyskoki się zdarzają, tylko nie każdy się bada, mierzy i jest świadomy. Ja mogłam poczekać do 28 tygodnia i pożyć sobie w błogiej nieświadomości jeszcze prawie miesiąc. Taki głupi żarcik, oczywiście. Ciśnienie mi się podniosło, ale już się uspokoiłam. Tym razem musi być ok i jak z cukrem będzie coś nie halo to diabetolog ma mi insulinę w zębach przynieść i podać. Nie mogę trafić na takiego idiotę jak ostatnio, nie pozwolę sobie kolejny raz na lekceważenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Laktator mam elektryczny z Tomee Tippee, butelki antykolkowe i smoczki,sterylizator, podgrzewacz też z tej samej firmy wózek 3w1 Mima Łóżeczko kołyska Feretti A pozostałe rzeczy to jak pisałam z różnych firm w zależności co sobie upatrzę w danej chwili Mimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMagda90
Mimi a masz już wybrane imię dla synka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Mila0256, ja jutro będę robić takiego kurczaka: http://magazyn-kuchnia.pl/magazyn-kuchnia/56,137782,17546451,kurczak-cacciatore,,2.html Oczywiście bez wina, ale wyglada fajnie, wpisuje się w moje poszukiwania prostych przepisów :) A dziś mąż je malaron ze szpinakiem i czosnkiem, jego ulubione, a ja się raczęcmakrelą wędzona, bo już od ponad tygodnia za mną chodzi ;) MamaMagda90, nie martw się na zapas Fridka ma rację, większość mam nie będzie miała cukrzycy. Trzymam kciuki za Twoją krzywą :) Mimi wózek fajny, nawet trochę podobny do mojego. Ja ponieważ wszystko dla dziecka mam z poprzedniej ciaży nowiutkie w większości, kupię tylko kilka drobiazgów na pierwsze dni, ubranka, kocyk cienki i pieluszki muślinowe :) Dziś wyszłam sama pochodzić po osiedlu trochę bo już tak się kisiłam, i nic mi nie było, nie zasłablam :) a tak fajnie było słońce przez te pół godzinki :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fridka1
Spagetti ze szpinakiem i czosnkiem, znam i praktykuję w ciąży : ) Pycha. Tylko podsmażam na oliwie, żadnej śmietany ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Fridka, tak tak :) żadnej śmietany, ewentualnie kropelka oliwy, ale czasem nawet nie trzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość321
Hej Dziewczyny:-)a ja w przyszlym tygodniu robie badanie glukozy..a mam pytanie czy kupujecie juz kosmetyczne rzeczy dla maluszkow??pozdrawiam,milego weekendu:-)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Gość321, kosmetyki to chyba lepiej kupić "świeże", po co mają leżeć tyle miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMagda90
A ja jeszcze nic nie mam i narazie mocno się wstrzymuje bo jak zobaczę te wszystkie piękne ubranka to kupię za dużo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość321 - znalazłam bardzo fajne kosmetyki z firmy Alphanova Bebe i teraz jest na nie promocja w Smyku. W normalnej cenie są dosyć drogie, ale myślę że warto je kupić bo są w 100% naturalne , składniki są z bio upraw. Dzisiaj bardzo dużo o nich czytałam bo nie mogłam się zdecydować na nic. Myślę że jako pierwsze kosmetyki dla maluszka super się sprawdzą :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kosmetyków jeszcze nie kupuję.Myślę że dopiero zrobię to w czerwcu. Z tym się można wstrzymać bo kupi się wszystko w aptece czy sklepach typu Rossman czy Superpharm Mimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No więc bylam dzisiaj u diabetologa pokazac wyniki i po obciazeniu jest ok a na czczo mowil zeby sie nie przejmowac bo wynik 90 w ciazy i po jednej cukrzycy jest naprawdę bardzo dobry. Pokazalam swoje pomiary na czczo z glukometru z ostatnich dwoch tygodni i stwierdzil ze jest bardzo dobrze. Poki co cukrzycy ani nietolerancji nie mam. Oczywiście delikatnie ograniczac się bede dalej ale o malutką mam być spokojna. Jest duzo lepiej niz w pierwszej ciazy. Poki co mam mierzyc cukier glukometrem jeden dzien w tygodniu (na czczo i po posilkach) i w razie czego mam zaostrzyc dietę. Ale się cieszę ,ze tym razem jest lepiej. Nawet po sniadaniu z bialego pieczywa cukier mam pieknie w normie co w pierwszej ciazy się nie zdarzało. Trzymam kciuki za resztę Mamus :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też mam iść na glukozę po weekendzie. Dobrze że przed świętami bo po to będę objedzona :) ciast dobrych napiekę to i pojem słodkości a co tam czasem trzeba zapomnieć o wadze. Mimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też w święta pozwolę sobie na konsumpcję ciast i ciasteczek :-) A co tam :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość321
Hej Dziewczyny,wreszcie weekend!:-)dziekuje za odp dot.kosmetykow,tez mysle,ze mamy na to jeszcze czas.Mysle,ze w czerwcu kupimy .A co z kosmetykow jest najwazniejsze?tzn chodzi mi o liste,co kupic?to moje pierwsze dziecko wiec nie mam pojecia co kupic:-)milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fridka1
A u mnie glukometrem na czczo 106, buuuuu. Wizytę u diabetologa mają mi zorganizować w ciągu tygodnia. Jak tak dalej pójdzie to przykuję się do kaloryfera dopóki nie dadzą mi insuliny. We wtorek mamy pierwszą wizytę w szkole rodzenia. Jakoś trzeba ciągnąć ten wózek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz mam kosmetyki, postawiłam na sprawdzone po pierwszej corci: Hipp - mleczko pielęgnacyjne Hipp - zel do mycia ciala i wlosow Aquastop - pod pieluszke każdorazowo Sudocream - w przypadku odparzen Pampers baby fresh clean - mokre chusteczki I to w sumie wszystko, ani oliwek ani pudrow nie używam, kremow do buźki tez nie. Z apteki frida, wit k i d, lewatywa. Dla siebie na poczatek zel pod prysznic bialy jeleń kozie mleko - hipoalergiczny. Do tego z chemii zrobilam zapas plynow i proszkow do prania i plynow do plukania + odplamiacz (lovela i bobini). Mam mnostwo pampersow, ponad 500szt, ogromny zapas mokrych chusteczek, podkladow do przewijania i pelno przeroznych probek lub mini opakowan (przysyłają z roznych portali). Brakuje mi tylko lozeczka :-) Czy smarujecie już sobie miejsca intymne olejem ze slodkich migdalow? (Jesli to ma byc porod naturalny to warto juz zacząć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego wszystkiego rozpakowalam całą szafkę, mam też platki kosmetyczne dla dzieci posłużą do przemywania buzki czy oczek, gaziki posłużą do mycia dziaselek - codziennie przed nocą mylam corci wodą dziaselka z nalotu po mleku, oczywiscie duzo podkladow poporodowych i podpaski, no i wkladki laktacyjne - w nie się obkupilam na promocji w superpharm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaglebilam sie troche w temat i mój niski cukier może wynikać z tego ze pije dużo wody. Jak z tym u Was ja pije jak smok :Dmam zapotrzebowanie po prostu. dziewczyny z za dużym cukrem pijcie wiecej plynow nawet do 4 l dziennie zobaczycie jak z wynikami glukozy tylko wtedy trzeba sie suplementowac witaminkami zeby nie wyplukac za duzo.ogólnie idzie mi 24 tydzień czyli tak jakby 6 mc sie zaczął a cala rodzina mówi mi ze nic nie przytulam ze mam maly brzuszek.. 7 kg na plus od poczatku ciąży lekarz mówi ze ok ale dopiero teraz zaczyna byc widac brzuszek a jak z tym u Was? Pufffka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×