Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 1naszcykl

Mamy na LIPIEC 2016

Polecane posty

Gość gość
Zaglebilam sie troche w temat i mój niski cukier może wynikać z tego ze pije dużo wody. Jak z tym u Was ja pije jak smok :Dmam zapotrzebowanie po prostu. dziewczyny z za dużym cukrem pijcie wiecej plynow nawet do 4 l dziennie zobaczycie jak z wynikami glukozy tylko wtedy trzeba sie suplementowac witaminkami zeby nie wyplukac za duzo.ogólnie idzie mi 24 tydzień czyli tak jakby 6 mc sie zaczął a cala rodzina mówi mi ze nic nie przytulam ze mam maly brzuszek.. 7 kg na plus od poczatku ciąży lekarz mówi ze ok ale dopiero teraz zaczyna byc widac brzuszek a jak z tym u Was? Pufffka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny :) zagłębiłam się trochę w temat i okazało się że mam niski cukier bo dużo piję. Może spróbujcie pić więcej i wtedy mierzcie cukier? Ja piję ok 4 l na dzień - jak smok :D ale takie mam zapotrzebowanie, gin mówi że ok tylko żebym nie zapominała jeść witaminek bo przy takiej ilości płynów mogę wypłukiwać :) Czy Wy też spotykacie się z docinkami typu " oo mało przytyłaś jak na początek 6mc , nie widać w ogóle brzuszka" itp ? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Znów mi się zablokowało... Dziś taka leniwa niedziela, wczoraj były wiosenne porządki, lubię odpoczywac w takim wyszorowanym domku :) Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Wanilia86, ja to wszytko bede kupować przed pójściem do szpitala, grunt, że te podstawowe rzeczy mam już obczajone, przetestowane niektóre, będzie łatwo :) Puffka, u mnie 5kg na plusie a brzuszek widać od dawna, ale to druga ciąża, dlatego bardziej się zaokrągla. Ale jest ładny ;) taka piłeczka :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc 321 kochana dziekuje ze napisałas jak ty sie czujesz ktory u ciebie juz tydzien u mnie juz 30 tydzien 2 corcia tez daje imie alicja najbardziej mi sie podoba narazie jest dobrze jeszcze pracuje 2 tygodnie wizyte mam 9 kwietnia 3 echografia a termin 6 czerwca ale polski termin 30 maj wiec nie wiadomo kiedy urodze malutka kopie fajnie a tak to wszystko w porzadku a ty jak sie czujesz kiedy masz wizyte pisz trzymaj sie cieplo pozdrawiam wszystkie dziewczyny przyszłe mamy na lipiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fridka1
A ja dziś byłam u Pani Diabetolog i wreszcie trafiłam na kogoś konkretnego, kto nie stosuje spychologii. Natychmiast dostałam 2 jednostki insuliny na noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Fridka, czasami uda nam się trafić na dobrego specjalistę :) i od razu człowiekowie lepiej się robi :) Ja już się nie mogę doczekać następnej wizyty u mojego gin. 4 kwietnia dopiero. Dziewczyny, czy Wasi lekarze planują od któregoś tygodnia częściej się z Wami spotykać na kontrole? Bo ja chcę to ustalić ze swoim, bo chyba koło 30 tyg to już by można było raz na dwa tygodnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w sumie nie wiem od kiedy moj lekarz ma zamiar mnie czesciej widywac. Bylam w 24tyg i mam przyjść w 28tyg. W pierwszej ciazy zaczelam chodzic co dwa tygodnie od 34tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jamarianna pewnie jak to moja chrzesnica mowi smakowite ale mnie na takie miesa kurczaki nie ciagnie najlepiej to sos zeberka a kotlety i inne moga nie istniec. Kiedys moj M zrobil dzika wlasnie w winie ale tylko zapachem sie najadlam bo jakos nie moglo mi przejsc przez gardlo bo nie mam na takie miesiwo ochoty wgl .. No i my juz 25 tydzien zaczety maly sie rusza czasem jak szalony :-) U nas dyskusja na temat remontow trwa jeden sie skonczy o najprawdopodobniej drugi sie zacznie ale mnie to denerwuje bo maja malo czasu na ten remont bo zanim tesciu z moim wroca z pracy to jest godzina 18 czasem nawet po 18 i godzine porobia bo zanim zjedza i wgl to malo czasu na robote i zostaje tylko sobota wiec remont trwa i trwa a drugi tesciowa chce zaczac zeby nam pokoj wyszykowac zeby przez nasz sie nikt nie krecil jak sie maly urodzi ale mojego przekonac do remontu to straszna sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mageliza1987
Witajcie! Fridka, widzisz - można trafić na porządnego lekarza :-) to dobrze :-) Ja dziś byłam na krzywej cukrowej. Pomiar z glukometru na czczo 97. Glukoza nie taka straszna, wypiłam naraz :-) nic mi się nie działo po niej. I czas jakoś zleciał. Z wynikiem mam zadzwonić do gin i zależnie od niego będzie decyzja czy do diabetologa czy nie.. U mnie w laboratorium badanie kosztuje prywatnie 20 zł. Co do wizyt to zdecydowałyśmy z moją ginekolog że od teraz widzimy się co 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość321
Hej Dziewczyny,Wanilia 86 dziekuje za liste niezbednych kosmetykow:-).Puffka u mnie tez widac brzuszek juz gdzies od 5mca:-).Ja wody malo pije:-(niestety..,a na glukoze ide w środe. JAMARIANNA ja mam wizyte 31marca to bedzie 25tydzien i tez jestem ciekawa kiedy nastepna wizyta..zobaczymy..pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomiar na czczo glukometrem to dziwna sprawa bo niby kiedy mam mierzyc na czczo ? Obudzilam się kilka minut przed siódmą i zmierzylam cukier bylo 91, poszlam dalej spac i wstalam o 7.30 znowu zmierzylam cukier (dalej bylam na czczo) i wynosil 74. I niby ,ktory pomiar jest prawidlowy ? Wynik zmienia się z minuty na minutę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość321
Mageliza1987 dziekuje,ze opisalas jak z ta glukoza,u mnie tez prywatnie jak pytalam ok.20zl mam placic,tez mam nadzieje,ze mi zleci ten czas i dam rade potem normalnie funkcjonowac,to juz pojutrze a ja potem do pracy..pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mageliza1987
Gosc321, mi akurat nic a nic nie było. Oprócz bólu tyłka bo krzesła niewygodne :-) Bez stresu podejść i wszystko się uda :-) Wanilia nie wiem jak to z tymi wynikami. Mam nadzieję, że cukrzyca mnie ominie bo jestem zielona w tym temacie.. Zobaczymy, wieczorem mam mieć wynik.. Pani mi glukometrem z palca zmierzyła - przed podaniem glukozy do wypicia, po to by sprawdzić czy może mi ją podać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też mam kolejna wizytę ostatniego dnia marca :-) Mageliza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mageliza a czy oprocz zmierzenia glukometrem przed wypiciem glukozy pobrano Ci tez krew zylną do oznaczenia glukozy na czczo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widzę,że napisałam kilka dni temu post i nie pokazał się. Gość321 - nie znam się na tych dziecięcych kosmetykach i dlatego planuję za kilka dni zacząć zajęcia w szkole rodzenia i tam myślę omówią pielęgnację noworodka i podadzą co najlepiej stosować. Widzę,że wy tu strasznie przeżywacie tą glukozę i dietki a ja myślę że najlepiej zwyczajnie funkcjonować i nie przejmować się tym wszystkim aż tak bardzo.Ja jadam 5-6 małych posiłków dziennie co jest dobre i w przypadku gdy się ma cukrzycę i nie.Takie zachowanie zdrowego balansu i podejścia do ciąży jest chyba najlepszym rozwiązaniem.Także nie stresujcie się tak Mimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mimi to nie takie proste jak się wydaje. Kobieta w ciazy z cukrzycą potrafi po jednej kanapce z razowego chleba i chudej wedliny miec cukier 160 po godzinie. Zbilansowana dieta to nie sukces w takiej sytuacji. Cieszyć się trzeba gdy problem nas nie dotyczy ale gdy dotknie to "dieta" cukrzycowa nie jest rowna zwyklej diecie. Co do szkoly rodzenia to bardzo dobry pomysl. My z mezem chodzilismy do szkoly rodzenia w pierwszej ciazy. Zaczelismy od 27tygodnia i zajecia trwaly 1,5miesiąca - super sprawa, naprawdę warto (jesli trafi się na dobrą szkołę rodzenia). My dzis zaczelysmy 26tydzien :-) juz blizej niz dalej :-) czekam do kwietnia i zamawiam lozeczko :-) To ostatnia rzecz jakiej brakuje z calej wyprawki, pozniej już tylko pranie, prasowanie i czekanie na Julcię :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dziś już po wizycie u położnej. Wszystko jak najlepiej. Serduszka biło jak szalone :) Nasz pierwszy synek już wybrał imię dla małego - Julek :) Mam też takie pytanie, czy na wizycie macie mierzony brzuch? A ja już czekam tylko do jutra i wreszcie upragniony wyjazd do Polski :) Jestem mega szczęśliwa. pozdrowionka dla Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fridka1
Mimi, cukrzyca ciążowa to poważna sprawa i jeżeli już jest stwierdzona (zaledwie 5% wszystkich ciąż, ale na mnie trafiło drugi już raz) to naprawdę czasami bycie na luzie to za mało. Ja potrafię zjeść kurczaka na parze z brązowym ryżem albo zupkę brokułową czyli z dietetycznego punktu widzenia to jest "nic" i niby zdrowo i według zaleceń, a cukier po godzinie 147, a norma 120. Czasami sama dieta to za mało nawet jak człowiek jest na luzie i staje na rzęsach. Jak masz szczęście trafić na konkretnego lekarza to dobrze, jak masz pecha do diabetologów-olewaczy to może być niewesoło w sensie konsekwencji dla mamy i dzidziusia Doświadczyłam tego poprzednim razem, wiem czym to grozi. Wiele dziewczyn ma to szczęście, że przez całą ciążę je słodkości i fast foody na potęgę i może mieć wywalone na dietę. Przy cukrzycy człowiek się zastanawia nad zakupem konkretnego chleba i czy przypadkiem nie zjadł o jedną kromkę za dużo. Jesz z zegarkiem w ręku, bolą cię palce od ciągłego kłucia, taka dieta bywa szokiem dla kogoś kto nie zwykł odżywiać się wcześniej zdrowo, z początku wszystko smakuje jak papier toaletowy. Różnica w podejściu jest kolosalna. Dlatego też cieszcie się jak was to ominie, ale nie bagatelizujcie jeżeli już na was trafi (czego nie życzę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fridka sama racja ! Ciąża z cukrzycą to ciąża inna niż wszystkie i nie zrozumie jej nikt kto jej nie przeżył. Prawda jest taka ,ze trzeba być względem siebie bardzo wymagającym a zarazem trzeba się cieszyć z każdej chwili z brzuszkiem :-) Tak więc trzeba się cieszyć jak nas to cholerstwo ominie a gdy już dotknie trzeba mimo wszystko potrafić cieszyć się ciążą i dbać by była zdrowa i wspaniała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mageliza1987
Wanilia, oczywiście. Glukometr- krew żylna- glukoza do wypicia- 60 minut- pobór- 60 minut- pobór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mageliza no to dobrze :-) Slyszalam o takim laboratorium co na czczo tylko glukometrem sprawdzano poziom cukru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
16Paula, spokojnej podróży, uważaj na siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość321
Mageliza1987 jak tu wysiedziec te 2godz..kurcze..,ale najwazniejsze by cukrzycy nie bylo..postaram sie nie stresowac..pozdrawiam.Milego wieczorku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mageliza1987
Właśnie czekam na wyniki :-) od 21ej mogą się pojawić na mailu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na czczo : 91,6 60 ' : 133 120' : 155,3 I dodatkowo wyhodowano liczne drożdżaki candida albicans... :-( Mageliza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No przełącz się.. denerwujące jest te przeskakiwanie stron.. co chwilę to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×