Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 1naszcykl

Mamy na LIPIEC 2016

Polecane posty

Gość gość321
Hej Dziewczyny,moja Ala najwiecej rusza sie wieczorem tak wyczuwam..ogolnie wydaje sie raczej spokojna ciekawe jak bedzie w rzeczywistosci.Juz prawie 30tc ,w czwartek mam wizyte u pani gin.,ciekawa jestem wagi dzidziusia.Dziewczyny po 30tc jak czesto macie ustalane wizyty?milego tygodnia:-)pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam dopiero odnalazlam to forum tak wiec musze nadrobic zaleglosci w czytniu ;) termin mam na 21 lipca oczywiscie czekam zycze sobie i Wam aby dzieciaczki urodzilu sie zdrowe. mam pytanko (bo zanim doczytam) mialam usg na 21 tc dr powiedzial mi, ze to chlopiec czy ktoras z Was miala tez tak ze pierw chlopiec a w pozniejszych tygodniach na usg okazalo sie, ze bedziecie miec corke ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fridka1
W 21 tc jak jest chłopiec to już zapewne tak zostanie. Pomylić można się w drugą stronę i to raczej na wcześniejszym etapie. Ja w tej ciąży specjalnie czekałam do 21 tc, by mieć pewność. W poprzedniej, w 16tc, lekarz mi powiedział, że to dziewczynka i się pomylił o czym dowiedziałam się po poronieniu i wściekła byłam jak nie wiem co. Dziewczynkę diagnozuje się później, bo jest to trudniejsze. Intensywny tydzień mnie czeka # razy zajęcia w szkole rodzenia (dziś będzie kąpanie maluszka), USG w 31 tc, punkt pobrań, wizyta u gina i diabetolog, uuuufff. Wczoraj były targi w sklepie z akcesoriami dla dzieci. Kupiliśmy kocyki, skarpeteczki, bodziaka, rękawiczki-niedrabki, od brata dostałam wanienkę, od siostry partnera, jednorazowe majtki na poród i takie tam higieniczne sprawy. Powoli do przodu. Boję się komplikacji przy porodzie, nawet nie samego bólu, ale braku miejsc, braku znieczulenia i bycia potraktowana per noga. Z cukrzycą jakoś sobie żyję, insulina i do przodu. Wykorzystuję ostatnie dwa miesiące na nadrabianie zaległości czytelniczych, literatura tylko dla mnie, bo potem nie będzie na to czasu jeszcze dłuuuugo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Wanilia86, ależ miałaś przejścia... Życzę Ci, żebyś rodziła wg swojego życzenia i szybko doszła do siebie. A dla mnie Twoja historia jest kolejnym argumentem za CC, bez względu na wskazania... Mageliza1987, ja też uwielbiam buty! I torebki... Taką mamy babską słabość;) jutro kończę 29 tydzień, wizyta dopiero 5 maja, nie mogę się już doczekać. Gość321, po tej najbliższej wizycie będę miała co tydzień usg i ktg, żeby lekarz miał mnie pod kontrolą i w razie czego zdążył zareagować. Majka88, my mamy łóżeczko i wózek, póki masz siłę pooglądaj w sklepach i wybierz coś, kupić możesz za kilka tygodni przez internet, ale najważniejsze, czyli wybór, już byś miała za sobą :) Gościu z 12:04, Fridka ma rację, na tym etapie już raczej nie ma mowy o pomyłce w kwestii płci :) gratuluję synka! :) Fridka, brawo za zakupy :) mnie czeka lada chwila kompletowanie kosmetyków i innych przyborów dla siebie do szpitala... Mam wrażenie, że powinnam być bardziej gotowa, a wszystko w lesie ;) Nie stresuj się porodem na zapas, po prostu bądź czujna i jak tylko poczujesz, że coś się dzieje jedź do szpitala. I bądź stanowcza i konkretna, znaj swoje prawa, lekarze się tego nie spodziewają więc od razu potraktują Cię jak należy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aleksandraaa 26
Hej Dziewczyny :) muszę Wam się pochwalić... wreszcie ,kupiłam wózek , łóżeczko, pościel z dwoma kompletami poszewek i ochraniaczem do łóżeczka i przewijak.... ufff trochę już będę spokojniejsza. Jeszcze wanienka, kosmetyki dla maluszka i dla siebie kilka rzeczy do szpitala. Mój synek już jest ułożony główką w dół a to dopiero połowa 31 tygodnia. Lekarz mówił na ostatniej wizycie że może wyjść wcześniej bo jest duży i trochę się przestraszyłam bo nic nie miałam. Ja ostatnio miałam wizytę w 30 tc a kolejną mam jak będę w 34tc a później wydaje mi się że częściej......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie leci już 31tydzień :-) corcia w 29tygodniu wazyla wg usg 1500g więc ciekawa jestem ile teraz waży ale usg dopiero 13.05 to bedzie 33tydzien. Wiem ,że ciągle jest w pozycji posladkowej i zaczynam się zastanawiać czy ma zamiar się odwrócić :-) wolalabym żeby została główką do gory :-P W najblizszych dniach wyjezdzamy na tydzien do rodziców więc spakowalam już ostatecznie torbę do szpitala bo ją też zabieram ze sobą na wszelki wypadek. Ostatnio bylam na warsztatach "mamo to ja" i przyznam ,że było bardzo ciekawie :-) Co do zakupow mam i ubranka i kosmetyki i rzeczy z apteki, posciel i kocyki też kupione, wózek mam po corci stoi już wyprany i wyszykowany, nosidełko też przygotowane, nawet hustawka stoi w dzieciecym pokoiku tylko muszę wyprać materiał. Nie mam tylko lozeczka, po majowce od razu zamawiam i jak przyjdzie szykuję kącik :-) Ubranka już poprane, część z nich muszę jeszcze wyprasowac. Poza tym w maju popiore firanki i zaslony by wszystko bylo świeże :-) Corcia chodzi do przedszkola wiec mam sporo wolnego czasu :-) Wybrac się jeszcze muszę do szpitala na spotkanie z anastezjologiem tzw "szkolenie" bo bez niego nie chcą dac znieczulenia (mimo ,ze jeszcze nie jestem pewna gdzie pojadę rodzic). Co do wizyt u lekarza to poki co mam co miesiąc. Teraz bede w 33tygodniu i ciekawa jestem czy dowiem się ,że mam przychodzic czesciej. A Julka kopie caly dzień i całą noc :-) zostalo 70dni do terminu porodu !!! Ale czas leci :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJul
Wanilia86, ja tez mam 70dni do porodu i w brzuchu Julke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Wanilia86, czyli norma, take ruchliwe bobasy, bo mój dziś na ten przykład mało ma chwil, że grzecznie leży. Ale zauważyłam, że jak jest taka piękna pogoda, a dziś słonko i niebo błękitne u nas, to on aż mało nie wyjdzie z siebie z radości :) Na zdrowie, nawet jeśli kosztem moich narządów wewnętrznych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wanilia86 cc po wcześniejszym cc jest obligatoryjna, nie musisz się prosić takie są przepisy i prawo pacjentki, wzorem lekarzy z Kanady zostało to przez polskich lekarzy przyjęte na konferencji około 2 lata temu! Nikt nie pomyślał w tedy jakie są wskazania, podpisano bo w Kanadzie od wielu lat to się praktykuje. Dziś jeśli każą ci rodzic Sn bez wyraźnej Twojej zgody (na piśmie) mimo, ze wcześniej była cc i nie daj Boże coś pójdzie nie tak szpital leży, lekarz leci a ty jesteś z góry na wygranej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milusia08
Hej kobietki. Ja dzisiaj po badaniu wreście lekarz powiedzial co będzie moje przeczucie wygrało i będzie Agatka. Ja już 28/29 tydzień słoneczko wazy już 1.448 mówia że to dość dużo. Na szczęście zmieniła położenie na główkowe. Nam zostalo mało do kupna materac do lóżeczka , wanienka , przewijak i małe drobnostki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na temat cc po pierwszym cc naczytalam się bardzo dużo. Kontaktowalam się nawet z Polskim Towarzystwem Ginekologicznym, czytalam kilka prac na ten temat. Niestety nie jest to takie "proste" jak się nam pacjentkom wydaje. Skierowanie i nasza odmowa nie jest "obowiazkiem" lekarza. On ma prawo podjąć inną decyzję jeśli wg niego cc nie jest wskazane bądź w jakikolwiek sposób zagraża zdrowiu lub życiu to może podjąć decyzję o porodzie sn. Ja niestety znam taki przyklad, w lutym tego roku kolezanka zglosila się do szpitala w 37tc po odejsciu wod plodowych. Pierwsza jej ciaza skonczyla się cc. Miała ze sobą skierowanie na cc. Lekarz po badaniu nie podjął decyzji o cc, pomimo jej zgody urodziła sn. Nie miala innej opcji, nie byla w stanie podjąć decyzji o zmianie szpitala w trakcie już zaawansowanego porodu. Szpital wydał jej na piśmie notatkę iż ze względu na jej stan zdrowia, ulozenie glowy w kanale i brak anastezjologa lekarz zgodnie z prawem podjął decyzję o porodzie sn. Pismo pokazała swojej ginekolog ,ktora stwierdzila iż lekarz postąpił tak jak uważał i ,że ma takie prawo. Nie wierzę więc ,że jak się upre to mi zrobią cc bo nie zgodzę się na porod sn :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milusia08, to ładna waga. Mój w pierwszym dniu 28 tygodnia ważył niecały kilogram. Niestety to za mało. Ja bardzo się martwię, bo tydzień temu miałam białko w moczu i ciśnienie. Za tydzień znów usg doppler i badania. To moja druga ciąża, w pierwszej synek w 32 tygodniu ważył tylko 1500, wtedy go urodziłam i też miał za małą wagę. Boję się że znów urodzę tak wcześnie, bo mały nie będzie rósł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troche mnie tu nie bylo widze ze duzo sie dzieje :-) Fridka ladne zakupy porobilas...:-) My w maju jedziemy z moja mama po lozeczko i wszystko do niego , sami niedlugo kupujemy reszte brakujacych rzeczy malemu kosmetyki ja sobie koszule do spzitala i wgl bo to niby jeszcze 2 miesiace ale czas mi ostatnio tak leci ze zanim sie obejrze a bede go wiozla do domu. Torbe najwyzszy czas niedlugo spakowac mysle ze do polowy maja bedzie juz gotowa :-) Jakos nie moge sie do tego zabrac :-) Dzisiaj jedziemy na wizyte dowiemy sie co u naszego Wojtka slychac jak sie ulozyl... Mam nadzieje ze juz glowka w dol bo ciagle cos czuje jak mnie kuje po prawej stronie w zebrach :D Czasem sie zdarzy po lewej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny. ja jestem w 30tc i martwi mnie to że mój bobasek odwrócił sie główką w dół. Lekarz mnie badał i stwierdził że główka jest jeszcze daleko no i z szyjką ok. Czy wasze maluchy tez zmieniają pozycję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mila0256
To jak najbardziej normalne dziecko juz przyjmuje powoli pozycje do porodu naturalnego czyli główką w dól właśnie staje się tak zazwyczaj bodajże do 36 tygodnia. Poczytaj o tym na internecie albo przygotuj sobie liste pytań do swojego lekarza które cie nurtują on cie najlepiej o wszystkim poinformuje w końcu też od tego jest żeby rozwiać twoje wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Część byłam tutaj kiedyś ale jakoś się nie udzielalam zbyt dużo. Ją jestem w połowie 28tyg . trochę mnie martwi to że od tygodnia czasami twardnieje mi brzuch na kilka minut że ruszyć się nie dam rady a do tego doszło to że jak się przejdę trochę dłużej spacerkiem strasznie boli mnie później pachwina która promieniuje aż do ud . to normalne? Sory że pytam ale tu gdzie mieszkam ciążę bada się tylko poprzez mierzenie brzucha i słuchanie serduszka dziecka nie ma badań ginekologicznych tylko raz na jakiś czas badanie krwi no i za każdym razem mocz. Z badań wynikało wszystko ze jest w porządku ale to było 3tyg temu nast wizyta za tydzień. A druga sprawa że jestem nosicielem wzw b i jestem wczesniakiem czy myślicie że mogę urodzić wcześniaka? Bardzo panikuje do porodu jeszcze daleko bo termin 20lipiec ale jak nie czuje dłuższy czas synka to zaczynam się martwić jeszcze jak mi twardnieje brzuch to się boje . a tak wogole jestem Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez mam twardnienie brzucha ale u mnie to wina zaparc najpierw twardnieje a pozniej zgodnie z natura.... A ciagle mam tak ze jak ide na spacer to po chwili jest twardy i mnie na dole lekko ciagnie i czasem bez przyczyny tez jest twardy ale lekarz nie kazal sie martwic. Moze udaj sie gdzies dalej do lekarza zebys miala pewnosc i sie nie zamartwiala tak bardzo bo do porodu jeszcze troche czasu masz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość z 13.08 a gdzie teraz mieszkasz? wnioskuję że nie w Polsce? jeśli masz mierzony brzuch to pewnie w którymś kraju skandynawskim. ja mieszkam w Norwegii i też mam mierzony brzuch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość321
Hej Dziewczyny,ja tez mam twardy brzuch,ale to chyba normalne w 30tc??a jutro wizyta u pani gin pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
16Paula, nie martw się na zapas, staraj się dobrze odżywiać i dużo odpoczywać, żeby zminimalizować ryzyko jakichkolwiek nieporządanych sytuacji. Kto Ci powiedział, że waga Twojego Maluszka to za mało???? W tym wieku każde dziecko rośnie w indywidualnym tempie. Wg tabelek i tak się mieścisz w normie. Trzymam kciuki, żebyś w dwupaku wytrzymała jak najdłużej :* Mila0256, daj znać po wizycie :):) Gościu Asiu, też miewam takie odczucia bólowe. Mój lekarz powiedział, że takie lekkie skurcze to przygotowanie macicy do porodu, a ból w pachwinie promieniujący na udo to rozciąganie macicy. Mnie też czasami szczypie w dole brzucha, zakładam, że to ciągnie blizna po pierwszym CC. Za tydzień lekarz dokładnie obejrzy czy się za bardzo nie rozchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Paula mieszkam w Szkocji udało mi się udać dziś na wizytę a te twardnienie to skurcze przygotowujace do porodu ile wasze dzieci mają cm? Mój w 28tc ma 25cm i mówiła położna że jest mały. Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia myślałam że tylko w Norwegii jest tak kiepsko z opieką. Chociaż ja nie narzekam bo mam ją jak dotąd bardzo dobrą. We wtorek jadę znów na badania więc mam nadzieję na dobre wiadomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ją dzisiaj poszłam to z wielką łaską mnie przyjęli ale zmusilam ich na badania cukrzycy powiedzialam że mój tato jest cukrzykiem i chce nie. Pewność że ją jej nie mam i na badania anemii to z wielką łaską też zrobią mi 5maja . dziwna jest tu opieka w trakcie ciąży asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Maly uloZony glowkowo wszystko.rozwija.sie prawidlowo takze wszystko.ma.na.swoim miejscu w 30tygodniu I 3 dniu wazy 1850 gram.nie wiem czy duzo czy malo.czy w sam raz ja w tym miesiacu 0.5 kg na.plusie Mila0256

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fridka1
Ja już po USG. Mały ustawił się pośladkami, a nie głową w dół i jeżeli tak zostanie to będzie cesarka. Ma jeszcze trochę czasu na zmianę pozycji. Waży 1,5 kg, lekarz mówi, że w normie. Jutro ostatnie zajęcia w szkole rodzenia i będzie pani pediatra. Rano byłam jeszcze u diabetologa, cukry ok, jutro mocz, morfologia, pojutrze wizyta standardowa u mojego ginekologa. Intensywny mamy ten tydzień. Weekend majowy się przyda mojemu kochanemu, bo lata ze mną wszędzie z wywieszonym jęzorem, moje kochane biedactwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fridka1
Standardy obowiązujące w innych krajach mogą nas dziwić, ale jakoś kobiety też tam rodzą i dla nich to jest normalna opieka (innej nie znają). Tak się narzeka na polską służbę zdrowia, ale jednak badań w ciąży mamy od groma i to akurat jest fajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wanilia ja chodzę prywatnie do lekarza, który jest ordynatorem w szpitalu, w którym chce rodzic. Pierwsze cc miałam przez ułożenie miednicowe, powiedziałam, ze bardzo boję się Sn i lekarz zapewnił ze drugie cc mam jak w banku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mały jest już główką w dół co mnie bardzo cieszy bo jakby był tak jak zawsze w poprzek to by była debata na temat cesarki czego nie chce wszystko ma na swoim miejscu nie ma żadnych wątpliwości że to chłopiec :-) A waży już 1850 gram a ja przytyłam tylko 0.5 kg nastepna wizyta 18.05

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×