Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 1naszcykl

Mamy na LIPIEC 2016

Polecane posty

Gość MamaMagda90
Cześć dziewczyny nic nie pisałam bo jak narazić nic konkretnego nie wiem,wizytę mam w poniedziałek tj 28 grudnia i,idę do nowego ginekologa bo ciężko było znaleźć miejsce między świętami a nowym rokiem Jeśli chodzi o mdłości to miałam ale na szczęście już mijają też pomagało mi jedzenie ale z drugiej strony nie miałam wogole apetytu najlepiej lubięjesc pomarańcze i kiwi:) Napisze po wizycie jak było u mnie tez juz będzie jakiś 9-10 tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w poniedziałek mam usg genetyczne i też się trochę stresuje - mam nadzieję że będzie ok. co do tycia to przytyłam 4 kg i bardzo się cieszę bo przed ciążą miałam niedowagę 10kg więc sama skóra i kości ze mnie:( co do zachcianek ciągle jakieś mam, mój partner żartuje że wykończe go psychicznie fizycznie i finansowo przez te zachcianki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo proszę przyszłe mamy o wypełnienie anonimowej ankiety dotyczącej stanu wiedzy kobiet w ciąży na temat żywności funkcjonalnej :) poniższa ankieta ma formę testu :) dzięki czemu będziecie Panie mogły sprawdzić co wiecie na temat tej nowej żywności jak również dowiedzieć się czegoś nowego w tym temacie Zapraszam i dziękuję za każdą udzieloną odpowiedź :) link: http://www.survio.com/survey/d/A8P9P2V9I2U9T6K7K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Izzy kiedy będzie coś wiadomo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co to jest usg genetyczne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak tam u was z wagą ? Tyjecie coś ? Kończę za 3 dni 12 tc i przytyłam może pół kilo ale to chyba raczej przez święta bo zjadłam więcej a jak u was ? Boję się żeby nie przytyć za wiele ale nie odchudzam się i jem to na co mam ochotę w danej chwili tylko nie ćwiczę choć myślę że nowym roku włączę też ćwiczenia i basem. Mimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Gosc, usg genetyczne to takie, które wykonuje się między skończonym 11 tyg a 13 tyg i 6 dniem. Bada się wtedy przezierność karkową dziecka i obecność kości nosowej. To usg ma na celu wykryć lub wykluczyć ewentualne choroby genetyczne np. zespół downa. Poczytaj o tym w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Co do wagi zaczynałam z 59kg i nadal tyle ważę, 12tyg i 1 dzień zleciał. U mnie spokój w tym temacie w zasadzie ko połowy drugiego trymestru, potem jakoś mnie przybywa, ale mam nadzieję, że tak jak poprzednio nie więcej niz 12-13kg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A najwięcej przytyłaś w 2 czy 3 trymestrze.Bo właśnie tak sobie myślę że jak zakończyłam 1trymestr praktycznie z tą samą wagą bo w te 3 dni schudnę pół kg co mi przybyło po świętach to kiedy najwięcej można przytyć w 2 czy 3 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Gosc, z wagą różnie jest, ale ja najszybciej tyłam w 3 trymestrze. Generalnie najmniej tyje się na początku, a potem to sprawa indywidualna. Jak ktoś jest bardzo szczupły to może sobie pozwolić nawet na 18-20kg, a pulchne mamy nie powinny przekraczać 10kg. 12-15 to taka bezpieczna średnia. Z tego ok 8 kg spada od razu po porodzie. Poczytaj tutaj :) http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/ciaza/dobra-waga-w-ciazy-ile-trzeba-przytyc-w-ciazy_36379.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie mam ani niedowagi ani nadwagi.Mam prawidłową masę ciała więc powinnam przytyć ok 12 kg choć nie ukrywam że wolałabym mniej i tak po cichu sobie myślę że może jeśli w 1 trymestrze nie przytyłam te 1-3 kg(bo wg tabelki w 1 trymestrze tyle mogłabym przytyć) to może w 2 i 3 nie przytyję 12 tylko powiedzmy 9.Tylko nie wiem czy to tak działa. Chyba nie da się określić . Mimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izzi87
ja wyniki dopiero ok 7 - 11 stycznia... 11 stycznia amniopunkcja... niestety świąteczny czas wydłużył oczekiwanie na wszystkie wyniki badań... ale strasznie cieszę się Waszym szczęściem... ja do 21 grudnia przytyłam 4,5 kg... jednak po złych wynikach schudłam 3 kg... i to w okresie świąt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Izzi87 współczuję stresów i tego przez co przechodzisz ale mam nadzieję i życzę żeby wyszło jednak wszystko dobrze.4,5 kg przytyłaś do którego tygodnia ? Mimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mageliza1987
Izzy to wszystko nerwy.. :-( spróbuj uspokoić się.. dla tego Maluszka.. wiem, że łatwo napisać. Ja sama w nerwach bo to moja 5 ciąża a dzieci nie mam.. w wtorek wizyta u ginekologa, a zaraz po niej powinnam mieć prenatalne. Też się strasznie obawiam.. modlę się o zdrowie mojego dziecka, proszę Boga by pozwolił mi zostać matką.. :-( ech.. A coś za dobrze się czuję.. aż za dobrze.. :-( mogłabym normalnie iść biegać, nie mam smaków, wymiotów, mdłości, brzuch nie boli, piersi trochę, nie odrzuca mnie od niczego. Jeść mi się chce więcej. I przytyłam 3,5 kg (10 tydz), ale ja szybko tyje tak ogólnie. Muszę się pilnować zazwyczaj, jeść mniej i więcej ruchu bo jak nie przypilnuje to zaraz te parę kg w górę. Przed ciążą schudłam 10 kg. Izzy trzymaj się kochana!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Izzi87, myślę o Tobie i trzymam cały czas kciuki. Czekanie jest najgorsze, trzymaj się mocno... Ja jestem trzeci raz w ciąży, alenie mam dzieci, jednak bardzo wierzę, że w końcu musi się udać, i Tobie też :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podczytuje Was od dluzszego czasu, Izzi nie zamartwiaj sie, w pierwszej ciazy przeziernosc karkowa mego synka wynosila 5,6mm, drugi lekarz nastepnego dnia stwierdzil 6,2mm. Wylam, nie jadlam, denerwowalam sie, przeszukiwalam caly internet, robilam wszystkie testy genetyczne, schudlam z nerwow 8kg. Zycie zatrzymalo mi sie na 3 tygodnie. Wyniki byly srednie. Synek urodzil sie zdrowiutki, teraz ma 4 latka. Glowa do gory !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Gosc, takie historie cudnie się czyta, dają wiarę, że wszystko będzie ok :) dzięki, chyba nam wszystkim taki pozytywny kopniak się przyda. Mageliza1987, za Ciebie też trzymam kciuki, musi się udać! A dobre samopoczucie nie powinno być niepokojące, ja teraz też czuję się normalnie, tylko piersi mi rosną i brzunio ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMagda90
izzy wszystko będzie dobrze zobaczysz,wiem co czujesz,ja w drugiej ciąży zarazilam się toxoplazmoza,cała ciążę antybiotyk,pobieranie płynu owodniowego i te nerwy czekając na wynik,na szczęście wszystko skończyło się dobrze i u ciebie tez tak będzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość321
Hej Dziewczyny,szkoda ze juz po swietach ..choc ja mam jeszcze tydzien wolnego..:-).a dzis prenatarne..stresuje sie..to juz 12tydzien..widze,ze duzo nas dzis ma wizyty.Powodzenia Dziewczyny,milego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Gość321, daj znać po usg :) trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izzi87
Jejku Dziewczyny... nawet nie zdajecie sobie sprawy ile Wasze wpisy mi pomagają... owszem staram się nie denerwować...ale niestety jest to nieuniknione. Dzisiaj nawet przyszłam do pracy... jednak nie jestem przekonana, że był to dobry pomysł... cały czas ktoś dopytuje jak się czuje, jak Malutka..." Gość" nawet nie wiesz jak Twój komentarz mi pomógł... mam nadzieje,że wszystko będzie dobrze i zostanę z Wami do lipca 2016... bardzo się cieszę każdą Waszą historią... i mam nadzieje, że lipiec 2016 dla każdej z nas będzie cudownym miesiącem... DZIĘKUJĘ !!!!! ja przytyłam 4,5 kg do 12 tyg. zawsze byłam dość szczupła... i tryb życia nie pozwalał na regularne posiłki... w ciąży wszystko się zmieniło i stąd szybki skok wagi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Izzi87, dobrze, że się odezwałaś, pisz o wszystkim co Cię męczy, jesli tylko tochę Ci to ulży :* i tzymaj się dalej! U mnie choć termin wypada na lipiec, lekarz zrobi cesarke na 2 tyg przed terminem, żeby uniknąć powtórki z poprzedniej ciąży. Lato to idealna pora na malchy, nie zmarzną, złapia naturalnej wit D :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dlaczego tak od razu masz zalecenie o cesarskim cięciu ? Mimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Mimi, w poprzedniej ciąży w 40 tyg synek przestał się nagle ruszać, szybko zrobili cesarke, ale był tak niedotleniony, że umarł w 18 dobie, 14 stycznia tego roku. Przełom roku to więc dla mnie straszny czas. Ponieważ nie wiadomo co się stało mój mowy lekarz postanowił oszczędzić mi stresu i uchronić przed powtórką. Takie życie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To w takiej sytuacji nie dziwię się że lekarz woli zrobić wcześniej cesarkę.Bardzo przykra sytuacja Cię spotkała ;( Tym razem na pewno będzie dobrze!! Musi być nie ma innej opcji.Już wiele przeszłaś i wylałaś sporo łez. Mimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Dziękuję Mimi, staram się myśleć pozytywnie, też wierzę, że się uda :) juz niedługo wszystkie będziemy zarobionymi, ale szczęśliwymi mamami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izzi87
JAMARIANNA trzymam za Ciebie bardzo mocno kciuki!!! bardzo!!! a czy wiecie już dziewczyny co będziecie miały? Chłopca? Dziewczynkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMagda90
Ja już po wizycie wszystko ok termin na 30 lipca z usg wyszedł 9 tydz i 3 dzień A 12 stycznia mam genetyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mageliza1987- ja tez czuje sie wg mnie za dobrze ale mam nadzieje ze to o niczym złym nie świadczy i Ze moim maleństwem wszystko w porządku !!:) tez sie modlę o moje serduszko a wiara czyni cuda !!:) Izzi- 3 mam mocno kciuki za Ciebie!! Cała ciąża to stres a takie wyczekiwanie tym bardziej , ale trzeba byc dobrej mysli !!:* Gość 321- jak tam badania , wszystko w porządku ?? Czekamy na informacje :) :* Dziewczyny ja mam wizytę 7- go i nie moge sie doczekać zobaczyć moje melenstwo tez sie stresuje zeby było wszystko dobrze . Szkoda ze cześciej nie moge podglądać dzidziusia i kontrolować jego stan. Powodzenia dla wszystkich mam po przejściach !! Tak jak pisaliście miejmy nadzieje ze ten przyszły lipiec bedzie dla wszystkich szczęśliwy !!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izzi87
na pewno wszystkie będziecie miały cudowne wyniki badań... ja w ciąży też czuję się rewelacyjnie ( fizycznie), żadnych zachcianek, żadnych mdłości. moja córeczka łaskawie mnie traktuje... :-) ja mam termin końcówka czerwca/ początek lipca... czasami wychodzi 2 lipiec...a czasem nawet 28 czerwiec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×