Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Jagoda2601

OVARIN nowy lek brał ktoś??

Polecane posty

Gość siikorka
Ewela2005 to GRATULACJE!!!:)Bedę trzymać mocno kciuki! nie wiem jak masz dawkować duphaston ale pamiętam, że jak brałam w 1 ciąży to starczał od wizyty do wizyty (coś koło 30tabl). Podejdź do tematu spokojnie! Wielu lekarzy karty ciąży nie zakłada tak wcześnie, także nie stresuj się tym. Kana pytałaś o objawy to Ci odpowiedziałam. U mnie na 2-3 dni przed spodziewaną @ pojawił się dziwny apetyt na rzeczy, których normalnie nie jem i wyjątkowo mi smakowały. I dodatkowo nie miałam "suszy" przedmiesiączkowej tylko był zwyczajny śluz (choć na pewno nie był to śluz typowo ciążowy).Wiem, że są kobiety, które odczuwają dużą bolesność piersi od dnia owulacji i nie ona nie mija. Mdłości u mnie pojawiły się dopiero ok 40 dc i teraz akurat były uporczywe i trwały długo bo aż do 4 miesiaca. GośćPomocy, Kochana, gdzieś Ty się podziewała na lekcjach biologii z rozrodu?:) plemniki żyją do 72 godz także nie martw się, na pewno nic im złego się nie stało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1993
Hej wie ktos jak szybko rośnie tsh na początku ciąży???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewka9812
(Czy tylko ja mam problemy z dodaniem odp??) Niusia84, dokladnie jak magnes dobrze napisalas.. ja do jutra czekam na @ potem duph i clo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niusia84
Nie tylko ty, ja też miałam problem,myślałam że się nie dodają, i pisałam od nowa ;) będę trzymała za nas kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćewela2005
Duphaston mam brać 3 tabl dziennie a w opakowaniu jest 20 tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siikorka
Ewela to moze zadzwon do lekarza jesli masz taka mozliwosc i sie upewnij? Widze po Twojej wypowiedzi ze z rezerwa podchodzisz do sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćewela2005
Dzwonie nie odbiera, do skończenia opakowania może się dodzwonie. Sikorka wiesz jak to jest, jedno się uda to znowu problem i znowu ciągle myślenie, ze jednak coś jest nie tak. Będę spokojniejsza za 3 tygodnie jak juz będę po wynikach badan i zobaczę serducho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1991
fajnie , ze sa z nami osoby ktorym sie udało to daje nam kolejną dawke nadziei:) Dziewczyny a czy któraś z was tez tak miała ze ovarin dzialal na wasz nastrój????? Ja mam taki dobry , ze szok a wczesniej mialam stany depresyjne chcialam rzucic prace i wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siikorka
Ewela wiem i doskonale Cie rozumiem. Sama to przechodzilam i w sumie nadal przechodze. Kazdy lacznie z lekarzem mi powtarza(ł) ze najwazniejsze jest nastawienie i optymistyczne myslenie. Wiem ze jest trudno i kazdemu mowię,ze wole sie milo rozczarowac niz twierdzic ze wszystko jest i bedzie ok a potem wylewać łzy. Z drugiej jednak strony stres i złe nastanawianie nie pomoze wrecz przeciwnie nasili Ci objawy ciazowe jak juz sie pojawią no i sam stres w ciazy jest niewskazany (ja przez pierwsze 3 miesiace czułam sie fatalnie, o tym jak sie psychicznie czulam przy plamieniach wole nie pisać, mdłości wymioty bole żoładka,biegunke mialam calymi dniami i w nocy - 24godz na dobe 7 dni w tyg). Wycisz sie. Ogladaj duzo tv, czytaj ksiazki śpij jesli masz ochote lub zajmij sie lekka pracą, spotykaj sie z kolezankami zeby nie myslec bo myslenie jest najgorsze. Co do duphastonu to warto dopytac, lekarz tez czlowiek mogl sie pomylic przy wypisywaniu albo faktycznie masz brac tylko tydzien. Gosc1993 ja ovarin bralam krotko bo niecale 1.5cyklu. Poprawila mi sie skora szczegolnie na dloniach, stala sie bardziej uwodniona, zwiekszyl mi sie apetyt na przytulanie choc z tym nie mialam problemu, co do nastroju to pewnie tez moze miec wplyw bo nasze nastroje sa zalezne od hormonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewka9812
Pierwszy maly sukces u mnie, @ w terminie bez duph ( sam ovarin zadzialal). Teraz mam dylepat czy juz po @ mam brac clo czy zdac sie na ovarin tylko? Zaleceniem lekarza w moim przypadku bylo duph.gdyby jednak @ sie nie pojawila i wtedy po 3 dniach mialam zaczac z clo.. co myslicie na ten temat ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćewela2005
Ja z ovarinem każdy cykl miałam inny, @ raz przedłużyła mi się do 37 dni, raz mnie bardzo wysypało na twarzy, raz bardzo bolały mnie piersi, innym razem w czasie @ leciały takie duże skrzepy, na nastrój też mi wpłynął - szybko się wzruszalam. Najważniejsze, że czułam się każdym razem inaczej i wiedziałam, ze cos się dzieje, czyli, ze ovarin wpływa na mój organizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1993
Kochane jestem 10 dni po owulacji. Jutro robię kontrolne tsh przed wizytą u Endo. Jak myślicie. Robić przy okazji betę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1991
to fakt też się wzruszam bardzo przy ovarinie tez pierwsza miesiaczka byla pozniej w 30 dniu cyklu i bolaly mnie piersi i jajniki i mocno krwawilam . Teraz w drugim cyklu jest inaczej . mam 21dc i nic mnie nie boli , ani piersi ani jakniki , twarz gladziutka .... na pewno sie nie udało :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kobietki. Ponad tydzien zajeło mi przeczytanie całego wątku, ponieważ chcę dołączyć do was. Na wstępie gratuluję z całego serca przyszłym mamusiom, wpieram starające się i sama potrzebuję waszego wsparcia :( Pracujemy nad tym już pół roku, Ovarin biorę trzeci miesiąc. Miesiączki mialam nieregularne - od 24 do max 30 dnia. W pierwszym miesiącu stosowania Ovarinu @ przyszła 34 dnia i po tym miałam mega załamanie, gdyż byłam pewna że to upragniona ciąża. I jeszcze jeden dylemat- tego dnia miałam bardzo dużo skrzepów w tym jeden taki dziwny, jakby mięsisty, boję się że to było samoistne poronienie. Natomiast ostatnie dwie @ były regularne co 27 dni.Przynajmniej to mnie cieszy, że coś się uregulowało. I jeszcze pytanie odnośnie owulacji- może się wygłupię ale muszę spytać. Skąd wiecie, że nie miałyście owulacji? Bo czytałam takie posty... Myślałam, że jak ma się okres to owulacja jest zawsze, gdyż niezapłodniona komórka złuszcza się i stąd krew. Pozdrawiam was wszystkie i miłego dnia mimo takiej pogody. !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1991
Kinaa Witaj wśród nas :) brak owulacji można stwierdzić tylko na badaniu usg nie ma chyba innej metody . Tez tak mialam w pierwszym miesiacu przy ovarinie okres spoznil się 4 dni i jak sie pojawił to właśnie bardzo mocno leciało ze mna i również skrzepy i różne takie ...też miałam doła pół nocy plakalam ....teraz mam drugi cykl z ovarinem i zobaczymy co bedzie . Ja dodatkowo od 16 dnia cyklu biore duposhon oraz codziennie kwas foliowy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siikorka
Kinaaa poronilam samoistnie w ubieglym roku, test ciazowy pozytywny, polecialo w 38dc. I uwierz mi to co ze mnie sie wydobywalo niczym nie przypominalo miesiaczki, nigdy czegos takiego nie mialam, moze nie bede wchodzic w szczegoly. Krwawienie trwalo ok 1.5 miesiaca takze jesli mialas zwykla miesiaczke troszke bardziej obfita i nie wyladowalas w lekarza z przerazenia:-) to ja osobiscie watpie by to bylo poronienie samoistne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi dzisiaj gin przepisał Ovarin na nieregularne @. Pomógł wam? Uregulowy się wam @ ma to jakiś wpływ na szybsze zajście w ciążę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1991
Można poronic samoistnie i nie wiedzieć dlatego nie poleca sie robic szybko testow ciazowych . To jest realne jest udowodnione , ze kazda kobieta roni i nawet o tym nie wie . Ale nie ma co o tym myśleć!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewka9812
Ja tez mialam nieregularne @ miesiac temu @ byla dzieki duphaston a teraz dostalam tylko po samym ovarinie. Takze moge powiedziec ze dziala jesli chodzi o okres, jak jest z ciaza, nie wiem, jeszcze sie nie przekonalam ale dziewczyny informuja o powodzeniach.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siikorka
Nie zaleca sie testowania za wczesnie owszem ale tez nie w kazdym przypadku. Kinaaa a co do owulacji to tylko monitoring cyklu moze potwierdzic wystapienie owulacji lub jej brak ale z tym tez roznie. Mnie lekarz mowil ze pecherzyki nie pekly i nie pekna a w ciaze zaszlam bo musialy peknac oba albo jeden. Testy owulacyjne potwierdzaja tylko wystapinie piku LH o ile jest dobrze wykonany zgodnie z instrukcja. Sa cykle tzw bezowulacyjne i to zjawisko calkiem normalne do tego miesiaczka wystepuje wtedy normalnie choc moze byc troszke mniej obfita i krotsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za uświadomienie z tą owulacją- szczerze to mnie to przeraża. Nie dość że cierpimy co miesiąc ( u mnie jest tak bolesny ze trafialam na pogotowie) to jeszcze nie do konca wiadomo czy miałysmy owulacje. Wiele z was rozpoznaje ją też po śluzie. Ja u siebie nie potrafie, mam kilka dni w ciagu cyklu gdzie jest go wiecej. Rok temu będąc na naukach przedmałżeńskich wytłumaczono nam metodę kalendarzyka. Zaczełam mierzyć temp. chyba z 3 miesiące tak dla siebie samej, gdyż jeszcze wtedy nie planowalismy dziecka tylko ślub. I musze stwierdzic, że zaobserwowałam ten skok temp. ok 13-14 dc. Ucieszyło mnie to i od razu po ślubie jak zaczeliśmy się starać to trafialiśmy w te dni. Niestety do tej pory bez skutku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1991
Kinaa prosze Cie opisz swoj przebieg miesiączki. Ja mialam to samo zadne leki nie pomagaly ludzie z ulicy mnie brali na pogotowie bo mdlalam z bolu plalalam prosilam aby przestalo bolec wymiotowalam z bolu czasem ! czy czujesz bol podczas stosunku? jak dlugo masz @ i czy bardzo krwawisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1991
mam pytanie do dziewczyn którym sie udalo . czulyscie cos przed @ ? skad wiedzialyscie ? ja w tym cyklu nie czuje zupelnie nic :( nawet piersi nie bola :( na pewno sie nie udalo ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siikorka
Gosc1991 nie nakrecaj sie brakiem objawow lub ich obecnoscia. Ciagle myslenie o ciazy nie pomaga. Im bardziej bedziesz myslec tym gorsze beda efekty. Po co Ci wiedziec jakie ktora miala objawy skoro kazda kobieta jest inna i kazda reaguje inaczej i ba nawet kazda ciaza u jednej kobiety przebiega inaczej. Po prostu daj sobie czas i na spokojnie podejdz do temtu. A noz widelec sie udalo a Ty stresem nie pomagasz albo mialas cykl bezowulacyjny i niepotrzebnje sie nakrecasz (a taki tez sie mogl zdarzyc) ale nie zadreczaj tym mysli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1993
Ja jestem przed @. Mam słabsze objawy, piersi bolą ale mniej. Ogólnie to bardzo przemęczona jestem, ciągle spać mi się chce. Ale raczej ciąży nie będzie bo dZisiaj beta poniżej 0 a dziSiaj 29 dc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1991
w tym cyklu nie mysle o tym ciagle na prawde jakoś luźniej podchodze do tematu ...tylko tak zauważyłam ze zawsze piersi mnie bolaly itp a w tym cyklu nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Kasia
Gościu , ja nie miałam żadnych objawów ciazy byłam jedynie rozdrazniona mocno i ból piersi no i oczywiście brak miesiączki , w chwili obecnej kończymy 15 tydzien i nie miałam żadnych dolegliwości ciazowych, I wiecie co , albo sobie wkrecam albo poczułam wczoraj i dzisiaj pierwsze musniecia w brzuszku ;) musicie dziewczyny wierzyć ze się uda , wiem co mówię od 2 lat co miesiąc miałam nadzieję, wkoncu przestałam o tym myśleć i bach ! Jest ! Ovarin 3miesiace w cyklu kiedy sie udało dodatkowo clo+duphaston .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewka9812
Gość Kasia, ja mam problem z @, ostatnio dostalam dzieki duph a teraz tylko ovarin z tym ze jest ale jakby nie bylo, doslownie to sa chyba krople.. nie wiem czy teraz brac clo czy nie.. lekarz kazal brac duphaston jakby @ nie bylo a potem po 3 dniach clo. No i nie wiem czy brac clo czy to sie tylko bierze po wczesniejszym uzyciu duph.?? Prosze o rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Kasia
Ja miałam clo od 3 do 7dc A duphaston od 19dc przez 10 dni . I później jeżeli nie pojawiła się miesiączka miałam zrobić test .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1991
Ewka , a robiłaś test ciazowy? albo bete najlepiej? może to wcale nie jest @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×