Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Justa255

Sierpniowe mamy 2016

Polecane posty

Gość Szelma De
Hej, jeszcze ja jestem :) zaglądam tutaj często, choć nie tak często pisze. Bardzo sie cieszę ze tyle nowych dziewczyn dołączyło - każdej życzę wszystkiego dobrego- zdrowego dzidziusia i dobrze przebiegającej ciąży ! My kończymy 13 tydzień . Powolutku wyczuwam w podbrzuszu taki " balonik" . Poza tym czuje sie dobrze . Jedynie cyce jeszcze trochę bolą . Ciagle biorę progesteron, lekarz zalecił do 14 tygodnia, tylko nie wiem, czy to tak z dnia na dzień odstawić , czy jakoś może Schodzić z dawki powoli ja zmniejszając ? Pozdrawiam wszystkie Dziewczyny !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łucja1988
Muusia ja tez tu jestem i bardziej podoba mi sie tutaj niz na prywatnym forum....zagladam z ciekawoscia tutaj codziennie☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szelma mialas juz usg genetyczne? Jak w pierwszej ciazu bralam luteine i to prawie do konca to gin kazala odstawiać stopniowo. Lucja to pisz częściej.kiedy masz teraz wizytę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szelma De
Mussia - masz na myśli to usg w którym lekarz bada grubość fałdu karkowego? Tylko takie miałam pierwsze z ważniejszych badań . Na badania genetyczne sie nie wybieram , bo nie ma ani z mojej strony ani z męża obciążeń genetycznych, ani chorób ( wiem, ze nie ma reguły w dzisiejszych czasach). Mysle,ze jeśli podstawowe badania wykażą jakieś nieprawidłowości to bede sie wtedy martwić . A co do progesteronu to mysle, ze bede go redukować jakoś pomału. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość perhaps26
Witajcie, ciekawe czy ktokolwiek mnie tutaj pamięta :) pisałam jak tylko dowiedziałam się o ciąży a potem odpuściłam, bo nie chciałam się nakręcać :) Jednak myślę, że w 12 tygodniu ciąża jest już na tyle bezpieczna że chętnie pogadam z innymi mamusiami w podobnej sytuacji :) zaraz odezwę się na maila i mam nadzieję, że przyjmiecie mnie na prywatne forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki zjadło mi ostatniego posta . Witajcie nowe mamy i po przerwach :) Szelma ja odstawiałam stopniowo co 3 dni zmniejszając dawkę o 1 czyli 3x1, 2x1 1x1 i stop :) ale najlepiej zapytać gina ;) ja odstawiałam w 9 tyg wiec może dlatego tak stopniowo powoli nie mamnpojecia Ja jestem na Prv forum bo fajnie tam mamy i nikt sie nie doczepia jak na ogólnych byłam w 2008 na forum w ciąży i po kilku tygodniach jak forum było w rozkwicie to tak nas trole zaczęły atakować ze trzeba było posty usuwać i zgłaszać ... Zapraszamy na Prv ale tu tez zaglądam codziennie :) Siedzę na feriach z dzieciakiem wlasnie i padam z nudów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasolka24
Muusia no heh boje się jak ja sobie poradzę z dwójką maluchów ciaza nie była planowana no ale jak urodzę to różnica będzie równo 2 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasolka24
też się boje jak to będzie córa moja też z sierpnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa mama
Hej, czytam forum choć już rzadko kto pisze. Nie wiem czy sie przerzucę na priv bo sama mało sie udzielam. Brzuch mi już rośnie, wieczorami mam już dość duży aż widać jak pępek już się wypycha. To już kolejny dzień 12 tygodnia a brzuch mam jak w 5 miesiącu mojej pierwszej ciąży. Na poniedziałek mam giną. Myślę ze będzie to pierwsze dokładne usg takie ze wszystkimi pomiarami. I mam duży apetyt. I sikam dużo. Też tak macie. W nocy wstaje 3 razy. Myślałam ze częste sikanie to jest w późnej ciąży jak dziecko uciska na pęcherz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamasierpnia
Witam Was kochane. Ja tez sierpień 2016 ;) mogę dołączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Agnieszka
Hej dziewczęta:) mało mam teraz czasu na zaglądanie tutaj. Musiałam zmienić ginekologa. Byłam dziś na wizycie i kolejna za tydzień. Też macie zlecane tak dużo badań? Trochę się martwię bo znowu przy pomiarze ciśnienie było wysokie. Mam zakaz picia jakiej kolwiek kawy, czarnej herbaty i napoi zawierających kofeinę. Kawy już od jakiegoś czasu nie piję a herbatę czarną tylko " w gościach" bo na codzień to zieloną. To już 9 tydzień. Termin zmienił się z 28 na 24. Na dodatek córcia ząbkuje(13miesięcy i pierwszy ząbek) i dziś zagorączkowała. Dalej walczę z zatkanymi zatokami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szelma De
Gość Agnieszka gdzies mi ktoś mówił , że zielona herbata wypłukuje kwas foliowy z organizmu... Nie wiem czy to prawda ? Warto byłoby to sprawdzić :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie. Byłam dzisiaj u lekarza i mnie zdenerwował. Według OM dziś jestem w 9t i 1d ciąży. Ile cm miały w tym tyg wasze maluszki? Zależy mi na odpowiedzi bo lekarz stwierdził że mój jestem duży i to sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
*że mój jest za duży i to sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasolka24
gość Agnieszka to ty masz córę 13ms? to mnie pocieszyłaś ja mam córe 16ms i także u mnie leci 9tydz a nie boisz się jak poradzisz sobie z dwoma maluchami no ja się troszkę obawiam z jednej strony fajnie że dużej różnicy wiekowej nie będzie między dziecmi . No ja tak samo ciągle chodzę do toalety to normalne też tak miałam w pierwszej ciąży:) a apetyt mam ogromny fajnie że ktoś tu zagląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasolka24
gościu mi także ginekolog powiedział że dziecko za duże jak na 8 wtedy tydzień a wiem kiedy okres miałam bo zapisuje zawsze sobie w 8 tyg 1cm i 8mm też właśnie się obawiałam ale wiesz może to normalne teraz u mnie jest 9tydz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jednak bardzo się martwię bo już straciłam w wrześniu maluszka w 11 tyg. Na poprzedniej wizycie był to 7t i 1d maluch miał 1,9 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łucja1988
Ja mam dopiero wizyte ustalona na 11lutego! Zastanawiam sie caly czas w ktoeym faktycznie tyg ciazy jestem? 2listopada mialam ostatnia miesiaczke w czw, wiec z tych obliczen wynika ze przy cyklach 26 dni bylby to. Ok12, 13 tyd ! Pani doktor wyznaczyla na wizycie termin 4sierpnia! Na nastepnej wyszlo ze 8sierpnia. Malo tego znalazlam sprzeczne kalkulatory ciazy bo wedlug jednego mam uwaga 10tyd. Ciazy!!!! W drugim zaczynam w ten czw 13 tyd. Ciazy skad te rozbieżnosci? Czy jest tu ktos madry i mi to wytlumaczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wam! Ale się cieszę ze sie rozkrecilo a ja jakos za dnia nie miałam kiedy zajrzeć bo ciągle cos robiłam a to maly mnie pitrzebowal. Gość. Odnośnie wielkosci Ja om miałam 9 listopada 11 stycznia jak wg om byl 9 t miałam wizytę i bylo 3 cm i lekarz stwierdził ciaze starsza i ze wg tego to 10 t ale nic nie mowil ze za duże jest. U mnie może byc ze starsza ciaza bo owu miałam bardzo wcześnie w 10-11 dniu a zawsze mam 14 Powiedzial ze zobaczymy co bedzie dalej. Badan na razie żadnych mi nie zlecil a na wizytę nam się umówić pi usg genetycznym. Ide juz spac bo jutro z małym na szczepienie i jeszcze mam księdza jutro przyjmować . Byle do piątku bo wtedy jadę na wies do rodziców to będzie mi lżej. Chyba w końcu będę musiała rodzicom powiedziec Wy wszystkie juz powiedzialyscie rodzinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamarta
musia, ja powiedziałam, ale tylko rodzicom i teściom. fasolka24, pocieszę Cię, ja mam już dwójkę maluchów, różnica między nimi trochę ponad 1,5 roku i teraz między drugim a trzecim będzie podobnie. ;) Nie mam większych obaw, na pewno będą trudne chwile, ale damy radę. :) Usg genetyczne mam za 1,5 tygodnia, czuję się nadal kiepsko i siedzę z młodszym, przeziębionym szkrabem w domu (wcześniej przeziębione było starsze, mnie o dziwo na razie nie wzięło). :) Buziaki Kochane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasolka24
Mamarta dzięki za pocieszenie:) musimy dać rade chociaż począdki będą trudne fajnie już jak to najmłodsze będzie miało 6ms to już inaczej też:) a teraz jaka różnica będzie ? Co do stresów z poronieniem nie ma co się bac na zapas też jedną ciąże straciłam ,ale nie myśle o tym bo po co bać się na zapas no mi też wyszła że ciąża starsza zobaczymy następną wizyte mam 3lutego . A jak u was samopoczucie? bo ja dosłownie ciągle bym jadła heh a pierwsza ciąza zupełnie inna ciągłe wymioty i brak apetytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Przeżyliśmy szczepienie teraz czekam na księdza. Dobrze ze obiad mam z wczoraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa mama
Hej my też nikomu nie powiedzieliśmy. Chyba jutro na dzień babci i dziadka powiemy bo to fajna okazja. Ale wolałabym jeszcze poczekać do poniedziałku do wizyty i po tej wizycie powiedzieć. W pracy zaczynam wciągać ten brzuch jak wstaje od biurka. Ale koleżanka wczoraj już zwróciła uwagę ze mam ładny okrągły brzuszek taki na chłopczyka :) oczywiście wie ze nie jestem w ciąży ale wszyscy tu życzą mi i wręcz każą zachodzić w ciąże ale rozumieją też moją sytuację zdrowotną. U nas różnica będzie 6 lat. Corka bardzo chce mieć rodzeństwo i mam nadzieje ze będzie mi pomagać :) Buziole dla forumowiczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzsowa mama ja o pierwszej ciąży owiedzialam w pracy gdzies w 18 t. Tzn szefowej troche wczesniej może ale juz w sumie nie pamiętam. To niby dziewczyny mówiły ze nic nie zauważyli a juz troche brzuch odstawal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasolka24
u mnie tylko mama i teściowie wiedzą bo na razie nie chce więcej osobą mówić. No to dużą różnice wieku będziecie miały no na pewno będą wam dzieciaki pomagać ale później mało wspólnego będą miec tzn zabawy kolegów wiem po sobie rodzeństwo też mam sporo starsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey kobietki !!:) dawno nie pisałam .. Ja miałam wczoraj badania prenatalne , dzidzia zdrowa :) wszystko w porządku malenstwo dobrze sie rozwija i oby tak do końca zostało !! Prawdopodobnie jest to dziewczynka :) w piatek zaczynam 14 tydzien . Ale ten czas leci :D mnie drugi raz przeziębienie dopadło .. Ale dzis juz troszkę lepiej niz wczoraj , pije herbatki z lipa i imbirem jem duzo czosnku i jakos z tym walczę.'pozdrawiam Was serdecznie !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamarta
fasolka24, teraz będzie podobna różnica... :) Między najstarszym a najmłodszym trochę ponad 3 lata różnicy, między środkowym i najmłodszym trochę ponad 1,5 roku. ;] urodzone 2013, 2014, 2016. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa mama
Airina jak wyglądały te badania prenatalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzsowa mama -Ogolnie powiem ze Pani dr.Wloch przemiła i ciepła kobieta ,badając mnie cały czas opisywała co robi , czy jest wszystko w porządku itp badała :czynność serca płodu , ilośc uderzeń na minutę ( fhr)biło 163ud/min długość ciemieniowo - siedzeniowa , przeziernosc karku (1,5mm), przeziernosc wewnątrzczaszkowa , łożysko , ilośc płynu owodniowego , pępowina czy są dobre przepływy i ilu warstwowa ( powinna byc 3 , u mnie tez tak było ), kość nosowa, ogólna anatomia płodu , oraz przepływ łożyskowy . Uff na szczęście wszystko prawidłowe :) Mierzy 6,2 cm a wiec tez prawidłowo Wg tygodni 12 tc+4 dni wczoraj był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×