Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Justa255

Sierpniowe mamy 2016

Polecane posty

Gość gość
jezeli lato bedzie tak samo upalne jak w tamtym roku to szlafrok nie bedzie raczej potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja w razie w wezmę żeby czuć sie bardziej komfortowo z ta pielucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cos mi wczesniej posta ycielo. Lili ja nie mialam na myśli tego ze cos się ma popsuc:P chodzilo mi o to ze juz mniej czasu. Będziecie mię tylko dla siebie i mniej luzu ogolnie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina12345www
Jestem w 33 tyg ciąży od kilku dni mam twardnienie/stawianie brzucha czytałam że to jakieś skurcze nic strasznego raczej każda to przechodzi. Jednak mnie one przerażają z dnia na dzień nasilają się wczoraj naliczyłam 5 dzisiaj 12 i jeszcze nie koniec dnia czy to może świadczyć o szybszym porodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edytkasynek1808
może ale nie musi. powinnas udać się do lekarza żeby wykluczył skracajaca się szyjke macicy i rozwarcie. miałam podobne twardnienia w 30 tygodniu zalecił mi branie nospy i magnezu 2 razy dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te twardnienia i stawismie sie brzucha to mogą być skurcze przepowiadając e. Lepiej więcej odpoczywaj nie forsuj sie za bardzo. Magnez nawę 3 razy dziennie wskazany.i to 100 mg M mob nispy nie każą brać chociaż jak ze szpitala wychodziłam to kazał lekarz brać i to forte 2*dziennie. Od wczoraj tez sporo mam tych skurczy i w nocy mialam i ciezej jakos wtedy mi sie oddycha a wole oddychać żeby malej nie zaszkodzily bo z pierwszym przez cos takiego mialam cv bo skurcz za dlugo trwl i nie puszczal:-/ Mój na poważnie. Chory. Temperatura wysoka i wczesniej spac die polozyl i kapnie i usypianie małego na mojej głowie zreszta jak wszystko dzis. Ide kolacje sobie zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Agnieszka
Z tym stawianiem się brzucha to ja kilkanaście twardnień w ciągu dnia czuję. Co prawda to już 35 tydzień jutro zaczynam. Każdy ******ałego boli, a jak się mocniej rozpycha to aż czasem syknę z bólu. Mimo że biorę magnez trzy razy dziennie to łapią mnie skurcze nóg, będę musiała o tym wspomnieć na najbliższej wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez jestem za tym żeby nie zmuszać do porodu rodzinnego. My się do gadaliśmy tak że w razie czego on wyjdzie. Przecież nie wiemy co nas czeka. Powiem wam że jakoś to do mnie nie dociera że będę rodzić że już niedługo będziemy te trójkę ;-) Jakoś czuje się wyluzowana Musia w takim razie źle ciebie zrozumiałam. Też mam skurcze nóg i to dość mocne jutro idę na wizytę wiec wspomnę o tym. Ciekawe co mi powie. Lili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Ja nie czuję skurczy przepowiadajacych, a przecież na tyńcu etapie powinnam. Mam nadzieję że właściwe rozpoznam. Cieszę się że to już tak niedługo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w pierwszej ciąży zaczęłam czuć skurcze w 36 tygodniu a urodziłam 2 dni po terminie edytkasynek1808

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa mama
Ja przepowiadających nie mam. Muusia pytałaś wcześniej czy miałam te imprezy. Komunie tak, jeszcze w maju więc czułam się ok. A 9ego mam wesele u kuzynki i gdyby nie to że mam kupione dwie nietanie kiecki to bym nie szła. A tak to pójdziemy. Ja oczywiście całą noc za stołem i będę tylko jeść i jeść. I mam do was pytanie. Mój mąż "wyrósł" z garnituru i zastanawiam się czy nie kupić mu marynarki takiej fajnej slim-owej jakąś fajną koszulę a spodnie ma. Bo gdzie on w tym nowym garniturze będzie chodził? Ale z drugiej strony będziemy mieć w październiku kolejne wesele no i chrzciny kiedyś więc może jednak by się przydał. Co sądzicie? Czy wypada w ogóle iść na wesele w marynarce? A w zasadzie jak będzie bardzo gorąco to jej wcale nie założy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja juz czuje skurcze. Ale lekkie takie jakie powinnam na tym etapie. Mam już syndrom wicia gniazda najchętniej wrzuciłabym wszystko z szafek żeby ułożyć na nowo. Ale jak tu wić gniazdko kiedy mam się oszczędzać?? :-\ Lili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radosna33
Hej dziewczyny Ponoc twradnienie macicy na tym etapie moze sie zdarzac nawet kilkanascie razy dziennie, to chyba macica "cwiczy". Ja mimo lekow tez mam coraz czesciej te skurcze. Ale jeszcze tylko 2 tyg na lekach potem odstawiam. Nasz staz podobie jak RZSowa 15 lat razem, 8 po slubie. I powiem, ze kazde malzenstwo inne i rozne okresy sie miewa, gorsze, lepsze. U nas po urodzeniu dziecka maz sie bardzo zmienil na gorsze, pierwsze dziecko a tu kolki calymi dniami, krzyk, placz, wszystkie frustracje maz na mnie wyladowywal, do tego poczucie odrzucenia, ze syn stal sie wazniejszy od meza. Przeszlismy wiele. Zobaczymy jak bedzie tym razem, oby lepiej. Mysle, ze to kwestia charakteru ale i dojrzalosci do pewnych spraw. Jedyne co moge powiedziec tym co beda miec pierwszy raz dzieciaczki to na posiadanie dziecka niestety nie da sie przygotowac, to jakbyscie sie probowaly przygotowac na zderzenie z pociagiem. Warto zdac sie na instynkt. Dziecko uczy nie tylko cierpliwosci, ale i pokory, pomaga sie wyzbyc egoizmu. Warto przezyc ten czas swiadomie. A porod my juz jeden rodzinny mamy za soba, teraz tez razem zamierzamy, ale nie wiadomo jak sie wszystko ulozy. Jak wasze wyprawki? Ja jestem w czarnej d... Z synem na tym etapie to juz mialam wszystko, a teraz totalna rozsypka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radosna33
RZSowa ja bym jednak kupila nowy gajer, tym bardziej, ze beda jeszcze okazje w najblizszym czasie zeby go zalozyc. Moj maz tez teraz na komunie przerabial garnitur bo schudl, no i moda sie zmienila a to tylko dwa lata, spodnie juz nie modne takie szerokie, teraz wszystko waskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muusia
Ja dzis znowu czułam i nospe Se wzielam. Przyjechałam z małym do mamy na wies bo mój stwierdził ze inaczej nie odpocznie i niewyzdrowieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
RZSowa skoro masz potem jeszcze jedno wesele no i wiadomo chrzciny dziecka to garnitur sie przyda. Kup i bedziesz miala 3 okazje z glowy a tak sie potem bedziesz znowu zastanawiala w co meza ubrac. Moim zdaniem to dobra inwestycja. Lili mi niedawno zamontowali szafe w przedpokoju i musze w niej wszystko poukladac, mam nawet checi ale jest wysoka na 2,70m i nie mam jak jej umyc. Dopiero jak maz znajdzie czas zeby ja poodkurzac i powycierac polki to bede mogla dzialac. Radosna ja wiekszosc takich malych rzeczy mam, nie kupuje za duzo bo stwierdzilam ze najwyzej potem dokupie. W polowie lipca kupimy lozeczko i skrecimy meble dla malego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzosowa jak swidkiem.nie jest i bedzie upal to moze bez marynarki. Mob by ne zalizyl. Tak czy siak garniak mu sie przyda chiciazby jak bedziecie chrzcić swojego małego. Lili a ty tez nasz problemy z szyjka ze kaze ci lekarz się oszczędzać? Może zostaw takie większe porzadki jak juz ciaza bedzie donoszona:) Ja pamiętam w t aż mtej ciazy po konec tzn w 36 t mylam lodówkę a na drugi dzien plemienia mialm mimo branie a jz luteiny Radosna no to jyz sie sprawdziliscie jako malzemstwo. U mnie tez mąż czasami juz wysiadam jak.maly plakal na poczatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi powoli paczki z wyprawka przychodzą z ubranek kupiłam tylko 4 polspiochy 2 56 i 2"62. Więcej na razie nie kupuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radosna33
Ja w kwestii wyprawki bardZiej o rzeczach dla siebie do spzitala, jakis do higieny itp niz o ciuchach mowilam. Na 56 juz mam i nie kupuje wiecej, troche na 62 uzupelniam (dzis kupilam 3 super pajacyki z Next na ciuszku w sumie za 3zl wlasnie na 62), musze na 62 jeszcze jakisa body pokupowac i jeszcze z jeden komplet pajacykow, bo to w sumi ze 2-3miesiace mi posluzy, a narazie niewiele na ten rozmiar mam. Muusia to cie maz wygonil bidula. Ja mojego zlewam, jak mi tak mowi, chyba ze widze, ze faktycznie cos mu dolega a nie tylko marudzenie. No teraz to maz i tak na full wszystko ogarnia zakupy, wiekszosc sprzatania (chyba ze ja akurat dobrze sie czuje i mam dzien to posprzatam), on wie ze wlasnie jak mam lepszy dzien to zrobie co mam zrobic a jak zle sie czuje to od razu sie klade i maz wszystko przejmuje. Jedyne co to bezwzglenie nie dzwigam (bo to moze do odklejenia sie lozyska doprowadzic). Ostatnio odpukac troche lepiej sie czuje, a napewno lepiej niz na tym etapie w poprzedniej ciazy. Ale wtedy ciagle brzuch jak skala mialam twardy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiecie jaką jest norma pulsu u kobiet ciężarnych. dzisiaj zmierzylam ciśnienie i miałam w normie ale puls równo 100 edytkasynek1808

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radosna z jednej strony to dobrze ze jak to napisałaś mnie wygonil bo nie musiałam obiadu robic itd On Se poszedl na obiad do mamy i podobno pranie robił i myl podłogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja chyba cala noc nie spi tylko się wierci i rozpycha! Oby jak sie urodzi e nocy spala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musia jak wychodziłam ze szpitala to kazali się oszczędzać.Mam jeszcze wytrzymać tydzień dla dobra dziecka.. Później już będzie większe silniejsze. Musia podziwiam Cię że kupiłaś tak mało ubrań my mamy tyle że ledwo w szafce się mieszczą ;-) Ale przez to ze te ubranka są takie śliczne :-D Wiem połowy nie użyjemy ale na pewno rzadziej będę prała, zawsze jakiś plus :-D Lili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nasze wyjątkowo spokojne jest, bardziej się rozciąga i często ma czkawkę ;-) Jeszcze tylko miesiąc ale ten czas zleciał. Lili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lili ja na razie nie kupuje ubranek bo tyle dostałam ze dla 5 dzieci ba poczatku by starczyło! Wiec prac bede rzadko. Jakie rozmiary na początek pierzeciecie? 68 tez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×