Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Justa255

Sierpniowe mamy 2016

Polecane posty

Edyta no to tanie te z Lidka. Jeszcze nigdy ich nie kupowałam. A wycięcia nie musi być wystarczy wywinąć pampa. A jaki wózek kupujesz? To u ciebie podobnie z tym.terminem jak u mnie. Teraz będzie synek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edytkasynek1808
tak synek. wiedziałam od początku że będzie synek. lekarz najpierw mówił że dziewczynka ale później miałam problemy z wodami plodowymi bo miałam ich za dużo i poszlam prywatnie do innego lekarza żeby sprawdzić czy wszystko w porządku i lekarz z tekstem do mnie że jedyne co mu się nie podoba to to że dziecko ma jajka a wózek mam od kuzynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
U nie mąż ma nawet problem z kupieniem rano pieczywa. Np rano idzie do garażu grzebać przy aucie i mu mowie by kupił i przyniósł pieczywo to mi mówi ze nie będzie wracal i sie pyta czy na juz mi jest potrzebne!! Ja mam problem ze znalezieniem miejsca w mieszkaniu na łóżeczko nie mówiąc juz o miejscu na ciuszki. Do tej pory nie poprałam bo nie mam gdzie schować. Pampersy przywiezie mi brat z Norwegii 1 i 2 bo tam tanie są. Na macierzyński wybieram sie na 10 mcy. A to becikowe liczymy netto na osobę ale uwzgledniamy juz bobasa? A czytałam co ciekawe ze jeśli złożymy dokumenty do października to przychód bierzemy z 2014 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edytkasynek1808
ja swojego meczylam 2 miesiące żeby mi szafke na ciuszki przywiózł bo stała u teściów. z tym wózkiem też ja zalatwialam bo by sam nie pojechał... dzisiaj babcią do mnie z tekstem popsuły się kompotu rób wino, na odwiedzinach poczestujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzosowa to twój jeszcze ciezsxy przypadek! Przecież chyba ma świadomość ze nie dość ze chorujesz przewlekle to w ciąży jesteś! Ja mialam dzis prac ale nie mam miejsca na suszarce juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
RZSowa tak dzielismy przychod na 3 osoby (tzn bierzemy pod uwage nowo narodzone dziecko) i z tym pitem za 2014 to tez prawda bo sie orientowalam. Najpierw przeliczylam w domu zeby nie skladac papierow jak sie okaze ze nie ma po co, ponac mnostwo formalnosci tam jest (nie tylko pit ale jeszcze zaswiadczenia z pracy itd)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Agnieszka
Muszę jeszcze okulistę odwiedzić przed porodem a w wakacje tam gdzie chodzę mają tak że rano trzeba stać po numerek a kolejka o 5 się ustawiać zaczyna. Jakoś sobie nie wyobrażam żeby stać najpierw rano po numerek a potem czekać aż okulista przyjdzie i na swoją kolej. Dziś przeszłam kawałek po mieście i brzuch twardy jak kamień i bolał. Na becikowe się łapiemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
No to chyba sie załapiemy na becikowe. Monia ja też okuliste musze odwiedzić. Pisałam wam kiedyś ze mi początki zaćmy zdiagnozował. Od tych pioruńskich sterydów. Teraz chce mieć w razie czego zaświadczenie o braku przeciwskazań. Muusia no niestety mój jest okropny. Ani do sprzątania ani do niczego. O co bym go nie poprosiła to slysze "a ty nie możesz". Wszystko jest dla niego problemem. Nie lubi zmywać wiec jak zaproponowałam zmywarkę to powiedział ze mimo to on nie ma zamiaru wkładać ani wyjmować. Ze skoro ja chce zmywarkę to ja mam ja obsługiwać!!!! Takiego mam cwaniaka! Zastanawiałam sie dziś czy wody moga odejść wcześniej tzn teraz?! Czy po prostu o wcześniejszym terminie porodu decyduje krótka szyjka i rozwarcie. No bo nie zawsze to wszystko idzie w parze. Bo mówi sie często o wcześniejszym porodzie bo szyjki już nie ma ale nie słyszałam by np w 35 tyg odeszły wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edytkasynek1808
mogą odejść. sama byłam świadkiem jak lerzalam na patologie ciąży z pierwszym dzieckiem to przywieźli dziewczynę bo wody odeszły w 34 czy 35 tygodniu ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My na rządowe sie nie lapiemy ale w rok czasu może cos się zmieni. Za to mam becikowe gminne które wynosi 4tys. I nie biorą pod uwagę dochod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak wody odejdą za wcześnie to niebezpieczne jest. Jak dziewczynie z rana juz odchodzily jak bylam teraz na ocp to podawli jej antybiotyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Śniło mi się ze krwawiłam. Wczoraj o tych wodach myślałam to mi sie w śnie odzwierciedliło! Muusia co to za gminne becikowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzosowa a to juz od gminy zalwzy czy dają czy nie. U nas od lat to becikowe jest wczesniej byly 3 tys a z rok temu podnieśli do 4tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hejka dziewczyny Długo nie pisałam bo mój kochany mąż teraz siedzi w domku i tak sobie razem rozmawiamy i szykujemy na przyjęcie dziecka.. Fajnie w końcu mam z kim pogadać nie nudzę się. :-) Współczuję wam że tak musicie się z mężami spierać, ja na szczęście nie mam tego problemu. Nie wiem w sumie czemu? Może temu że teraz leci nam 9 rok jak jesteśmy razem? Mieliśmy czas się dotrzeć? Tak czy siak robi w domku i prosić się nie musze. Mam nadzieje ze i wam się ułoży Ja to nie wiem jak to jest z tym becikowym? Jaki jest ten próg dochodowy Lili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widzę że znowu się kaf.. zacina. Porażka Znalazłam fajny artykuł o becikowym przeczytajcie koniecznie zwłaszcza te dziewczyny które nie pracują one też maja dostawać kasę! Lili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
gminne becikowe?pierwsze slysze, ale super sprawa no i niezla kwota :) u nas wozek obiecal kupic dziadek - pierwszy wnuk wiec szaleje :) RZSowa ja juz tez mialam kilka niefajnych snow, pewnie biora sie gdzies z naszego strachu o malenstwo. mi przez ostatni tydzien bardzo urosl brzuch. do tej pory bylam bardzo aktywna, sporo chodzilam, a teraz coraz wolniej mi wszystko idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Lili a zmienil sie Twoj maz odkad zaszlas w ciaze czy nie? bo umnie to tez pierwsze dziecko i widze po nim wielka zmiane. Do tej pory byl dosc zimny, malo uczuciowy a odkad jestem w ciazy to jest bardzo cieply, dba o nas, martwi się...poprostu nie poznaje go. Pierwszy raz czuje sie tak dobrze w malzenstwie,, az szkoda ze niedlugo ta sielanka sie skonczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość outa
Hej Rzeszowa przykro mi. Oj nieładnie. To już nie ma tego tysiąca dla wszystkich bez względu na dochód? ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Dziewczyny a wy szlafroki planujecie mieć w szpitalu bo jak mam dwa ale grube i jak coś to musze kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Lili my z mężem jesteśmy razem od .....16 lat w tym 8 po ślubie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edytkasynek1808
ja nie będę brała szlafroka za gorąco. jak rodzilam pierwsze dziecko też nie bralam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mąż od rana chory tzn mówi ze cis go bierze a wiecie jak to z facetami jest? Wiec to ja bardziej koli niego latam i robię wszystko. Jak powiedziałam ze jak chory to piwa wieczorem napic sie nie może to juz nagle mowi ze zdrowy jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lili korzysta z tych chwil sam na sam z może bo potem jyz w trójkę bedziecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edytkasynek1808
zastanawialyscie się na porodem rodzinnym? bo mój jak tylko o tym wspomnę to blady się robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa mama
Jeśli chodzi o poród rodzinny https://naforum.zapodaj.net/fff2c7c3d409.jpg.html ta ręka z zegarkiem to nowoupieczony tatuś ....6 lat temu. w pierwszej fazie porodu były ze mna jeszcze mam i bratowa ale później jak dojechał mąż to wyszły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny wcześniej wysłałam linka i nie poszedł do tego artykułu o becikowym wiec wysyłam jeszcze raz. http://m.mjakmama24.pl/rodzice/dom-prawo-finanse/becikowe-2016-na-jakich-zasadach-bedzie-przyznawane-nowe-becikowe,569_8556.html Monia mój mąż zawsze był czuły ale teraz jest bardziej opiekuńczy. Ciesze się ze tak do tego podchodzi bo wiem ze i on przejmuje się cała sytuacja.Jak wróciłam ze szpitala to posprzątał cały dom (po remoncie czyli najgorsze sprzątanie) ugotował obiad i pilnował żebym nie robiła zbyt wiele (np coś do picia sobie). Ale muszę wam przyznać się ze ja przeważnie za to co on robi albo go chwale albo dam mu na piwko przecież każdy lubi być doceniony.A sprzątanie to mój obowiązek(mamy podział) Monia może twój mąż nie musi się zmienić może właśnie tak już zostanie :-) Rzęsowa to ja już nie wiem od czego to zależy. Co do porodu rodzinnego to mój M chce być, ja też chciałbym żeby był, a zobaczymy jak to będzie nic na siłę. Lili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musia ja naprawdę nie bardzo wierzę w to że jak dziecko będzie to się zmieni coś między nami. Na pewno będzie inaczej bo jednak we trójkę ale wątpię żeby to coś zmieniło na gorsze raczej na lepsze Tak samo mówili nam weźmiecie ślub to zaraz się między wami popsuje zobaczycie. I wiecie co?!? Nie mieli racji! Owszem zmieniło się ale na lepsze!!! :-D :-) Lili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edytkasynek1808
moj panicznie boi sie szpitali. Nie będę go zmuszała, chociaz chciałabym żeby był bo wtedy inaczej zachowują sie położne czy lekarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
ja planowalam brac szlafrok do szpitala, myslalam zeby kupic jakis cienki ale chyba jednak odpuszcze, szkoda kasy, pewnie goraco bedzie, jak ktos bedzie mial przyjsc najwyzej cos z ciuchow zarzuce na siebie mojego meza nie bedzie przy porodzie, zemdlalby na 100%, on nawet tak reaguje na pobieranie krwi, mowi ze to silniejsze od niego bedzie pewnie na poczatku, pomasuje, posiedzi ze mna, ale na pewno nie przy samej akcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×