Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

julia83

IUI IVF komu się udało? Kontynuacja cz.2

Polecane posty

Gość julia83
Kinia co to za szczepionka? Na pewno nie jest wymagana przy IVF więc raczej bym odpuscila. Xoxo Wczoraj usłyszałam pierwszy raz o dziurze w sercu małych dzieci, a tu okazuje się że wiele jest takich przypadków. Xoxo Iza no 2 tygodnie to tak idealnie. Lekarz powiedział że USG nie szkodzi dziecku więc możesz robić często! Pewnie to Twój maluszek tak macha rączkami! Xoxo Darkness podobają mi się te Twoje kartki. Rozumiem że to co jest wydrukowane kupujesz gotowe tak? Xoxo Alexewl masz się z tą tarczyca. Współczuję. Musi Ci być ciężko teraz. Trzymaj się. Za chwilę wszystko się unormuje. Xoxo Jak to ludzie uwielbiają wchodzić z butami w nasze życie. Nawet to w jaki sposób pokazujemy radość musi być kontrolowane jak się okazuje... Ale tak a propos tego tematu. Jak mówię komuś o ciąży to dosłownie tryskam szczęściem, bo jak o tym informuje to dociera do mnie że to naprawdę się dzieje:D Dziewczyny jakie mialyscie dawkowanie lutinusa po IVF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Szmacioszka
Kkinia ja nie jestem zaszczepiona I nikt tego nie wymagał Iza82 na początku też miałam zakaz, potem krwawienia I krwotok uniemożliwiły wszystko, a jak już mogłam, to czułam niepokój i seks nie sprwaiał mi przyjemności, teraz jest dużo lepiej, jednak bardzo rzadko:-( Nadzieja będzie dobrze, trzymam kciuki Miłego dnia, u mnie pochmurno , ale ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alexewl życzę Ci aby wyniki Ci się unormowały :) u nas na szczęście nie było kolek,dlatego wspołczuję matkom tych dzieci co je miały... Szmacioszka Tobie tez dziekuje za info kiedy miałaś transfer. Widze ze roznie to bywa 19dc, 23dc... zobaczymy jak bedzie u mnie,narazie czekam na okres... Kkinia ja miałam taką szczepionkę przed IVF-2lub 3dawki cos tak kojarzę, nie byl to moj wymysl tylko dr mi zlecil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szmacioszka fajna ta lista lekarzy. Sprawdziłam oczywiście czy widnieje tam nazwisko mojego i jest:) Golf czas odstawienia progesteronu zalezy też od szyjki? Ja mam długą i zamknięta. Tak powiedział lekarz. My z seksem wstrzymujemy się już od punkcji i pewnie tak zostanie do prenatalnych. Ale o męża dbam:) co by mu oczy na boki nie wodzily:) Przed nami wspólny wyjazd więc może jednak coś pokombinujemy wcześniej Ale tak jak pisze Iza:) Prenatalne będę miała jak dokładnie zacznie mi się 12t, więc chyba ok? Bo tydzień wcześniej to pewnie za wcześnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kinia Ty chyba piszesz o szczepieniu przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby, to trzeba przyjąć trzy szczepionki w odstępach czasowych. Warto. Mój m.miał przed planowanym zabiegiem chirurgicznym. Jestem po telefonicznej konsultacji z kardiologiem dziecięcym. Arsa to anomalia w wielkim skrócie nie wiąże się z żadną dziurą w sercu. Ta tętnica jest jako "kolejna" i ewentualnie może przeszkadzać dziecku w oddychaniu lub przełykaniu. Ale nie musi nic się dziać. Wszystko do zbadania po porodzie. Jesli będzie potrzeba operacji to robią je w Gdańsku. Co do lekarza wczoraj to może i najlepiej w regionie robi echo na etapie prenatalnym. Ale nic poza tym. Dziękuję wszystkim za dobre słowo. Nadzieja78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Alexewl bardzo współczuję Ci tego Hashimoto i związanych z tym dolegliwości. Zapewne masz super opiekę lekarską ale to tak długo trwa, może trzeba jakiejś konsultacji? Nadzieja78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadzieja Kamień z serca. Lekarze czasami zachowują się jak buce. Rozumiem, że muszą mieć dystans do pacjentów, bo inaczej pewnie by zwariowali, ale czasami zachowują się jak roboty. Cieszę się, że nie jest to aż tak poważne. Mam nadzieję, że w ogóle nie wpłynie na zdrówko Twojej córci! Ananasowa Kochana, rozumiem jak to jest, bo czasami tez tak się czuję. Jakbym karmiła się frazesami. Ale co nam zostaje innego? Trzeba żyć dalej, marzyć, i mieć nadzieję, że się uda. Pewnego dnia się uda, zobaczysz! Wierzę w to, że przeczytam jeszcze o tym, jak jest jesteś zmęczona po zarwanych nocach! I będzie to takie zmęczenie jak MH1, najlepsze na świecie. A ja to przeczytam i powiem, A NIE MÓWIŁAM!? Na razie ściskam Cię gorąco. I Was dziewczynki! Kinia, może jednak jest nam pisane starać się w parze? Mi też doktor powiedział, że może uda się w grudniu, ale pewnie raczej w styczniu. Miłego pochmurnego dnia wszystkim!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kkinia ja jestem zaszczepiona ale nie wymagali tego do invitro nawet do laparoskopii (ponoć jednorazowe narzędzia...) Ale lepiej mieć, bo jednak w szpitalu można się zarazić. Podpytaj lekarza, na pewno Ci podpowie. Ja idę na szczepienie na grypę niebawem, bo w ciąży można bo to są martwe wirusy (jakoś tak) i nie przechodzą do dziecka. Może z WZW tak samo jest. <> Julia ja miałam Lutinusa 3*2. Z tego co wiem, to dobrze się umówiłaś na prenatalne. Podsyłam link do strony gdzie można samemu wyliczyć odpowiedni zakres dat :) http://sodowski.pl/badania-prenatalne/kalkulator-badan-prenatalnych <> Szmacioszka, po krwotoku to się nie dziwię, że się bałaś :( :( :( <> Nadzieja z całych sił trzymam kciuki, żeby Twojej maleńkiej nic się nie działo z powodu tej tętnicy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za wszystkie ciepłe słowa, jestem pod opieka endokrynologa ale być moze zasięgnę opinii gdzieś jeszcze na pewno muszę przejść na dietę bezglutenowa bo to moze pomoc, no nic mam nadzieje ze "naszym" ciężarnym to sie nie przydarzy ale 3 moje koleżanki po ciąży tez maja duże problemy z tarczyca, wiec to jest dosyć ciężkie zjawisko. Pamiętajcie zeby od razu po połogu zrobić badania tarczycy, zmęczenie nie zawsze spowodowane jest specyficznym trybem życia mam! Pozdrawiam Was i życzę wszystkim wysokich bet i zdrowych dzieciaczków. Sylka dużo zdrówka dla Kubusia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wzw robi sie w trzech szczepieniach i trwa rok, albo krótsza wersja pół roku. Napewno nie można sie starać o dziecko w trakcie. Mi zalecała to moja ginekolog zanim trafiłam do kliniki, my jednak nie chcieliśmy tyle czekać. Pózniej profesor też mówił że powinno sie to zrobić ale to nasza decyzja, nikt za nas nie weźmie odpowiedzialności gdy sie czymś zarażę w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania- powodzenia daj znać po iui. Darkness- jutro Twój wielki dzień :) zaczynam mocniej trzymać kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elfica30
Darkness napisz mi na maila jak można Cię znaleźć na fb. Jmagda.j@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś jak byłam na zakupach stanełam przed koszem z książkami dla dzieci i zaczęłam się zastanawiać czy wziąć tą o ksiezniczkach czy o piratach. Chyba się zagalopowalam z wizualizowaniem... Dziewczyny trzymam za Was mocno kciuki. Nadziejka będzie dobrze i córcia będzie zdrowa zobaczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewap156
Nadzieją zaczelam czytac mój wynik badań prenatalnych i wiesz co mam napisane przepływ przez zastawkę trójdzielna nie badany i poczytalam że jest to jedno z ważniejszych rzeczy które lekarz powinien zbadać bo świadczy to o wadach genetycznych i co to znaczy nie badany a ty jak mialas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malena5
Kkinnia, ja się szczepiłam na wzw b w trakcie ivf, namawiał mnie do tego lekarz z Gamety. Ja miałam tryb przyspieszony szxczepienia- mówił, że to nie przeszkadza w procedurze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Elfica ja bym wzięła dwie:-) i powiem Ci że kupiłam przed którymś testowaniem a teraz leżą i czekają na moją Kuleczkę:-) Ewap zaraz sprawdzę i napiszę, ale zdaje się ze wszystko bylo badane. Nadzieja78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W zakładce "klatka piersiowa i serce" mam tak : Klatka piersiowa i serce-prawidłowe, obraz 4 jam serca -prawidłowy, Odpływ i lewej i prawej komory -prawidłowy Obraz śródpiersia górnego -prawidłowy ARSA- nie prawidłowe odejście prawej tętnicy podobojczykowej Uwagi: Serce bez cech kardiomegalii,rytm serca miarowy,połączenia przedsionkowo -komorowe zgodne,spływy żylne prawidłowe,średnicę zastawek- symetryczne. Nie stwierdzono ewidentnej wady serca, możliwej do stwierdzenia ba obecnym etapie,nie stwierdzono cech nie wydolności serca płodu. Masz taki opis? To zdanie o którym mówisz to w tej zakładce jest ? Wszystkich przepraszam za wywód.. PS.nie mogę się zalogować Nadzieja 78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do szczepienia na wzwb to obecnie jest dla dzieci obowiązkowe. Obowiazkowe jest chyba od 1984 r. Ja jestem 82 i nie miałam, ale szczepiłam się przed zabiegiem usunięcia pęcherzyka żółciowego kilka lat temu Warto mieć to szczepienie. Przed zabiegami tylko kontroluje się poziom przeciwciał. Lilianka31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewap156
Nadzieją ją mam tylko w opisie 4jamy serca i przepływ przez zastawkę trójdzielna nie badany ale ten opismam z 14 tygodnika ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ewap no to przecież Ty przed połówkowymi..kiedy masz? Na pewno wszystko zbada.. Nadzieja78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie moje drogie :) * Nadziejko uspokoiła Cię trochę ta rozmowa z kardiologiem? * Jestem po, wszystko ok, zgodnie z planem. Pęcherzyk przetrwał, chyba zaczęły się bóle owulacyjne, więc niech się dzieje... Tyle IUI mam za sobą, a dopiero nie dawno doczytałam kiedy właściwie powinien być podany Ovitrelle czy Pregnyl, jeśli chce się wstrzelić np. z IUI przed pęknięciem. Powinien być podany przed naturalnym pikiem LH, mniej więcej na 36 godzin przed planowanym pęknięciem pęcherzyka i oczywiście pęcherzyk musi być dojrzały. Stwierdzam, że w poprzednim miejscu miałam wszystko planowane i robione "na oko". Kierowana fałszywymi doświadczeniami obawiałam się, że obecny dr za wcześnie zleca mi podawanie Ovitrelle i przeciągałam sobie czas o kilka godzin, obawiając się, że pęcherzyk pęknie za wcześnie. Tym razem wykonałam zgodnie z zaleceniem i pęcherzyk był dorodny i nie pęknięty (21mm). W czwartek miałam zlecone badanie LH, żeby dr mógł się upewnić, że na pewno nie ma jeszcze piku. Pozdrawiam Was wszystkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewap156
Nadzieją tak ale badanie przeplyw UJ przez zastawkę trójdzielna w 13 tygodniu jest bar ds zo ważne i wyklucza wiele wad dlatego się pytalam czy którąś miała to robione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ania1602 człowiek całe życie się uczy.. :-) Czekamy teraz na testowanie. Trzymam kciuki i wierze ze acard i clexane pomogą. Powiem Ci ze bardzo pomogła mi ta rozmowa z kardiologiem. Pozatym jak nakreślił mi temat to znalazłam b.mądra publikację w temacie. I wniosek jest taki ze jesli wszystkie inne markery są w normie to bardzo duże prawdopodobieństwo że Kuleczce nic nie będzie zupełnie. Jednak trzeba to skontrolować w 30tc i po porodzie. Jestem z tym lekarzem w kontakcie i będę chciała rodzic w tym szpitalu i mieście gdzie pracuje ok.100 km ode mnie. W poniedziałek jeszcze porozmawiamy z naszym lekarzem. Darkness to tez mialas przejścia zdrowotne z synem..ja ze swoim tez do teraz ale to juz osobny temat.. Trzymam kciuki za testowanie i wierzę ze to ten raz . Nadzieja78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ewa u mnie na badaniu w 13 Tc jest zapis: Markery wad chromosomalnych: -Kość nosowa obecna -Przepływ na zastawce trójdzielnej Prawidłowy. Nadzieja78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ech, jednak się przycina na końcu strony :( ale nie tak bardzo :) Szybko przeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewap156
No właśnie o to mi chodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×