Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

julia83

IUI IVF komu się udało? Kontynuacja cz.2

Polecane posty

Gość gość
Biedronka - dla Nas też najważniejsze aby dziecko było zdrowe, tylko moja córka marzyła o siostrze całe życie.. Wczoraj w Gamecie w rejestracji rozdawali kobietą w ciąży takie zestawy próbki kosmetyków i poradniki dla przyszłych rodziców. Gdy czekałam na wizytę, z gabinetu obok wyszła zrozpaczona kobieta, jej reklamówka z próbami została na krześle, ktoś z poczekalni odezwał się , że zostawiła Pani reklamòwkę, Kobieta z wielkim bólem na twarzy odpowiedziała, ze jej to już nie jest potrzebne. Przez następne pół godziny czekałam na wizytę w wielkiej panice czy u Nas jest wszystko ok. Cały czas myślę o tej kobiecie. Magda 7814

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny udało się ufffff.... Jula w pierwsze kolejności ukłony i serdeczne podziękowania dla ciebie gdyby nie ty to do invicty bym nie trafiła, bardzo bardzo Ci dziękuję, duży buziak. Wszystkim bez wyjątku dziękuję za opisywanie waszych histori jak to wyglądalo u was, za kciuki i dobre słowo które w tym trudnym czasie stawialo mnie do pionu, uwierzcie że było już bardzo blisko żebym się poddała przez tą jeb@na histeroskopie. Tak w skrócie weszłam i opisalam nasza historie( rtg z hsg nie wzięłam do gabinetu) doktor odrazu stwierdzi że oczywiście się kwalifikujemy i wtedy zadałam mu pytanie " czy gdyby doktor zobaczył rtg z hsg i tam widać czarno na białym że ta macica jest dwurożna czy również by nas Pan zakwalifikował " odpowiedział że tak gdyż podczas tej histeroskopi można znaleźć też inne rzeczy będące przyczyną nieplodnosci. Jak usłyszałam że i tak by nas zakwalifikował poleciałam do m po to zdjęcie by lekarz zobaczył czy rzeczywiscie jest taka tragedia z ta moja dwuroznoscia powiedział że nie i żeby się nie przejmować tym co wczoraj usłyszałam, oczywiście się poplakalam kiedy mówiłam o tych poronieniach o których wczoraj słyszałam. Odpowiedziałam mu dokladnie o wczorajszej kwalifikacji i był bardzo zdziwiony, mówił że punkt widzenia zależy od siedzenia, lekarze w klinikach nieplodnosci są edukować w tym kierunku i dla nich taka histeroskopia mówi o wiele więcej niż dla takiego "zwykłego " lekarza, nie wiem czy wiecie co chciałam napisać. Zrobił mi usg znalazł jakąś małą torbiel przepisał luteine 3x1 dopochwowo by @ szybko przyszła bo mówił że po biochemicznej może być różnie. Jutro ma zadzwonić koordynator i poinformuję mnie o szczegółach, tak więc czekamy na @ i histeroskopia w grudniu z tego co dr powiedział, tak bardzo się cieszę, grunt to się nie poddawać i walić do nich nawet oknami jak napisała chyba biedronka. Jula jeszcze raz dziękuję Nel super ze się odezwałaś, częściej pisz Jutro odniose się do reszty bo padam po tych emocjonujacych ostatnich dniach, dobranoc kochane dobre duszyczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anansowa
*Kkinia, cieszę się, że się udało!!! Teraz już pójdzie z górki! *Biedronko, wstydnis z Waszego Malucha. Najważniejsze, by zdrowo rósł :* pytslas, dlaczego w styczniu. Lekarka uznala, ze lepidj odczekac heszcze jeden cykl. Srednio mi sie to podoba, no ale.. *Julio, niestety, też kiepskie opinie o Lux medzie słyszałam *Alex, który to dc U Ciebie? Wiesz w ogóle jak liczyć? *MalaMii, trzymasz się? Przytulna Cię mocno.. *Darkness, trzymam kciuki! * do mnie przysxla@, w nd idę na kontrolne usg i jak będzie ok, w kolejnym cyklu crio.. kazała zrobić też toxo i cmv. Wysxlo ok. Przy okaxji zbadalam tsh, spaflo do 1,3. Entuzjazmu u mnie brak, wiary tez niewiele. Ech. Ale na fitness chodzę, gluten eliminuje... *pozdrawiam Was wszystkie. Czytam codziennie i kibicuje każdej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiniaaa tak bardzo się cieszę że mogłam pomóc! Słonko Ty moje czekałam na takie wieści! Co jak co ale w Invikcie nigdy pod górę nie robili. Wszystko szybko. Pamiętam jak pomogli mi przy kwalifikacji do IVF z długością leczenia i od razu mogłam ruszyć. A u którego lekarza byłaś? Podejrzewam że Jerzak... Ananasowa powodzenia na wizycie w niedzielę. Może podpytaj jeszcze czy da radę w tym cyklu jak wszystko będzie ok... Magda straszna historia tej kobiety... Gość w jakim celu tego dupka chcesz brać? Merenka jeszcze chwila i utulisz maleństwo:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kkiniaa uffff, co za wieści!!! W końcu lekarz, który gada do rzeczy. Kochana trzymam kciuki za dalsze kroki! Julia ;) Dobrej nocy wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Jula dokładnie u tego doktora,fajny rzeczowy Pan. Ogladalyscie "Zabilam aby żyć" boże co za film, dawno nie oglądałam czegoś takiego bym cały film siedziała spięta. Aż słabo mi się robi jak pomyślę że niektóre kobiety tak mają. Jutro rano do pracy chyba zaśpie, obudzcie mnie o 7.00. Kolorowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gluba mi wisi do pasa a nie mogę sie ruszyć po chusteczkę bo mała zasypia mi na ręce zaraz oszaleje! Wycieram co chwile nos w drugą rękę.nie jest zabawnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinia w końcu dobre wieści ;) bedzie juz tylko lepiej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Julia chodzi o to ze teraz staramy sie naturalnie. I ostatnio jak spozniala mi sie @ to lekarz dal mi dupka ale niestety bylo juz na niego zapozno. Wiec pomyslalam ze skoro mi juz zostaly te 2 op to moze warto sprobowac je wziasbd a noz widelec uda sie tym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinia :-) tamci to gadali jakby byli nie z tego świata w porównaniu do wczorajszych konkretów:-) a Ty teraz oglądaj przyjemniejsze tytuły ;-) Pozdrawiam wszystkich w pochmurny poranek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a od którego dnia cyklu masz go brać. D**ek ogólnie nie zaszkodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkness77 Ja miałam podgląd przed crio we wtorek,nadrabiam pomalu kilku dniową przerwę o doczytuję posty na forum,może będziemy miały podobny termin crio a potem podlądanko. Ja mam wyznaczony termin transferu na 01.12 na godz 15. DO estrofemu ktory biore dopochwowo 2x1tab doszla 3x2tab Luteina. Na ostatniej wizycie mieliśmy dużo papierow do poczytania a raczej do podpisania w zwiazku z ta nową ustawą. Musiałam jescze zrobić wymaz z pochwy i szyjki macicy,musze podejrzec czy sa wyniki i przeslac dr na maila Kkiniaa84 chłopcy też bywają silni,tak było z moim synkiem. Moja mama mowila na poczatku, że będzie dziewczynka bo po tym jak dr pomylil sie mowiac o poronieniu, to mowila ze dziewczynki sa silniejsze a jednak moe dziecko okazalo sie silnym chlopcem ;) Co do wózków,to faktycznie temat rzeka-jak ktoras z Was napisala lepiej zwrocic uwage na dobra spacerowke.My mamy Babyactive Shell i jestem z niego bardzo zadowolona,dobrze się do prowadzi,ma dużą gondolą. Spacerowka tez jest niby okey,tylko pojawil sie problem z miejscem w aucie w bagazniku. Ja sama jej nie skladam, a jak jedziemy z mezem to on osobno pakuje stelaz i zdejmuje kola a siedzisko od spacerowki laduje do auta na przednie siedzenie. Wczoraj moi rodzice zrobili juz nam prezent pod choinke i kupili typowa mala spacerowkę,ktora bede mogla sama zlozyc i zajmie malo miejsca,nie jest to typowa parasolka a wozek skladany w pol-Bomiko model S firmy BabyDesign,mysle ze bedzie nam dobrze sluzyc. Na przyszlość mysle ze lepiej kupic najzwyklejszą gondolę a potem zainwestowac w spacerowke,my zrobilismy odwrotnie,no ale czlowiek uczy sie na swoich bledach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinia super wiesci! Nie wiem czy Biedrona tez ale ja o tych oknach wspominalam :) No wczoraj po wizycie skurcze byly mocniejsze i dostalam skierowanie prosto do szpitala na podreperowanie. Znow mam wlew na wyciszenie skurczow i polezalam sobie na porodowce....bo nigdzie nie bylo miejsc (wczoraj byla pelnia) najpierw zaliczylam tam podloge bo po 3 probowkach krwi i kilku h na izbie jakos tak wyszlo....juz jest lepiej. Pewnie znow troche pobede i czekam dalej do Nowego Roku! Ps jestem w 32 tyg a maly wazy ok 1900 g. Przepraszam ze nie odniose sie do reszty ale zakrecona jestem i ledwo widze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewap156
DoReMiDo wiesz co super waga dzidziuśa bardzo trzymam za ciebie kciuki będzie wszystko ok lepiej wytrzymać jak najdłużej ale duży dzidziuś da radę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Kkinia Tak się cieszę. Kamień z serca. Czasami ci lekarze mogą człowieka doprowadzić do szału... Ale teraz wszystko się ułoży, zobaczysz! MH1 Kochana, ja z reguły ignoruję zaczepki gości, ale tamta mnie zirytowała... W ogóle nie przejmuj się dyrdymałami i szczęśliwych 5-tygodniowych urodzinek:) Z mojej strony Dziś po wizycie. Torbiel znikła, a więc do dzieła. W tym miesiącu próbujemy cykl stymulowany i IUI. Nawet sam z tym wyszedł, więc super. W ogóle muszę powiedzieć, że zrobił się sympatyczny i juz mnie nawet kojarzy... No, no, no. Kiciolka, co u Ciebie? Długo nie piszesz. Buziaki dla wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doremido trzymaj malucha i jeszcze nie wypuszczaj:) Jak się mały na świat już wprasza:) Mamusie chce szybko poznać :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
~~Kkiniaa84 Super wieści, bardzo się cieszę. Dobrze, że miałaś plan awaryjny na ordynatorka. Daj znać jak będziesz wiedzieć coś więcej od koordynatora z Invity ~~julia83 szkoda, że nie miałaś USG, ale przynajmniej masz skierowania na badania. Ja mam z pracy pakiet specjalistyczny plus w Medicover i jestem naprawdę zadowolona, niby mam w pakiecie też prowdzenie ciąży, ale chodzę prywatnie do lekarza a w Medicover robię tylko badania - i tak oszczędzam kupę kasy na tym. Jak sie urodzi Mała to chcę ją też podpiąć pod ten pakiet swój. Nie wiem jak wyglądają ceny pakietów indywidualnych, ale jak wejdziesz na stronę Medicover to tam jest odnośnik do ich sklepu i można i poprosić o kontakt konsultanta i poczytać o tych pakietach. ~~Nel31 wpis Małego Zucha rozbawił mnie do łez :D ~~Zosia.D Pakuj torbę, nie czekaj :) ja bałam się tego pakowania, bo miałam wizję, że jak tylko ją spakuję, to zaraz będę rodzić :) ~~lucy1980 jak tam po wizycie? ~~alexvandekol to Ci się porobiło z tymi cyklami :( oby jak najszybciej się to unormowało :* ~~MH1 Jak to mówią, potrzeba matką wynalazku ;) super sobie poradziłaś z tym koszykiem :) ~~Biedrona1979 A może jak taki wstydniś z Twojego malucha, to będzie dziewczynka? ;) Cieszę się bardzo, że wszystko ok :* ~~Merenka To faktycznie klocuś z Twojego Szkraba :) my mamy podobnie terminy, ja dopiero w poniedziałek będę wiedzieć ile waży moja kruszynka :) A z tym pakowaniem torby, to tylko się tak wydaje, zobaczysz jak to szybko minie : ) mi do terminu z OM zostało 35 dni, czekam z niecierpliwością do 9 grudnia, bo wtedy zaczniemy 38 tydzień i jakoś tak będę się czuła spokojniejsza nawet jak Olka postanowi wyjść wcześniejszej na świat :) ~~Anansowa Twój brak entuzjazmu jest zrozumiały, ściskam Cie mocno :* Najważniejsze że się nie poddajesz i nie rezygnujesz z walki. ~~DoReMiDo Kochana, trzymaj się dzielnie :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doremido-trzymaj się cieplutko, to znaczy trzymajcie :) Julia-dziękuję ze wpisałaś mnie w kalendarz. Faktycznie za dwa dni będę kurka-nioska, ale wszystko wskazuje na to, że i tym razem nie uświadczę świeżego transferu:(a tak bardzo na niego liczyłam. No nic, oby było co zamrażać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ananasowa - :* x Doremido - trzymaj się dzielnie... x Gość - Julia ma rację.. Nie zaszkodzi wziąć na własną rękę.. Potem jakby co odstawisz... Przyznam, że zapomniałam dopytać o co Ci chodzi bo nie zrozumiałam, ale Jula dopytała ;) x Nadzieja - łożysko nisko na przedniej ścianie.. Coś takiego usłyszałam.. Nie powiedział nic na temat przodującego.. Widział mój strach w oczach i powiedział, że właściwie to ma ono czas do porodu żeby się podnieść.. Zglupiałam przyznam.. I sama nie wiem co myśleć.. x MH1 - nie wytrzymałabym żyjąc w niewiedzy do porodu ;) x Kkinia - cieszę się bardzo że Ci się udało.. A tą histero będziesz miała na NFZ??? Wiem o co Ci chodziło pisząc o lekarzach nieznających się na leczeniu niepłodności.. Ja już powoli będę rezygnowała z usług Invicty i będę się przenosić do swojego lekarza.. Mój prowadzący z Invicty powiedział tylko żebym nic nie mówiła, że dziecko z in vitro.. Ciąża jest wyprowadzona bez konieczności dalszego wspomagania, itp.. "Bo wie Pani większość lekarzy boi się prowadzić takie ciąże, a poza tym jak Pani powie krótki czy długi protokół jak zapyta o ostatnią @, to i tak nie będzie wiedział o co chodzi(...)" x Eversea - a Ty jesteś zadowolona z Medicoveru? Bo dla mnie są beznadziejni.. Chociaż M. jest w Lux Medzie i chyba jeszcze gorzej.. Dlatego ja sobie wykupiłam dodatkowy pakiet w PZU.. To prowadzenie ciąży będę mieć u lekarza do którego akurat chciałam się dostać.. Zobaczymy jak w praktyce to będzie wyglądało. x Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
~ Doremido, trzymajcie się dzielnie i dbajcie o siebie podwójnie. Maluszek musi jeszcze pomieszkać u Ciebie w brzuszku - oby jak najdłużej. Mam nadzieję, że opiekę macie dobra i że wszystko się ułoży :) ~ Julia - dzięki za kalendarz :) Chyba zaczyna do mnie docierać, że to już niedługo ;) ~ Eversea - na początku byłam strasznie nakręcona na poród w styczniu, ale teraz to już mi wszystko jedno... Jak Młody tak dalej będzie rósł (teraz w 3 tyg. przybrał 800 gr.) to do końca grudnia przebije 4 kg, a ja do dużych osób raczej nie należę... Boję się, że z uwagi na wielkość Kuby nie będę mogła go urodzic naturalnie, a to dla mnie ważniejsze niż to czy to będzie styczeń, czy końcówka grudnia. Zobaczymy co się będzie działo w okolicach Świąt, bo u mnie wtedy 38 tc... ~ Zocha - kciukow nie puszczam, zaciskam jeszcze mocniej :) ~ za pozostałe procedury oczywiście również! Buziaki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedrona skoro nie powiedział zakaz seksu, leżeć czy oszczędzać sie to jest ok. Moje jest przodujące bo zakrywa ujście pochwy chodź nie całe. I mam się oszczędzać, większość dnia polegiwać. Zocha będzie dobrze. Jesteśmy z Tobą:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czołem dziewczynki :) I na powyższej mince kończy się mój dobry nastrój. Nie wiem, kto jest autorem nowej ustawy dotyczącej IVF, ale powinien zdrowo się pierd....ć w łeb ... bo rozumu za grosz nie ma. Dzisiaj na tydzień przed transferem dowiedziałam się, że brakuje mi badań. Oczywiście pani w rejestracji nie raczyła mi o tym powiedzieć, kiedy dzwoniłam umawiać się na wizytę ... i generalnie zrozumiałam politykę Gamety ... stawiają pacjenta przed faktem dokonanym ... pierdu pierdu ... że chodzi o to, żeby nie straciła pani cyklu i rzecz jasna co? Badania muszę zrobić u nich od ręki ... Zostawiłam dziś 463zł ... Jestem wściekła, bo gdybym wiedziała wcześniej, zrobiłabym w Diagnostyce i zapewne o około 200zł byłoby taniej (z czystej ciekawości pójdę i sprawdzę cennik). I najlepsze ... pani w rejestracji, że te badania są płatne niestety, że refundowane wr, hiv itd ... to ja się ku...a pytam, dlaczego dwukrotnie za te badania musiałam płacić gdy już byłam po kwalifikacji??? ... szkoda słów :( Kobietki przygotowujące się do crio, o ile nie byłyście po 1 listopada w klinice , potrzebne jest (bez tego transferu nie zrobią): - Anty - HBc - CMV IgG - CMv IgM - Rubella IgG - Rubella IgM - Toksoplazmoza p/c IgG - Toksoplazmoza p/c IgM - Chlamydia trachomatic PCR (wymaz z pochwy) - badanie czystości pochwy Pierwsza 7 - emka to z krwi, a ostatnie dwa rzecz jasna u gina. Jestem wściekła ... dzisiaj zdecydowanie zapadła decyzja, ze to już ostatnie nasze wizyty w klinice. Pytałam dr, po co te wszystkie badania ... odpowiedział, że nie wie, że zgłaszali lekarze petycje - protest, że można sprawdzić iż się pod nią podpisywali. ... Na pocieszenie dodał, że będzie coraz gorzej. Znów tony papierów do podpisywania ... ja mam w d...p taką politykę prorodzinną. A teraz wyciszenie :P kilka głębokich wdechów, w końcu już piątek prawie :P Kochane mam tydzień na wyciszenie ... Crio 3.12 ... Wolnego nie wezmę ... "pobiegnę" prosto po pracy ... "...Niech się dzieje wola nieba ..." Wybaczcie, że tak samolubnie tylko o sobie, ale mam taki wkurw, że przez przypadek mogłabym komuś odpisać nie tak jak trzeba. Dodam na koniec, że jak się nie uda ... zaczynam na poważnie trenować i w kwietniu targnę się na półmaraton ... Pozdrawiam ciepło ... trzymajcie się :D o DoReMiDo - :) Niech maluszek trzyma się ciebie mocno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkness dobrze że miałaś jeszcze czas na zrobienie badań. Wyobraź sobie jakbyś dowiedziała się 2 dni przed?! Kochana całe szczęście! a 200zl to nie tragedia. 2 głębokie wdechy i po problemie. Słyszałam że niektórym dziewczynom termin transferu przepadł. A jak ja poszłam i okazało się że mam nieważne badania przed punkcja to tak się przestraszylam że nie będzie punkcji że mogłabym wszystko oddać aby mieć te badania. Na chlamydie czeka się min 5 dni i było już za późno i lekarz znalazł wyjście że weźmiemy oboje z M antybiotyk i tak to obejdzie. To była chwila grozy! Także w ogóle się nie martw i spójrz na to z innej strony. To naprawdę nie wina kliniki. Główka do góry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zocha dlaczego? Jednak podejrzenie hiperki? Biedronka to prawda niektórzy lekarze nie mają pojęcia jak to ugryzc z in vitro. Nie chcą decydować o odstawieniu progesteronu. A jak u Ciebie? Luteina odstawiona? Możecie się poprzytulac? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julia83 - tu się z tobą niestety nie zgodzę ... To jest wina kliniki ... Gdyby nie zależało im na tym, żeby pieniądze u nich za badania zostawały, to po 1 listopada wysłaliby chociaż maile do pacjentów, że takie a takie to zmiany nastąpiły i trzeba mieć taki właśnie komplet badań. I ta dezinformacja co do refundowanych badań ... Kochana z tego łącznie to się około 1 tyś zrobił, a można to wydać przecież na prezenty świąteczne dla naszych chrześniaków i chrześnicy. A co do transferu ... to tak do końca nie wiem, czy się odbędzie ... na wyniki ponoć 6 dni roboczych się czeka, a laboratorium musi mieć info o komplecie badań 1 dzień wcześniej ... skoro crio w czwartek, to do środy roboczych dni tylko 4 ... Zatem jakoś nie widzę siebie jako oazy spokoju przez najbliższy tydzień :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anansowa
Darkness, no nieźle z tymi badaniami :/ jak sobie pomyślę, ze ostatnio robiłam w czerwcu, a crio mam mieć w styczniu, to ja oprócz nowych tamte jeszcze muszę wykonać :/ cmv i toxo zrobiłam w tym tygodniu- na pocieszenie Ci powiem, ze w Diagnostyce wyszło to 200 zł (za 4 badania )!! Mam nadzieje, że to już koniec niespodzianek u Ciebie!w którym dc będziesz mieć crio? U kogo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×