Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

julia83

IUI IVF komu się udało? Kontynuacja cz.2

Polecane posty

Gość julia83
Zocha hiperka możliwa od 3500. Nie martw się. Będzie dobrze. Ja miałam około 2500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba nie uwierzycie, doktor nie zakwalifikował mnie do histeroskopi mówiąc że nie widzi podstaw, wyszłam z rykiem i pytaniem co dalej mam robić? Dr po obejrzeniu zdjęcia z hsg powiedział że na zdjęciu byłoby widać jakieś nieprawidłowości typu zrosty i przegrody, szczerze nie wiem już co mam że sobą zrobić, jestem zrozpaczona takiej decyzji się nie spodziewałam. Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki:** zocha 3mam kciuki-ciekawe kiedy będziesz miała punkcję przy takim estradiolu pewnie tuż tuż:):) czy teraz jesteś stymulowana?? xxx JUlka jutro masz wizytę? Zobaczysz swojego szkraba:D:D:D:D xxx Kinia jak tam ? wiadomo już coś??:*** xxx LUcy Kochana wiem co musiałaś poczuć jak się dowiedziałaś o kuzynce-u nas w rodzinie ta sama sytuacja..tylko,że kuzyn od M wpadł....jak to ładnie brzmi wpadł....szkoda ,że nam się takie szczęście nie trafi-Lucy Ty już teraz będziesz podchodzić do IVf:* Kuzynką się nie przejmuj bo wkrótce i TY będziesz miała swoje maleństwo:)) wierzę,że wszystkim się nam uda no ale....jedni mają dłuższą drogę do przejścia inni krótszą....:( trzeba wierzyć w ten cud!! xxx pingwin czytasz nas jeszcze?co tam u Ciebie?:** xxx Biedronka kiedy masz kolejne podglądanie szkraba?:) xxx ananasowa no biegam ale nie umię się zmobilizować do codzienności hihi:P jakoś teraz na wszystko czasu brak...akurat jesteśmy na etapie urządzania domu...tylko szkoda,że jeden pokój stoi pusty :( ananasowa tak z ciekawości ile masz lat?:)) xxx Darkness kiedy masz wizytę? kiedy zabierasz kruszynkę:** mam nadzieję,że kolejne procedury nie będa Ci potrzebne:**** 3mam mocno kciuki:** Dziewczyny bo zamówiłam ten ubichinol i dzisiaj mi przyszedł przyjmowałyscie go dziennie 2 razy?? już teraz we wszystko zainwestowałam...ehh łudze się ,że to pomoże:( Co do mnie to czekam na @ miała być wczoraj ale nie ma:( bo już bym chciała zacząć brać te anty....muszę być cierpliwa....:( w pracy urwanie głowy ...koniec roku...walka o wynik:( brak urlopu...:( ehhh i te święta mam nadzieję,że szybko miną:( jakoś się nie umie pozbierać po tym wszystkim:( no ale nie ma co wspominać tylko żyć jakoś dalej:( mój M jest obojętny na to wszystko:( czuję się z tym sama.,.ostatnio mu o tym powiedziałam....to się wręcz oburzył...bo co innego zrobimy?trzeba czekać...i tyle....ehh to,że on sobie jakoś radzi to super....powinnien też o mnie trochę pomyśleć...:( Ale się rozpisałam hih...za wszytkie 3mam mocno kciuki:** tych ,których pominęłam...sorki ale tyle tutaj piszecie,że nie ogarniam hihi:*** ale tym sposobem dajecie wsparcie:*** Dzięki Wam się dowiedziałam o tych różnych suplementach...bez tego forum bym była taka nieświadoma:( dzięki za te Wasze wszystki rady:*jesteście Kochane!!!!:***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinia idź na diagnostyczną do Invicty. Ja bym tak zrobiła. Upewnisz się że wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadzieja w domu w ogóle nie mam problemu. Gotuję na parze ryby, indyka, kurczaka, warzywa. Robię zupy. Dania jednogarnkowe z makaronem sojowym lub różnymi kaszami : jaglaną, pęczak, komosa. Ale niestety bardzo często jem poza domem i wtedy lipa. Szukam sałatek, ryb, ale czasem się nie da, bo głupi rosol ma makaron, a żurek śmietanę. Jak wyjeżdżamy to w hotelach też ciężko na śniadaniu więc muszę złamać zasady bo gorzej jak będę głodna. Po ostatnim wyjeździe znowu pojawiły mi się suche miejsca na skórze - to mój objaw. Jak wracam do diety to znikają momentalnie. Dzisiaj byłam na warsztatach gotowania, no i też się nie dało... Ale w domu trzymam się restrykcyjnie. Zocha na 1 dojrzała komórkę powinno być 200-250. Można sobie policzyć ile będziesz miała dojrzałych - 6-7. Tak teoretycznie oczywiście bo różnie bywa. U mnie się sprawdziło. Miałam 12 przy 2500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
::: Nadzieja, malena- Wasze wyniki były idealne książkowe wręcz. ::: Julia- dziękuje za słowa otuchy, może jednak nie bedzie tak źle. ::: Kkinia- jakaś niedorzeczna ta historia, przyjedź do mnie, tu od razu zrobią Ci zabieg na NFZ. ::: Małami- No właśnie nie wiem kiedy, bo pecherzyki nie są zbyt duże,muszą dojrzeć, a boje sie że do tego czasu e2 za bardzo poszybuje w gore. jutro kolejny podgląd, stymuluje sie gonalem i menopurem. Z M musicie byc silni nawzajem dla siebie bo pewnie każde z Was przeżywa to na swój sposób. Nadzieja ze wszystko bedzie dobrze jest najważniejsza :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki:-( U mnie porażka-beta 0,100...po 3 IUI jestem zmęczona i zrezygnowana. Jutro idę do lekarza i będziemy omawiać co i dalej. Chyba czas na bardziej radykalne metody:-( Pozdrawiam was wszystkie i trzymam kciuki za wszystkie:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, melduje sie , ze zyje. Nic nie pisze, bo u mnie bez zmian, ale wam wszystkim mocno kibicuje , Lucy- dziekuje za wywołanie, pewnie dalej bym tylko podczytywala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eversea no to masz przygodę z tym okiem. Dobrze że tak szybko zabieg. Co Ci będą robić? To ze znieczuleniem? Powodzenia jutro. Malamii jutro idę na wizytę Ale do Lux medu. Tam zazwyczaj nie mają usg w gabinecie, ale zobaczymy. Może akurat... Cudownie by było. Idę żeby mi dał skierowanie na badania to będę miała w abonamencie. Faceci tak mają. Mój też inaczej przeżywał to wszystko, zresztą teraz też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia no właśnie miałam pytać jak wyniki. Współczuję. Dobre nastawienie, walcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jula tak też zrobię jutro kolejna wizyta kwalifikacyjna tzn już 3 Tak się zastanawiam przecież wy wszystkie też w pierwszej kolejności mialyscie hsg a dopiero później histeroskopie, was normalnie kwalifikowali. Oglądali wasze zdjęcie rtg z hsg? jutro im tego zdjęcia normalnie nie pokaże, ponadto nasluchalam się że przy takiej dwuroznosc mogą występować poronienia nawracajace gdyż mało miejsca itd I czy to będzie ivf czy iui tak może się dziać. A jeśli chodzi o moje bóle du.. to mam zapisywać kiedy występują w której fazie cyklu. bo może to endometrioza ale skoro nie ma boli podczas stosunku to raczej nie. Pan doktor był bardzo miły i nawet mnie zbadał wkładając swój palec w doja du.e, kur**wa ile jeszcze czeka mnie takich zalamek? Zaczyna brakować już sił na to wszystko. A może ma rację i nie trzeba jej robić, sama już nie wiem głupia jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kkinia Ja bym zrobiła tak jak mówi Julia, na diagnostyczną do Invicty... Już sama nie wiem. A który był to lekarz? Bo się zagubiłam... A może ma rację? Cholera jasna, wiem jakie to musi być frustrujące! Może faktycznie gdzie indziej spróbować... Dziewczyny co Wy myślicie? Kkinia, trzymaj się, na pewno poradzi Ci ktoś mądrzejszy ode mnie... Nadzieja Dobrze, że dobre wiadomości, kochana! Eversea, jestem pewna, że zdążysz, tyle tylko, że prywatnie... Małamii Kochana, dobrze Cię słyszeć w optymistycznej odsłonce... Wiem, że nam się uda, ale... Droga wybrukowana kamieniami... Ja w piątek na wizytę co do torbieli i jak się uda to kolejna IUI. Pożyjemy, zobaczymy! xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja byłam przed chwila... Alexvandel zawsze o Tobie pamiętam! Elfica? Musze się zebrac i zadzwonić... Aska Wszystkie wiemy jak jest, dzisiejszey dzień będzie już do d... Ale za kilka dni przyjdą te lepsze... Głowa do góry! Daj znać jaki będzie plan, xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinia no qrde jakieś jaja z ta histeroskopią ..została Ci chyba Unvicta Trzymaj sie dziewczyno, niebawem wszystko sie wyprostuje. I nie słuchaj o tych poronieniach bo ja nie mam dwurożności a poronienia były a moja znajoma ma dwurożna i ciąża donoszona. X Malami nie dołuj się, facet przeżywa tylko nie okazuje. Ubichinol przez trzy miesiące jedna dziennie a miesiąc przed punkcją 2x1 X Julia podrzuc jakiś przepis na danie z kaszą. Dla nas warzywa najlepsze surowe, sałata ogórek szpinak. X Zocha będzie dobrze daj znać po wizycie Asia przykro mi, trzeba iść dalej. Zbieraj siły. X MiskaD :-) nie forsuj się zbytnio. X Julita, Kiciolka, Skanusia co u Was ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiśkaD
Kkiniaa84- czytam o Twoich "przygodach" i po prostu nie wierze jakies masz "szczescie" do lekarzy :/ Moj dr ba pierwszej wizycie, na ktora poszlam z podstawowymi swoimim badaniami hormonow i meza wynikami z nadzieja, ze zeobi szybko iui uslyszalam "bez hsg nie ma sensu robic iui". Bylam w czerwcu, mialam torbiel i przez to musialam poczekac do kolejnego cyklu. Poszlam w lipcu, torbieli juz nie bylo i termin na hsg jeszcze w tym samym cyklu. W sierpniu wizyta i bylam pewna, ze w koncu bedzie iui, na co moj dr "nie podoba mi sie to endometrium, musimy zrobic histeroskopie". Dr mial urlop i tylko dlatego histero mialam na poczatku wrzesnia. Zadzwonilam w pierwszy dzien cyklu i na drugi dzien dr dzwonil kiedy mam byc w szpitalu. Polipa nie bylo. Nie rozumiem dlaczego niektorzy lekarze maja z tym taki problem :/ Natomiast co do endometriozy, ktora u mnie ostatnio znaleziono podczas laparoskopii to trudno mowic o klasycznych objawach. Napisze jak to bylo u mnie: jak bylam w gimnazjum/liceum to kazda miesiaczka wiazala sie z silnymi bolami. Nie byla obfita. Teraz rzadko biore tabl przeciwbolowa w czasie @- bolu nie ma lub jest po prostu znosny. Okres u mnie trwa dwa max trzy dni. Zazwyczaj dzien lub dwa dni przed pojawia sie jednorazowe plamienie. Nie jest obfity, raczej bardzo delikatny. Stosunki nie sa bolesne. A usunieto bardzo duzo ognisk endometriozy rozsianych w calej miednicy mniejszej (dolki jajnikow, jajniki, zatoka dagluasa, wiazadla krzyzowo-maciczne). Zatem niekoniecznie musza byc objawy, zeby endometrioza sie rozgoscila. Laparo oczywiscie zalecil moj dr, umawial mnie trzy razy. Za trzecim wyznaczyl termin tuz po @, zebym nie uciekla po raz kolejny ;) W pierwszym cyklu po laparo mialam iui. Zaluje, ze zrezygnowalam z laparo przed pierwszym ivf (termin mialam na koniec maja, ale wystartowalismy z programem rzadowym i w tym samym czasie i zrezygnowalam). Trzymam kciuki za jutro!!! Diagnostyka to podstawa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zocha ja miałam estriadiol ponad 6000 przy 8 komórkach z czego mam 4zarodki. Miałam hiperke ale uparłam sie na podanie zarodka no i udało sie :) dostałam tylko zalecenia co do diety. Pozdrawiam, Klara :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zocha - aż sięgnęłam do notatek... Ale nie sugeruj się tak naprawdę nami.. Jak widać organizm każdej z nas jest inny i na dobrą sprawę nie wiem czy jest to w ogóle miarodajne, bo każda z nas inaczej reaguje. Ja na USG 21.08 (czyli 10 dc - punkcja 26.08 czyli 15 dc ) widocznych 7 pęcherzyków, estradiol 841, pobrano mi jednak 10 komórek z czego 6 było dojrzałych, a 2 zapłodniły się prawidłowo i dotrwały do blastocysty. Natomiast estradiol na dwa dni przed punkcją wyniósł 4375, ale był robiony niestety w innym labo, w tych samych miarach pg/ml, ale zupełnie inną metodą.. Jak z M. szukaliśmy w necie w jaki sposób to przeliczyć, za cholerę nie mogliśmy znaleźć i takim sposobem, tak naprawdę nie mam punktu odniesienia... Pamiętaj Kochana masz być dobrej myśli i na tym etapie musisz (bo nie masz innego wyjścia) zaufać lekarzowi, ale oczywiście być też czujna i w razie co zwracać uwagę.. Strasznie mocno trzymam kciuki :* x Kkinia - plan dobry żeby jutro podejść raz jeszcze w Invikcie.. Ja miałam najpierw histero, wynik wyszedł niejednoznaczny i lekarz skierował na hsg.. Może faktycznie lekarz ma rację.. Dlatego jutro to jeszcze raz skonsultujesz. x Małamii - na pewno nie przeżywasz tego wszystkiego sama.. Oni są inni i też przeżywają, tyle tylko że na swój sposób. Wszystko będą przeżywać inaczej, ciążę też :) już niedługo zresztą się przekonasz :) A Kruszynę idę podglądać jutro :) x Asia7707 - strasznie mi przykro :( ale cieszy fakt, że myślisz już co dalej.. Tak trzymaj!!! x Eversea - o rety, no to masz się z tym okiem.. Mam nadzieję, że wszystko się ułoży po Twojej myśli i zdążysz ze wszystkim. x Alexvandekol - a kiedy podchodzisz do crio?? x Ania1602, Darkness - ??? x Golf - jak się czujesz??? x Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka- dziękuje, zgadza sie każda inaczej reaguje i kazdy lekarz też ma inne podejście. Z Waszych opisów widać że nawet przy b.wysokim estradiolu były zarodki podane i sie udało :) to pokrzepiające :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadziejko ja nie mam określonych przepisów na takie dania. Wrzucam to co mam w lodówce:) Indyk albo kurczak albo może być chorizo, szynka parmeńska. Warzywa np. Pieczarki, marchewka, cukinia, brokuły, pomidory, oliwki, cebulka, czosnek , co lubisz. Czasem robię z kiełkami fasoli mung i wtedy z sosem sojowym albo teriyaki. Kaszę gotuje osobno i czasem podsmażam jeszcze ze wszystkim, a czasem od razu na talerz i kładę na nią warzywa z sosem. Kolejność wrzucania składników w zależności od tego jak długo się robią. Mięsko na końcu żeby było mięciutkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadzieja- ostatnio W programie Pyszne25 Ania Starmach robiła Dania z kaszy, obejrzyj odcinek na TVN player, fajne inspiracje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doremido
Zocha ja przy 10 pecherzykach dojrzalych mialam 3500 i lekarz byl bardzo zadowolony....inna bajka ze tylko 3 nadawaly sie do zaplodnienia ale nie ilosc a jakosc sie liczy i to cos.....nie wiadomo ale licze ze u ciebie zakonczy sie teraz sukcesem! Kinia idz na ta 2 wizyte i jak nie drzwiami to oknem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zocha Julka dzięki:-) do tej pory z kaszy robiłam tylko kaszotto z kurkami, cukinią i pomidorami musze zrobić i sprawdzić jak cukry po tym. Dzis na kolacje dwie kanapki z chleba graham jedna z wędlina z indyka druga z makrelą do tego biała rzodkiew i świeży ogórek, herbata z pól łyżeczki cukru brązowego i cytryną i cukier ok 102. A ja znów głodna a juz nie mogę nic dzis jeść to idę lepiej spać..;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jeszcze jedno mam pytanie bo naprawdę jestem skolowana. Czy mam dziś pokazać lekarzowi rtg z hsg czy tylko opis a zdjęcie schować. Sorry ze tak wam zawracam głowę ta moja histeroskopia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćEliza
Kkinia ale masz pod gorke z ta histero:( Jesli idziesz na diagnostyczna to w razie czego wez wszystko. Najpierw pokaż odpis jesli zapyta o zdjecie to wtedy pokaż. Moj lekarz bral pod uwage tylko opis na zdjecie nawet nie spojrzal... Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćEliza
Mialo byc opis a nie odpis :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedrona dziekuje.Czuje sie dobrze.Grzecznie biore leki,dupha i zelazo,wiadomo witaminki...:)Mam niedokrwistosc ciezarnych i dlatego biore zelazo:).A tak ogolem czuje sie dobrze.Jeszcze nie kopie, tylko wypycha i taka gorka wystaje jak ja leze oczywiscie:)Najwiecej siedzi po lewewj stronie:)8grudnia mam polowkowe a 3 wizyta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×