Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

julia83

IUI IVF komu się udało? Kontynuacja cz.2

Polecane posty

Gość gość
Mh haha :-) na Allegro "nie masz czasu wystawić" ale na Kafe ciagle siedzisz :-P sens życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I właśnie o tym mówię... Nic nie można powiedzieć, bo zawsze znajdzie się debil z komentarzem... Drodzy goście, których tak bardzo denerwują nasze komentarze, nie czytajcie tej strony, załóżcie swoją, np. "Jak ubliżać innym?" "Kto z nas jest najgłupszy?", "Czy jestem jedyna idiotką w sieci?". Na pewno będzie Wam przyjemnie odkryć, że takich idiotów jak Wy jest dużo więcej. A my ze swojej strony obiecujemy, że nie będziemy Was czytać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucy :-) ;-) Lubię to !:-P Ja charczę strasznie, dobrze ze dostałam wczoraj antybiotyk bo przez noc mnie rozłożyło kompletnie. Żeby nie ta wizyta u diabetologa to nikt by mnie z wyrka nie wyciągnął dziś..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdaje się ze to komentarz adekwatny do wypowiedzi jeśli łapiesz sens :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kkiniaa84
Kochane proszę o trzymanie mocno dziś kciukow w sprawie mojej histeroskopi, bardzo ich potrzebuje. Wizyta późnym popołudniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kkinia Kciuki zaciśnięte! Czekamy na dobre wieści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elfica30
Kkinia kciuki zaciśnięte mocno!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eversea
Kkiniaa84 Dołączam moje kciuki również :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zocha82
Kochane, Jaki miałyście estradiol w 10dc? U mnie 1400 przy 11pecherzykach. Boje sie znowu hiperki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia2010
MH1- co do przesypiania nocy, to przytocze moja historie. No wiec moj bardzo inteligentny doctor pediatra, kazal mi przez pierwsze 3 miesiace wybudzac dziecko do karmienia co 3 godziny. Stwierdzil, ze taki maluszek nie ma sily (?) zeby plakac jak jest glodny. No wiec my, jako nie doswiadczeni rodzice, sluchalismy rad lekarza I wygladalo to tak. Godzina 11 w nocy wybudzenia dziecka z wilkim bolem w sercu, do 11:30 uspakajanie wkurzonego rozbudzonego malucha i doprowadzanie go do stanu w ktorym moze ssac. Ssanie/jedzenie do 12:00. 12:30 dziecko spi, ja probuje zasnac...spie o 1:00, czasami nie moge zasnac ze zmeczenia do 1:30....a o 2:00 wg .lekarza kolejne wybudzanie itd itd itp. Wytrzymalismy tak z m niecale 2 tygodnie, az w koncu zapytalam mame jak ona z tym sobie radzila. Od tamtej pory karmilam na zawolanie malucha, o dziwo mial sile krzyczek jak byl glodny i to jeszcze jaka sile. Caly blok mysle ze byl na nogach :) Elfica30- no a widzisz, moj lekarz wyklucza czynnik stresu. Mowi ze, jesli stress jest problemem to to wychodzi w badaniach i objawia sie slabymi wynikami. I ze, jesli stress byl by czynnikiem wplywajacym na rozmnazanie sie, rasa ludzka by juz wyginela bo kto w dzisiejszych czasach nie zyje w stresie...?Co do mnie to ja mam uczucia mieszane...Tak czy inaczej zycze ci spokoju i mam nadzieje ze leki zadzialaja i sie wyciszysz :) Lucy- a z czym ty ruszasz w styczniu, bo sie chyba pogubilam troszke :) ja mam 7 grudnia bête po 2IUI i mam nadzieje ze Mikolaj bedzie dla mnie hojny :) Kkiniaa84- kciuki zacisniete!!! Zocha82- do czego ty sie teraz szykujesz i co to jest ta hiperka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia2010
o rany, Mikolaj mial byc oczywiscie hojny!!!! hahaha :) :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia2010
nie wiem dlaczego automatycznie zmienia sie hojnyna ....:( ale wiecie o co chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadzieja78
Kinia myślami z Tobą:-) Zocha ja miałam dlugi protokół to nie pomogę..ale zaraz pewnie ktoś sie odezwie. Lucy juz po wizycie. Moje wczorajsze pomiary super według p.dr. A jesli chodzi o krzywą cukrową to ten wynik na czczo był za duży tylko. Bo norma w ciąży jest do 90 a ja miałam 103. Dostałam wskazówki, receptę na paski do pomiaru i za dwa tyg wizyta kontrolna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eversea mam mierzyć na czczo, potem po głównych posiłkach, po śniadaniu, obiedzie i kolacji. Jeden dzień w tyg jest częściej w ciągu dnia i w nocy. Ale to chyba standardowo u ciężarnych. Jak Ci idzie z dietą? Jest coś ze słodyczy po czym Ci nie skacze mocno cukier ? :-) X Julia a jak Ty sobie radzisz ze swoją? Jakieś grzeszki oprócz naleśników z czekoladą? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malena5
Zocha, u mnie w 14 dc przy 7 pęcherzykach estradiol był ok. 2300 i dostałam hiperki, ale dlatego, że ciąża się zagnieździła ;-) x Kinniaa, kciuki zaciśnięte! x Andzia, za Twoją iui również :-) x Przepraszam, jeżeli kogoś pominęłam. x Ja wczoraj już ledwo na oczy widziałam z powodu kataru. Wszystko mi spuchło! Wyłam z powodu kiepskiego samopoczucia... Zaczęłam analizować fakty i jestem pewna, że mam alergię na roztocza. Akurat w niedzielę sporo poprałam, było też odkurzane. Kurz i wilgoć spowodowały mi masakrę. Niestety zaniedbałam alergologa przed ciążą, zawsze odkładałam to na później i nigdy nie poszłam, a ciąża zwielokrotniła mi objawy... Jak jutro się lepiej poiczuję, to jadę do Diagnostyki na pobranie krwi i zrobię panel na alergeny wziewne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MH1 a ile Wasza pociecha już ma tygodni?Podajesz jakieś kropelki? Mój jak miał kolke to brałam suszarkę i rozgrzewałam brzuszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MH1 a ile Wasza pociecha już ma tygodni?Podajesz jakieś kropelki? Mój jak miał kolke to brałam suszarkę i rozgrzewałam brzuszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiśkaD
MH1- no co Ty, nie gniewam sie :) nawet mi to przez mysl nie przeszlo :) Nie odp, bo pracuje duzo i jak czytam to czasami w polowie zasypiam :P Powiem tak- nam na tyle cudownego meza, ze nie wiem co to zakupy i sprzatanie w czasie kiedy tyle pracuje :) On wszystko ogarnia :) Sam tez duzo pracuje wiec troche mnie rozumie i pomaga :) Kiedys pracowalam tak caly czas. Po nieudanym ivf skonczylam z tym i szefostwo to zauwazylo. Teraz jest wyjatkowa sytuacja w pracy- bardzo duzy projekt w krotkim terminie. Zaproponowali mi prowadzenie tematu- jakby nie bylo to duze wyroznienie. Ale jednoczesnie duze wyzwanie. Niemniej- nie pierwszy raz cos takiego robie i nigdy ich nie zawiodlam wiec teraz tez musze sie postarac :) i tym oto sposobem mam chwilowo bardzo intensywny czas w pracy :) na przytulanie sily i czas zawsze znajduje ;) wlasciwie dopiero to mi uswiadomilo, zw oczywiscie kosztem czasu na sen :P X Zocha82- kochana ja mialam estradiol 1100 przy 6 duzych pecherzykach i 3 mniejszych w 10 dniu stymulacji (i to byl ostatni dzien). Wynik- trzy komorki, 2 od razu sie rozpadly, jedna zaplodniona. Trzymam kciuki!!! Kiedy punkcja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:::: Malena-a co lekarz Ci mówił? Nie bał sie podać zarodka przy hiperce? :::: Miska D- mam nadzieje że jutro sie dowiem kiedy punkcja, zależy jak pecherzyki będą dalej rosnąć. :::: Andzia2010- ja przystępuje do ivf, a hiperka- to zespół hiperstymulacji jajników, występują przy przestymulowaniu jajników. :::: Julia83- a jaki Ty miałaś e2? Z tego co pamietam to chyba Ty miałaś ok 10 pęcherzyków. :::: nadzieja- a jaki miałaś Estradiol w 10 dniu stymulacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zocha miałam albo 1193 przy 6 czy 7 pęcherzykach dojrzałych albo 1624. Nie pamiętam ile dni miałam stymulację, czy 10 czy 11 ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
~~Nadzieja78 Skłamałabym mówiąc że moja dieta jest idealna, ale się staram :) Zdarza mi się zjeść coś czego nie powinnam i wtedy cukier jest wyższy. Duże znaczenie ma też to, co robisz w tym czasie od zjedzenia posiłku do pomiaru. Ja mam zawsze wyższe cukry, niezależnie co jem, jeśli po zjedzeniu posiłku np. siedzę albo się położę jak się gorzej czuję. Jak po posiłku się trochę poruszam, poogarniam dom, to wyniki są w normie. W poniedziałek byłam u diabetologa, insuliny nie zalecił więc póki co wyniki w miarę. Jeśli chodzi o słodycze, to generalnie po wszystkich skacze, ale najmniej po ciastkach zbożowych Belvita :) Musisz sprawdzić na sobie :) ~~malena5 Współczuję Ci Kochana :( ja też się męczę z nosem, chociaż kataru nie mam. Nic nie pomaga, ani nawilżacz, ani wietrzenie ani woda morska :( od tej wody to pewnie się niedługo w syrenkę zmienię normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na tym 1624 się zakończyło. Bylo wyjętych 6 komórek z czego 5 sie zapłodniło. Dwie dotrwały do blastki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, a żeby nie było tak różowo, to wczoraj byłam jeszcze u okulisty na wizycie kontrolnej z badaniem dna oka, ze względu na to, że miałam laseroterapię na odklejającą się siatkówkę, a jednak liczę na to że Olka się odwróci główką w dół i będę mogła rodzić sn. Okulistka powiedziała mi że sam zabieg nie jest przeciwwskazaniem do sn, jeśli po laseroterapii siatkówka się trzyma. Przy badaniu stwierdziła jednak w jednym oku zagęszczenie szklistki, czyli warstwy ochraniającej siatkówkę, i nie może wykluczyć czy tam się nie tworzy otwór w siatkówce. Powiedziała, że generalnie nie jest to przeciwwskazanie do sn, o ile skrócona zostanie druga faza porodu i dała mi skierowanie na kolejną laseroterapię :( No byłam trochę w szoku i oczywiście sierota ze mnie, bo nie wzięłam od niej żadnego zaświadczenia, że konieczne jest skrócenie tej fazy porodu :( I jeszcze mnie opieprzyła dlaczego tak późno przyszłam, jak jej powiedziałam, że mogę nie zdążyć przed porodem, a ja byłam na takim badaniu w lipcu i było wszystko dobrze, na to już nic nie odpowiedziała. Oczywiście nie mam co liczyć na zabieg na NFZ, zarejestrowałam się do prywatnej kliniki - termin mam na jutro. W necie czytałam, że taki zabieg powinien być wykonany minimum dwa tygodnie do miesiąca przed porodem, więc jeśli Dzidzia się obróci i nie będzie się za bardzo śpieszyć na świat to powinnam zdążyć. Co nie zmienia faktu że się trochę boję :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eversea :-) jak to mówi moja koleżanka"głodowo ale zdrowo" ..lekko nie będzie ;-) A powiedz jaki masz wynik na czczo? Często zdarza Ci się mieć po posiłku ponad 120? A te nocne pomiary miedzy 2 a 5 jak Ci wychodzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadzieja78 Na czczo mam różnie, ale jak patrzę na wyniki to tak w granicach 86-92. Widzę, że co diabetolog to inne metody, mój mi powiedział, że po posiłku mam nie przekraczać 130 :/ I przy tej normie w ostatnim miesiącu miałam ok. 12 powyżej 130 ale nie więcej niż 140. A w nocy nie kazał mi mierzyć, ja robię mierzę codziennie na czczo i po śniadaniu i co drugi dzień na zmianę po obiedzie i po kolacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadzieja7 Zobaczę co mi powiedzą jutro w klinice, najwyżej wezmę od nich zaświadczenie :) a skierowanie na cc to już ginekolog podejmie decyzję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zocha, dla lekarza taki wynik estradiolu nie był niepokojący, był w normie :-) Nikt nie wiedział jakim cudem przy krótkim protokole dostałam hiperki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eversea no to rzeczywiście inaczej. Ja mam codziennie 4 pomiary. Raz w tygodniu cały pakiet czyli przed i po każdym posiłku głównym to juz 6 pomiarów dodatkowo o 22:00 i miedzy 3 a 5 rano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×