Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

julia83

IUI IVF komu się udało? Kontynuacja cz.2

Polecane posty

Ewap więc trzymamy. Nie bój się na pewno wszystko jest ok. Xxxxx Nadziejko teraz nie wiem ile waży. W 20tc miał 470, a to jest przecież określane po długości kości ogonowej ale lekarze mówią, że pewnie jest długi po M. a za tym i waga idzie. My oboje do szczupłych należymy, pewnie i u Was tak będzie. Bo pisałaś, że wysocy jesteście. W moim przypadku poszło w brzuch i trochę w tyłek ale to akurat na korzyść mi wyszło;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość griszankaanka
Sie ma babeczki :) Alez tu sie dzieje dobrego, oby tak dalej. Kochane moje piekne, wspolczuje dolegliwosci ciazowych. Mnie po tych dlugich sfaraniach los wynagrodzil w postaci niemalze bezproblemowej ciazy. Specjalnie nie mam co daradzic, ale z calego serducha zycze, zeby dalej bylo tylko lepiej :) Ja w ubieglym roku mialam juz w reku wynik z powtorna beta, ktora potwierdzila tylko, ze moje malenstwo zadomowilo sie w brzuszku. Teraz lezy obok ten moj trzymiesieczniak, fika nogami, guga i zasmiewa sie w glos. Moj maly cud 😍 MH1 ja na Twoim miejscu chodzilabym na rzesach. U nas do pewnego momentu, co karmienie, to byla kupa, wiec tez nie widzialam mozliwosci, zeby malego za kazdym razem nie przewinac. Jednak teraz jak kupa jest raz dwa razy dziennie, a czasami raz na 2 dni, to w nocy go nie przewijam, chyba, ze czuc, ze jest kupa. Co prawda rano pielucha jest ciezka, ale mlody ma sucho i nie wybudzam go przy karmieniu. My teraz uzywamy praktycznie juz tyko tych biedronkowych - Dada i daja rade. W zasadzie nigdy nam nie przeciekly, a z pampersem bywalo roznie ;) Moze sprobuj podczas karmienia z butli tak ja przytulic, zeby czula sie jakby jadla z cyca, to dzieci uspokaja. Mojemu jak poloze reke na policzku, to tez sie ladnie uspokaja i szybciej zasypia. Mozesz tez sprobowac uspokajac ja metoda Karpa, zobacz sobie filmik na YT. U nas tez swietnie sprawdza sie chusta, motam kieszonke, pochodze z nim tak 5 do 15 minut i maly odlatuje (ponoc dzieci czuja sie tak jakby byly w brzuszku). Daje mu jeszcze tak z 15 minut w chuscie, a pozniej sie rozplontuje i odkladam go do lozeczka i sobie spi. Dziewczyny tez sobie chwala to woombie. Powodzenia dziewczyny. Postaram sje zagladac do Was czesciej :) Pozdrawiam Was serdecznie 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Szmacioszka
Ja dzisiaj po wizycie, Junior przybiera, waży 2600 g, a to dopiero zaczyna się jutro 32 tydzień, w dwa tygodnie sprawie 800 g. Jak tak dalej to ja naprawdę urodzę jakiegoś Wielkoluda. Jeśli chodzi o moją wagę to schudłam 5kg i wróciło na razie 4 kg czyli właściwie tyle ile waży Junior + łożysko i wish, ale mimo to jest mi już ciężko Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe Szmacioszka - następna co się boi wielkoluda;) ostatecznie pewnie będzie tak, że urodzimy normalne brzdące!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny :) ~~ewap NIe denerwuj się, na pewno wszystko będzie dobrze :) Trzymam kciuki, daj znać po wizycie co i jak. ~~julia83 Jeśli chodzi o zdrowe żywienie to ja jestem raczej zwolennikiem tego, żeby nie brać tych wszystkich badań i tego co piszą w poradnikach bezdyskusyjnie :) Na każdą teorię znajdą się badania za i przeciw, a najlepiej jest jak się po prostu próbuje i obserwuje swój organizm jak reaguje na daną dietę. Kiedyś u mnie węglowodany były w posiłkach od rana do wieczora, i zaowocowało to oczywiście nadwagą. Jak wyeliminowałam niektóre źródła węgli i nie jadłam ich z rana to czułam się o niebo lepiej. Mam porównanie bo w tym okresie zdarzyła mi się delegacja dwutygodniowa, gdzie mieszkałam w hotelu i bardzo ciężko było trzymać dietę (nie było opcji na śniadanie bez węglowodanów, bo nawet jajecznicy nie serwowali, a obiady mieliśmy wykupione tzw. dania dnia i też nie było wyboru) i naprawdę czułam mega różnicę :) ~~Zuzka1212, Nadzieja78 Ja przytyłam dużo więcej i to dużo za dużo niestety :( U mnie to niestety wyszła konieczność rezygnacji z treningów i zmiany dotychczasowej diety. Jeśli chodzi o ciuchy to u mnie są to głównie dresy, legginsy i męża bluzy ;) Nawet nie kupowałam ciążowej kurtki na zimę, tylko biegam w takiej mega ciepłej kurtce mojego Męża. Szkoda mi było kasy na taką kurtkę, do tej pory było jeszcze dość ciepło jak na tę porę roku, a został mi ok. miesiąc do końca więc się przemęczę :) I tak wyglądam jak mały hipopotamek więc nawet się nie łudzę, że znalazłabym coś ładnego, co by mi się podobało więc mi wszystko jedno :) A i jeszcze powiem Wam, że u mnie też bardzo dobrze się sprawdza pas ciążowy, ja mam taki elastyczny, który podtrzymuje brzuszek i odciąża kręgosłup ale takie zwykłe materiałowe na allegro można kupić w najróżniejszych kolorach za grosze. I wtedy można ubrać zwykłe legginsy po brzuszek i na to ten pas i nie trzeba wydawać kroci na ubrania ciążowe :) xxx My dzisiaj już po wizycie. Dzidzia jeszcze się nie przekręciła :( Na KTG brak skurczy, szyjka zamknięta, choć już się skróciła do 25mm, więc mamy jeszcze dodatkowe dwa tygodnie na fikołka główką w dół. Jak się nie uda to na następnej wizycie dostaniemy skierowanie na cc. Ola waży już 2500g. W trzy tygodnie przytyła kolejne 600 gram. Jedynie co niepokojącego się pojawiło, to podwyższone ciśnienie - trzy razy miałam mierzone , w tym raz po leżeniu 20 minut przy KTG, i za każdym razem powyżej normy :( Przez najbliższy tydzień mam mierzyć ciśnienie trzy razy dziennie, jeśli nadal będzie podwyższone to mam się zgłosić wcześniej po leki na obniżenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewap Trzymam kciuki! Informuj nas na bieżąco Julia Cieszę się, że dobrze się czujesz. Kiedy będziesz znała płeć swojego skarbka? Eversea Czas się zbliża moja droga! Masz rację z tymi ubraniami ciążowymi. Jestem pewna, że zrzucisz wszystko szybciutko, a potem wiosna i lata, gdzie człowiekowi mniej chce się jeść. Ja w środę na przegląd i decyzja kiedy IUI, czy w tym tym tygodniu, czy w poniedziałek... Miłego dnia kochane! xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eversea, Szmacioszka- duże te Wasze dzieciaczki :* Griszankaanka-fajnie że sie odezwałaś, ja doskonale pamietam jak nam ogłaszałaś betę:) swoją drogą to niesamowite że czas tak szybko leci, a my nadal trzymamy sie wszystkie razem na forum :) lubię to :) Andzia- trzymam kciuki za powodzenie Iui, jeszcze kilka dni i wszystko bedzie wiadomo. Ewap- tylko spokój nas może uratować :) daj znać po wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Szmacioszka
Eversea Twoja Ola jest w normie wagowej. Mi Lekarz mówił, że waga mojego Juniora jak w 35 tygodniu. Na pewno mała się jeszcze odwróci. A co do ubrań, to wchodzę jeszcze we wszystko, choć powoli kurtki robią się ciasne, ale nie zamierzam kupować I też będę chodzić w męża przez moment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczęta na pokładzie ponownie! *Przede wszystkim dziękuję za moc pozytywnych i dobrych myśli! *Zocha82 - u Ciebie tym razem musi Mały Zuch zamieszkać, ja miałam podobne parametry pobranych komórek i się udało, a że Święta to taki magiczny czas - magia będzie wielka! Trzymam kciuki w pomyślności wszelakiej :-) *Małamii - póki co jeszcze mieszczę się w swoje nocne wdzianko z Małą Mi i raz po raz przypominam sobie o Tobie - będzie dobrze! *Julia - pojutrze już prenatalne, ale fajnie! *Ananasowa, Elfica, Golf, Nadzieja, Darkness, Andzia2010, Malena, Zosia D., Merenka - trzymam kciuki, bo dla każdej z Was (choć na rożnych etapach), szykują się wielkie dni! *Eversa, Szmacioszka - rośnijcie zdrowo! :-) *DoReMiDo - trzymaj jeszcze swojego Malucha w brzuchu pępuchu! Dużo zdrowia! *Sylkaaa - ja wierzę, że Twój synek jest najbardziej ogarnięty na świecie i nie przejmuj się wpisami gości, co to reklamują pseudoidealny styl życia, a potem fiku-miku lądują w psychiatryku! *Biedronka - u Ciebie to chyba będzie Dziewczynka - taka Biedroneczka rozkoszna! _Z rzeczy różnych i przeróżnych: krzywą cukrową robiłam w BG Clinic - jest o smaku cytrynowym i nie ma żadnych problemów z wypiciem. Niestety żeby nie było tak pięknie, mi Pani z rejestracji pozwoliła w trakcie badanie podreptać na spacer, no to podreptałam, przez co wynik jest nieprawidłowy! I w tym tygodniu powtarzam :-/ Więc pamiętajcie: całe badanie trzeba murem przesiedzieć!!! _A teraz inna kwestia: mój "rozgarnięty" Mąż (dziewczyny, które pamiętają historię z papierem toaletowym znają klimat) wykupił mi clexan, ale nie ogarnął tematu, że mi przysługuje refundacja i zapłacił pełną kwotę 343 zł. Więc chcąc odzyskać część kwoty może któraś z Was chce się wymienić : oddam 30 x clexane (zastrzyki 0,4m) w zamian za misia szumisia z turkusową łapką (Miś Whisbear) :-) Pozdrawiam ciepło i serdecznie w ten pochmurny czas!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Szmacioszka
Zuzka1212 no boję się, bo on musi jakoś się ze mnie wydostać. Lekarz mówił, że może jeszcze przystopuje I będzie w normie, a Jeśli nie to czeka mnie cc. Jednak wolałabym tego uniknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szmacioszka - wow! Ale Zuch rośnie!!! Mój w 28 tygodniu ważył 1187, ciekawe ile będzie w 32? :-) Najważniejsze, że wszystko jest dobrze, pięknie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
:-/ zacina się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eversea dobry pomysł z kurtką M;) tylko że między nami jest 20cm różnicy, sprawdzę ale pewnie komicznie będę wyglądać;) Mam nadzieję, że Ola się przekręci, bo rozumiem, że wolałabyś sn. Xxxxxx Szmacioszka wiem o czym piszesz, ja już miałam cięty brzuch i też się boję cc. Ja przez 2tyg po cięciu sama ze sobą nie mogłam sobie poradzić a co mówić jeszcze z dzieckiem. Przeraża mnie też to, że w szpitalu nie ma odwiedzin na oddziale tylko w pokoju odwiedzin. M też to dotyczy:( wię jakby co nic nie pomoże!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zocha82 - trzymam kciuki za piękne zarodki:)mam nadzieję, że już dobrze czujesz się po wczorajszej punkcji.. w twojej sytuacji też bym poczekała z transferem, czasami lepiej dmuchać na zimne. Z moich 6 komórek mamy 3 zarodki, jutro na miejscu się dowiem jakiej jakości, ale nie widzę tego za ciekawie ze względu na słabą armię M. Jutro mam transfer.. Ewap - trzymam kciuki, .. Daj znać jak pójdzie.. Eversa- teraz ciśnienie.. ty to się masz... za to już prawie jesteś na finishu, minie nie wiadomo kiedy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewap156
Część dziewczyny dzięki bardzo jakj zwykle mogę na was liczyć i wasze kciuki pomogły Małgosia zgadlas Nadzieją rozwija się prawidłowo waży 450g łożysko poszlo w górę jest daleko od ujścia sz szyjki także ok .Dzięki bardzo pozdrawiam IK za wszystkich trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eversea
Kurcze Dziewczynki, powiem Wam że zaczynam się martwić tym ciśnieniem :( Myślałam, że rano takie ciśnienie to przez stres przed wizytą, chociaż nigdy czegoś takiego nie miałam. Wróciłam do domu, położyłam się dosłownie na 20 minut i ciśnienie w normie 133/80, a teraz siedziałam jakiś czas przy biurku, tylko wstałam żeby wziąć ciśnieniomierz i wynik 151/100. Skąd ja się pytam? o.O Zmierzyłam po jakiś 10 minutach znowu i wyszło 141/100. A nawet nie czułam się gorzej czy coś, więc to ciśnienie to trochę zdradliwe może być. Piję teraz zieloną herbatę, ponoć pomaga obniżyć ciśnienie. Macie jakieś jeszcze pomysły co jeść/pić na obniżenie ciśnienia?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadzieja78
Nel Ty łobuzie :-) Zuzka a ja Twoja hemoglobina ? A co do cięcia to ja miałam krocze i tez przy sobie przynajmniej miesiąc bylo ciężko mi się ogarnąć a co mówić przy dziecku. Dlatego nie ma reguły ;-) X Ewap super z tym łożyskiem!!! :-) szczęściara to teraz spacery pełną gębą;-) chyba zacznę wróżyć w tej ciąży wszystko mi się sprawdza. Moja tak samo ważyła a dwa tyg później juz 660. X Eversea niestety nic Ci nie poradzę, może jedynie to żeby przyspieszyć wizytę bo jednak lepiej przy takim wsiąść leki. Ktoś tu pisal przy jakiej wartości należy podjechać na IP ale nie pamiętam kto i ile ?? Biedronka czy to Ty ? Może się odezwie.. X Szmacioszka :-) Junior dorodny chłopak:-) wiecie jak jest z tą wagą, rzadko kiedy trafiają co do grama. X MiskaD nie pracuj tyle :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czosnek obniża ciśnienie to wiem na bank bo ja mam niskie a jak przedobrze z czosnkiem to prawie zgon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Eversea - ja od początku mam problemy z ciśnieniem.. Im bardziej o tym myślisz, tym bardziej się stresujesz i ciśnienie od razu wyższe.. Mi prawdę powiedział holter ciśnieniowy, a nie mierzenie na zawołanie czy u lekarza.. Ważne żebyś je kontrolowala, ale przy każdej kontroli nerwy i ciśnienie wyższe.. Mi lekarz kazał tak: zmierz raz, odczekaj 5 min i zmierz znowu.. Nie krzyżuj nóg, nic nie mów podczas mierzenia.. Zaraz po posiłku i wysiłku też nie mierz.. A poza tym zero soli, kawy, czarnej i zielonej herbaty.. No i dużo magnezu.. x Kkolaa - my też mieliśmy bardzo słabą armię przy pierwszym i drugim podejściu do IVF i przy pierwszym nie mieliśmy ani jednego, a za drogim podejściem osiągnęliśmy tylko dwa zarodki.. A jednak pierwszy transfer się udał, a drugi planujemy za dwa lata ;) Tak więc nie ma reguły i ważne w to żeby wierzyć, że się uda! A kiedy transfer?? x Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Eversea - ja od początku mam problemy z ciśnieniem.. Im bardziej o tym myślisz, tym bardziej się stresujesz i ciśnienie od razu wyższe.. Mi prawdę powiedział holter ciśnieniowy, a nie mierzenie na zawołanie czy u lekarza.. Ważne żebyś je kontrolowala, ale przy każdej kontroli nerwy i ciśnienie wyższe.. Mi lekarz kazał tak: zmierz raz, odczekaj 5 min i zmierz znowu.. Nie krzyżuj nóg, nic nie mów podczas mierzenia.. Zaraz po posiłku i wysiłku też nie mierz.. A poza tym zero soli, kawy, czarnej i zielonej herbaty.. No i dużo magnezu.. x Kkolaa - my też mieliśmy bardzo słabą armię przy pierwszym i drugim podejściu do IVF i przy pierwszym nie mieliśmy ani jednego, a za drogim podejściem osiągnęliśmy tylko dwa zarodki.. A jednak pierwszy transfer się udał, a drugi planujemy za dwa lata ;) Tak więc nie ma reguły i ważne w to żeby wierzyć, że się uda! A kiedy transfer?? x Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kkolaa- czuje sie dobrze, aż sama nie dowierzam, dzisiaj żadnych bólów brzucha, a tak bardzo sie bałam. Powodzenia jutro na transferze!Masz 3 silne zarodeczki i to jest najważniejsze. Mocno kibicuje! Nel- :***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćelfica30
Jestem po wizycie. Histero mam 11 grudnia, potem @ i ruszamy z krótkim protokołem z antagonista. Czy któraś z Was tak miała? Jak wygląda taka procedura? Elfica30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julia83
Elfica to szybko pójdzie! Krótki protokoł zaczęłam 2dc 10 września i trwało to 10 dni. Zaczęłam stymulacje Menopurem, 6 stymulacji dnia doszedł Orgalutran 5 zastrzykow - 1 dziennie. Ovitrelle na pęknięcie wzięłam 20 września i 22 miałam punkcje a 25 września transfer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kkolaa powodzenia jutro na transferze! Wpisuje Cie do kalendarza i daj koniecznie znać kiedy będziesz testować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ananasowa
MalaMi, po wizycie ok, na usg wszystko dobrze, posiewy pobrane. 16-25 dc progesteron, czekam na @ I zaczynam przygotowania do clio. Trzymam kciuki za Twoją wizytę 10.12 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alexvan jak tam @ nadal nie przyszła? Lucy pierwsza szansa na poznanie płci na prenatalnych już w środę. Czuję że to chłopak, Nadzieja Ty też? :) Chociaż zawsze marzyłam o małej Księżniczce. Ale cały czas mówię do niego jak do chłopca tak się nastawilam już:) Eversea ja nawet nie wiedziałam że takie pasy są:) Jesteście skarbnicą wiedzy! A wiesz gdzie kupić czarne rajstopy ciążowe z mikrofibry 60 lub 100? Nel no akcja z papierem była kultowa:) Odzywaj się na bieżąco. Niestety clexane nie stosuje. Kiciolka? Kikusia? MH1 i jak tam probowalas na spiocha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka myślę ze chłopak:-);-) synuś będzie. Chociaż lekko się zawahałam:-P Ja kupowałam rajstopy w sklepie z ubraniami ciążowymi;-) ceny zwalają z nóg 59 zl .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak będziesz potrzebowała więcej to od groma tego jest na allegro i taniej. Ja mam dwie pary dżinsów ciążowych z tym pasem z h&m mama. To w nich wychodzę i jedna sukienkę z dzianiny to kupiłam jedne rajstopy. Powinno wystarczyć. Chodzę tylko na spacery i do lekarza. Co innego jak do pracy chodzisz to trza wyglądać;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×