Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

julia83

IUI IVF komu się udało? Kontynuacja cz.2

Polecane posty

Biedronka jak mi wyszła alergia na nabiał to jadłam kaszę jaglaną z owocami, pasty z awokado, ryb, naleśniki z bananów, jajka gotowane, smażone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Penelopka ja też mam przygody z nerwicą lękową i depresją o trochę się boje ze przy ciąży mnie dopadnie bo na dzień dzisiejszy jest ok . Czu w ciąży nerwice można leczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość penelopka28
Miałam konsultację psychiatryczną. Relanium raz do dwóch razy dziennie, a w drugim trymestrze będę mogła mieć włączone leki p/ depresyjne. Sądzę, że można leczyć depresję i nerwicę lękową w ciąży. Na pewno podstawa to psychoterapia, ale na początku można włączyć leki uspokajające. Nie wiem jak z depresją, bo ja mam tylko a może aż nerwicę lękową. Mądry lekarz nie może utrudniać realizacji naszych marzeń. Ja przed ciążą nie brałam leków, na pewno w 1 trymestrze trzeba brać jak najmniej. Trzeba porozmawiać z lekarzem jakie są najbezpieczniejsze leki. Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Penelopka- na podstawie jednej wizyty dr stwierdza tak poważną chorobę? Dziwne..ale dobrze że jest na to rada. Xxx Miska- dzwoniłaś dzisiaj do dr? Jest lepiej? Xxx Jak ja bym chciała byc na Waszym miejscu Julia, Biedronka, nie mówiąc o Nadziei która sie zaraz wykluwa...:) Xxx Kinia- Ty nie rycz mała tylko czekaj cierpliwie:), przyganiał kocioł garnkowi ;) sama jestem nie lepsza. U mnie samopoczucie ok, piersi troche bolą, brzuch też troche zakłuje ale na krótko, od 7dpt mam bóle w lewej pachwinie, aż mnie rwie w udzie, powiedzcie ze też tak miałyście?! Chyba bede testować w ndz. Spodziewam sie juz wszystkiego...ale bardzo boje sie testowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość penelopka28
Zocha ja już się leczyłam na nerwicę lękową, ale było dobrze więc zakończyłam leczenie. To nie jest nowa diagnoza. Zachorowałam po traumatycznym przeżyciu. Piszę o tym bo to nie jest żaden wstyd, choroba jak każda inna. Jutro mam mieć usg. Ciekawe czy będzie serduszko. A po relanium jestem taka wyciszona. Może to i dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zocha - tylko nie rób czasem sikańca... Wierzę, że wkrótce do nas dołączysz :* Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy ktoras z was jest po transferze swiezynek zaraz po punkcji a nie po crio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedrona1979 - ja również współczuję z żelazem ... u mnie 126 przy normach (60 - 145) ... dziewczyny napisały już wszystko ... wcinaj dużo zielonych warzyw :) o Penelopka28 - przytulam ... mam nadzieję, że leczenie poprawi twoje samopoczucie i nie będzie żadnych nerwic i lęków. o Zuzka1212 - ale zuch rośnie na potęgę ... super byle tak dalej :) o A My zdrowo rośniemy, serduszko pięknie bije, widziałam ruszającego się brzdąca, ale płci nie znam, bo znów pupę mi pokazywało :P ... test pappa wyszedł ok ... na podsumowanie zdanie "Ryzyko TRIS 21, 18 i 13 pary chromosomów na podstawie wykonanych testów niskie. ... Lekarz nie komentował tego w ogóle. Nadzieja78 - ty chyba pisałaś coś o ryzyku. Wiesz może co oznacza termin ryzyko podstawowe, a ryzyko skorygowane? Co jest ważniejsze? Jestem zła na siebie, że nie drążyłam tematu, ale po mnie czekała dziewczyna na transfer, więc chciałam lekarza zwolnić jak najszybciej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiśkaD
Zocha82- trzymam mega mocno kciuki! Dodam, ze ja swoja szczesliwa bede zrobilam w niedziele wieczorem pierwszy raz w zyciu na Polnej i pierwszy raz w zyciu krew pobieral mezczyzna :) smialam sie do niego, zeby mial szczesliwsza reke od swoich kolezanek w innych laboratoriach i mial! :) zycze takiego samego szczescia kochana! :*:* A ja dzwonilam do dr i kazal dalej lezec i jutro ponownie dzwonic. Bole nadal mam, na szczescie mam detektor i wiem, ze serduszko pieknie bije, wiec jestem dobrej mysli :) Swoja droga nasze malenstwo nie lubi byc podsluchiwane i zawsze tylko na chwile udawalo sie posluchac serduszka :) a dzisiaj chyba wiedzialo, ze mamusia sie niepokoi i pozwolilo sie troszke dluzej nacieszyc tym cudownym dzwiekiem! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zocha82 ja tak miałam w sensie z ta pachwiną i moje szczęście bryka teraz w brzuszku i ma 21 tygodni :-) życzę Tobie takiego finału i czekam na informacje. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
relanium w ciazy !w ulotce leku jest napisane, że moze on powodować uszkodzenie płodu. Ale widocznie lekarz, który ci go przepisał, widzi więcej korzyści, niż szkód w przyjmowaniu tego leku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
relanium w ciąży! w ulotce leku jest napisane, że moze on powodować uszkodzenie płodu. Ale widocznie lekarz, który ci go przepisał, widzi więcej korzyści, niż szkód w przyjmowaniu tego leku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość a
relanium w ciąży! w ulotce leku jest napisane, że moze on powodować uszkodzenie płodu. Ale widocznie lekarz, który ci go przepisał, widzi więcej korzyści, niż szkód w przyjmowaniu tego leku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
drtdtd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmartuska1985
Witajcie. Ostatnio nie mam czasu na wpisy ale wszystko czytam na bierzaco! Kochane polecicie jakiś sprawdzony zestaw witamin? Po ostatniej chorobie cały czas chwytam jakieś przeziębienia itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewap156
Malena wiem że tak lepiej jak mówisz ale jakbym mieszkała w innym mieście to bym się zdecydowała na poród SN ale niestety tu na to nie mogę liczyć i naprawdę boje się o Niunie bo tu w praktyce poród 12 godzin a wskazanie do CC to jjak dziecku tętno zanika i dlatego zrobię wszystko żeby była CC bo tak czuje że będzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Penelopka trzymam za Ciebie kciuki mam nadzieję że niebawem zobaczysz serduszko.Mnie to dziadostwo dopadło rok po urodzeniu dziecka. Wtedy było ciężko ale znalazłam mega lekarza którego czasami odwiedzam jak czuję niepokój. Teraz jest łatwiej bo wiem że da się to przeżyć. Mój lekarz stwierdził że gdyby dopadło mnie w ciąży to psychoterapia powinna pomóc ale uświadamia mnie ze raczej powinno być ok. Mam nadzieję że Tobie szybciutko to minie i będziesz w pełni mogła cieszyć się macierzyństwem, życzę Tobie tego z całego serca. MARTIKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie Ewa, uważam, że to matka musi czuć się bezpiueczna, a wtedy poród mniej straszny. Ja staram się o tym nie myśleć :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Relanium w ciąży można przyjmować bardzo dużo kobiet go bierze przy przedwczesny skurczach. Nawet przed transferem każą go brac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny:) Kinia-3mam mocno kciuki!! bardzo bardzo:) Zocha Ty kiedy betujesz w niedzielę:) musi być pozytywnie:):):) xxx penelopka biedactwo 3mam kciuki za Ciebie aby było ok xxx Biedronka,julka dziękuję:* xxx Alexvan jak tam odliczanie do crio?:) a ja leczyłam się w Gyncentrum w Katowicach..... xxx Ananasowa,Miśka jak Wam tam idzie leżakowanie?:) dbajcie o Was dziewczyny:** xxx Ania Ty podjęłaś już jakąś decyzję? mnie to strasznie wszystko dopadło....napradę...za dużo jak na mnie:( nawet nie potrafię się wyluzować z M to wogóle mamy ciche dni....zostałam z tym wszystkim sama jednym słowem:( ale co nie zabiję to wzmocni...widocznie dziecko mi nie jest pisane... pozdrawiam Was i 3mam mocno kciuki:*** To nadziejka jesteś pierwsza do porodówki?:))) zazdroszczę:*** buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podawanie leków z grupy benzodiazepin w ciąży może powodować uszkodzenie płodu - stosowanie leku w ciąży jest dopuszczalne jedynie w przypadku, gdy jego zastosowanie u matki jest bezwzględnie konieczne, a stosowanie bezpieczniejszego leku alternatywnego jest niemożliwe lub przeciwwskazane. Diazepam przenika do mleka matki - nie zaleca się stosowania leku w okresie karmienia piersią, a w przypadku konieczności podawania leku należy przerwać karmienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gościu wiele leków może mieć zły wpływ chociażby jeśli w ciąży dostansz nadciśnienie iusisz brać leki to na ulotce jest napisane to samo. Lekarze wiedzą co robią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Szmacioszka
Zosia ja miałam transfer po punkcji i mój Junior ma już 4 tygodnie Gość ja brałam relanium bardzo długo w ciąży wg wskazań dr i m9j Junior jest zdrowy, a inaczej mogłoby go w ogóle nie być. Zuzka i Piksi mój Junior wydaje takie różne dzwięk, i że mam wrażenie, że się dusi, charczy, piszczy i do tego macha we śnie rękoma. Żuzka ładny przyrost wagi u Twojego synka My dalej męczymy się z gazami, Junior napina się i pierdzi. Jutro wizyta u pediatry, może coś poradzi. Darkness mówiła, że będzie dobrze. Pozdrawiam Wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadziejko masz rację używamy już rozmiaru 56, jest taki akurat. Mały to klon tatusia;) długi też po nim! Rozmiaru 50 używaliśmy przez miesiąc. Niedługo dołączysz do mamusiek:) będziesz super mamą, trzymam kciuki! Xxxx Szmacioszka mój malec też ma pierdzioszki;) położna poleciła dicoflor - w składzie ma dobre bakterie, reguluje pracę jelit. Moja przyjaciółka mówiła, że na jej malca działa. Dzisiaj M zakupił, będziemy stosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkness skorygowane to wtedy zdaje się jak wezmą pod uwagę wiek matki, choroby w rodzinie itd. I to ten bardziej właściwy wynik jest. X Zosia a Tobie chodzi o to czy teraz ktoś miał transfer świeżych zarodków czy w ogóle? Ja miałam podaną blastkę świeżą w 6 dobie. X Zocha wszystkie Ci kibicujemy i trzymamy kciuki !! X Miska dobrze ze zaopatrzyłaś sie w detektor ..on mi życie psychiczne uratował..:-) X Malami pomilczycie z m.każdy sobie poukłada w glowie i zacznijcie rozmawiać. Uda sie Wam ! Uwierz w to. Idzie wiosna, życzę aby w Twoim sercu tez zawitała i to jak najszybciej. Pamiętaj jakie myśli takie życie:-) Głowa do góry:-) Postaw na siebie trochę teraz, wysiłku fizycznego co lubisz, basen, bieganie , fitness ..polecam cokolwiek aby sie spocić i uwolnić endorfiny .. X Gościa wzięło teraz na analizę lekarstw.. X Penelopka trzymamy kciuki za jutro !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darknes Ryzyko podstawowe wyliczane jest z wieku matki , wagi , wywiadu obciążeniowego, a ryzyko sorygowane jest wyliczane po badaniu prenatalnym USG i wynikach testu PAPA .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nadzieja daruj sobie,każdy ma prawo napisać swoje zdanie i opinie :-P nie masz patentu na Mądrości :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×