Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

julia83

IUI IVF komu się udało? Kontynuacja cz.2

Polecane posty

Darkness77 Dzieki za link:) super:) wlasnie czegos takiego potrzebowalam:) Dzieki dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleczka Przez ta hiperke mam znow kontrol w czwartek za trzy dni,to bedzie moj 17dpt i zastanawiam sie czy moze byc widac pecherzyk ciazowy?:) to bedzie 5t1d ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zosia 2574 z rad nie musisz korzystać, ale i atakować także... super jest się z kimś podzielić obawami i lękami ale nie możemy oczekiwać odpowiedzi na oczywiste pytania np Twoje wartości bety są przecież w normie albo czy jestem w ciąży bo sikacz wyszedł po 4 h z blada kreską w 3 dniu po transferze - to ostatnie to tylko ekstremalny przykład :-) czytam forum od ponad dwóch lat i różne już kłótnie tu miały miejsce - szkoda energii na obrażanie się i złośliwości, ale tak na marginesie i uczciwie muszę przyznać że często odmienne zdanie tutaj brano za atak i w konsekwencji brak było rzeczowej wymiany argumentów, i Zosia żeby było jasne to moje wnioski ogólnie do forum jak przebiegało a nie do Ciebie, ale Ty też się nie obrażaj. A także dzięki wszystkim bo mnie forum pomagało w drodze do macierzyństwa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zosia2574 - :) ... a co do pęcherzyka ... wielokrotnie wspominano tutaj, że przy wartości bety powyżej 1000 powinien być już widoczny. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kretynka gowno nas obchodzą twoje rady i opinię!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Julia, bardzo dziekuje za odpowiedz a poniewaz to dla mnie wszystko nowe czy moglabys mi jeszcze wyjasnic co to znaczy, ze sie lepiej stymuluje tzn...ze nie ma ryzka hiperki czy ze nie musze dostawac duzo zastrzykow zeby wyprodukowac wlasciwa ilosc dobrych komorek czy co masz na mysli. Pzdr Sonia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość 21:52- straszny poziom inteligencji pokazałaś swoim wpisem, ten wcześniejszy gość dobrze napisała że odmienne zdanie na tym forum nie wchodzi w grę, zwrócenie uwagi komuś to już zbrodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zosia ja pierwsze usg miałam w 5tc plus 2 dni i był już pęcherzyk w macicy, było już nawet widać zarodek, wiec prawdopodobnie Ty za 3 dni tez zobaczysz swojego Bąbelka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosciu Nie mam pojecia jak skorzystac z twojej rady i sie czyms zajac bo JA JUZ JESTEM BARDZO ZAJETA PRZEZ CALY DZIEN i jak slusznie zauwazylas rowniez SWOIM DZIECKIEM KTORE MAM. Czy wg ciebie czlowiek ktory jest czyms zajety nie martwi sie??? Jesli tak uwazasz to akurat w temacie in vitro chyba niewiele jeszcze przezylas. Jak bedziesz miala za soba 6 stymulacji i wiele nieudanych transferow to zycze ci zeby tez ci wtedy ktos doradzil zebys sie czyms zajela zamiast sie martwic. To co napisalas to nie byla zadna rada tylko ewidentnie wredna odpowiedz na moje rozterki. Uwazam temat za zakonczony. Darkness Jestem na tym forum od kilkunastu dni i nie wiem ze wczesniej wspomninano ze pecherzyk widac przy becie 1000. Dzieki za informacje. Nie czytslam całego forum tylko kilka ostatnich stron. Od 2007 roku jestem na innym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zosia2574 beta bardzo dobra :) pęcherzyk to chyba przy wartości ok.1000. Ja wolałam zaczekać do serduszka, bo pęcherzyki oglądałam przy poprzednich ciążach trzy razy.. Będzie dobrze :-) X Diksi biedaku :-) Wizyta ok przeżyłam i nie bylo najgorzej:-) X Aleczka ja tez nie mogę uwierzyć:-) a ten dzień zbliża sie dużymi krokami ! Dzis caly dzien brzuch jak kamień dopiero po wieczornej wannie trochę odpuścił i mała zaczęła szaleć bo tak to nawet jej nie czułam. No i skurcze kilkanaście w ciągu dnia ale nadal poniżej pępka. No dzis może na wysokości były ze dwa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkness będzie tak, ze recepcjonistka najpierw palnęła a potem zapomniala wysłać..nie denerwuj się. Moim zdaniem ten wynik zawsze powinno sie odbierać u genetyka, i on wtedy na podstawie tych badan dwóch interpretuje wyniki. To zdaje się nasza Szmacioszka dostała poczta i 14 dni z życiorysu wyjęte..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sonia mam na myśli że powinnaś łatwo się wystymulowac czyli wystarczy mniejsza dawka leku aby spowodować wzrost ładnych komoreczek. Zbyt duża dawka leku mogłaby doprowadzić do hiperstymulacji. Dr mając tą wiedzę na pewno będzie ostrożny. Ale też każdy organizm inny i różnie to może być. Pierwszy protokół jest zawsze testowy i mimo tych wyników tak naprawdę dopiero w trakcie okaże się jak naprawdę się stymulujesz i dr powinien dostosowywać dawki w trakcie. Będziesz miała badany estradiol - to kontrola i informacja. Jeśli jest wysoki to lekarze zmniejszają dawkę, jeśli niski to zwiększają. Mam nadzieję że troche rozjaśnilam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość penelopka28
Witajcie czy to normalne że na początku ciąży się chudnie. Rano mnie ważyli i startowałam z 48 kg a teraz mam 46,2 przy 1m63 wzrostu. Po prostu ze stresu nie mam apetytu. Muszę się zapytać czzy mogę pić nutridrinki bo mnie straszą, że za chuda jestem. Nie wiem czy taka waga jest ok. Ja zawsze chudnę ze stresu półtorej roku temu ważyłam 75 kg. Ale wagę 48 kg utrzymywałam gdzieś pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkness77 na pewno będzie wszystko dobrze. Ja na oficjalne wyniki testu Pappa czekałam tydzien-mi dr powiedzial ze jak jest cos nie tak to dzwonią a jak jest wszystko dobrze to niby nie. ALe wczoraj dzwoniła do mnie Pani z przychodni i powiedziala ze ma moje wyniki i ze dr powiedział ze są okey i nie muszę iść z nimi do genetyka xxxxx Dziewczyny kiedy zaczełyście odczuwać pierwsze ruchy dziecka? Ja z Kubą jak mnie pamięć nie zawodzi to w 18tc. Teraz mam 15tc i czuje moze jeszcze nie ruchy,ale jak zjem na wieczor jakis nabiał to potem czuje motylki,a'la pływanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kkiniaa84
Kochane dobrze pamiętam że dopóki przyjmuje duphaston to okresu nie dostanę? Jeśli tak jest to po jakim czasie od odstawienia powinien przyjść okres? Taki niby byłam pozytywny luzak a zaczynam trzasc portkami przed czwartkowym testowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny chcialam was troche "uczulic" na test PAPPA. Przez ten glupi test w poprzedniej ciazy przezylam dramat. Pomimo ze potem w centrum genetyki w berlinie(tutaj mieszkam) genetycy uswiadamiali mnie ze kobietom po stymulacjach hormonalnych nie powinno sie tego testu robic bo czesto(nie zawsze) te wartosci w krwi sa po prostu nienaturalne i wynik testu jest "sztuczny" to i tak do porodu a nawet jeszcze po nim doszukiwalam sie u mojego cudownego zdrowego synka syndromu downa ...prawdopodobienstwo wyszlo mi 1:32 to straaaasznie duzo normalnie jest 1: kilku tysiecy..zylam cala ciaze w strachu i przerazeniu. Proponowali mi juz amniopunkcje i pytali czy usune...nie zycze tego nikomu. Oczywiscie nie zrobilam amnio bo i tak bym nie usunela tak wyczekanego i upragnionego dziecka..przygotowywalam sie na najgorsze...na forum ze mna byla taka aga z blizniaczkami i jej wyszlo jeszcze gorzej 1:7 i chyba 1:5 na druga dziewczynke. Tez nie usunela i dziewczynki urodzily sie zdrowe. Krotko mowiac: Moja rada: Jesli uag prenatalne wyjdzie super bez zadnych watpliwosci to ja bym PAPPA nie robila. Pozniej genetyk powiedzial mi: Niech sie pani trzyma usg jest bardzo dobre....ale strach i tak byl.... Jak wspomnialam czesto pappa wychodzi dobrze ale jesli zrobicie i wyjdzie zle to moze byc klamstwo ze dzidzia bedzie chora. Trzymajcie sie tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Penelopka Ty weź pogadaj z psychologiem bo nerwy to zły wpływ na organizm.Napeqno ta waga jest niska ale na początku ciąży kobiety chudną często!!!Nie stresujące się bo serduszko powinno być do 8 tyg . Trzymaj się będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eversea
Hej Dziewczyny, ja tak tylko na szybko chciałam napisać co u nas. W czwartek nas wypisali ze szpitala, ale w piątek nad ranem Mała znowu miała dusznosci :-( poszliśmy do naszego pediatry, który stwierdził, że Ola nadal jest chora, ma zmiany na płucach i wypisała skierowanie do szpitala... Więc od piątku znowu leżymy tylko w innym szpitalu. Ola dostaje antybiotyk i inhalacje, więc poleżymy do następnego poniedziałku. Na szczęście nie musi być już na tlenie. Ogólnie masakra, jest tak pokłuta że wszędzie już praktycznie ma siniaki. Do tego chyba że stresu doszły u niej straszne kolki i pleśniawki od inhalacji, wiec był problem z jedzeniem i trochę spadła z wagi. Jeden plus to to że zmienili jej mleko na nutramigen i kolki odeszły jak ręką odjął, odpukać. Okazało się też że ma za małą dziurkę w smoczku przez co na gęściejszym nutramigenie strasznie się męczyła, bo ciągła go pół godziny do 40 minut i złościła się albo zasypiała ze zmęczenia a zjadła.po 30-40 ml. Myślałam że jest jeszcze za mała na większy smoczek poza tym nie skumałam na początku że to nowe mleko jest gęściejsze, a okazuje się że po zmianie smoczka zjada 80-100ml w 10-15 minut. Dziewczyny, dawno mnie nie było na forum i nie sposób wszystkiego nadrobić :-( wobec tego mam prośbę do Was - czy każda z Was może napisać na jakim jest etapie, który tydzień albo kiedy punkcja/transfer/iui/testowanie, jak się czujecie, jak duże są wasze maluszki, jak sobie radzicie itd, no takie podsumowanie trochę, żebym mogła się znów wdrożyć w formu i nikogo nie pominąć? :-) pozdrawiam wszystkie Was kochane :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Penelopka może przez szpitalna dietę ten spadek wagi? Xoxo Eversea dobrze że się odezwalas, ale przykro mi że znowu szpital :( Za to Oleńka to twardzielka! Jejku wspolczuje przygód ze smoczkiem! U mnie tyle że jestem po polowkowym. Wszystko ok. W piątek ide na badanie glukozy z obciążeniem... Z dolegliwości ciazowych to czasem ból kręgosłupa... Pozdrawiam gorąco Ciebie i Oleńke. Xoxo Sylka ja takie pływanie czułam jak byłam w szpitalu. To był u mnie 14tc. Pierwszego kopniaka w 19tc. Xoxo Kinia mi przychodziła @ 3 dni po odstawieniu lutki dopochwowej. Kciuki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Jula za odp ;-) Eversea kochana cieszę się że się odezwałaś bardzo mocno trzymam kciuki by choroby odeszly a olence dużo zdrówka życzę. Trzymaj się tam eversea!!! Co u mnie? Jestem po 6 iui testuje w czwartek jeśli nic z tego nie będzie podchodzimy do ivf zapewne w marcu się nie wyrobimy ale kwiecień na bank!!! Zosia2574 ale musiałaś się najeść strachu współczuję tych przejść ale bardzo się cieszę że opisalas te sytuacje Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Szmacioszka
Eversea trzymam kciuki za Olę Darkness pamiętaj, ze Pappa to tylko statystyka, tak jak pisze Nadzieja miałam dwa tygodnie w stresie bo przyszły wyniki na maila, a dodatkowo przezierność wyszła 2,4. Na szczęście poszłam do innego dr i tam wyszła 1,4. Będzie dobrze. Dziś Junior kończy 4 tygodnie. Aż trudno uwiżyć. U nas codziennie dzień świstaka, żyjemy od kupy do kupy, i od karmienia do karmienia. Mały ma jeszsze katar, w sobotę ciężko oddyvhał więc pojechałam na SOR, ale na szczęście wszystko ok, dr zbadał, zważył i do domu. Gdyby nie katarek do odkurzacza to Junior pewnie miałby już zapalenie oskrzeli. Mnie boli wszystko po cięciu, blizna jest napuchnięta więc w piątek idę na kontrolę podwozia. Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki za Was Wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Julia, bardzo dziekuje za info. Zawsze bede wiedziec o co zapytac lekarza i mniej wiecej juz wiem, co mnie czeka. Oby do przodu:) Sonia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eversea - trzymaj sie dzielnie KOchana , szpital to masakra ale z drugiej strony dobrze ze tak szybko reagujesz przez co z pewnoscia szybciej bedziecie w domu Szmacioszka - nas tez świstakowo ;) a brzuch to pewnie boli bo mało odpoczywasz jak my wszystkie, daj znac po lekarzu. u mnie sie wreszcie krwawienie skonczyło...ucieszylam sie bardzo...az 3 dni pozniej dzwignelam wozek (9kg) i brzuchbolal znowu i krwawienie wrociło :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eversea - zaciskam kciuki ... niech Ola wraca jak najszybciej do zdrowia. U nas aktualnie 14t 5d ... usg prenatalne wyszło dobrze, czekam na jutrzejszą wizytę, może będą już wyniki testu pappa. o Zosia2574 - ja w 15dpt miałam betę około 3700 i dzień później na usg pęcherzyk był ładnie widoczny, zaś w 28dpt biło już serduszko :) Kibicuje i życzę dużo dobrego :) o Dziewczyny dziękuję za pocieszenia ... postanowiłam zadzwonić do Gamety i okazało się, że wyników w ogóle jeszcze nie ma ... teraz stres, że na jutrzejszą wizytę nie będę ich miała ... pani w rejestracji obiecała sprawdzić i podpytać, a następnie ma do mnie oddzwonić. Czekam zatem cierpliwie. Pisałam ostatnio, że mam lekką infekcję podwozia i faktycznie liczne bakterie w moczu, do tego kryształy szczawianu wapnia (zobaczymy co lekarz jutro powie), może za dużo cytryny oraz ogórków i kapusty kiszonej. Jeśli chodzi o morfologię, to wedlug mojego kuzyna (pracuje w laboratorium) wszystko ok i glukoza 80 (normy 70 - 99), żelazo i wapń w normie. Miłego dnia dziewczynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiśkaD
Eversea-zdrowka dla Olenki, a dla mamusi spokoju mimo wszystko! Najwazniejsze, ze corcia ma dobra opieke lekarska i zebyscie wrocily do domku zupelnie zdrowe! Buziaki dla Was :* X Kkinia- ja w czasie brania duphastonu zawsze dostawalam @. Czesto byl to 10-11dzien. Tylko raz w 14dniu brania tabletek. Trzymam kciuki!! X Co do testow pappa. Moj dr nawet o tej mozliwosci nie wspomnial. Mowil tylko o amniopunkcji i testach nifty. Jak zapytalam o pappa to powiedzial, ze to tylko statystyka i on nie rozumie po co maja to pacjentki robic, bo najczesciej pozniej zyja w niepotrzebnym stresie do konca ciazy. To jest po prostu najtansze badanie i dlatego jest na nfz np po ivf i dla kobiet po 35 roku zycia. Powiedzial, ze jesli usg bedzie niepokojace to wtedy zaleca zrobic testy nifty. Niestety kosztowne, ale najbardziej wiarygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Penelopka sporo kobiet na początku ciąży chudnie. To normalne jesli to są dwa czy trzy kilo. Sama schudłam przez mdłości i wymioty. X Zosia2574 Ty się wpisami gościa aż tak nie przejmuj bo tu juz różne teksty i obelgi leciały w nasza stronę, w temacie in vitro i np.mnie życzono poronienia.. To są marne typy które nie maja własnego życia tylko krążą jak sępy po necie wylewając żółć podnoszą swoje libido.. A na jakim forum wczesniej byłaś? Co do pappa to jestem tego samego zdania i nie tylko ja tutaj. Bo to są statystyki. Wynik jest zawyżony po 35 roku itd temat rzeka.Ja nie chciałam pappa , ale prenatalne miałam na nfz w poradni matczyno-płodowej i usg z testem bylo w pakiecie, a po dwóch tyg wynik czekal u pani genetyk i tam dowiedziałam sie wszystkiego. I tak powinno być bo co by mi dało gdybym dostała go poczta ? Tylko stres bo nie potrafiłabym go dobrze zinterpretować. X Eversea współczuję tych chorób, trzymajcie sie tam dziewczyny !Ja miałam tak od małego z synem to moczowody, przepuklina, zapalenie ucha, infekcje, alergie,astma oskrzelowa itd itd od zerówki bylo lepiej a od 6 klasy zdrowiutki. W tamtym roku pozbył sie dziecięcej astmy a alergie sie wyciszyły. Dużo cierpliwości kochana , zdrówka dla córci i szybkiego powrotu do domku !! X X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkness glukozę masz w normie, w ciąży jest do 90 na czczo z krwi łokciowej. Ja na tym etapie miałam 90. X Kinia ja podobnie jak Miska w trakcie duphastonu dostawałam @.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×