Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

julia83

IUI IVF komu się udało? Kontynuacja cz.2

Polecane posty

Gość gość
pcham

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane potrzebuję rady od mam które używały monitora oddechu. Wczoraj pani dr powiedziała żeby taki kupić do domu. Może polecicie coś fajnego? Widziałam angelcare 2 w 1 z nianią. U nas wszystko dobrze. Ze mną też już lepiej. Szwy ciągną ale ogólnie dochodzę do siebie. Opiekę mamy super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćnovaja100
darkness, dziekuje za info, to juz wytrzymam i zrobie wszytsko u nich;) odmeldowuje sie ma ferie a jak wroce i bede po wizycie to zdam wam relacje;) Mam nadzieje, ze do mojego powrotu beda kolejne ciaze na forum i za to trzymam kciuki a Wy ciezarowki dbajcie o siebie i skarby w brzuchach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morela15
Darkness ja zarówno genetycznych(12-14tydzien) jak i polowkowych nie mam wpisanych do.karty ciąży, tylko dostałam osobno kartki ich dotyczące. W kartę ciąży doktor wpisuje mi dane z wizyt polozniczych, które mam co miesiąc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zosia2574 ja miałam podany zarodek 5dniowy, udało się za pierwszym razem, ale wiem ze dziewczyny miały też podawane 3dniowe i się udawało. Z jednej strony szybciej wraca do organizmu, ale z drugiej strony 5cio dniowy wiadomo ze się dobrze rozwija nie tylko do trzech dni po punkcji. Mi z 6 dojrzałych komórek wytrwała tylko jedna do piątego dnia, pozostałe przestały się dzielić w 2,3 i 4 dniu. Wiec gdyby mi podali tamte juz w 3 dniu możliwe ze nie zaszlabym w ciążę. Powodzenia!;) bez stresu, zaufaj lekarzowi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zosiu, dzieki za odpowiedz w sprawie amh ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zosia ja miałam zarodek podany 5 cio dniowy(punkcja w środę a transfer poniedziałek) to w sumie na 6 dzień..a teraz jestem w 34 Tc. X Darkness u mnie tak jak u Moreli z trzech prenatalnych usg sprawozdanie na kartce, lekarz prowadzący tylko to czytał, cos tam sobie w systemie w karcie zanotował. A w karcie ciąży tylko to co z wizyt u niego. X Zuzka ja kupiłam monitor oddechu używany z Olx sprawdziliśmy tylko z m.czy działa a jak będzie funkcjonalny ? To się okaże. Może mamuśki cos doradza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzka – fajnie, że Wojtuś już poza inkubatorem, naprawdę widać że silny chłopak : ) super.. Oby tak dalej.. Trzymam dalej za Was kciuki : ) x Darkness – ja miałam identyczną historię i mierz regularnie to ciśnienie. W moim przypadku okazało się, że to nie był do końca syndrom białego fartucha jak myślałam i do teraz mam problemy z tym ciśnieniem. Oczywiście nie życzę Ci tego ;) Ja badań prenatalnych nie miałam wpisywanych do karty ciąży. x Zosia2574 – co do Twojego pytania to zdania są bardzo podzielone, zarówno wśród lekarzy i embriologów.. Są kliniki, które transferują tylko 2,3-dniowe zarodki jak Invimed i tylko blastocysty jak Invicta.. To wiem z doświadczenia i zdania lekarzy na ten temat są podzielone bardzo.. Ale tak jak piszą dziewczyny to Gameta transferuje zarodki i takie i takie.. Jeżeli zarodek dobrze się rozwija to nie czekają do 5 doby.. Podobno (piszę podobno bo to nie jest moje zdanie tylko lekarza, a mi ciężko wyrobić sobie własne bo nim nie jestem) zarodek jak nie przetrwa w warunkach laboratoryjnych do 5 doby, to nie ma wielkich szans na implantację po przetransferowaniu go do środowiska naturalnego, nawet jeżeli rozwijał się bardzo dobrze jeszcze w 3 dobie.. x Novaja – udanego wypoczynku! Ja bym jednak zrobiła badania w klinice do której idziesz. Ja miałam z innej kliniki i lekarz co prawda nie kazał powtarzać, ale kręcił nosem, żeby na drugi raz u nich robić, bo ma wiarygodniejszy punkt odniesienia.. Mhm… Akurat.. Tak więc tak naprawdę to zależy na kogo trafisz ;) x Julka - a myślałaś nad monitorem oddechu ;) Kupujesz ten 2 w 1? Liczę na podpowiedź, bo nienawidzę grzebać w necie.. Już mam trochę dość.. A to dopiero początek ;) x A aspirator do noska macie też ten na odkurzacz? Moja jedna koleżanka ma ręczny i na odkurzacz, bo przy katarze mówi że rewelacja, a druga koleżanka z kolei nie wyobraża sobie podłączać odkurzacza i mówi żeby się bała.. A ja.. a ja nie wiem co myśleć :D Dlatego zawsze lepiej zapytać w szerszym gronie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No proszę i temat monitora oddechu też został poruszony.. Nadzieja nie napisałaś tylko jaki ten monitor kupiłaś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedrona jak najbardziej do odkurzacza "Katarek" polecam. Mam też normalną Fridę ale to bardziej do lekkiego kataru, wodnistego się nadaje. Tym odkurzaczem to parę sekund i wszystko wyciąga. Nawrt z zatok i bardzo gesty katar. Dziala bardzo delikatnie bo sila ssącą jest zredukowana. Lilianka31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzka1212 ja używam od 7 tygodni monitora oddechu BabySense 5 pomimo tego że mój Wojtuś nie jest wcześniakiem. Jak rozważałam zakup też myślałam o AngelCare ale nie jest on łatwo dostępny w sklepach, z tego co wiem to można go kupić na allegro, został ponoć wycofany z polskiego rynku bo był przypadek uduszenia się kablami przez dziecko. Poczytaj sobie o tym który ja mam, nie chcę Cię namawiać do zakupu bo nie każdemu pasuje to samo, ja jestem zadowolona. Działa bez zarzutu, nie zdarzył mi się żaden fałszywy alarm, można powiedzieć że dzięki niemu śpię spokojniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Azzurro
Zuzka-ten monitor oddechu to chyba tylko ZosiaD ma, babysense?, ale mogę się mylić co do firmy. Biedrona-ja na razie mam tylko zwykły aspirator-Nosalek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Azzurro
O i sprawa firmy sie wyjaśniła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Azzurro
Miśka- możesz mi napisać nazwisko lekarza z Novum u którego byłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Azzurro
Darkness-prowadzisz ciążę w Gamecie? Jesli tak to pewnie masz taką samą kartę ciąży co ja. Z drugiej strony karty jest napisane 'badania ultrasonograficzne ' , mi tam lekarz wpisywał datę badań prenatalnych i nazwisko lekarza który je robił oraz jedynie zaznaczal 'bez zarzutu" po przeczytaniu tej kartki którą dostaniesz po tych badaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do monitora oddechu to ja kupilam Angelcare AC300 bez niani. Ją kupię osobno. On został wycofany bo producent powinien zalegalizować go jako produkt medyczny, nie opłacało sie i dlatego można kupic juz tylko raczej używane. Wiem ze są chwalone te o których Zosia piszę. Są używane najczęściej w szpitalach naszych. Jedne i drugie co się orientowałam nie dają fałszywych alarmów. Na naszym rynku jest jeszcze jakiś trzeci ale nie pamiętam firmy. Znajoma go ma i właśnie odradzała ze względu na powtarzające się fałszywe alarmy. X Lilianka dzieki za opinię co do odciągaczy kataru :-) póki co nabyłam Fridę ale będę miała na oku tez katarek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi w sprawie prenatalnych :) o Zosia2574 - wszystkie moje 4 Maluszki były obserwowane do stadium Blastocysty (3 do 5 doby, a 1 do 6). Nie miałam od razu transferu, tylko 3 crio. Za pierwszym razem ciąża biochemiczna (przy dwóch podanych Blastkach), za 2 razem zarodek 6 - dniowy i beta nawet nie drgnęła (ale byłam podziębiona w dniu crio) i 3 crio znów 5 - dniowa Blastka, która aktualnie bryka pod moim sercem :D Podsumowując - u mnie sukces z % - dniową Kruszynką :) o Biedrona1979 - ciśnienie mierzę regularnie ... do tej pory najwyższe jakie odnotowałam w swojej książeczce 130/75 innym razem 129/82 i towarzyszył temu ból głowy. Dzisiaj 119/70, więc super. o Azzurro - tak, prowadzę w Gamecie. Pisałam, że mam niedaleko, a oni znają się na prowadzeniu ciąży po ivf (niby to ciąże wysokiego ryzyka) ... słyszałam, że nie każdy lekarz kiedy dowie się, że to ciąża z ivf chce ją prowadzić. A dr Połać to bardzo sympatyczny lekarz. Potrafi rozweselić, uspokoić i odpowiada na wszystkie pytania. o Wczoraj dostałam zwolnienie na 28 dni (pierwszy raz na tak długo za jednym zamachem) i zmniejszył mi luteinę z 2x3tabl, na 2x2tabl, duphaston został 2x1tabl. Niestety nadal nici z przytulania :( Odezwałam się do dr, że "nie ma Boga w sercu" :P więc powiedział, że jak będę miała prenatalne mam zapytać dr (jakiś inny będzie robił) czy wszystko w porządku i jak on zapatruje się na ewentualne zbliżenia. ... masakra, ale hormony buzują i serio brakuje mi miłości cielesnej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkness - ja też z reguły mam normalne, ale jak 3 pomiary w różnych porach dnia wykażą powyżej 140/90 wtedy na IP. Ja wtedy już nie jadę na IP tylko biorę tabletki przez 3 dni potem odstawiam i jest git.. To tylko tak dla uprzedzenia, bo ja częściej miewam normalne, a nagły skok nie wiadomo kiedy i dlaczego jest dosłownie tak nagle..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiciolka
Świeżo upieczonym mama życzę zdrówka dla Was i maluchów. Darkness myślisz prowadzic do konica ciąże w gamecie? Prenatalnych nie wpisuja do kart ciąży tylko dostajesz karty z badania i płytkę z całego usg,badanie robi dr.Kozarzewski ogólnie w miare tylko poważny w porównaniu do dr.Połacia. tego 11na którą masz badania? Julcia niech ten krwiak całkiem zniknie a co do nawilżacza i tych innych rzeczy to jakiej firmy kupiłaś tez mysle nad zakupem ale nie mam pojęcia jakie wybrać. Doremido jak u Ciebie? Juz maluch na świecie? U mnie spokój maluchy rosną,póki co jeden chłopak a drugie no cóż nie wiemy zaczynamy 18tydzien. Termin na 30czerwca. Przepraszam,że nie odniose sie do każdej z Was ale pisze z tel. Trzymam kciuki za Wszystkie bez znaczenia na jakim etapie jesteście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. jak tylko mam czas to sledze Wasze historie i widze ze jestescie w tym temacie obyte bardziej ode mnie wiec mam do Was pytanko i licze na to ze mi pomozecie. Moje cykle zwykle trwaja 28 29 dni przygotowuje sie do in vitro nasza pierwsza proba i zgodnie z zaleceniami od 21 dc przyjmuje gonapeptyl lecz dzis jest 30 dc a miesiaczki nie ma i nic na to nie wskazuje zeby w najbliższym czasie sie pojawila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Azzurro
Kiciolka- gratuluję dwóch maluchów. Tak myślałam że dwa zarodki się przyjęły :-). W Gamecie Gdynia tak wpisują prenatalne jak napisałam Darkness, do karty ciąży z tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam. jak tylko mam czas to sledze Wasze historie i widze ze jestescie w tym temacie obyte bardziej ode mnie wiec mam do Was pytanko i licze na to ze mi pomozecie. Moje cykle zwykle trwaja 28 29 dni przygotowuje sie do in vitro nasza pierwsza proba i zgodnie z zaleceniami od 21 dc przyjmuje gonapeptyl lecz dzis jest 30 dc a miesiaczki nie ma i nic na to nie wskazuje zeby w najbliższym czasie sie pojawila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No cóż bety nie będzie, dziś przyszla @ Jutro wizyta u doktor i zaczynamy walkę od nowa :-/ Ciekawe czy przystaniemy na tym by teraz robić iui na peknietym pęcherzyku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja po transferze. Była jedną blastocysta 3AA. Co do reszty zarodków nie wiadomo co będzie, musimy poczekać bo nie doszły do fazy blastocysty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka chyba jednak oddzielnie kupię monitor oddechu bo niania która chcę go nie ma. Nianię wybrałam taką http://www.icorner.pl/produkty/elektroniczna-niania-withings-smart-baby-monitor/ trochę droga bo 970zl, ale chyba nic innego nie chcę... Jeszcze popatrze i porównam. Ty też wrzuć link jak już zdecydujesz. Kiciolka cieszę się że u Was wszystko dobrze! Wszystkie sprzęty zamówiłam microlife, termometr nc 150, inhalator neb 100b, ciśnieniomierz bp a1 basic. A nawilżacz jakiś tani w porównaniu do tego co na rynku - Carelife, mój m wynalazł. Akurat w tym przypadku nie miałam dużych wymagań. Pokazuje wilgotność w mieszkaniu i wyłącza się jak osiągnie wymaganą. Ma przezroczysty pojemnik co dla mnie ważne było przy wyborze bo jak jakiś kamień czy coś to od razu będzie widoczny i można to łatwiej usunąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedrona1979 - wiem, że muszę zacząć więcej wody pić i ograniczyć sól. Może znów wrócę do części przepisów z diety Gacy (smaczne i zdrowe były). Ale zapamiętam o tym ciśnieniu :) o Kiciolka - super, że maluchy dobrze się rozwijają ... Cieszyłabyś się, gdyby była parka?? Chyba zostanę w Gamecie. Lekarz mi odpowiada, wie o ivf i dla niego to żadna sensacja ... zupełnie normalne. Prenatalne mam 11.02 na 15.00 Będziesz w klinice w tym czasie???... Rozumiem, że płytka to standard??? To badanie to przez brzuch???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zosia D. Ale Twój Wojtuś to już wielki facet. Szybko rośnie. Super, że już do siebie dochodzisz! :) Ja bym chciała CC i pewnie będę mieć :) Fajnie, że tak napisałaś o cc. <> ananasowa super!! <> Zuzka trzymam kciuki z całych sił!! Niech malutki rośnie duży i zdrowy! :) Ile dni już ma? W którym tygodniu się urodził? <> Eliza współczuję :( :( Kiedyś czytałam o dziewczynie co jej się 10 transfer udał. Nie poddawaj się. Wracaj po mrozaczka. Wierzę, że się uda! Baardzo mocno Cię przytulam. Też bym próbowała z jeszcze jedną laparoskopią, tamta była bardzo dawno. <> gośćx dzięki za info. Dobrze, że wszystko dobrze się skończyło :* Jak się ma maluch? <> SZMACIOSZKA!!! GRATULACJE!!! Ale duży facet. Na pewno z niego wyrośnie przystojniak! :) Życzę zdrówka dla Was! Słodkie to o co napisałaś o mężusiu :) Wspaniała rodzinka. <> Zosia wzruszył mnie Twój wpis o wielkiej miłości do synka. Chcę już to przeżyć. <> Zocha miałam zawsze takie podejście jak Ty, że nie ma takiej opcji aby się nie udało. No i się udało :) <> Elfica trzymam kciuki za Twoich siłaczy. Zostaną z Tobą 4ever :) <> Darkess właśnie miałąm ostatnio 2 prenatalne i do karty ciąży dr nie wpisał i położna też nie. Przyznam, że mi się to nie podoba i na następnej wizycie spytam zarówno położną o to jak i lekarza. Wszystko wpisują a takie ważne badania nie! A jak co to sama sobie wpiszę, ale to spytam dr jak mi powie, że nie wpisze. Ale miałaś "przygodę" :( następnym razem idź przed wizytą. W domu zawsze masz OK? Ja zawsze chodzę przed. Chociaż wbiegam do przychodni i mam wrażenie że mi serce wali, to zawsze ciśnienie mam niskie hmmm... <> Zosia ja miałam podane zarodki w 3 dobie właśnie ze względu na to, że w łonie mamy są najlepsze warunki. Nic mi nie zostało do mrożenia i nie wiem czemu czuję, że jakby czekali do 5 dnia to by nic z tego nie było. <> kiciolka oby tak dalej. Czyli macie jedną niespodziankę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×