Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

julia83

IUI IVF komu się udało? Kontynuacja cz.2

Polecane posty

Alexvan jak wolniej rosną to są lepszej jakości. Dobrze że lekarz przełożyl punkcje a nie robił na siłę. Ja też miałam przełożona bo założenia były inne. Zwiększył mi też dawkę leku. Wszystko dobrze wyszło bo maluch został ze mną więc tak ma być Kochana!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jula a czy to jest z góry ustalone przez lekarza że np będzie krótki z antagonista czy to wychodzi w trakcie stymulacji? Kurcze trochę nie kumam. A przed punkcja bierze się ovitrelle, bo coś mi świta że tak ( mogę być w błędzie bo jestem zielona) Jeśli się go bierze to po co ten antagonista który chamuje działanie menopuru żeby pęcherzyki nie pękły skoro ovitrelle jest na pęknięcie. Ale namieszalam mam nadzieję że zrozumiecie o co mi chodzi. Alexvandekol kochana wiem ze każdy poślizg źle na nas działa ale lepiej poczekać do tego poniedziałku żeby było wszystko na tip top

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinia ovitrelle w przypadku in vitro nie jest na pęknięcie tylko na ostateczne dojrzewanie. Tak mi powiedział lekarz. A jeśli chodzi o długi czy krótki to powinno to zależeć od tego jak łatwo się stymulujesz i od tego jak wysokie AMH. Jeśli wysokie i łatwo to powinien być krótki, ale niektóre kliniki robią tylko długie. Przed długim najczęściej bierzesz miesiąc przed stymulacja antki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zosia u nas na forum za to był przypadek ze podali jeden zarodek a on się podzielił i Justynka ma dwóch synków:-) !! X Ananasowa będzie dobrze ja to wiem !:-) X Hexe miksujesz koktajle? :-) co u Ciebie? X Alexvan ile trwa Twoja stymulacja ? Nie pękaj pęcherzyki dojrzeją i będzie dorodny zbiór:-) X Zosia z ananasem chodzi o bromeline. Jemy po dwa krążki dziennie świeżego ananasa na lepsze zagnieżdżanie:-) X Kinia antagonistę odstawiasz na dwa dni zdaje sie przed punkcją. I wtedy wchodzi ovitrelle. Mój lekarz twierdzi ze dlugi protokół ma lepsze wyniki. Ale to zależy tez od analizy danego przypadku. U mnie stymulacja ok, AMH ok. I byl dlugi protokół.Może wziął pod uwagę obumarłe ciążę i mój wiek.. X Pozdrawiam wszystkie dziewczęta:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadzieja Kochana a jak transfer mam mic w poniedzialek o 9rano to kiedy powinnam zaczac i kiedy skonczyc jesc ananasa? Juz M wlasnie jest w sklepie kupuje:) rozumiem ze chodzi o tego swiezego a nie z puszki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mialam piec stymulacji: Cztery protokoly dlugie i jeden krotki z orgalutranem. Ten krotki to byla totalna porazka mialam tylko jeden zarodek ktory sie nie przyjal. Natomiast z kazdego dlugiego protokolu zawsze minimum 7-8 zarodeczkow i tez z jednego z nich mam synka. Polecam dlugi protokol...najpierw wyciszanie potem dochodza zastrzyki i przed punkcja ovitrelle lub tym podobny zastrzyk na pekniecie pecherzykow. Moge dodac ze amh zawsze mialam niezle i hormony ok tylko nasienie M b.slabe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćnovaja100
Witam, dziewczyny czy ja jestem jakis wybrykiem natury? 3 lata temu moje amh to 4,9. A dzis robilam badania i mam wynik...i uwaga....8,2!! Blagam, o co tu chodzi? Badania robilam w Novum wiec nie ma mowy o jakies pomylce. Mam sie martwic? O czym to swiadczy? Prosze pomozcie mi to zniterpretowac bo wizyte mam dopiero w poniedzialek. Bardzo dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zosia wsuwaj ananaska od dzisiaj do testowania codziennie po dwa krążki(oczywiście świeżego) a jak lubisz to i dłużej:-) ja jem z raz w tyg bo lubię:-) albo dodaje do koktajli. Tylko nie można przesadzić z ilością bo tak jak napisalas ze może miec działanie poronne, ale to chyba trzeba by bylo kilogramami jeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morela15
Alexvan ja miałam też taka sytuacje, że już miałam mieć punkcje, ale pęcherzyki nie rosły tak szybko jak powinny i lekarz zdecydował o przedłużeniu stymulacji. Pamiętam ze się aż popłakałam bo miałam dość już tego czekania;p ale teraz uważam, że lekarz dobrze zdecydował i wiedział co robi. Zresztą jeżeli doktor dokładnie analizuje wszytsko to znaczy, że nie działa taśmowo. Potem nawet nie będziesz pamiętała o tym ze musiałaś poczekać te kilka dni ;) trzymam kciuki! # ja też jadłam tego magicznego ananasa za porada Nadziei ;p może to też pomogło?;p w końcu się udało;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po co trzeba jesc ananasa? Przepraszam, ma co to pomaga? Na jakosc komorek jajowych czy na utrzymanie ciazy? Pytam calkiem serio...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zosia2574 nie biorę nic zakrzepowego,w pierwszej ciaży po transferze mialam zastrzyki przeciwzakarzepowe jak dobrze pamietam.pojde po skierowanie do położnych do przychodni i zrobię te przeciwciała. Anty tpo juz robilam bo endokrynolog mi kazala. U nas ja mam grupę krwi ARH- mąż ARH+ Kubuś na szczęscie po tatusiu,zobaczymy jak teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zosia2574 - zdecydowanie świeży :) i pamiętaj nie więcej jak 2 krążki dziennie... o Gość 16:57 - ananas ma pomóc w zagnieżdżeniu zarodka. o Gośćnowaja100 - sprawdź czy na obu badaniach masz tę samą metodę. Z tego co kojarzę to jakiś czas temu zmieniła się metoda badania i wyniki są wyższe niż tą starszą. 3 lata temu miałam 7,4 a w ubiegłym roku ponad 11. o M... miał dziś to badanie serca przez gardło. Niestety "przeciekanie jest" i czeka go zabieg, już w marcu. Zatem kolejne stresy przede mną. Jutro moja klasa ma studniówkę. Wybiorą się zobaczyć poloneza i czy potrafili się ubrać odpowiednio :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćnovaja100
Darkness, dzieki za podpowiedz. Zaraz poszperam i poszukam metody;) mam tylko nadzieje, ze to nie pcos. Czy mozesz powiedziec jak Twoj syn reaguje na to, ze mu sie pojawi na swiecie rodzenstwo?:) Pytam o to, bo moj nie za bardzo chce ...ani brata, ani siostry;))! Ps. Dbaj o meza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syllkaa Jesli macie rh➕ a drugie z was rh- to jest chyba konflikt serologiczny . Moja kolezanka wlasnie jest w 8tygodniu drugiej ciazy i musi brac jakies przeciwciala..z pierwszej ciazy ma dwuletnieho synka i tez cala ciaze brala te przeciwciala... Wiem ze raz poronila jak jeszcze nie zdawala sobie sprawy ze maja rozne grupy rh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćnovaja100
Darkness, czy Ty mialas/masz pcos ? Bo mi chodzi o to, ze wysoki poziom amh niby o tym swiadczy a Ty mialas 11,2 stad moje pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Novaja też słyszałam o tym że metoda się zmieniła. Bardzo duże masz to AMH. Nadzieja a Ty jakie miałaś amh? Bo przy normalnym poziomie zaleca się długi protokół, krótki stosuje się rzadziej jak np. U mnie gdy po długim pobrali mi aż ponad 20 komórek. Darkness to Ty płodna będziesz do 60tki z taką rezerwą:) Miło że odwiedzasz uczniów na studniowce. Co z mężem? Zosia ananasa już wcinaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadzieja, ja zaczęłam stymulacje w czwartek w zeszłym tygodniu, jak pojechałam na kontrole w poniedziałek to endometrium miało juz 8 mm i piękne pęcherzyki, od wtorku lekarz kazał brać orgalutran i powiedział, ze punkcja w sobotę ale w czw mam jeszcze podjechać na kontrole , no i mi wczoraj powiedział, ze ładnie sie zaczęło tylko teraz niestety pęcherzyki wolno rosną i z 10 tylko 5 osiągnęło 15 mm, wiec jutro kolejny podglad...mam nadzieje, ze jeszcże sie reszta jakimś cudem podciagnie i nic nie stanie na drodze do punkcji ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alexvan to dzis nasz 9 dzień stymulacji to spokojnie jeszcze podrosną, zwiększył dawkę? X Julia cos ok. 2,60 AMH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czym sie Alex stymuluja? I jak sie czujesz...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alexvan na pewno urosną! Trochę dłużej się postymulujesz po prostu. Który Twój dzień stymulacji dzisiaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alexvandekol - zaciskam kciuki za pomyślny wzrost i dobre wieści ... rzecz jasna za owocna punkcję również :) o Julia83 - daj spokój kobieto ... do jakiej 60 - tki :P o Gośćnovaja100 - kiedyś bardzo chciał mieć rodzeństwo. Musiałam mu jakiś czas temu wytłumaczyć, że to nie jest takie proste. od tamtego momentu temat ucichł. teraz kiedy wie, że jestem w ciąży, rzucił raz hasło, że teraz to mu rodzeństwo nie jest potrzebne, bo co za kontakt z nim będzie miał. Zobaczymy ... może to tylko taki kamuflaż??? Co do wysokiego AMH ... nigdy nie miałam zdiagnozowanego pcos, a byłam u wielu ginekologów. o Nadzieja78 - nie za bardzo coś wiem, ponieważ nie mogłam wejść z M... na badania, a on słuch 5 przez 10 i nie bardzo umiał mi przekazać. Mój M... ma tachykardię, do tego ma niedomykanie zastawki mitralnej. W opisie tekst o jakiejś fali zwrotnej I/II stopień (chyba krew się jakoś cofa, a nie powinna). M... nazywał ten zabieg "wstawianiem jakiejś łaty" ... ponoć to rutynowy zabieg ... i ma wszystko "naprawić". Szkoda, że nie leczył się wcześniej, bo ta wada jest najczęstszą przyczyną udarów w młodym wieku (gdyby chciał chodzić do lekarza, to pewnie udaru czerwcowego by nie było). Boje się ... M... niby nie, myślę jednak, że też nieco się boi. Jak pojechaliśmy dziś na izbę przyjęć, przed badaniem miał ekg, później ciśnienie - 166/100 puls 92 zatem stres był. Pozostaje wierzyć, że wszystko dobrze się skończy i modlić, aby właśnie tak było. A ponieważ wiecie, jakie poczucie humoru ma mój M..., więc nie zdziwi was tekst który dzisiaj usłyszałam "Muszę napisać w testamencie, że wszystko tobie zapisuję ... żeby nikt nie miał żadnych wątpliwości..." ... wszystko w temacie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaa właśnie sobie przypomniałam ze juz pisałyśmy kiedys o różnych (dwóch) metodach robienia AMH i przy którejś wynik trzeba podzielić na pól..pamiętacie? I dzwonilam wtedy do kliniki ustalić jaka oni mi robili. To jak macie dylematy to dzwońce do laboratorium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie dziewczynki :) x Ananasowa - włosy dęba mi stanęły jak przeczytałam Twój wpis.. Cieszę się, że już jest ok i tak ma być do końca! Trzymaj się dzielnie.. x Elfica - rozumiemy Cię doskonale co czujesz, ale musisz być dobrej myśli, brak objawów to też objaw ciąży u niektórych dziewczyn. x Nowaja - mi lekarz powiedział kiedy, że przy IUI czy IVF, PCOS nie ma już takiego znaczenia, bo dobiera się tylko wtedy odpowiednią stymulacje.. Ja amh mialam 4,5 i 2x mialam długi protokół, z tym ze tylko jeden z antkami. x Alexvandekol - Kochana najważniejsze to jest to, że pęcherzyki rosną w miarę równo. Mi przy pierwszej procedurze rosły nierówno, jeden miał 21mm kiedy inne po 15-17.. Dostymulowanie było ryzykowne bo w weekendy punkcji nie robią i tak punkcja wczesniej i efekt był taki, że komórki były kiepskiej jakości. Pamiętaj, że jak wolno rosną to nabierają mocy.. Trzymam kciuki.. x Zosia - tylko chyba w PL podają max dwa zarodki, bo w innych krajach UE podają zwykle max 3. Kiedyś w panice sprawdzałam gdzie wyjdzie IVF najtaniej jak zabronia wykonywania w PL ;) x Kkinia - o ile dobrze pamiętam to u Was kiepsko było z morfologia u M. Tak więc moim zdaniem tylko ICSI lub IMSI wchodzi w grę, na pewno nie zwykłe IVF, bo jak do tego okaże się jeszcze, że otoczka komórki u Ciebie będzie gruba to nie dadzą rady się przebić. Jula prosto i jasno napisala Ci wszystko odnośnie protokołów :) x Zuzka - cieszę się, że wracacie do domku.. Samych cudownych chwil Wam życzę.. x Malena - możesz podać nazwę firmy tych rajstop.. I dlaczego kupiłaś 1 a nie 2? Dzięki z góry za info... x Nadzieja - droga nawet ok.. Przerw sporo bo na sikanie co 1,5 godz ;) U mnie niestety inne dolegliwości niz bóle u Was, bo często puchnę i w drodze tym bardziej napuchłam.. Ale jak rozchodzilam bylo już ok.. Ja mam jeszcze pytanko.. Jestem w 26 tc, więc jak często powinnam czuć ruchy? Wczoraj sporo chodziliśmy jakieś może i 17 km i nie czułam Małego cały dzień nawet przy odpoczynkach.. Dopiero wieczorem jak się położyłam i to po godz.. W nocy go czulam i nad ranem też... Ale ryczalam caly wieczór.. Mamy wykupione specjalne ubezpieczenie.. I nie wiem czy iść do lekarza. Mam nadzieję, że każdy będzie gadał po angielsku.. Czułam go rano dzisiaj i w nocy, tylko jak często powinnam go czuć?.. Na mózg mi padł przypadek Zuzki, ale wolę być czujna.. x Pozdrawiam Was wszystkie :) Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znowu się zacięło..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Darkness - ja mam niedomykalność zastawki mitralnej i to nic groźnego naprawdę.. Można nawet sport uprawiać po zabiegu ;) Stwierdzili mi tą wadę jak szłam na studia. Także będzie wszystko dobrze :) Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka kochana po pierwsze cieszę sie ze przetrwałaś spokojnie podróż bo powiem Ci szczerze ze miałam wielkie obawy..ja tak się trzęsę nad swoja ciąża ze od 26tc nawet do kina nie chodzę żeby długo nie siedzieć w jednej pozycji (ale to zryta głowa moja, jedyne wytłumaczenia to poronienia) . Po drugie ruchy każą liczyć od okolo 30 tyg(bynajmniej ja nie słyszałam żeby wcześniej) a to ze gdy spacerowałaś cały dzis a dzidziuś spał to nic dziwnego:-) bo przecież byl kołysany. Ja jak chodzę w ciagu dnia to córci nie czuje a jak tylko się położę to zaraz pokazuje co potrafi i w nocy tez :-) najważniejsze ze czujesz ruchy :-) staraj sie jak najwięcej odpoczywać. Jesli sie niepokoisz dłuższą cisza to zjedz cos słodkiego weź łyka coli. A jesli masz ubezpieczenie to zawsze możesz podjechać na ip żeby zrobili ktg (chodź to za wcześnie pewnie na to badanie) lub posłuchali detektorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×