Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

julia83

IUI IVF komu się udało? Kontynuacja cz.2

Polecane posty

Kinia ja serduszko zobaczyłam 48 dc, ale niektóre dziewczyny widziały 43dc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinia jeszcze jedno. Encortonu nie odstawiaj. Zwłaszcza biorąc pod uwagę poprzednia ciąże. Poczekaj na decyzję lekarza. Ja do serduszka brałam wszystko bez zmian, oprócz estrofemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Penelopka zamroczona lekami to głupoty pisze. To jest mam nadzieje jakieś wyktumaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwaśnica mniam mniam !! Julia pozdrów Tatry :D Rysy też:D jadę jak tylko córcia lekko podrośnie!! X Gościu weź sie zastanów i puknij w potylicę bo juz mnie wkurzasz! Dziewczyna ma nerwicę, kumasz ? ? Weź słownik i poczytaj. Potem porównuj ja do siebie i komentuj. Pozatym po to jest forum żeby się wspierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość 18.32 - o ile dobrze pamiętam to dziewczyna ma już w szpitalu oprócz podstawowej opieki, opiekę psychologa i psychiatry i nie masz po co tu uskuteczniac swoich "złotych myśli"! x Nadzieja - o kurczę to już tylko 2 tyg :D Mała pewnie jeszcze przybierze na wadze przez te 2 tyg :) Zazdroszcze Ci cesarki ;) ja mam dziś spadek formy, bo zaczęłam bać się porodu.. Naczytalam sie, że dalej kleszcze i próżnociąg są w czestym użyciu i wolalabym cesarke... Tylko żadnych wskazań do niej nie mam.. Nie wiem czy niedomykalność zastawki i IVF to wystarczający powód... Ech.. Może jutro będzie lepiej bo M nie daje rady dzisiaj z moimi hormonami ;) Jedną mądrą rzecz przeczytałam w necie, że można dostać kota od tych wszystkich cudownych rad koleżanek, mamy, siostry i teściowej, po położne, gdzie każda ma inny punkt widzenia.. Wystarczy wsłuchać się w swój organizm, a przede wszystkim instynkt, a wszystko przyjdzie samo ;) Zobaczymy... :) x Julia - udanego wypoczynku i błogiego lenistwa z mężusiem :* Ja tez tęsknię za swoim rozmiarem A/B ;) póki co jest C, a przy karmieniu straszą mnie że i G osiągnę ;) x Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość dzidzia
Nadzieja, to już niedługo. Julia udanego pobytu w górach. Ananasowa trzymam kciuki cały czás. Biedrona Polskie Towarzystwo Ginekologiczne pisze, że wskazaniem do CC jest zapłodnienie pozaustrojowe. Ja na tej podstawie miałam cięcie, do tego mój wiek -37 lat i waga dziecka. Lekarz sam się pytał jak chcę rozwiązać ciążę i dodam, że do dr chodziłam na NFZ, a nie prywatnie. Wizyty miałam co 2 tygodnie, a w ostatnin miesiącu to nawet 2 razy w tygodniu.U mnie bez zmian pozr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka na moim skierowaniu jako pierwsze widnieje ze ciąża po ivf i pytalam dr.czy jesli byloby tylko to, to czy ktos mógłby zakwestionować to skierowanie i nie odmówić mi cc. Powiedział ze nie, bo sam fakt ze ciąża jest po ivf jest wskazaniem. U mnie dochodzi wcześniejszy wywiad (poronienia) plastyka, no i ciężki pierwszy poród . Ale powiem Ci ze ostatnio naczytałam sie o szybkich i łatwych porodach i gdyby to miał być mój pierwszy to zdecydowałabym sie :-) Tym bardziej jesli ćwiczysz, jesteś aktywna. Pozatym czytałam ze dziewczyny od 36tc łykają wiesiołek i pija herbatkę z liści malin co ma za zadanie wspomóc szybszy poród. Nasze dziewczyny z forum zdaje sie masowały krocze olejkiem migdałowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiśkaD
Nadzieja trzymam kciuki :) juz niebawem zycie znow wywroci sie Wam do gory nogami hihi ;) i pomyslec, ze niewiele brakowalo, zebym tez juz wyczekiwala tej chwili! :) Jak widac na kazdego przychod******oncu czas :) Ja jakies glupie sny mam ostatnio, do tego stopnia, ze budze sie z placzem :P Gdyby nie Wy to nie mialabym pojecia o istnieniu detektora tetna plodu, a w takich chwilach jest po prostu najlepszym moim indywidualnym uspokajaczem :) Kocham nad zycie moje malenkie serduszko!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesiołek wywołuje skurcze macicy, herbata z liści malin też, więc to głupota jeść to od 36 tc, dziecko wie kiedy jest gotowe a wywoływanie samemu porodu miesiąc przed terminem to jakaś totalna nieodpowiedzialnosc, po to żeby bylo mniejsze wagowo? Lepiej czekać spokojnie a nie wyręczać naturę. Po terminie to jeszcze rozumiem ale wcześniej to głupota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja słyszałam ze wiesiołek ma za zadanie zmiękczyć szyjkę macicy przy porodzie ..no niewiem trzeba by się dowiedzieć u specjalisty np.położnej. Czytałam ze dziewczyny stosują od 36tc, to samo ta herbatę i żadnej nie spowodowało to wcześniejszego porodu.. X Miska :-) :-) miałam tak samo z Azzurro ;-) A właśnie Azurro co u Was słychać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka ja jestem nastawiona na naturalny poród. Wiem że to przeżyje, oczywiście nie biorę pod uwagę ekstremalnych przypadków jak np. pierwszy poród u Nadziei. Dzień meczarni i po sprawie. Jestem silna, sprawna - tak się pocieszam :) Najbardziej boje sie tego co będzie po porodzie. Czy dam radę karmić, czy nie będę będę zbyt mocno przejmowala się ze coś mi nie wychodzi i przez to pojawi się jakiś baby blues czy inne cholerstwo. Tłumaczę sobie to w ten sposób że tyle kobiet urodziło naturalnie i jeszcze decydują się na kolejne więc jest to do przeżycia :) Poza tym czuje się trochę bezpieczniej bo wiem że mam najlepszą opiekę. Ze jeśli uznają że są przeciwwskazania to zrobią cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleczka :-) 14 mam się stawić w szpitalu a 15 planowo cc. Ale czy dotrzymam do tej daty , tego nie wie nikt :D X Dziewczyny apeluje do Was, szykujcie kompletujcie wyprawkę do 30-33 tygodnia ciąży bo później to juz tylko leżenie najlepiej wychodzi :-) mi i tak nic nie puchnie ani nie mam dużego brzucha a jest ciężko przez kręgosłup i nie wyobrażam sobie teraz jakiegoś wielkiego prasowania, prania czy zakupów:-) ubranka mam przygotowane od 56 do 68cm. Mam jeszcze kupione na 74cm i trochę dostałam ale to czekają na swoją kolej. Pod koniec tygodnia sprawdzę jeszcze raz stan walizek do szpitala, dołożę przegryzki i wody z dziubkiem i jestem gotowa. A no i przed pójściem do szpitala uzupełnię łóżeczko w materac itd ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedrona1979 - ty mnie już lepiej nie strasz ... jak u ciebie z C do G ma skoczyć to dla mnie zabraknie alfabetu :P o Nadzieja78 - 2 tyg do dnia "zero" ... ciekawa jestem czy ja też będę miała zaleconą cesarkę? Nie pytałam jeszcze lekarza i nie wiem jakie praktyki ma Gameta. o A ja dziś obudziłam się z lekkim bólem w podbrzuszu i wrażeniem napiętej macicy. Do tego dużo wydzieliny o dziwnym zabarwieniu ... (chyba nadal jakaś drobna infekcja) i wystraszyłam się ogromnie. Łyknęłam aspargin ... poleżałam jeszcze 2h i prawie całkowicie przeszło. Może to efekt tego, że wczoraj troszkę nosiłam moją bratanice??? Miałam zamiar ugotować jakiś smaczny, złożony obiad, a skończy się na zupie koperkowo - serowej (bo to szybko się robi). Leżę i staram się uspokoić. Chciałam iść na basen, ale nie ruszam się z domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kkiniaa84
Kochane mam małego nerwa a mianowicie skończył mi się encorton ( rano pół tabletki ostatniej wzięłam) i mam jeszcze dwa duphastony. Wczoraj próbowałam dodzwonić się na konsultacje telefoniczną ale mi się nie udało więc zadzwoniłam na recepcję z prośbą by dr przepisał mi te dwa leki. Dziś miałam odebrać recepty, pojechałam po nie a pani w recepcji pyta czy jestem w ciąży a ja ze prawdopodobnie tak, a ona do mnie to pani tych lekow nie powinna brać w ciąży, taka mała karteczka była też przyklejona od lekarza z taką informacją :-/ Jestem mega skolowana jutro o 11 mam mieć konsultacje telefoniczna, przecież większość was bierze te lekarstwa :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przecież większość bierze duphaston na podtrzymanie, nic już nie rozumiem. Jutro może mnie oswieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze tak myślę że może ta pani w recepcji źle zrozumiała doktor. Ehhh oby do jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinia raczej pogmatwali coś i jutro dostaniesz receptę. A na te leki to i rodzinny może wystawić. X Darkness daj sobie na spokój z dźwiganiem teraz czegokolwiek, nawet i dzieci ;-) A ja jakbym sie uparła to spokojnie mogłabym rodzic Sn tylko ze ja się uparłam na cc :D i napisałam co za tym u mnie przemawia, ale równie dobrze nie są to sztywne wskazania ze tylko cc i koniec . Poproszę przepis na taka zupkę:-) U mnie dzis kurczak pieczony w rękawie i warzywa mrożone na parze:-) pycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadzieja78 - ta zupa nie do końca jest zdrowa :P na 3 osoby około 1,5l rosołu. Jak się zagotuje wciskam do wywaru 2 serki topione (takie w batonie używam, najczęściej czysty smak bez przypraw), przyprawy (jak kto lubi np: oregano, bazylia, czosnek granulowany), dalej posiekane 2 pęczki koperku. Chwilkę pogotować, ewentualnie zagęścić i ... koniec :P Ja podaję ją z makaronem. Dzisiaj M... skomentował, że była wyjątkowo pyszna :D A co do dźwigania ... dostałam nauczkę i więcej kombinować nie będę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julia83
Kinia Ty zawsze masz przeboje z tymi lekami. Najlepiej jest zapytać podczas IUI co jeśli się uda i wyliczyć czy starczy do następnej wizyty. A tu widzę partyzantka znowu się odbyła :P Jak powie że masz nie brać to przypomnij o poprzednim spadku bety. Upewnij się też czy encorton możesz od razu odstawić a nie stopniowo. Przygotuj się do tej rozmowy bo to bardzo ważne. Buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, endometrium od piątku nie drgnęło nawet mały milimetr ;-( dalej jest miedzy 7-8 mm, juz nie wiem co robic. Dr powiedział, ze mam przyjechać jeszcze raz w czwartek i wtedy podejmiemy decyzje.. a ja juz poprostu nie wiem co robic. Jem wszystkie witaminy, orzechy brazylijskie, lekarz kazał pic wino i polecił akupunkture, juz mi kiedyś Julcia o tym mówiła. Kazał tez zwiekszyć dawkę D3. Wit C i brać Ubichinol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alexvan 7-8 to naprawdę nieźle! Niektóre dziewczyny mogą pomarzyć o takim... Robią transfery na 6mm. Do dzieła kochana! Zarodeczek i tak znajdzie sobie przytulne miejsce. Tylko oby nie spadło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×