Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

julia83

IUI IVF komu się udało? Kontynuacja cz.2

Polecane posty

Gość gość
Wzięłam no-spe.. Nie wiem czy dobrze zrobiłam.. Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduje sie, ostatnio troszke mnie nie było, ale wlasnie wszystko nadrobilam. Sporo sie tu ostatnio działo !!! Martuśka jutro wpadam na obiad :-p Nel40, strasznie mi przykro...było to twoje pierwsze podejście ? Dlaczego od razu myślisz, ze cos z Twoimi komórkami nie tak ? Lucy, oj jeszcze troszke i pierwszy trymestr!!! Powolutku cie gonie... Ja mam w pon. Kolejnawizytę, zawsze jestem przed nimi bardzo zestresowana. Ale powolutku juz do mnie dociera .... Zdecydowałam sie na ten Nifty test, ale czy dobrze zrozumiałam, ze najlepiej zrobic go gdy badania genetyczne wyjdą nie tak ? Lucy, ty juz po badaniach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucy i Zocha82 , widzę, ze juz macie wpisane terminy porodów ;-) ....ja nawet jeszcze nie spytałam , ostatnia miesiączke miałam 19 lutego, transfer 6 marca...myśle ze około 20-5 listopad , musze sie koniecznie spytać Dr Ananasku a co u Ciebie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biedrona , mi lekarz kazał brać nospę. Magda7814

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biedrona znalazłam smsa od mojego lekarza, pisałam do niego smsa w sprawie stawiającego brzucha. Odpowiedział ze jeśli brzuch nie przestanie się stawiać po 2 tabletkach nospa , to warto pojechać na SOR i sprawdzić zy wszystko jest ok Magda 7814

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Magda - dziękuję Ci !!!!!!!!! Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nela bardzo mi przykro....:( Dziewczyny pilam herbatke z lisci malin (ona jest na wzmocnienie mięśni i niby moze przyspieszyć porod chodz u mnie nic nie przyspieszlyo) 3 razy dziennie raki napar od 36 tyg juz mozna chociaż zaczelam w 37. Olej z wiesiolka tez bralam 4x1 bo nie zaszkodzi a uelastycznia tkanki i daje wiecej sluzu ;) moze pomoglo? Na pewno nie zaszkodziło! Co do kosmetyków to tez czytalam na sroka o i uzywamy hipp plyn do kapieli (i ya woda myjemy) i mleczko do ciala hipp a co jakis czas olej ze slodkich migdalow zamiast oliwki 100 % naturalny. Nie ma co od razu siegac po emolienty. Chyba ze ktos nie chce smarowac ale dotyk lubia maluszki wiec ja smaruje :) Doremido

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi też położna powiedziała 2 tabletki nospy i kąpiel 30 minut. Jeśli nie minie i zaczną się regularne co 5 minut to zjeść i powoli się szykować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Annie84 - laktator mam medeli jak butelki.. Póki co ręczny z możliwością podłączenia elektrycznego, gdyby okazało się że będę z niego często korzystała jak rozhulam laktację... Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Julia - ja też jak prałam ubranka używałam płynu do płukania z dzidzisia.. A z tym olejkiem ze slodkich migdałów faktycznie dobry pomysł.. Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Alex tak to moje pierwsze podejście. Myślę że chodzi o moje komórki, mąż ma wyniki ok. Ja mam niskie AMH, wyprodukowałam co prawda 5 komórek i wszystkie się zapłodnilo ale 3 już na starcie do niczego, dwie przetrwało 6B jedna dostałam a druga zaraz się przestała rozwijać. Więc coś musi być nie halo. Do INV podchodzimy komercyjnie już jedno w plecy, stać mnie jeszcze na jedno ale na trzecie już nie więc muszę rozważyć opcje czy próbowac ze swoich jeszcze raz z niepewnym skutkiem czy z KD. Nela40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po rozmowie z lekarzem odstawilam leki i czekam na okres. Nadzieja wiem że Ty też przechodzilas ciążę biochemiczna jeśli możesz o tym rozmawiać to proszę napisz po jakim czasie dostałaś okres, i czy chodziłas sprawdzać betę i robić usg. Bo mi ogólnie lekarz nic nie kazał Nela40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Szmacioszka
Nela przykro mi. Jakie masz AMH, bo ja podchodząc do IVF miałam O,4 i udała się druga procedura. Więc może nic straconego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kkinia84
Nela bardzo mi przykro wiem co czujesz, dobrze ze masz sile i zaparcie i sie nie poddajesz.. Ja c. biochemiczna przechodzilam 10.2015 mialam tylko kontrolowac bete czy spadla do zera a usg jak dobrze pamietam mialam dopiero w kolejnym cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
* Nela40 bardzo mi przykro :( * Annie84 czy ja mogę prosić o te same informacje co Nela40? gosik.jan@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szmacioszka moje AMH 0,98, tylko że u mnie jeszcze wiek na pewno robi swoje. W poniedziałek sprawdzę betę. Ciężko jest ale cóż takie życie, rozpatrujemy też opcje adopcji. Tak naprawdę to przy tej niskiej becie nie liczyłam na wielki cud ale jak prawidłowo przerosła to nadzieja troszkę wzrosła. Ale tradycyjnie zaś dostałam od życia po modzie. Nela40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po mordzie miało być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lucy:-) X Annie84 jesli chodzi o laktator to myślę ze elektryczny i nie drogi bo szkoda na to kasy. Ja mam Canpola za 150 zl i wystarczał. Nie znam nikogo kto by produkował tyle mleka zeby wykarmić dziecko i jeszcze odciągać nie wiadomo ile nadwyżki :D X Biedrona o co chodzi z ta nospa ? Ja brałam cala ciążę codziennie X Nela osobiście uważam ze moje komórki wzmocniły sie po suplementacji min.Ubichinolu z Keneki. Pozatym duże dawki Wit.D ogólne wzmocnienie organizmu. Niewiem jaki tryb zycia prowadzisz ale trochę ruchu nie zaszkodzi. Nie poddawaj się tak czy inaczej będziesz mamą! :-) Na te badania Amh to brałabym poprawkę, nie jedna robila je kilkakrotnie i za każdym razem diametralnie rożny wynik .. Co do cb to okres dostałam po kilku dniach, bety nie powtarzałam. Po okresie poszłam sprawdzić czy wszystko ok ale nie pamiętam czy w tym samym czy w kolejnym cyklu.. Taki mam charakter ze nie rozpamiętuje tego co złe w moim życiu. Rozprawiam sie z problemem wewnętrznie i żegnam go w miare szybko :-) X Co do kosmetyków to my używamy kilka kropli Ziajki od 1 dnia zycia do kąpieli, fajnie nawilża i to wystarcza. Do pupki bepanthen u nas się sprawdził. Chusteczki Rossmanowskie Babydream a jak grubsza sprawa to ciepla woda i duże waciki. Buźkę przemywałam woda przegotowaną a jak pojawiły sie krostki (prawdopodobnie trądzik niemowlęcy) to zmieniłam na wodę apteczną w ampułkach niemowlaków i krem Latopic. I jest ok. Nadzieja78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiśkaD
Dziewczyny dziekuje za info w sprawie wozkow, ciezki bedzie wybor :) X Nela40-bardzo mi przykro :( Moje amh w wieku 25 lat wynosilo 0,93... Z pierwszego ivf uzyskalam tylko jedna komorke, ktora sie zaplodnila i w drugiej dobie przestala rozwijac... 5 miesiecy pozniej zaczelam suplementacje przed kolejnym in vitro i zdarzyl sie naturalny cud. Po drodze mialam jeszcze laparoskopie. Nie mozna sie poddawac :) Porozmawiaj z dr na temat tabletek dhea. No i laparoskopii jesli nie mialas. Trzymam kciuki!! X Martuska- po laparoskopii najgorszy byl dla mnie bol w klatce piersiowej, ale wszystko do przezycia :) im wiecej bedziesz sie ruszac tym szybciej ten gaz zejdzie i bedzie super :) Moze teraz czas na naturalny cud :):) trzymam kciuki!! X Zocha82- jak samopoczucie? X Biedrona- mozesz rodzic! Jejku jak to szybko minelo :) Mam nadzieje, ze bol brzucha ustapil? X Magda-trzymam kciuki za "znosny" porod :) Za chwile przywitasz swoje malenstwo :):):) X Kkiniaa- z kazdym dniem coraz blizej celu!! Mysle o Tobie czesto :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A no i oczywiście do poranionych piersi polecam Purelan rewelacyjnie działa to czysta lanolina no i jest wydajny. No i nie trzeba go zmywać przed karmieniem. Jesli ktos ma płaskie, wklęsłe, wrażliwe lub delikatne brodawki to najlepiej zabrać laktator (lub taki specjalny "instrument" :-) są w aptekach) do szpitala i przed karmieniem troszkę je wyciągnąć żeby dziecko moglo dobrze zassać. Żebym wiedziała to wcześniej to być może teraz karmiłabym piersią a nie latała z butelkami..No i przyda mi się sterylizator parowy. Po umyciu szczoteczka i planem wkładam do niego radę ze smoczkami 3-4 butelki i 20 minut i gotowe wyparzone. Butelki szklane oczywiście najlepiej się nadają.. To tak ode mnie przyszłym mamusiom może się przyda . Nadzieja 78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nadzieja dziękuję, ubichonol biorę już od roku 2 razy dziennie, inofolic, witaminę D i inna witaminę. Teraz kupiłam witaminy Mamadha. MiskaD u mnie się naturalny cud raczej nie mam co liczyć, mam przeciwciała plemnikowe więc szansa niewielka. Nadzieja ja też nie rozpamietuje, jak ktoś tu kiedyś powiedział spinam du.e, poprawiam koronę i tworzę plan B. Nela40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nel, a Ty skad jestes ? U mnie na szczescie za każdym razem organizm sam sie oczyszczał. Ja za pierwsza procedura tez miałam słabe komórki, ale teraz przy 2 procedurze miałam najlepszej jakości, nie liczy sie ilośc pamietaj..bo tak naprawde wystarczy ta jedna.... Ja tez brałam ubichinol z kenya- bardzo polecam !!! Do tego kwasy omega 3, folik, komplex wit B, magnez, femibion natal 1 i D3, napewno nie zaszkodzi ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nela :-) i prawidłowo! Nasza droga jest długa ale i nagroda jest nr.1 :-) X Ktos ostatnio pisal (Julka ?) ze karmiąc dziecko przez sen nie trzeba odbijać? Ja często tak karmie, bo jak mala zaczyna sie ruszać to zdarzę podać mleko zanim sie zupełnie rozbudzi i zawsze konkretnie beknie, a czasem kilka razy. Jak próbowałam kłaść bez to za chwile i tak musiałam podnosić no mlaskała i widac bylo ze jej się pokarm podnosi.. My właśnie po karmieniu, dzis same sie w nocy ogarniałyśmy bo tatuś na rano do pracy,i same będziemy rządzić cały dzień :-) może uda się jeszcze zdrzemnąć Udanego weekendu wszystkim :D Nadzieja78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nel40 - ja przy pierwszej procedurze ivf nie uzyskałam żadnego zarodka.. U nas jest czynnik męski, ale potem okazało się, że mimo dobrego amh jakość moich komórek jest do bani. Moim zdaniem pierwsza procedura to jest zawsze w jakiejś mierze eksperyment.. Przy drugiej lekarze już wiedzą jak stymulować i co poprawić... Skoro stać Was na dwa podejścia ustal z lekarzem czy aby Twoje komórki są aż takie słabe.. W końcu miałaś transfer w pierwszej procedurze, więc naprawdę nie jest źle.. Może wystarczy zmienić leki i stymulację, aby poprawić jakość komórek.. No chyba, że w Twoim przypadku z góry wiadomo, że to nic nie da, a KD zwiększa o wiele szanse.. Ja w drugim podejściu uzyskałam dwa zarodki. Trzymam kciuki za dobrą dla Was decyzję.. Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nela40- i takie podejście mi sie podoba, grunt to sie nie poddawać. Ja po CB po spadającej becie odstawiłam leki i @ przyszła po 4dniach, pózniej usg wszystko sie oczyściło a cykl był bezowulacyjny. Odczekalismy go i działaliśmy dalej. X Magda- pokaźne rozmiary dzidzi, dasz radę ale czy SN ?! X Miska- spisuj wszystko o wózkach, za jakis czas bede sie radzić;) u mnie samopoczucie dobre, nigdy nie byłam szczęśliwsza :), dokuczają troche mdłości i bóle żołądka w połączeniu z katarem niezbyt fajnie, ale wszystko jest do przejścia. Przeziębienie przechodzi. Robiłam badania, mam dużo bakterii w moczu, ciekawe co dr powie... Powoli zaczynamy informować rodzine , mam nadzieje ze to nie za wcześnie, piękne chwile wzruszeń i radości, to chyba najpiękniejszy prezent jaki mogę dać moim bliskim, wszyscy nam tak bardzo kibicowali :) widzę jak dużo mnie kosztuje to i jak bardzo trzymałam wszystkie emocje w środku, dopiero teraz daje im upust. Jest pięknie! Pięknego weekendu Wam życzę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedrona1979 - daj znać czy akcja jednak się rozkręciła, czy też był to fałszywy alarm. o Nela40 - przykro mi niezmiernie, ale dobrze, że od razu chcesz wdrożyć nowy plan. Ja w ubiegłe wakacje miałam cb. Od odstawienia leków do @ minęły raptem 2 dni. @ bardzo obfita ... kontrola mniej więcej w połowie cyklu i wtedy gin stwierdził, że coś tam mu się nie podoba endometrium i radził poczekać z crio do następnego cyklu. Życzę powodzenia oraz podjęcia właściwych decyzji. o Dziękuję dziewczyny za miłe słowa. Na nauczycieli generalnie się narzeka, a piszecie, że "taki nauczyciel to skarb" ... ale mi się miło zrobiło. Wczoraj to zakończenie roku maturystów, chłopcy się spisali i żaden nie przyszedł w jeansach tylko wszyscy włożyli garnitury :) Wręczyłam im kartki - zaczęli odwiązywać i zobaczyli Oreo ... od razu wielki śmiech :) było cudnie :) Ja dostałam od nich bukiet kwiatów oraz smoczek i grzechotkę dla Szymusia :D Teraz zaciskam kciuki za łatwe zadania na maturze z matematyki :) o Dużo wczoraj chodziłam, trochę na takim 3cm obcasie, później w adidasach. Wieczorem byłam padnięta, a dziś mega bolą mnie stopy. Zastanawiam się czy teraz będzie już tylko gorzej w tej kwestii??? Pozdrawiam serdecznie życząc udanej Majówki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Szmacioszka
Nela to AMH niezłe, ja mam 37 lat, pierwsza procedura się niepowiodła, a prxy drugiej stosowałam DHEA z firmy Eljot i inofolic i był rezultat- 6 komórek i z nich 4 zarodki. Ważny też jest wynik FSH. Nie poddawaj się, bo u mnie dużo gorsze AMH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×