Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

julia83

IUI IVF komu się udało? Kontynuacja cz.2

Polecane posty

Gość gość
Up Up Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Malena - z jednej strony płacz z powodu sosu mnie rozbawił, a z drugiej przeraził bo przecież huśtawka nastrojów po porodzie jest jeszcze większa niż w ciąży ;) mi M. puszcza filmy z porodu i becze, ze nie dam rady ;) Dobrze, ze położne Ci pomagają.. Trzymam za Was kciuki.. x Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość 10.05 - chciałabym pomóc, ale nie chcę wprowadzić Cię w błąd, bo nie jestem pewna.. Porozmawiaj z lekarzem o swoich watpliwościach odnośnie sensu wykonania IUI, czy nie lepiej podjąć wcześniej leczenie.. Przy niektórych dolegliwościach IUI jest rozwiązaniem.. Np. IUI przy PCOS ma sens na cyklu stymulowanym, a nie naturalnym.. Tak mówił nam mój lekarz. Może w Twoim przypadku jest podobnie. x Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ania1602 - konsultowalas swoj wynik z lekarzem? x Nel40 - co u Ciebie?? x Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiśkaD
Dziewczyny pozwolcie, ze wroce do tematu wozkow :) Okazuje sie, ze to najtrudniejsze zadanie dla mnie ;) Z jednej strony zdecydowalismy sie juz na bebetto murano, bo duzo osob mowilo mi, ze musze miec duza gondole, ktora zabezpieczy dziecko przed wiatrem itd, pompowane kola i amortyzatory. W sklepie, w ktorym ogladalismy te wozki byly same takie duze. Pozniej zobaczylam ten sam wozek jak stal na tle innych mniejszych... Stanelam przy nim i zle sie czulam. Ja mam 159cm wzrostu. Wygladalo to tak jakby wozek mnie wyprowadzal na spacer :P Zatem szybka decyzja, ze szukamy czegos innego. Slyszalyscie jakies opinie o wozkach x-lander move, x-lander pulse lub mutsy igo? A moze ktoras z Was ma taki wozek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basik30
Tak Kkinia84 jestem p wizycie. Od 22 dc cyklu estrofem 2x1 i czekam do następnej @ aby zacząć stymulację. Tym razem protokół krótki bo nie wyrobilibyśmy się z czasem. Ostatnio udało się uzyskać 2 dojrzałe komórki no i dr powiedziała że tym razem też pewnie lepszego wyniku nie będzie. Trochę mnie tym załamała..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miska ja mam mutsy igo i jestem bardzo zadowolona. Gondola nie jest jakaś super duża, ale do 6 msca życia dziecko spokojnie moze w niej jeździć. .A spacerówka to w ogóle extra, w dodatku rozklada się totalnie na plasko.. Do tego wizualnie jest piękny, wiec ja polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Kamila
Miska ja mam wózek mutsy 4 rider w kolorze zielonym. Najpierw jeździła nim moja córka, a teraz synek. Maluch ma już 9 miesięcy i jeszcze się mieści. Jesli zdecydowałabyś sie na ten model odradzam kolor niebieski. Może to wydawać się niemożliwe, ale wózek jest dużo mniejszy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malena, kochana, na szczęście te emocje za chwilę mina i będziesz najszczesliwsza mamusia. Straszne to jest ze po długiej i kretej drodze do macierzyństwa hormony wywołują u nas takie stany. Invitrowkom powinny już odpuścić :) Miśka zerknij na wózki Bugaboo. Są genialne dla niższych mamus :) Bardzo mi się podobał ale musiałabym się do niego nienaturalnie schylac. Zocha za chwilę wszystkie wrócimy :) Potrzebna jest pewnie chwila dystansu. Po majowce zapomnimy o sprawie :) Biedronka nie obejrzałam ani jednego filmu z porodu. Boję się tego ogldac hihi. A Ty się nie katuj. Dzisiaj podpisałam umowę z polozna. Jest dla mnie dostępna 24h, jakby coś zaczynało się dziać, od razu dzwonić. Po porodzie służy porada jeszcze 6 tygodni. Fajne to! Znieczulenie powiedziała ze poda. Chyba że w trakcie porodu zrezygnuje - nie sądzę :) Największa zagwostke mam ze szczepieniami w pierwszej dobie. Chciałabym je chyba odłożyć na za miesiąc. Położna powiedziała ze w tej kwestii nie może mi doradzić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Julia - fajna masz opcje z ta położną, że jest obecna przy porodzie i potem aż 6 tyg po porodzie.. A czy to w ramach patronazu? Ja mam tylko na wyłączność przy porodzie o każdej porze dnia i nocy, i potem do końca pobytu w szpitalu, ale ze znieczuleniem to nie do końca zależne od niej, tylko od dostępności anestezjologa.. x Zocha82 - dziękuję, że pytasz.. Ja czuję się super. Aktywna jestem non stop. Tylko zaczęłam się bać tego wszystkiego i przygotowywać na najgorsze ;) Często zastanawiam się jak się czuje Morela i Magda.. :) czy tylko ja tak panikuję.. ;) x Basik - niech sobie będą i dwie komórki, ale za to będą Kochana bardzo silne i dobrej jakości, i wierzę że dadzą Ci upragnione szczęście.. Trzymam mocno kciuki! x Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka te 6 tygodni po porodzie to w ramach umowy która z nią podpisałam. W końcu za coś bierze te 2 tysie :) Jednak ona jest ze mną tylko 4 h po porodzie, a później już oddaje mnie w ręce położnych z dyżuru. Dodatkowo na NFZ jeśli zadzwonie po położną środowiskową to przyjedzie, ale to już inna osoba. Anestezjolog to prawda musi być :) Na szczęście od niedawna w moim szpitalu dolozono drugiego na dyżur bo był problem ze jak byl na cc to nie mógł podawać przy sn. To mnie trochę uspokaja. Jutro odbieram zamówienie z apteki Gemini i po majowce robię prania i pakuje torbę :) Chyba muszę podjechać po to jakaś ciężarówką bo wyszło 45 rzeczy w koszyku :) Biedronka polecam koszule do porodu i karmienia firmy Granatovo. No bajka. Ma nawet z tyłu rozpiecie do znieczulenia :) Zakupiłam i jestem zachwycona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mirka p ja mam visanne. Nadrabiam forum i wlasnie przeczytalam. Daj znac jak cos to pomogę. Doremido

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola - oby transfer się powiódł :) o Julia83 - to ładne zakupy ... brałaś może butelki??? Na co się zdecydowałaś??? A w kwestii majtek wielorazowych, która firma??? Co do szczepień ... po ostatnich zajęciach w szkole rodzenia wiem co napiszę w planie porodu ... Poproszę o to, aby szczepienie odłożyli przynajmniej na drugi dzień (dla dziecka poród to traumatyczne przeżycie, więc można mu to oszczędzić) i wybiorę płatną wersję szczepionki przeciwko żółtaczce o nazwie Engerix, bo jest bez rtęci) ... podobno w Łodzi w Medeorze każde dzieciątko dostaję tę właśnie szczepionkę i to za darmo - taki prezent od kliniki na start :) o Nela40 - przesyłam pozytywną energię i wierzę, że wszystko będzie dobrze. o Basik30 - super, że zaraz zaczynasz procedurę ... może porozmawiaj o zwiększeniu dawki leków??? Życzę aby komórki były super jakości :D ... niech wszystko się uda jak należy :) o MiśkaD - ja wybrałam wózek Riko Nano (udało mi się zdobyć wycofywany z katalogu kolor ultra violet) ... wybraliśmy wersję 3 w 1 (dodatkowo na wyposażeniu moskitiera, folia przeciwdeszczowa, pompka do kół, uchwyt na butelkę) ... super zamykany, szczelny "koszyczek" na zakupy ... Wózek mamy już w domku i jak dla mnie bomba ... z zewnątrz gondola wydaje się mała, ale w środku, tuż nad dnem ma 80cm długości, więc moim zdaniem ok) o Biedrona1979 - oglądać porody ... dla niektórych to jak oglądanie horroru :P Kochana nie ma co panikować ... od wieków kobiety rodzą dzieci, a teraz jest zdecydowanie łatwiej. Nie wiem czy napisałaś sobie plan porodu ... myślę, że warto :) Da się przeżyć ... ja wiem, że na 100 % rezygnuję ze znieczulenia ... pamiętaj, żeby pic często i chodzić siusiu - ponoć to pomaga otwierać się szyjce i najważniejsze - nie daj się położyć w celu czekania na rozwarcie ... chodzenie kucanie i takie tam ... ale zapewne to wszystko już wiesz :D o Dziewczyny od wtorku mamy w domku "autko" dla synusia ... jak pisałam wyżej jestem mega zadowolona, pytanie tylko, czy sprawdzi się na chodnikach i okolicznych dróżkach. Kolorem jesteśmy wręcz zachwyceni ... w moim mieście nie rzucił mi się wózek w takich barwach :P nie to żebym próżna jakaś była :P I najważniejsza sprawa ... po burzliwych, rodzinnych dyskusjach doszliśmy wreszcie do kompromisu w kwestii imienia dla najmłodszego członka rodziny ... oficjalnie zatem informuję, iż w moim brzuszku mieszka Szymon :D Ale rozrabia już nieźle ... kopie mnie szczególnie jak siedzę ... chyba nie lubi jak troszkę brzuch jest uciskany ... ale to mega cudne uczucie :) I krótko na temat zajęć w szkole rodzenia ... patrząc na buzie, wydaje mi się, że mogę być najstarszą ciężarówką wśród uczestniczek :P We wtorek siedziała naprzeciwko mnie dziewczyna i zerknęłam na pesel ... zaczynał się od 89 ... a u mnie :P 77 :P ... ale co do brzuszka i ewentualnego tycia, to "odpukując w niemalowane" nie jest tak źle jak porównuje z młodszymi ciężarówkami :D o Jutro zakończenie roku szkolnego dla maturzystów ... nie jestem już wychowawcą (bo L4) jednak 3 lata i 4 miesiące dość silnie związały mnie z "Moimi Chłopcami" i postanowiłam przygotować dla nich niespodziankę. Zrobiłam im kartki "czekoladowniki" i każdy dostanie tabliczkę "Milka Oreo" (Oreo - nie będę tłumaczyć, ale to nawiązanie do ich zachowania w 1 klasie - ciekawe tylko czy pamiętają :P ) ... wierzę, że po latach będą mnie mile wspominać :D Miłego czwartku Kochane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biedrona ja też strasznie panikuję, wczoraj miałam prywatną wizytę u ordynatora w szpitalu gdzie będę rodzić, dr spóźnił się ponad 3 godziny , ale warto było czekać , dzisiaj od 7 rano jestem w szpitalu na badaniach , moja córeczka według usg waży juz 4230 g , i jak tu nie panikować ☺ Magda7814

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
darkness, dzieci są szczepione dzień po porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola Trzymam kciuki za transfer :) Julka, czekam na wszelkie Twoje wrażenia o szpitalu,też o nim myślę. Ale to napiszę jeszcze. Ja dzis weszłam na wagę i o dziwo, prawie kilo mniej... A więc od początku na razie przybyło mi 2 kilo... Jeszcze tydzień i skończy się pierwszy trymestr... Kkinia :) Alex- jak tam u Was? xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAla
Julia, te koszule o których piszesz może są faktycznie praktyczne tylko pozostaje jedno ale- po porodzie koszule powinno się wyrzucić bo są na niej krew, śluz i inne mazie, szpitalne bakterie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja też już powoli zaczynam się bac;p oficjalnie juz mamy ukończony 37 tydzień, czyli ciąża donoszona;) można powiedzieć, że połowa sukcesu za nami;p mam całe zebra poobijane przez mojego synka...chyba ma już tam mało miejsca bo kopniaki są coraz bardziej bolesne;p Jeśli chodzi o wózek to my kupiliśmy Jedo Nevo Memo, ma dużą gondole która składa się również na płasko(co przy naszym niedużym aucie jest plusem), lekki stelaż-rowniez mieszczący się do auta, spacerówka tez fajna i dużą i rozkłada się na płasko, torba na dole zamykana na zamek, zresztą ta na uchwycie również, do tego folia przeciwdeszczowa, moskitiera, uchwyt na picie i "turystyczny" przewijak w gratisie ;) kolor mamy biało granatowy-jesten zakochana;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julia mi i na szkole rodzenia i znajome oraz osoby z rorizny które juz rodziły powtarzały to samo, że do porodu mam wziac jakaś stara tunike, albo koszule bo i tak wywale po;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję wszystkim za wypowiedzi, zaczynam leczenie Bromergonem od jutra. gość 27.04.16 10:05

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosc Ala dzięki za uwagę ale bez przesady to moja krew i mój śluz :) No i nie będę na zakaznym tylko polozniczym. Wiem że są bakterie, ale więcej przyniosę w walizce która będzie leżała na szpitalnej podłodze. Jak będę miała schize to zostawię w aucie i M mi odda do pralni. Darkness kupiłam butelki już wcześniej. Medela calma. Biedronka też je zakupiła. Majtki wielorazowe baby ono i Canpol, porównam 2 marki. Poza tym na liście znalzly się m.in. proszki Jelp, płyn do zmiękczania - właśnie i tu pytanie to mamus, do płukania płyn dla noworodków się używa? Felmatiker, herbatka Medela, purelan, torebki do dezynfekcji Medela, torebki do mrożenia Medela, wkładki laktacyjne Medela, osłonki na piersi Medela, disnemar, katarek plus, zestaw do włosów i paznokci nuvita, bepanthen, linomag, sudocrem, tantum rosa, octenisept, podkłady poporodowe, podkłady higieniczne Bella i Canpol, krem z filtrem od 1 dnia, sól fizjologiczna, kompresy jałowe itp. Dziewczyny w 9 m-cu. Lykacie wiesiolek i napar z liści malin? Położna gorąco polecala. Zmiekcza szyjke, wpływa na przyspieszenie porodu. Stosować od 36 tc. To też zakupilam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda no to spora ta Twoja księżniczka:) Koniecznie napisz jak poszło:) Lucy ja w tym szpitalu już lezalam 2 razy. Jest jak w hotelu :) Po pierwszym trymestrze będzie z górki. Gdzie idziesz na prenatalne? Doremido ale fajnie że jesteś z nami. Co u Was? Jak się czujecie??? Opowiadaj. Basik powodzenia! Nela trzymam kciuki za jutro! Niech ta beta szybuje! Ola oby transfer się powiódł!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość - wyobraź sobie, że nie każdy szpital to praktykuje, zatem nie wiem skąd ta 100% pewność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Darkness te szczepionki z rtęcią podobno juz sie skończyły, ostatnia partia "wyszła" w zeszłym roku..upewnij się . Ja dostałam takie info i szczepiłam szpitalną. A co do Rico Nano to tak jak Ci pisałam na chodniki jest super gorzej po takich polnych drogach, przez te małe kolka z przodu ale to defekt większości wózków, trzeba wtedy zblokować do jazdy na prosto i jest lepiej. Pozatym jestem z niego zadowolona, zwrotny, lekki, dobrze podbija pod krawężnik. Fajnie zabudowany od wiatru i osłonę od gondoli można podpiąć pod sam daszek. X Julia już tu pisałam o tych liściach i wiesiołku:-) to mnie malo tu nie zlinczowano:D X My po szczepieniach wczoraj. Kolejne za 6 tygodni. Co do zmęczenia po porodzie itd. to nie ma co się oszukiwać ale do 4 tygodni różne uczucia nami żądzą ..nie dziwie sie Malenie ze plakala z powodu sosu;-) bo moje powody tez nie były lepsze :-) Jak minie ten czas to z dnia na dzień jest lepiej. X Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie Nadzieja 78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do koszuli do porodu to bez przesady wszystko się wypierze no chyba ze ktoś to robi na tarze lub we frani ..:D Koszule do szpitala mąż prał i podrzucal mi na bieżąco, szły dwie na dobę ..wiec 2-3 to minimum i najlepiej takie do karmienia dobrej jakości zeby się nie zapocić dodatkowo. Teraz nie karmie a śpię w nich także sie nie zmarnują;-) Nadzieja 78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Juleczko Jeszcze raz się upewnię, Ty w Św. Zofii, prawda? Później mogłabys mi dać namiary na tę położną? Leń ze mnie :) Właśnie zapłaciłam mandat, miesięczny miałam o dzień przeterminowany... Szlag mnie trafia, 164PLN, poszło się... Ale ok, byleby dzidzia była zdrowa. Ja mam teraz zupełnie "rybi" mózg, czyli praktycznie jego brak. Też tak macie? Czuję się dużo głupsza, niż zazwyczaj:) Zapominam, zostawiam rzeczy itd. Na prenatalne do Dworniaka, Prolife Medical Care. (nazwa na czasie, hehehe) Mają tam super sprzęt, a do niego bardzo się przyzwyczaiłam i Mu ufam. Najpierw usg, a potem zdecydujemy. Fotki fasolki wychodzą naprawdę bajka :) xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadzieja jak fajnie ze napisałaś :) Julia dziękuje dziękuje i jeszcze raz dziękuje i juz kopiuje, bo ja w 28 tyg nadal zielona ;) Co do wózka ja polecam teutonie, każdy model moim zdaniem jest świetny, moja juz czeka na pasażera, wybraliśmy grafitowy kolor. Jest super i dla niskich i dla wysokich osób, bo wszystko regulowane, gondola tez jest wystarczających rozmiarów, a najlepsza jest spacerówka, juz sie nie mogę doczekać na spacerki :) na forach czytałam ze raczej bezawaryjna, to dla mnie tez ważne. Miska ja wybrałam początkowo xlandera xmove, ale w bobo wozkach bardzo nam odradzali. Niby sztywny, awaryjny i z kiepskich materiałów, ale przyjaciółka ma i dwoje dzieci przewoziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Szmacioszka
Magda duża Twoja córeczka. Gdzie będziesz rodzić, nie zrobią Ci CC przy tak dużej dzidzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×