Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Shatyn tymczasowy

Kaczki na taczki.... WYBORY WYBORY 2

Polecane posty

{ Wytłumaczę to jeszcze raz mimo, ze juz wiele razy tłumaczyłem. Tam jest stara demokracja a społeczeństwo jest obywatelskie. A tutaj poczytaj sobie o różnicy pomiędzy Polska a Szwajcarią. } o Czyli jesteś jasnowidzem. :D Czyli nie chodzi ci o demokrację tylko o to by było po twojej myśli. No bo demokracja jest cacy tylko gdy wypadki się toczą po twojej i tobie podobnym myśli, w przeciwnym wypadku Polacy nie dorośli do demokracji. I to jest myślenie bardzo bliskie Korwinowi, a tak go zawsze krytykujesz. Dlatego nie dojdziemy do niczego we wzajemnych próbach polemiki. Ja w przeciwieństwie do ciebie nie zamierzam niczego uzasadniać. Nie musisz rozumieć o czym piszę. Zresztą ciebie, mimo uzasadnień, niewielu rozumie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli jesteś jasnowidzem. smiech.gif Czyli nie chodzi ci o demokrację tylko o to by było po twojej myśli. No bo demokracja jest cacy tylko gdy wypadki się toczą po twojej i tobie podobnym myśli, w przeciwnym wypadku Polacy nie dorośli do demokracji. x x Porównaj czas trwania demokracji w Szwajcarii i w Polsce. I juz będziesz wiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
otulona_snem dziś Shatyn tymczasowy dziś p na to "merytoryczne" dictum,to mozna jedynie tak- smiech.gif x x Wiem, wiem, że ty często masz żaden styk z rzeczywistością. I wiem, ze co ci nie pasuje jest niemerytoryczne wg ciebie. Nie pierwszy i nie ostatni raz...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myrevin dziś Wymienił 3 państwa na 194... chłopie nie szkoda ci czasu? x x Nie. Wymieniłem głowne państwa w UE.... Ale rozumiem, ze nie załapałeś. Sam wiesz z jakiego powodu masz takie problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, wiem. Mam takie problemy ze zrozumieniem bo rozmawiam z kim rozmawiam. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I to jest myślenie bardzo bliskie Korwinowi, a tak go zawsze krytykujesz. Dlatego nie dojdziemy do niczego we wzajemnych próbach polemiki. Ja w przeciwieństwie do ciebie nie zamierzam niczego uzasadniać. Nie musisz rozumieć o czym piszę. Zresztą ciebie, mimo uzasadnień, niewielu rozumie. x x To są fakty a nie myślenie Korwina. Polacy dziesiątki jak żyli w komunie i dopiero od ponad 20 lat żyją w demokracji. I wiem, ze nie zamierzasz niczego uzasadniać bo bredni które wypisujesz nie da się uzasadnić. Podobnie jak bredni otulonej która też nie potrafi własnych słow, ocen itp, uzasadnić. A to, że mało ludzi mnie rozumie, świadczy tylko źle o nich. Bo ja staram się pisac prosto, uzasadniac w miarę przystępnie dla nieuków ale jak widać i tak za wysoko stawiam wam poprzeczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myrevin dziś Tak, wiem. Mam takie problemy ze zrozumieniem bo rozmawiam z kim rozmawiam. x x To też bo takim się stajesz z kim przystajesz. A więc np prawdopodobnie "wiesz", ze zawału serca nikt jeszcze nie przeżył i że papież nie jest szefem państwa Watykan oraz wiele durnot które opowiada otulona i czasami też iftar...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Shatynku tymczasowy , biegły i dochodzący w/s polityki , konstytucji , Ty konstytucjonalisto wybitny , trzeba unieważnić wybory ! i przywrócić rządy PO! albo kogoś , z kogo nie będzie wstydu na cały świat i UE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość dziś Shatynku tymczasowy , biegły i dochodzący w/s polityki , konstytucji , Ty konstytucjonalisto wybitny , trzeba unieważnić wybory ! i przywrócić rządy PO! albo kogoś , z kogo nie będzie wstydu na cały świat i UE x x Nikt ze zdrowo myślących ludzi tak nie myśli a więc ja też nie. To pisiorstwo po przegranych wyborach krzyczało o fałszerstwach, o potrzebie nowych wyborów itp brednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{ A mnie to martwi. Bo demokracja w gruncie rzeczy jest po to, żeby przynosiła radość. Choćby tylko zadowolenie. Ludzie wybrali demokrację spośród różnych możliwych ustrojów nie z powodu jej skuteczności – bo z tym bywa różnie. Zdecydowaliśmy się na demokrację głównie dlatego, że to jedyny ustrój, który daje ludziom zadowolenie z tego, że mają wpływ na budowanie świata wokół siebie. Gdy ta radość znika, demokracja przestaje mieć sens. To tak jak z filmem w telewizji, pracą zawodową lub życiem rodzinnym. Nigdy nie jest idealnie. Ale jeśli stan niezadowolenia i braku radości przekroczy pewien poziom, to zmieniamy kanał telewizyjny, pracę albo się rozwodzimy. Z demokracją może być podobnie. }

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zanotujmy: filozof Marcin Król dostrzegł w Polsce roku 2015 zalążki antydemokratycznej rewolucji. Wcale nie zalążki. To już się stało. W Polsce już od dawna nie ma prawdziwej demokracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzy się panu u nas Singapur lub technokracja rodem z UE? A co to za różnica? Już teraz mogę sobie wyobrazić, że w Polsce zamiast rządu PO-PSL lub PiS z kimkolwiek innym politycy powołują gabinet złożony z dobrze opłacanych menedżerów. Bo politycy nie znają się dobrze na niczym oprócz polityki. A współcześni politycy nawet na polityce się nie znają lub jej się boją. I z punktu widzenia obywatela wyszłoby na to samo. Może nawet na lepsze. Teraz to pan przesadził. Żeby pokazać sytuację, w której się znaleźliśmy. W powszechnym przekonaniu pójście na wybory jest działaniem pozbawionym jakiegokolwiek znaczenia. Najczęściej stawiamy krzyżyk przy nazwisku bliżej nieznanego nam człowieka. Nie wiedząc nawet, jakie ma poglądy na temat wielu istotnych spraw. }

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wcale nie zalążki. To już się stało. W Polsce już od dawna nie ma prawdziwej demokracji. x x Bo my ja dopiero budujemy. Do prawdziwej demokracji są potrzebne pokolenia wychowane w demokracji. A nam do tego jeszcze daaaaaaleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{ Po to są partie polityczne, które mają programy i reprezentują czyjeś interesy albo typy wrażliwości. To fikcja, za pomocą której sami się oszukujemy. I partie nas oszukują. Coraz częściej głosujemy nie tyle na jakąś partię, lecz przeciw sile politycznej, której rządy uważamy za niewskazane. Oddajemy głos z pobudek emocjonalnych, instynktownie, z racji estetycznych lub pod wpływem perswazji. Poza tym, czymże są partie? PO i PiS to ugrupowania liczące po 20–30 tys. członków. Te ugrupowania nie mają innego oblicza niż pewien styl czy ton. Na dodatek już nawet nie udają, że prowadzą między sobą jakiś głęboki ideowy spór. Dlatego gdy idę na wybory, wydaje mi się, że wchodzę do fatalnie zaopatrzonego sklepu, w którym mam wybór ograniczony do kilku towarów. I z czego tu się cieszyć? Nie ma ani wyraziście zarysowanych poglądów ideowych, ani aksjologii. Jest wiele ostrych sformułowań nastawionych wyłącznie na najniższe namiętności. Nuda, nie demokracja.}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żeby pokazać sytuację, w której się znaleźliśmy. W powszechnym przekonaniu pójście na wybory jest działaniem pozbawionym jakiegokolwiek znaczenia. Najczęściej stawiamy krzyżyk przy nazwisku bliżej nieznanego nam człowieka. Nie wiedząc nawet, jakie ma poglądy na temat wielu istotnych spraw. x x Dokładnie. W normalnej "dorosłej" demokracji ludzie starają się czegoś dowiedzić o tym na kogo zagłosują albo zagłosowac na kogoś kogo się zna. A u nas. Albo nie idą na wybory albo stawiają krzyżyki na zasadzie "bo tak".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
otulona_snem dziś Shatyn tymczasowy dziś p zacznij wrozyc ze szklanej kuli, z takim talentem dorobisz jak nic do renciny x x Jak kiedyś zostanę rencistą to może skorzystam z twojej rady. Ale póki co trzymam się faktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlatego gdy idę na wybory, wydaje mi się, że wchodzę do fatalnie zaopatrzonego sklepu, w którym mam wybór ograniczony do kilku towarów. I z czego tu się cieszyć? Nie ma ani wyraziście zarysowanych poglądów ideowych, ani aksjologii. x x Dlatego bardzo dobrze, ze powstają nowe polityczne byty jak Razem, .Nowoczesna itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisz i mow za siebie,jak ty uwazasz siebie za poldebila,co nie potrafi zaglosowac w referendum,lub nie rozumie ustaw bezposrednio wazkich spolecznie,to dalej lazikuj na te pseudo wolnosciowe i pseudo demokratyczne cyrki,zwane w tym smiesznym kraiku "wyborami" x x Nie siebie tylko ciebie i tobie podobnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaajowy
shatyn. Mamy młodą demokrację? 25 lat to młoda demokracja? AWS, UW, PSL, UD, PLATFORMA. no i 2 lata PiS-u. Dekada to młoda demokracja? Wspomnij dofinansowania mediów sprzyjających PO,kupowanie mediów to ma być demokracja? Licze na rozliczenie tych co liczyli ile komu policzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gaajowy dziś shatyn. Mamy młodą demokrację? 25 lat to młoda demokracja? x x To bardzo młoda demokracja. Sam sobie popatrz ile jeszcze w Polsce z komuny. I w przepisach, prawie i ludziach. 25 lat to mniej więcej połowa pokolenia. A żeby z ludzi wyszła komuna, z państwa to trzeba kilku pokoleń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wykreowana przez sluzby partyjka Petru to nowy byt hahahahahaha dowcip dnia,to ci sie facet udalo x x Tak jest w twoim omamie? Na szczęście w rzeczywistości nas otaczającej nic takiego nie istnieje. To co napisałaś wyraźnie wskazuje na to, jak mało masz styku z rzeczywistościa i jakie pleciesz androny w zwiazku z tym....:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×