Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bruno Shatyn

Kaczka na taczkę czyli WYBORY WYBORY... Archiwum 1.

Polecane posty

Ja to bym przede wszystkim chciała usłyszeć od Waszczykowskiego co on tam, na tych Wyspach ustalał. Bo to, co podało TVN nie koniecznie może się pokrywac z prawdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasne. Ja tam nie znam realiów GB i emigracji w ogóle.. Mam co prawda znajomych co tam byli lub są.. nie biorą zasiłków. Nie widzą nawet jak się to załatwia, bo się zapytałem raz. 1,7%... to dużo i mało... żeby starać się o obiektywizm... no musiałbym być Anglikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
upucupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No jak tam otulona kupiłaś se na wieczór kuflowe Z dyskontu,znawczynio niemieckich browarów? :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawe czy otulona potrafi sklecić jedno zdanie po niemiecku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Płk. Jan Podhorski "Zygzak", żołnierz Narodowych Sił Zbrojnych, powstaniec warszawski, wyklęty - mianowany generałem brygady! Rozkaz podpisał min. Macierewicz x w końcu ktoś docenił Bohatera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Blasen machen inklusiv":classic_cool: To jedno z nielicznych zdań jakie otulona opanowała w sposób (pół)płynny.:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minister Waszczykowski o świadczeniach dla Polaków w Wielkiej Brytanii: Jesteśmy stanowczo przeciw jakiejkolwiek dyskryminacji Wobec pojawiających się w mediach nieprawdziwych informacji dot. wywiadu ministra Witolda Waszczykowskiego dla Agencji Reuters informuję, iż minister dwukrotnie i to w sposób jednoznaczny podkreślił w nim, że Polska nie protestowałaby wobec obniżenia świadczeń socjalnych dla Polaków tylko w przypadku, gdyby rząd brytyjski zdecydował się na ich obniżenie także dla wszystkich mieszkańców Zjednoczonego Królestwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra zmiana
WIDEOTEMATYKUPONY RABATOWEFORD MONDEO VIGNALEDOBRZE PRZYGOTOWANY ABSOLWENT Newsweek.plPolska AA Podziel się 460 zł na dziecko mniej czyli szkoła wg PiS AK, ASZ 29-12-2015 , ostatnia aktualizacja 30-12-2015 00:27 Poleć 5734 Tweet Skomentuj 277 ZOBACZ ZDJĘCIA » szkoła zadanie domowe dziecko zadania domowe nauka źródło: Thinkstock To cios dla edukacji dzieci niedostosowanych, chorych i tych najbiedniejszych, ze wsi. Plany edukacyjne PiS to też droższe szkoły językowe i… studenci, którzy nie będą mogli wyjechać za granicę na stypendia „Erasmusa”. I co mi, cholerny PiS-ie teraz poradzisz, co? Rodzice są wściekli i zdesperowani. Nowa minister edukacji Anna Zalewska z PiS zdecydowała, że edukacja domowa, zostaje pozbawiona 40 proc. dotacji (około 460 zł na dziecko miesięcznie). Decyzja, za pomocą rozporządzenia, została podjęta bez żadnych konsultacji i wchodzi w życie niezwłocznie, czyli już od pierwszego stycznia. Po co są domowe szkoły? – Mój syn Julek ma autyzm, lekki, taki, który go nie opóźnia w rozwoju, ale przeszkadza normalnie funkcjonować gdy jest np. zbyt tłoczno, albo zbyt hałaśliwie. Jak go wyślę do zwykłej szkoły, to przepadnie, zamknie się w sobie i będzie po edukacji. Ma natomiast w sobie potencjał, by rozwijać się i uczyć na wysokim poziomie, musi tylko mieć do tego warunki – tłumaczy na FB jedna z matek, która założyła taką szkołę wraz z koleżankami. W Wigilię mama Julka dowiedziała się o decyzji nowej minister. – Szkoła Julka opiera się na edukacji domowej, dzięki temu rozwiązaniu nie musiałam inwestować dziesiątek tysięcy złotych w urządzenie jej. Nie mam tych dziesiątek tysięcy, dlatego rozwiązanie z edukacją domową było dla mnie błogosławieństwem, dzięki temu mogłam tę szkołę założyć. I co mi, cholerny PiS-ie teraz poradzisz, co? – kończy zdesperowana matka. Podobny problem mają też rodzice zdrowych dzieci, którzy z różnych powodów chcieli uczyć je alternatywnymi sposobami. „Moje dzieci i dzieci moich przyjaciół z edukacji domowej zostały właśnie pozbawione zajęć sportowych i językowych” – pisze inna matka na Facebooku. „Akurat takie m.in. miały finansowane z przysługującej im subwencji oświatowej. Za resztę kształcenia z wyboru odpowiadaliśmy sami. Teraz państwo wraca do finansowania tylko tej formy nauczania, nad którą ma pełnię władzy.”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Komm nach hause kinder machen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
„Newsweek” dotarł do nagrania zamkniętego spotkania Grzegorza Schetyny z członkami stołecznej Platformy. - Trzeba być gotowym na twarde warianty. Naszą aktywnością będzie ulica - zapowiedział podczas dyskusji kandydat na szefa PO. Dyskusja odbyła się trzy dni po pierwszej demonstracji zorganizowanej przez Komitet Obrony Demokracji i przyciągnęła ok. 80 działaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Schetyna, który wystąpił na tym spotkaniu jako kandydat na przewodniczącego partii, przedstawił działaczom m.in. receptę na bycie w opozycji. Mają nią być uliczne demonstracje i działalność międzynarodowa: - Jeżeli będzie utrzymane takie tempo konfliktu, naszą aktywnością będzie ulica na pewno. A także Europa. Byłem w zeszłym tygodniu w Brukseli, rozmawiałem tam z politykami, oni są kompletnie zszokowani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdaniem Schetyny to Platforma powinna mobilizować ludzi do protestów i wyprowadzać ich na ulicę. - Jeżeli zrobić następną taką rzecz, to musi być nie na pięćdziesiąt tylko na dwieście tysięcy (ludzi – red). Nikt tego nie zrobi, jeśli my tego nie zorganizujemy. I to zrobimy – zapowiedział. – Trzeba być gotowym, że będzie 500 tys. ludzi. Przywieziemy z kraju milion, jak będzie trzeba. Trzeba być gotowym na wszystko, nawet na takie twarde warianty. x SZOKE! :O :O :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I kto tu podpala Polskę... :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sami niech idą na ulicę.Nie poszłam jak rządziło PO i nie pójdę jak rządzi PiS.Dla mnie w sumie bez znaczenia kto rządzi.Za żadnego rządu nie mam lepiej a obietnice u każdego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Schetyna w tym nagraniu sam się zaorał i mocno POdorał swoją partię,to jego wielki błąd polityczny na którym skorzysta Nowoczesna,o to zapewne chodziło autorom tego artykułu,wajcha została przestawiona na Nowoczesną,to widać juź było nieco wcześniej,np.mocno napompowane sondaźe dla Nowoczesnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
PO się samo zaorało 8 latami fatalnych (nie)rządów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
grześ jest ulepiony z gila shreka to czego sie mozna po nim spodziewać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powstanie Wielkopolskie zapisało się w historii jako jedyne, które zdobyło zamierzone cele– napisał prezydent Andrzej Duda w liście z okazji obchodów 97. rocznicy wybuchu zrywu. Tymczasem prawda jest zupełnie inna. Prezydent zapomniał o Powstaniu Śląskim, co rodowici Ślązacy już mu wytknęli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
27 grudnia w Poznaniu odbyły się główne obchody 97. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Podczas uroczystości prezydencki minister Andrzej Dera odczytał list prezydenta Andrzeja Dudy. "Odradzająca się w XX wieku Rzeczpospolita nie mogłaby przetrwać bez Wielkopolski. Tu wzięła początek historia naszego narodu, tu wyszły na ulice, w 1918 rok,u oddziały zbrojne by rozpocząć walkę z okupującymi miasto Niemcami. Walkę trudną, lecz zwycięską. Powstanie Wielkopolskie zapisało się w historii jako jedyne, które zdobyło zamierzone cele" – napisał w liście prezydent. Andrzej Duda zapomniał jednak o II Powstaniu Śląskim, które także - podobnie jak Powstanie Wielkopolskie - przyniosło zakładane rezultaty.Pierwsze Powstanie Śląskie wybuchło w nocy z 16 na 17 sierpnia 1919 r. Jego celem miało być przyłączenie Górnego Śląska do Polski, cel został jednak osiągnięty dopiero trzy lata później. Powstanie dało jednak podwaliny do dwóch kolejnych: Drugiego Powstania Śląskiego, które wybuchło w sierpniu 1920 i Trzeciego, z lipca 1921 roku. I właśnie Drugie Powstanie Śląskie jest uważane za zryw, który przyniósł sukces. Powstanie miało na celu usunięcie niemieckiej policji i utworzenie mieszanych oddziałów obrony. I tak też się stało. 24 sierpnia Międzynarodowa Komisja Plebiscytowa usunęła policję niemiecką i utworzona została plebiscytowa policja mieszana. Czy prezydent zapomniał o tym fakcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z sieci
Żyję na tym świecie kilkadziesiąt lat. Z dzieciństwa pozostały mi wspomnienia przemówień Gomułki - Gierek juz troche hamował. Słuchając i czytając wypowiedzi "wybrańców narodu" ma wrażenie deja vu - cofnięcia sie w czasie. To sa te same słowa, te same zwroty, ta sama retoryka. Wtedy - jeszcze jako dziecko - słuchając pierwszego sekretarza - czułam w sobie opór przed przyjęciem takiej retoryki za swoją. Dziś mam to samo. Gdzieś wzbiera we mnie wewnętrzny opór i bunt przeciwko takiej hipokryzji, jaka PIS prezentuje. Hasła z tamtych lat też stają się aktualne: np. "Naród z partią - partia z narodem". A w ogóle samo słowo "partia" - jakakolwiek by nie była - budzi we mnie odruch wymiotny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość otuIona
Umiem po niemiecku: Lachen machen zuben kutachen. I co? Bido?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
śmieszni z was ludzie, jesteście jak kibole dwóch trzecioligowych wiejskich klubów którzy się nawzajem zwalczają, popatrzcie na Barcę, Real, Arsenal, Ajax...ludzie emigrują z Polski bo mają dość III ligi, III ligi pod względem zarobków, socjalu, wyglądu miast, poziomu uczelni, firm itd....pozdro trzecioligowców i ich wiernych fanów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a w PIS nie ma takich rozmów jak prowadził Schetyna z działaczami ? Pytanie retoryczne ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myrevin
{ Jasne, że są. Podobnie jak sa takie rozmowy jak nagrane u Sowy. } o Nie mogły być takie jak u Sowy z prostej przyczyny. PiS nie był u władzy. Teraz być może jest na to szansa, ale teraz to pewno żaden polityk w knajpie o takich rzeczach rozmawiał nie będzie. o Wg statystyk co dziesiąty Polak jest podsłuchiwany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeden rodzaj dziwek to te oficjalnie sie sprzedajace za kase np roksa, odloty, inne strony towarzyskie, drugi rodzaj dziwek, to te ukryte sprzedające sie w formie przyzwolenia kulturowego, czyli oczekują odpowiedniego standardu życia - kreatywny sponsor który wciągnie w wir życia, doktor z ponadprzecietną znajomoscią drugiego języka. Tworzone związki z mężczyznami okreslają powszechnie mianem miłości, dzieki zawoalowanej metodzie czerpania korzyści niewzbudzają sensacji, są przykładnymi sąsiadkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tv Trwam jest telewizją prywatną tak jak tvn i inne.Ma prawo poświęcać czas antenowy na jedną tematykę.Inaczej sprawa ma się z telewizją publiczną,bo ona finansowana jest z abonamentu. A to oznacza,że powinna być adresowana do wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×