Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

saam

Filtrowanie Nowe Ponadczasowe

Polecane posty

Klawy ,wolne zarty :-),wielblady u mnie nie chodza po ulicach :-) Te dwie starsze panie sa i nawet dowcipne ,ale to jest jednak smutne :-) Gosciu od szczesliwego dnia ,wszystkiego dobrego i Tobie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj dobrze ze Twoj M jest niczego nieswiadomy:), bo skonczyly by sie te rozbieranki:D...virtualne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cal ,ja pewnie i Karmi bym sie upila ,wystarczy ,ze jest napisane 'Piwo ':-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jak ma być M czegoś świadomy skoro chodzi spać z kurami😭 chyba powinnam być zazdrosna o te kury? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daa, takie programy co pokazalem to tylko maly % tego co mozna zobaczyc a jeszcze lepsze jak sie rozumi o co chodzi:D X A ja tu nie widze wielbladow😭, chociaz na ulicach mozna spotkac:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daa:) nawet nie jest napisane ,,Piwo,, jedynie na tylnej etykietce jest napisane "piwo ciemne, karmelowe, bezalkoholowe( do 0,5 % alk)..ale leciutko rozluźnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cal ,a jednak jest troche alkoholu i na mnie to by mocno podzialalo i moglabym dopiero rozrabiac :-) Cal ,jeszcze bedzie okolo polnocy obchod ,prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musze sie polozyc ,bo 'cos 'mi dokucza ,wiec zycze Wam milej konwersacji i potem spokojnej nocy 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobranoc dziewczyny🖐️, nie zapomnijcie sie dlugo poprzytulac:D X Hehe, mlode rozbrykane sarenki:D...tez mam wolne jutro:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biore podusie pod glowe i zasypiajac bede myslala Klawy co robisz :-) ,ale chyba wiem z gory co :-) Chyba zauwazyles ,ze bez alkoholu potrafie brykac :-) Cal ,ja mam to wszystko czytac ? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulan jeszcze nie grzeje lozka ,siedzi obok mnie :-) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry wszystkim...ło matko kolejny dzień nic nie robienia:O No ale dziś nie będę patrzeć na to czy święto czy nie, tylko zaplanowałam zużyć wreszcie wiaderko sera, które czeka na swoją kolej od przed świąt :D Chyba najpierw muszę sprawdzić czy rzeczywiście ser jeszcze jest dobry, bo do jutra ma termin do spożycia. Szkoda że Saam gdzieś się zapodział, ale Calinessa też doświadczenie w zebrach posiada, więc prosiłabym o wskazówki, bo zamarzyła mi się taka zebra:D Wstawiłam już na rosołek o kilku smakach, będzie też lane ciasto a na drugie to się jeszcze zastanowię, na razie nie wyjęłam jeszcze żadnego mięsa. Wiecie że już minęło 5 dni stycznia a dziś zaczął się już 6 ? Ten czas tak zapitala że aż strach...jak pomyślę, że ani się obejrzymy znów będziemy szykować prezenty pod choinkę i przygotowywać uszka ...eh... Tak więc dziś Trzech Króli Imieniny obchodzą: Baltazar, Kacper, Melchior Przysłowie: „Gdy trzech Króli mrozem trzyma będzie jeszcze długa zima” I to przysłowie ma szansę się sprawdzić. Jest dziś też Dzień Filatelisty , więc zbierajmy znaczki :D Muszę się przyznać że mam mały zbiorek, ale znaczki dość cenne, mają już ze 40 lat a może i więcej. Może warto byłoby wystawić je na jakiejś aukcji ? zapraszam na kawusię ; http://www.tapetus.pl/obrazki/n/209886_kawa-po-turecku-cukier-zastawa.jpg i zielona herbatka ; http://www.tapetus.pl/obrazki/n/210214_serwis-porcelanowy-herbata-bukiecik-roz.jpg a że dziś świątecznie to jeszcze coś na ząb; http://www.tapetus.pl/obrazki/n/209694_mufinki.jpg http://www.tapetus.pl/obrazki/n/65303_chrupkie-smakowite-rogaliki.jpg Wszystkich serdecznie pozdrawiam i życzę pięknego dnia🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O Daa dziękuję za obrazek, ja pewnie nie dałabym tyle ciasta, no ale mnie chodziło o masę serową z jakiego przepisu ? a może to wszystko jedno ? a ile dać kakao? a jak przekładać masę by wyszła taka zebra? Szczerze mówiąc nie robiłam nawet takiej zebry zwyczajnej a co dopiero serowej:D Sprawdziłam, serek jest dobry, nie kwaśny i zwięzły, czyli myślę nadaje się :D Teraz tylko czekam na wskazówki i zabieram się do pracy...kurcze, mam nadzieję że nie będę czekała zbyt długo, bo wieczorem nie lubię nic robić w kuchni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) o Hej Daa:) atakujesz z rana jak prawdziwa zebra...tym ciastem:):D o Witaj Ferdzi :) z przpisem może poczekajmy jeszcze chwilę na Saama bo ja jestem jakby tu powiedzieć początkująca i eksperymentująca ,,zebra,, :D o Też się martwię dlaczego Saam nawet nie machnął na dobranoc😭 ale chociaż jedna kwestia się wyjaśniła bo myślałam, że może podczepił się pod samolot i uleciał z Ferdzi na wyspy:D druga opcja to to, że może pod wpływem wczorajszego święta uznał, że skutecznie zwalczy zło jakim jest uzależnienie od netu:D ale może po prostu padł mu net, albo sam padł albo już małżowinka wpadła do domciu :P:D co by nie było to jestem niewyspana z winy Saama😭 o Klawy :) stwierdzam, że jesteś fajny ale niebezpieczny! :P:D naucz tego mojego obrażalskiego M :D o po poczęstunkach Ferdzi miłego święta Wam życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Calinessa, dzięki za reakcje na moją prośbę👄 Niestety nie mam tyle czasu by czekać na Saama, pewnie teraz jest w kościółku albo się do niego wybiera, albo rzeczywiście żonkila niespodziewanie wróciła wcześniej i teraz odrabia zaległości sypialniane:P:P Daa, jeszcze raz dziękuję 👄 tylko dlaczego tak bez słów ? czyżbyś straciła głos ? Wybrałam ten przepis z herbatnikami i zaraz idę go uskuteczniać. Zobaczymy co mi z tego wyjdzie, bo tam jest przepis na tortownicę a ja wolałabym w blaszce prostokątnej, więc trochę muszę zmienić proporcje :D Aaaa miałam jeszcze napisać, że wczoraj udało mi się okazyjnie zakupić fajną płaską blaszkę, którą zapewne wykorzystam do pieczenia królewskiego-czeskiego-miodownika:D Teraz się odmeldowuję i udaję się do kuchni w celach eksperymentalnych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdzi:) powodzenia ! skopiuję tylko jedno zdanie/pytanie forumowicza tyczące efektownego wyglądu zebry pod przepisem z netu: rozumiem, że nakładanie na formę ma wyglądać tak, że nakładamy 3 łyżki jasnej masy na środek formy, następnie na to 3 łyżki ciemniej itd. w JEDNO miejsce i pozwalamy, żeby masa sama sie rozlewała w formie?odp. tak :) no i ja jednak w drugiej zebrze dodałam 30% małą śmietankę bo coś mi się za chudo w poprzedniej wydawało. Saam pisał o 0,5 litrze ale przyznam się, że bałam sie tyle dodać do jednego wiaderka sera. Daa:) no co z Tobą ? czyżby Klawy miał udział w stracie Twojego głosu? :D :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzisiaj robię spagetti pełnoziarniste z sosem własnego pomysłu( z biustu:D kurczaka)plus przepołowione pomidorki coctailowe jako surówka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️👄 Dzień dobry w Nowym Roku!!! :D Liness :) dziękuje, że wyłapałaś moje życzenia dla Was na Nowy Rok (wiedziałem, że to Ty je dostrzeżesz) 🌼 U mnie dobrze, tylko tak się w domku zasiedziałem od...już nawet nie pamietam kiedy :P , że nie wiem jak jutro się zbiorę :D ;) Pozdrowionka serdeczne dla Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saam
świąteczne dzień dobry ! :) l cześć Ferdzi 🌻 l hej Celinko 🌻 l witaj Danusiu 🌻 l Ja myślę że każdy sernik którego masa przed pieczeniem jest lejąca można zrobić jako zebrę. Oczywiście poza tymi na dużej ilości mleka i z budyniem bo są zbyt rzadkie i wszystko się wymiesza. Gotową masę serową (przed dodaniem piany z białek] trzeba podzielić na pół i do jednej cześci dodać dwie nieduże łyżki kakao oraz łyżkę mleka. Wylewać na przemian na srodek zaczynając od czterech łyżek i zmiejszać w trakcie ubywania masy. Ja rzeczywiście robiłem tak sernik na bitej śmietanie i było jej pół litra. Ale innego tłuszczu już nie ma. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Olivier myślę że wszyscy wyłapali tylko dziękowali ogólnie. Fajnie że trafiłeś za nami i podpisałeś listę obecności Tylko dlaczego dopiero na trzeciej stronie? l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie pamiętam z jakiej strony brałem przepis na sernik ze śmietaną. Wydaje mi się że kiedyś Danusia go wkleiła. Ale może mylę z sernikiem ze śmietaną z tubki. Tutaj jest podobny. l http://durszlak.pl/przepis/sernik-puszysty--3?c=tag&amp l Ja robiłem na spodzie z biszkoptów . Miałem problem z rodzynkami bo nie można ich dać do masy gdyż przy wylewaniu wszystkie byłyby na środku. Zatapiałem je więc na saamym końcu :D l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O pierwszej w nocy usiadłem w fotelu z myślą że coś napiszę. Zdążyłem przeczytać ..... i obudziłem się półtorej godziny poźniej zmarznięty. Szybko przeskoczyłem pod kołdrę. Nie rozumiem dlaczego było mi zimno skoro Celinka nie spała. W sumie tl nie zwróciłem uwagi czy byłem zapięty czy rozpięty. Ale z pewnością nie byłem spięty ;) l A od wczesnego rana już nie jestem taki saam. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×